Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wernisaż wystawy Gniewskiej Grupy Malarskiej zawita do Tczewa

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Piotrem Starzeckim właścicielem Restauracji YOU. w Tczewie zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Miłość”, który odbędzie się 2 lutego o godzinie 18:00 w tczewskiej restauracji YOU. W ramach wernisażu zaprezentowane zostaną prace Gniewskiej Grupy Malarskiej, która działa przy Centrum Kultury w Gniewie. Tematyką prezentowanych prac będzie miłość, która króluje w miesiącu lutym.

Grupa malarska przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie funkcjonuje od ponad 2 lat. Uczestnicy spotykają się w poniedziałkowe popołudnia w Sali Wystawowej CKiBP pod czujnym okiem Pani Renaty Reńskiej. W zajęciach uczestniczy około 10 osób. Dotychczasowe prace zostały zaprezentowane podczas wystawy w ramach Gniewskiej Nocy Muzeów 2022, następnie obrazy uświetniały Święto Kociewia podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, a także Piaseczno Folklor Festiwal 2022. Tematyka obrazów wybierana jest we wspólnym gronie przez malarzy. Uczestnicy stworzyli już prace zatytułowane m.in. „Ruch”, „Portrety”, „Gniew Nocą” czy „Dmuchawce”.

Dodatkową atrakcją wernisażu będzie możliwość posmakowania wyjątkowej kuchni restauracji YOU. oraz spotkanie z Piotrem Starzeckim – właścicielem tego urokliwego miejsca a także wokalistą znanym z programów takich jak "Bitwa na Głosy" w TVP2, "Festiwal Młodych Talentów" w TVP2 czy "Festiwal Piosenki Rosyjskiej" TVP2. Warto wspomnieć, że Piotr Starzecki jest autorem i współautorem wielu utworów muzycznych, zapalonym fotografem i działaczem społecznym, a także malarzem.

 – To już kolejna wystawa obrazów Gniewskiej Grupy Malarskiej. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy w Gniewie tak utalentowanych artystów. Dziękujemy serdecznie członkom Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku za zaufanie oraz niezawodną aktywność. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w rozwijaniu pasji gniewskich seniorów - mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Tym razem obrazy zaprezentowane zostaną mieszkańcom Tczewa i okolic, co jest dużym wyróżnieniem dla naszych seniorów. Wernisaż jest również kolejnym wydarzeniem we współpracy z Piotrem Starzeckim, który swoje umiejętności zaprezentował podczas Gniewskich Spotkań Kameralnych oraz wziął udział w spektaklu „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności”. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za wspaniałą współpracę.

Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wernisaż! Widzimy się 2 lutego o godz. 18.00 w YOU.!

Data publikacji: 2023-01-25 13:15

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.