Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Koncert kolęd i Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Gniew na obchody Święta Trzech Króli, które odbędą się w piątek, 6 stycznia 2023 roku. Rozpocznie je koncert dwóch chórów: Harmonia Sphaerarum i Pasja w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie o godz. 16:00, po którym wyruszy kolorowy Orszak Trzech Króli na Rynek w Gniewie. Wydarzenie zakończy Msza Święta w kościele o godzinie 17:30.

O godz. 16:00 zapraszamy wszystkich na Świąteczny Koncert Kolęd, który odbędzie się w Kościele w Gniewie. Kolędowe utwory zaprezentują dwa lokalne chóry: Harmonia Sphaerarum oraz Pasja. Chór "Pasja" jest muzyczną wizytówką Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku. Istnieje od 2017 r. Początkowo prowadzony był przez pana Krystiana Zimnego, a od 2020 r. dyrygenturę zespołu objęła chórmistrzyni Izabela Chyła. "Pasja" jest chórem żeńskim. W repertuarze sięga do muzyki dawnej i współczesnej, zarówno sakralnej, jak i świeckiej. Chór zdobył Brązowe Pasmo w XVII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Chór Żeński Harmonia Sphaerarum to grupa, która wykonuje głównie utwory a capella muzyki rozrywkowej i sakralnej, a jej znakiem rozpoznawczym jest siła kobiecych głosów i charakterów. Organizacja w swojej czteroletniej karierze ma już na swoim koncie wiele wspaniałych, widowiskowych koncertów. Uświetnia występami uroczystości państwowe, święta oraz imprezy okolicznościowe na terenie miasta i gminy Gniew, będąc dziś jej artystyczną wizytówką, godnie reprezentując ją w całej Polsce, jak również poza granicami kraju. Grupę utalentowanych i pięknych dziewcząt prowadzi wykwalifikowana dyrygentka Izabela Chyła.

Uczestnicy obchodów Święta Trzech Króli obdarowani zostaną koronami, które nawiązują do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu. Przed koncertami rozdane zostaną także śpiewniki, dzięki którym uczestnicy wydarzenia głośno i wesoło oznajmią dobrą nowinę. Dla uczestników orszaku przewidziane są konkursy. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko rodziny z dziećmi, choć te mają duże pole do popisu, biorąc udział w konkursie na najlepiej przebraną rodzinę. Ciekawymi i kolorowymi strojami, nawiązującymi do jasełkowej tradycji, pochwalić się będą mogły także grupy zorganizowane. Za udział w konkursie przewidywane są ciekawe nagrody.

Przebierajcie się i przybywajcie!

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.

Data publikacji: 2022-12-28 10:22

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.