Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Barwny Orszak Trzech Króli w Gniewie

W piątek, 6 stycznia 2023 roku Gniew uroczyście obchodził Święto Trzech Króli. Były koncerty, pochód oraz konkursy. Nie zabrakło także głównych postaci tego święta - Trzech Króli, którzy przybyli ze Wschodu na swoich koniach.

Gniewskie uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:00 w kościele parafialnym. Przybywający na wspólnie świętowanie otrzymali korony, które nawiązywały do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu oraz śpiewniki, dzięki którym uczestnicy wydarzenia głośno i wesoło oznajmili dobrą nowinę.

Otwarcia obchodów Święta Trzech Króli dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew – Maciej Czarnecki, składając wszystkim zebranym noworoczne życzenia. Następnie rozpoczął się koncert kolęd. Utwory zaprezentowane zostały przez dwa gniewskie chóry: Harmonia Sphaerarum oraz Pasja. Oba chóry prowadzone przez Panią dyrygent Izabellę Chyłę są artystycznymi wizytówkami Gniewu. Zespoły wykonały popularne kolędy, a także inne utwory prezentując swoje wyjątkowe umiejętności wokalne.

Po udanych występach wszyscy wspólnie ruszyli kolorowym orszakiem na rynek miasta. Na czele orszaku dumnie kroczyli Trzej Królowie na koniach oraz Orkiestra Dęta z Piaseczna. Na rynku odbyło się kolędowanie i wręczenie nagród w konkursach na najlepiej przebraną rodzinę. Stroje nawiązywały do jasełkowej tradycji. Na zakończenie obchodów odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Gniewie.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do: Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie, Orkiestry Dętej z Piaseczna, Księdza Proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego oraz Michała Rudy.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.

Data publikacji: 2023-01-10 08:17
  • Orszak Trzech Króli w Gniewie
  • występ gniewskiego chóru Pasja
  • Orszak Trzech Króli w Gniewie - kościół
  • występ żeńskiego chóru Harmonia Sphaerarum
  • występ gniewskiego chóru Pasja
  • występ żeńskiego chóru Harmonia Sphaerarum
  • gniewskie żeńskie chóry
  • Orszak Trzech Króli - rynek w Gniewie
  • Orszak Trzech Króli - rynek w Gniewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.