Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Informator biurowy LOT Kociewie

Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie listopadowych i grudniowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie. 

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc STYCZEŃ 2023. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was przewodnik po bogatej ofercie imprez rekreacyjno – sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń. 

Ważna informacja dla mieszkańców osiedla Leśnego w Tymawie!

Informujemy, że w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z realizacją II etapu przebudowy dróg na osiedlu Leśnym w Tymawie. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. 

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

Informujemy, że w środę 4 stycznia o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie się LVII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych zwołane zostały w celu dokonania zmian w uchwale budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej gminy. Szczegóły w załącznikach.

Złoty Jubileusz

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Państwo Marianna i Zbigniew Gołyńscy z Gniewu przeżyli ze sobą pół wieku, 30 grudnia 2022 roku w gniewskim magistracie odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP, wręczył je burmistrz Maciej Czarnecki w asyście kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renaty Ebłowskiej.

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Tczewskim w 2023 roku

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z listą jednostek oraz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w naszym powiecie oraz zasadami i zakresem udzielania pomocy. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Mediacji w Gniewie w tym roku działa w siedzibie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie w poniedziałki, środy i i czwartki. Nieodpłatnych porad prawnych udziela radca prawny Łucja Konczerewicz. Szczegóły w załącznikach.

Kolejne instalacje fotowoltaiczne w gminie Gniew

Dzisiaj burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę ze spółką Veolia Północ na przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,36 kWp dla budynku Świetlicy Wiejskiej w Kolonii Ostrowickiej. Koszt inwestycji wyniesie prawie 37 000 złotych. Podobne instalacje pojawią się także na innych, gminnych obiektach użyteczności publicznej.

Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2022

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2022.

Przekaż dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2007 r., nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Tczewskiego

Do końca stycznia br. można składać wnioski o przyznanie nagród Starosty Tczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu za rok 2022.

Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie „Senior w Ruchu”

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zdobyło wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Senior w Ruchu" w kategorii Sportowa Seniorska Organizacja Roku!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów z gniewskiego ZSP

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Barwny Orszak Trzech Króli w Gniewie

W piątek, 6 stycznia 2023 roku Gniew uroczyście obchodził Święto Trzech Króli. Były koncerty, pochód oraz konkursy. Nie zabrakło także głównych postaci tego święta - Trzech Króli, którzy przybyli ze Wschodu na swoich koniach.

Świąteczne jasełka w gniewskim kościele 

W piątek, 6 stycznia podczas mszy świętej dla dzieci o godz. 11:00 w gniewskim kościele dzieci z miejskiego przedszkola wystawiły przedstawienie jasełkowe. W tym dniu obchodzimy święto Objawienia Pańskiego, zwane również Świętem Trzech Króli, na pamiątkę pokłonu złożonego Dzieciątku Jezus przez trzech Mędrców ze wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara. 

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko ślusarza. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem i kontaktu z firmą. Szczegóły w załączniku.

Sprzedaż paliwa stałego w preferencyjnych cenach

Informujemy, że Gmina Gniew do 30 kwietnia 2023 roku kontynuować będzie sprzedaż paliwa stałego w preferencyjnych cenach. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem węgla mogą składać wnioski w Biurze Obsługi Interesanta UMiG Gniew (parter budynku) lub w sekretariacie (p. 111). Limit zakupu na gospodarstwo domowe to 3 tony na sezon grzewczy 2022/2023. Wnioski składać będzie można do 15 marca 2023 r.

VI kolejka Gniewskiej Ligi Futsalu z Zuos Tczew sezon 2022/2023 za nami

Przedstawiamy Państwu wyniki VI kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu z Zuos Tczew sezon 2022/2023. Na prowadzeniu utrzymuje się  drużyna Wisła Walichnowy i Drewstol. Szczegółowe informacje oraz fotorelacja dostępna jest na  profilu organizatora. Kolejne rozgrywki Gniewskiej Ligi Futsalu już w sobotę 14 stycznia o godz. 15:00. Zapraszamy!

E-Urząd skarbowy w zasięgu twojej ręki

Za pośrednictwem serwisu udostępnionego od 1 lutego 2021 roku na stronie internetowej www.podatki.gov.pl mogą Państwo łatwo, szybko i kompleksowo załatwić swoje sprawy podatkowe. E-Urząd Skarbowy działa przez całą dobę, można z niego korzystać z dowolnego urządzenia połączonego z internetem. Aby skorzystać z serwisu należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego, e- dowodu, bankowości elektronicznej lub danymi podatkowymi.

Konkurs historyczny „Gniew Gród nad Wisłą i Wierzycą”

We wtorek, 10 stycznia po raz dziesiąty przyjechali na Zamek w Gniewie reprezentanci szkół podstawowych z gminy Gniew oraz uczniowie szkół z Kwidzyna, Rudna i Konarzewa aby wziąć udział w konkursie: "Gniew, gród nad Wisłą i Wierzycą". Łącznie stu trzech uczestników rywalizowało w trzech kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa oraz dorośli.

Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień sportowych

Informujemy, że do 31 stycznia 2023 r. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień sportowych. Nagrody mogą otrzymać zawodnicy i trenerzy, którzy w roku poprzedzającym złożenie wniosku odnosili sukcesy we współzawodnictwie na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

Kulturalne Ferie w Gniewie

W pierwszym tygodniu ferii Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowało tydzień pełen atrakcji dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat z Gminy Gniew. Odbędą się różnorodne warsztaty, wycieczka oraz dyskoteka.

Osobowość Roku 2022

Ruszyło głosowanie w plebiscycie Osobowość Roku 2022, prowadzonym w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. Miło nam poinformować, że w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna nominowany został burmistrz Maciej Czarnecki, za promocję miasta i gminy Gniew, działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz starania o poprawę infrastruktury w naszej gminie.

Wystawa Bractwo Strzeleckie w Gniewie w piaseckim muzeum

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno zaprasza na zwiedzanie wystawy pt. Bractwo Strzeleckie w Gniewie. Proces konserwacji sztandaru Bractwa Strzeleckiego Gniew z 1896 roku. Na wystawie są prezentowane sztandary, puchary i odznaczenia bractwa strzeleckiego, fotografie i etnografia. Wystawa będzie czynna do 31 marca 2023 roku.

Pracuj w spółce FAMA

Gniewska spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowiska: kowala konstrukcji, montera konstrukcji stalowych i operatora obrabiarek skrawających. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do kontaktu z firmą. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach.

Terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które obradować będą w styczniu. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Ferie zimowe w Opaleniu

Dom Kultury w Opaleniu serdecznie zaprasza dzieci na wspólną feryjną przygodę! W programie gry, turnieje, warsztaty plastyczne i kulinarne oraz ciekawe wyjazdy. Szczegóły znajdą Państwo na załączonym plakacie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Były proboszcz gniewskiej parafii obchodzi 100 urodziny

Dzisiaj swoje setne urodziny obchodzi ksiądz Edmund Chrzanowski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie w latach 1965 – 1982. Duchownemu z tej okazji Samorząd Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu łask bożych.

Spotkanie informacyjne dotyczące założeń Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027

W związku z pracami Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia” nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027 w imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy i Tczew na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w czwartek, 19 stycznia o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie (ul. Sambora 5a). Jego celem będzie zaprezentowanie podstawowych założeń Lokalnej Strategii Rozwoju.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 – OPASKI BEZPIECZEŃSTWA DLA SENIORÓW

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie prowadzi rozeznanie potrzeb w zakresie chęci udziału w Programie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – Moduł II – dostęp do tzw. „Opieki na odległość”.

mLegitymacja emeryta-rencisty w telefonie

Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. mLegitymacja będzie dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację. Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Witamy w Gminie Gniew

W poniedziałek, 16 stycznia burmistrz Maciej Czarnecki oficjalnie przywitał nowo narodzone dzieci w gronie mieszkańców gminy Gniew, wręczając rodzicom upominki zdobione gminnym herbem. Włodarz wszystkim rodzicom złożył gratulacje oraz życzył samych szczęśliwych chwil, radości oraz satysfakcji z macierzyństwa. Uroczyste spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.

Pies szuka domu

Dzisiaj, 17 stycznia Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Gniewskie Młyny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć psa proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

1,5 % Twojego podatku to wielka pomoc dla Piotrusia

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. Serdecznie zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na rzecz osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Wśród nich znalazł się Piotruś u którego w 2020 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy. U chłopca wystąpiły pooperacyjne powikłania: lewostronny niedowład ciała oraz wada wzroku. W kwietniu 2022 roku zakończono leczenie onkologiczne ze skutkami ubocznymi tzn. częściowa utrata słuchu co przyczyniło się do noszenia aparatu słuchowego.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021r., poz. 1899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 stycznia 2023 r., Zarządzeniem nr 19/23 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Badanie koniunktury w gospodarstwach rolnych

W dniach od 13 do 31 stycznia br. na terenie całej Polski Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie koniunktury w gospodarstwach rolnych (AK-R). Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w styczniu i w lipcu, a jego wyniki prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i marcu roku następnego. Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu.

Weź udział w konkursie „Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy” i wygraj 6000 zł

Polska Akademia Nauk Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa zachęca do wzięcia udziału w III konkursie „Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy”. Celem Konkursu jest upowszechnienie i promocja koncepcji smart villages wśród mieszkańców obszarów wiejskich poprzez identyfikację wprowadzonych inicjatyw społecznych oraz cyfrowych w przestrzeni wiejskiej. Mile widziane pomysły i inicjatywy, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia. Do wygrania nawet 6000 zł. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie organizatora. Szczegóły na plakacie.

Możliwość dofinansowania w sektorze "Zielona energia w gospodarstwie rolnym"

W związku z ogłoszeniem od stycznia 2023 r. naboru wniosków przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi o dofinansowanie w ramach Programu Rozwój Obszarów Wiejskich, w sektorze „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” możliwe będzie pozyskanie środków na proekologiczne inwestycje m.in. na instalacje i urządzenia produkujące oraz wykorzystujące odnawialne źródła energii. Celem konkursu jest wspieranie inwestycji w instalacje produkujące energię odnawialną i wykorzystywaną przez producentów rolnych na potrzeby własne.

LVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 25 stycznia o godz. 9:00 odbędzie się LVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie. Tematami głównymi spotkania samorządowców będą sprawozdanie z przebiegu inwestycji oraz plan inwestycyjny na rok 2023 i lata następne oraz sprawozdanie z pracy Rady Miejskiej w Gniewie i komisji stałych. Szczegóły w załącznikach.

Gniewski Budżet Obywatelski 2023

Wystartował tegoroczny Gniewski Budżet Obywatelski. Na obywatelskie projekty Gmina Gniew przeznacza kwotę 100 000 złotych. Mieszkańcy najlepiej znają potrzeby lokalnego środowiska, jeśli więc macie ciekawy pomysł i chcielibyście go zrealizować w Waszej okolicy, zachęcamy do składania projektów!

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

Drogim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, hartu ducha oraz wiele radości. Niech każdy dzień spędzony z wnukami dodaje Wam siły i optymizmu, a szczęście i miłość wypełnia każdy dzień Waszego życia.

VIII kolejka Gniewskiej Ligi Futsalu już w sobotę

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkich miłośników piłki nożnej na kolejne rozgrywki Gniewskiej Ligi Futsalu z Zuos Tczew sezon 2022/2023, które odbedą się 21 stycznia na hali sportowej Gosir. Szczegóły poniżej.

Przetarg na sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w środę, 1 marca o godz. 10.00, w pokoju 109 odbędzie pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Ponad 400 000 zł dla Gminy Gniew na wsparcie niepełnosprawnych

Rozstrzygnięty został nabór wniosków w ramach Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej " edycja 2023. Miło nam poinformować, że Gmina Gniew znalazła się na liście samorządów, które otrzymają dofinansowanie na realizację projektu. Na działania wspierające osoby niepełnosprawne otrzymamy 404 838 złotych.

Uważajmy na firmy pobierające opłaty za pomoc w otrzymaniu dotacji z programu Czyste Powietrze

Coraz częściej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku docierają informacje o firmach zewnętrznych, które powołując się na współpracę z narodowym i wojewódzkim funduszem czy z gminami, pobierają opłaty za pomoc w otrzymaniu dofinansowania i sporządzanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku, ani za zgodą i konsultacją z nami.

Wernisaż wystawy Gniewskiej Grupy Malarskiej zawita do Tczewa

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Piotrem Starzeckim właścicielem Restauracji YOU. w Tczewie zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Miłość”, który odbędzie się 2 lutego o godzinie 18:00 w tczewskiej restauracji YOU. W ramach wernisażu zaprezentowane zostaną prace Gniewskiej Grupy Malarskiej, która działa przy Centrum Kultury w Gniewie. Tematyką prezentowanych prac będzie miłość, która króluje w miesiącu lutym.

Pracuj w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudniania zachęcamy do aplikacji. Szczegóły na temat oferty znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Marznące opady

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dla powiatu tczewskiego, dotyczące miejscowych opadów marznącego deszczu lub mżawki, mogących powodować gołoledź. Zachowajmy ostrożność.

Przyjdź na bezpłatną mammografię

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Mobilna pracownia mammograficzna w Gniewie stanie 23 lutego w godz. od 13.30 do 16.00 przy Przychodni Zdrowia Medical na ul. Witosa.

103. rocznica powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy

Już jutro, 27 stycznia 2023 r., o godz. 10.00 przed Szkołą Podstawową nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, odbędą się miejskie uroczystości z okazji 103. rocznicy powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

177 000 złotych dla naszej gminy na dożywianie dzieci w szkołach i wsparcie rodzin

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę, w ramach której Gmina Gniew otrzyma 177 000 złotych dotacji celowej w ramach wieloletniego programu rządowego na wsparcie finansowe gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu”. Środki pozwalają na zapewnienie pomocy zarówno dorosłym mieszkańcom o niskich dochodach, jak i dzieciom, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Gniew powrócił do Macierzy

W przypadającą dziś 103. rocznicę powrotu Gniewu do Macierzy, w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie po raz kolejny odbyły się miejskie uroczostości upamiętniające wydarzenia tamtych dni. Miejsce nieprzypadkowe, bowiem na terenie tej właśnie placówki, która dumnie nosi imię bohatera wydarzeń z 1920 roku, stoi pomnik z dewizą generała Hallera "Dla Ciebie Polsko i dla Twej chwały". To pod nim złożono dziś wiązanki kwiatów, symbolizujące pamięć tych ważnych w historii Ziemi Gniewskiej chwil.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami 31. finał WOŚP. Jak wesprzeć orkiestrę? Możecie to zrobić poprzez wpłaty do eSkarbonki CKiBP lub poprzez udział w licytacjach. Przedmioty przekazane od Darczyńców z terenu gminy Gniew znajdziecie na koncie Allegro finału WOŚP Powiatu Tczewskiego. Znajdziecie wśród nich przedmioty z motywem Gniewu, vouchery na przeróżne usługi czy bilety na wydarzenia. Zapraszamy do wspólnego pomagania!

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 

Starosta Tczewski 25 stycznia 2023 r. wydał decyzję o zmianie pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej „PV Kociewie 3” etap 1 inwestycji polegającej na budowie 3 farm fotowoltaicznej o mocy do 1 MW każda wraz z urządzeniami i instalacjami towarzyszącymi, na terenie działki nr 86/2, obręb ewidencyjny Szprudowo [0014], jednostka ewidencyjna Gniew G [221402_5]. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Ogłoszenie o przetargu

Informujemy, że w piątek, 31 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się drugi ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych (kompleks działek), stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniu.

Gniew zagrał z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 31! Wielki finał odbył się w niedzielę 29 stycznia. Kwesta na terenie miasta i gminy Gniew trwała cały dzień. Mieszkańcy jak co roku chętnie wspierali tę wspaniałą zbiórkę. Tym razem naszym wolontariuszom udało się zebrać łącznie 18 802 zł, 73,22 euro, 10 dolarów, 1 funt oraz 4 korony!

Gniewska Liga Futsalu z Zuos w Tczewie - zakończenie sezonu

W sobotę, 28 stycznia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczystość zakończenia VI Edycji Gniewskiej Ligi Futsalu z ZUOS w Tczewie.

Światowy Dzień Kociewia

Już 10 lutego, po raz kolejny odbędzie się Światowy Dzień Kociewia. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew oraz Szkołą Podstawową im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie przygotowały wyjątkowe obchody tego święta.

Punkt konsultacyjno-informacyjny dla mieszkańców Gminy Gniew

W ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku mieszkańcy miasta i gminy Gniew otrzymają pomoc w zakresie składania wniosku i uzyskaniu dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” w punkcie konsultacyjno-informacyjnym w gniewskim urzędzie. Zapraszamy do kontaktu!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.