Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Karnawałowo w Wesołej Jesieni

Zima członkom Klubu Seniora „Wesoła Jesień” w Gniewie nie straszna. Pomimo chłodnych dni i niesprzyjającej aury, ciepła atmosfera zawitała do klubu, w którym 28 stycznia zorganizowano spotkanie karnawałowe.

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc LUTY 2023. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. 

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA poszukuje prowadzi rekrutację na stanowisko malarza metodą natryskową. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w firmie, mogą przesłać dokumenty aplikacyjne na adres sekretariat@fama-gniew.com. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

Gmina sprzedaje działki - stań do przetargu!

Zainteresowanych nabyciem gminnej nieruchomości w Kursztynie zachęcamy do wzięcia udziału w przetargu na sprzedaż nieruchomości. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły dotyczące postępowania przetargowego znajdują się w załączonym ogłoszeniu.

"Kreatywnie w ruchu" bezpłatne zajęcia dla dzieci w GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wszystkie dzieci wieku 7 - 13 lat zachęca do aktywnego spędzania czasu i zaprasza na bezpłatne zajęcia poprawiające koordynację ruchową z elementami gimnastyki korekcyjnej, połączone z kreatywnym myśleniem czyli „Kreatywnie w Ruchu”. W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy rozszerzają ofertą. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 15:00 i 16:00. Zachęcamy do zapisów gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Uwaga ślisko !

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna ok -5 C. Apelujemy o ostrożność.

Prognoza pogody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Apelujemy o ostrożność.

Włodarze spotkali się z sołtysami

W czwartek, 2 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht spotkali się z przedstawicielami sołectw. Włodarz gminy przekazał informacje o realizowanych zadaniach, pozyskanych środkach oraz planach inwestycyjnych na 2023 rok. Podczas spotkania sołtysi mogli również porozmawiać o problemach i potrzebach w poszczególnych jednostkach.

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Intensywne opasy śniegu powodują liczne interwencje Państwowej Straży Pożarnej. Trudne warunki pogodowe i zimowa aura to czas, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo użytkowanych budynków. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z komunikatem Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o obowiązku odśnieżania dachów, balkonów i usuwaniu nawisów lodowych oraz sopli.

Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Rak to choroba, w której komórki w ciele rozrastają się w niekontrolowany sposób, powodując guzy, które mogą się rozsiać do różnych organów. W Unii Europejskiej nowotwory stały się główną przyczyną zgonów. Warto w tym dniu zastanowić się nad zdrowiem własnym oraz naszych najbliższych, nie zapominając o profilaktyce i zdrowym trybie życia.

Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej

W piątek, 3 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej „2” i „4” Dziewcząt i Chłopców. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: SP Nr 1 Gniew, SP Nr 2 Gniew oraz ZS Opalenie. Mecze rozgrywane były do wygrania 2 setów do 25 punktów. Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach. 

Działasz w Kole Gospodyń Wiejskich? Pozyskaj granty!

Dnia 9 lutego rusza nabór wniosków o granty w ramach tegorocznej edycji konkursu „Gospodynie do dzieła!”. Celem Konkursu jest pomoc Kołom Gospodyń Wiejskich (KGW) w zakupie sprzętu i wyposażenia, dzięki któremu będą mogły realizować swoją działalność statutową.

Milionowa dotacja na przebudowę ul. Partyzantów

Premier Mateusz Morawiecki opublikował listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach tegorocznego naboru. Miło nam poinformować, że nasza gmina znalazła się na liście samorządów, które otrzymają finansowe wsparcie rządu. Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 2 599 999 zł w naszym mieście przebudowana zostania ulica Partyzantów.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII na luty 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych w Gniewie, Plac Grunwaldzki 45. Terminarz dostępny w załączniku. 

Poznaj nowe programy i możliwości finansowe – spotkanie dla przedsiębiorców w Gniewie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Gminą Gniew organizuje spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców pn. Szukaj, korzystaj i rozwijaj się. Nowe programy i nowe możliwości dla przedsiębiorców. Spotkanie odbędzie się w piątek, 17 lutego na zamku w Gniewie.

Koncert Eleni w Gniewie już 12 marca na Zamku w Gniewie

Już 12 marca na Zamku w Gniewie wystąpi wyjątkowa gwiazda – Eleni! Na gniewskiej scenie odbędą się aż dwa koncerty. Z okazji Dnia Kobiet Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie we współpracy z Gminą Gniew i Hotelem Zamek Gniew przygotowało wyjątkowy koncert gwiazdy wszechczasów – Eleni! Zapraszamy Państwa na wspaniałe wydarzenie w wykonaniu Eleni z zespołem.

Przedstawiciel Zarządu Województwa Pomorskiego z wizytą w urzędzie

W czwartek, 9 lutego burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z Józefem Sarnowskim Członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, by podjąć ważne tematy gospodarcze. Samorządowcy rozmawiali między innymi o inwestycjach oraz dotacjach, będących szansą rozwoju pomorskich gmin.

Gminne Igrzyska Młodzieży w Futsalu Chłopców 2023

W piątek, 10 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w Futsalu Chłopców. W imprezie wzięły udział cztery szkoły: SP Nr 1 Gniew, SP Nr 2 Gniew, SP Piaseczno oraz ZS Opalenie. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Gniewskie OSP z kolejnym dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że dzięki determinacji i zaangażowaniu zarządu w pozyskiwaniu dotacji z zewnętrznych źródeł Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie otrzymała DAROWIZNĘ w kwocie 18.000 zł od Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Światowy Dzień Kociewia w Gminie Gniew już za nami!

W piątek, 10 lutego, po raz kolejny odbył się Światowy Dzień Kociewia. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wspólnie z Gminą Gniew oraz Szkołą Podstawową im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie zorganizowały wyjątkowe obchody tego święta.

Kondolencje

Zmarł śp. Augustyn Rąbała, wieloletni organista w parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie, nauczyciel muzyki, dyrygent chóru „Halka” oraz Scholi Cantorum Gymevensis. Gniewski samorząd łączy się z pogrążoną w smutku Rodziną.

Firma Kronos-Polymer poszukuje pracowników

Nowy zakład przemysłowy Kronos-Polymer, zlokalizowany przy ul. Krasickiego w Gniewie rozpoczyna działania rekrutacyjne w firmie. Obecnie poszukiwani są pracownicy na stanowiska: specjalisty ds. ochrony środowiska, specjalisty ds. logistyki, specjalisty ds. administracji oraz kierownika Biura Zarządu. Zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu z firmą.

Kampania profilaktyczna Tajemniczy klient Gniew „22”

Kampania profilaktyczna Tajemniczy klient Gniew „22” po raz drugi została zrealizowana na terenie gminy Gniew z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gniewie, którą przeprowadzono w listopadzie 2022 roku. Akcja miała na celu sprawdzenie czy sprzedawcy przestrzegają przepisów dotyczących sprzedawania alkoholu. Badanie przeprowadzono łącznie w 46 sklepach i lokalach gastronomicznych ze sprzedażą alkoholu, które znajdują się na terenie miasta i gminy Gniew.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2023 r. Szczegóły znajdą Państwo w wydanym w tej sprawie zarządzeniu.

Bezpłatne badanie wzroku w Gniewie

W środę, 22 marca mieszkańcy miasta i gminy Gniew będą mogli skorzystać z bezpłatnego, komputerowego badania wzroku. Badania przeprowadzane będą w specjalnym busie, który został przystosowany na potrzeby mobilnego gabinetu optycznego.

Rekrutacja do przedszkola w Gniewie

Serdecznie zapraszamy rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do miejskiego Przedszkola w Gniewie do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2023/2024. Informujemy, że placówka, dzięki realizacji projektu Innowacyjny Przedszkolak, dysponuje większą ilością miejsc niż w latach poprzednich oraz znacznie bogatszą ofertą zajęć. Rekrutacja trwa od 20 lutego do 20 marca br.

Witamy w Gminie Gniew

Symboliczne powitanie najmłodszych to już nasza swoista tradycja. W czwartkowe przedpołudnie 16 lutego, po raz kolejny burmistrz Maciej Czarnecki uroczyście powitał nowych mieszkańców gminy Gniew.

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h w porywach do 90 km/h lokalnie do 100 km/h z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy. Apelujemy o ostrożność. 

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021r., poz. 1899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 14 lutego 2023r, Zarządzeniem Nr 38/23  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew   do  sprzedaży  w trybie  przetargowym stanowiący załączniki nr 1  do w/w Zarządzenia”.

Gniewscy baśkarze na turnieju w Sztumie pod nową nazwą drużyny

Gniewscy baśkarze wzięli udział w Otwartym Walentynkowym Turnieju Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, tym razem zawodnicy wystąpili pod nową nazwą drużyny "Opanuj Gniew". Serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć zdobytych podczas turnieju. Szczegóły i wyniki oraz fotorelację znajdą Państwo na profilu.

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2023 r. Szczegóły znajdą Państwo w wydanym w tej sprawie zarządzeniu. 

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 22 lutego o godz. 9:00 odbędzie się LIX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym obrad będzie założenia polityki oszczędnościowej Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Spotkanie z przedsiębiorcami

W piątek, 17 lutego na zamku w Gniewie odbyło się spotkanie poświęcone nowym programom i instrumentom finansowym, skierowanym do małych i średnich przedsiębiorstw. Organizatorami wydarzenia byli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Gmina Gniew.

Oddaj krew - uratuj życie

W czwartek, 6 kwietnia na rynku w Gniewie stanie krwiobus, w którym oddać będzie można krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletnie osoby do pomocy chorym w ten właśnie sposób. Krew oddać będzie można w godz. od 9.00 do 13.00.

Zdobądź dofinansowanie na usunięcie odpadów z działalności rolniczej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że gniewski samorząd plnuje przystąpić do konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pt. „Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W związku z tym osoby zainteresowane skorzystaniem z dofinansowania na usuwanie folii rolniczej, siatki i sznurków do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowań Big Bag mogą składać wnioski w terminie do 10 marca 2023 r.

Uwaga - Silny wiatr !

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 20 km/h do 30 km/h w porywach do 70 km/h lokalnie do 85 km/h z południowego zachodu i zachodu. Apelujemy o ostrożność. 

Pies szuka domu

Dzisiaj, 21 lutego Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Ciepłe. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. 

Walentynki w Klubie Seniora „Wesoła Jesień”

Miłość nie zna wieku. Udowodnili to nasi gniewscy seniorzy, wspólnie bawiąc się podczas spotkania walentynkowego, które odbyło się 18 lutego w Klubie „Wesoła Jesień”.

Środa Popielcowa

Jutro Środa Popielcowa. Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na modlitwę podczas mszy świętych, które odprawione zostaną o godz. 6.15, 8.00, 11.00, 15.00, 16.30 i o godz. 18 00.

Gminne Igrzyska Dzieci w Futsalu

W piątek, 17 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Futsalu. W imprezie wzięło udział pięć szkół: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew, SP Piaseczno, PSP SPSK Gogolewo oraz ZS Opalenie. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Zapisz się do akcji Masz Głos i zdobądź wsparcie na realizację swoich działań

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Gmina Gniew wciąż solidarna z Ukrainą

Dziś mija rok od momentu agresji Rosji na niepodległą Ukrainę. Jej Obywatele, nieustannie mierzą się z obliczem najgorszego - zbrojnych działań skonfliktowanych narodów. Postawa, walka o ojczyznę i niezłomna siła, jaką okazują nasi wschodni sąsiedzi walcząc w obronie własnego kraju, są przykładem prawdziwego bohaterstwa. Dziś, w rocznicę tych strasznych wydarzeń, łączymy się ze wszystkimi, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie, nieustannie walcząc o wolność swoją i swojego narodu.

Konkurs dotacyjny na inicjatywy integracyjne w społecznościach lokalnych

Fundacja Batorego zaprasza organizacje społeczne, które podejmują działania na rzecz adaptacji i integracji uchodźców w środowisku lokalnym do składania wniosków o dotację w Funduszu Solidarności z Ukrainą. Fundusz został utworzony w lutym 2022 po agresji Rosji na Ukrainę oferuje wsparcie organizacjom społecznym, które udzielają pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. 

Ogłoszenie otwartych konkursów ofert

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie ogłasza otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych w obszarze kultury i sztuki, popularyzacji i organizacji wolontariatu poprzez wspieranie szkoleniowe, informacyjne, finansowe organizacji poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji oraz działalności wspomagającej organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach.

XVIII Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym 2023

W niedzielę, 26 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się już po raz XVIII Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym. Uroczystego otwarcia imprezy z ramienia organizatora dokonał Tomasz Ostrowski.

Wspólnie stwórzmy Mobilną Metropolię

Jak sprawnie przemieszczać się po Metropolii? Co zrobić by codzienne podróże były szybsze, komfortowe, ale też przyjazne środowisku? Masz pomysł jak usprawnić transport? Weź udział w konsultacjach społecznych. Rusza drugi etap spotkań prowadzonych w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności (SUMP), który obejmie cały Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS).

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Organizują ciekawe wydarzenia, podejmują działania aktywizujące seniorów, prowadzą zajęcia sportowe i rekreacyjne, pomagają. Tak w wielkim skrócie można opisać działalność organizacji pozarządowych, które właśnie dzisiaj, 27 lutego obchodzą swoje święto. 

Badania ankietowe GUS z nową stroną internetową

Główny Urząd Statystyczny uruchomił nową witrynę internetową z informacjami na temat realizowanych badań ankietowych. Nowa strona ma na celu rozpowszechnienie wiedzy z zakresu badań ankietowych realizowanych przez GUS w gospodarstwach domowych, rolnych oraz punktach sprzedaży detalicznej.

Trwa Konkurs Granty na Kulturę 2023

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłosiło Konkurs Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.