Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przyjdź na bezpłatną mammografię

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Mobilna pracownia mammograficzna w Gniewie stanie 14 marca w godz. od 9.00 do 14.00 przy Przychodni Zdrowia Medical na ul. Witosa.

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc MARZEC 2023. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. 

Żołnierze Wyklęci- pamiętamy!

Dzisiaj, 1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

II Regionalny Konkurs „Jawor – u źródeł kultury 2023”

Radio Gdańsk poszukuje twórców ludowych z Pomorza, którzy budują tożsamość regionu. W projekt „Jawor – u źródeł kultury” włączają się prawie wszystkie rozgłośnie regionalne. Zgłoszenia kandydatów należy przesłać do 31 marca 2023 roku.

Przekaż 1,5% swojego podatku

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. To idealna okazja, aby 1,5% swojego podatku przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego. Oprócz osób fizycznych, które można wspomóc, podatek przekazać można także na różne instytucje. Zachęcamy do oddawania podatku na organizacje pożytku publicznego.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 01 marca 2023r., Zarządzeniem Nr 50/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę i najem”, stanowiący załącznik nr 1 oraz załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

Dzisiaj, 3 marca o godz. 14:30 w Sali Kameralnej w Gniewie odbędzie się LX sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. Obrady radnych oglądać można na żywo na profilu Miasta i Gminy Gniew portalu YouTube.

Pomorscy Policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Pieszy”

Dzisiaj, we wtorek 7 marca na terenie województwa pomorskiego prowadzone są działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych. Na pomorskich drogach należy spodziewać się większej ilość patroli. Policjanci zwrócą także uwagę na rowerzystów, użytkowników urządzeń transportu osobistego oraz wspomagających ruch.

 #Rozmawiaj#Reaguj

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 prowadzi kampanię społeczną pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. Jesteś rodzicem bądź opiekunem? Koniecznie przeczytaj! Rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj!

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew śle wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęscia i spełnienia.

Piękna Wieś Pomorska

Trwa kolejna edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska. Konkursowa komisja oceniać będzie między innymi wygląd zabudowań, pielęgnowanie miejscowej tradycji czy też promowanie lokalnych produktów. Nagrodzone zostaną również najpiękniejsze zagrody. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie nabór do gminnego etapu konkursu.

Eleni w Gniewie już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 12 marca, na Zamku w Gniewie wystąpi wyjątkowa gwiazda – Eleni! Na gniewskiej scenie odbędą się aż dwa koncerty. Z okazji Dnia Kobiet Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie we współpracy z Gminą Gniew i Hotelem Zamek Gniew przygotowało wyjątkowy koncert gwiazdy wszechczasów – Eleni! Zapraszamy Państwa na wspaniałe wydarzenie w wykonaniu Eleni z zespołem.

Żony Gniewu – nasze miasto tłem najnowszego kryminału

We wtorek, 7 marca miała miejsce premiera nowej powieści Joanny Jodełki „Żony Gniewu”. Trzeci tom kryminalnego cyklu z Siostrami Raj w głównych rolach osadzony został w Gniewie, w którym bohaterki wplątują się w kryminalną intrygę. Historyczna sceneria krzyżackiego zamku i niezwykła opowieść o wielkiej miłości Sobieskiego do Marysieńki stają się tłem wyrafinowanej zbrodni. Książki nabyć można w trzech punktach w Gniewie. Życzymy udanej lektury!

Życzenia na Dzień Sołtysa

11 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Z tej okazji już dzisiaj, w imieniu własnym oraz całego Samorządu Gminy Gniew, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki pragnie złożyć wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności. W tym wyjątkowym dniu życzymy Państwu zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w życiu prywatnym.

10 Marca Dzień Mężczyzny

Z okazji Dnia Mężczyzny składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości i dużo radości. Satysfakcji i spełnienia oraz jak najwięcej szczęśliwych dni i niezapomnianych cudownych chwil. Wszystkiego najlepszego Panowie.

Uwaga - gołoledź! Synoptycy ostrzegają

Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje wystąpienie intensywnych opadów śniegu, marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź w powiecie tczewskim. Uwaga na drogach ślisko. Prosimy o ostrożność.

Spotkanie dla przedsiębiorców z powiatu tczewskiego

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Prezydent Miasta Tczewa zapraszają na spotkanie przedsiębiorców, pracodawców oraz inwestorów. Tematem spotkania będą m.in. możliwości finansowania rozwoju przedsiębiorstw w ramach dostępnych jak i przyszłych środków z funduszy unijnych oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Sprzedaż paliwa stałego w preferencyjnych cenach

Informujemy, że Gmina Gniew do 30 kwietnia 2023 roku kontynuować będzie sprzedaż paliwa stałego w preferencyjnych cenach. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem węgla mogą składać wnioski w Biurze Obsługi Interesanta UMiG Gniew (parter budynku) lub w sekretariacie (p. 111). Limit zakupu na gospodarstwo domowe to 3 tony na sezon grzewczy 2022/2023. Wnioski składać można do 15 marca 2023 r.

Młodzież Zapobiega Pożarom - gminne eliminacje do konkursu

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie świadomości w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W piątek, 10 marca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyły się eliminacje gminne do konkursu. W turnieju udział wzięły dzieci i młodzież z terenu gminy Gniew.

Konkurs Kulinarny o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie Smaki" 2023

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 28 lutego br. podjął Uchwałę nr 205/432/23 w sprawie ogłoszenia Konkursu kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki” na najlepszy produkt! Będzie to już XI edycja konkursu. Konkurs ma na celu popularyzowanie dziedzictwa kulinarnego Pomorza. Do udziału w konkursie zapraszamy producentów żywności, restauratorów, gospodarstwa rolne i agroturystyczne, szkoły gastronomiczne czy koła gospodyń wiejskich.

Konferencja online „Wymagania i zmiany w rolniczym handlu detalicznym” 23.03.2023

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu serdecznie zaprasza na konferencję online pn. „Wymagania i zmiany w rolniczym handlu detalicznym”, która odbędzie się w dniu 23 marca 2023 r. o godz. 10.00 na platformie internetowej Evenea PODR w Lubaniu.

Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zabawa, koncerty, telewizja, wieka estrada a przede wszystkim najlepsza atmosfera oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska od Kuchni”. Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci!

Chcesz odnaleźć swoich przodków?

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają osoby poszukujące informacji o swoich przodkach i innych osobach żyjących w naszym regionie w dalszej przeszłości do udziału w spotkaniu „Z pomorską genealogią na Ty”, które odbędzie się w Pracowni Regionalnej wojewódzkiej biblioteki w czwartek 23 marca br.

Dzień Kobiet z CKiBP oraz Hotel Zamek Gniew. Dwa wyjątkowe koncerty Eleni

W niedzielę, 12 marca, na dziedzińcu w Hotelu Zamek Gniew odbyły się aż dwa koncerty wyjątkowej gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Eleni! Z okazji Dnia Kobiet Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie we współpracy z Hotelem Zamek Gniew przygotowało koncerty Eleni. Na widowni zasiadło łącznie prawie 700 osób. Wokalistka podczas występów zaprezentowała takie utwory jak „Miłość jak wino” oraz „Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca”. Towarzyszyli jej Kostas Dzokas oraz Aleksander Białous.

Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

W piątek, 10 marca obchodziliśmy Dzień Sołtysa. Z okazji tego święta burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht spotkali się z włodarzami wsi w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu, by osobiście powinszować sołtysom za ich poświęcenie oraz wkład w integrowanie lokalnej społeczności.

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet

W niedzielę, 12 marca w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet. W imprezie udział wzięło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy 3 i 4 drużynowe. W grupie A wystąpiły : Świstaczki, Jenoty, Orzeł Subkowy oraz GOSiR Gniew. W grupie B wystąpiły: Tczewianki, Babeczki i Power Team. Mecze rozgrywane był do wygrania dwóch setów do 25 punktów.

Dbajmy o czystość

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina o bezwzględnym zakazie wyrzucania śmieci w miejscach nieprzeznaczonych do ich składowania lub magazynowania, co stanowi naruszenie przepisów prawa ustawy o odpadach (t.j. Dz.U. 2022.699 z późn.zm.) oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2022.2519 z późn.zm.).

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W piątek, 31 marca zorganizowana zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych w naszej gminie. Tym razem z akcji skorzystać będą mogli mieszkańcy miejscowości: Jaźwiska, Opalenie, Widlice, Kolonia Ostrowicka, Pieniążkowo, Półwieś oraz wielorodzinne Nicponia, Ciepłe, Kursztyn. Szczegóły znajdą znajdą Państwo na załączonych plakatach. 

Maraton Recytatorski w CKiBP w Gniewie

Z okazji pierwszego dnia wiosny oraz Światowego Dnia Poezji, które wypadają 21 marca, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowało konkurs recytatorki pt. „Mój ulubiony wiersz” oraz Maraton Poetycki im. Iwony Kitty.

Budowa mieszkań SIM coraz bliżej

Miło nam poinformować, iż w dniu wczorajszym podczas spotkania walnego zgromadzenia wspólników spółki KZN SIM POMORZE, (której Gmina jest udziałowcem) Prezes Karol Kardasiński złożył wniosek o pozwolenie na budowę do Starostwa Powiatowego w Tczewie na 24 mieszkania, które mają powstać w Gniewie. Planowana data rozpoczęcia budowy to wrzesień 2023 roku. 

Trwa remont ośrodka zdrowia w Opaleniu

W ostatnim czasie rozpoczął się remont pomieszczeń w ośrodku zdrowia w Opaleniu. Modernizacja potrwać ma do końca maja. Prace wykonuje spółka Inwest-Kom. Środki na remont w całości zostały pozyskane z rezerwy budżetu Państwa w wysokości 208 000 złotych.

Gniew w sobotniej audycji radiowej Jedynki

W minioną sobotę, 11 marca w Gniewie gościliśmy redaktora Polskiego Radia Jedynka, który z naszego miasta na żywo prowadził audycję „Jedyne takie miejsce”. Studio radiowe zlokalizowane w oranżerii Pałacu Marysieńki stało się miejscem ciekawych rozmów radiowca z naszymi mieszkańcami, którzy słuchaczom audycji zaprezentowali Gniew w bardzo ciekawej odsłonie.

Piękna Wieś Pomorska 2023

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2023”. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie w terminie do 28 kwietnia „Karty zgłoszenia” dla danej kategorii. Zachęcamy do udziału w konkursie!

VII Tczewskie Targi Pracy

Już 13 kwietnia 2023 roku Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie organizuje VII Tczewskie Targi Pracy! W tym roku targi odbędą się na Hali Sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie (w ramach, której funkcjonuje Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie). W targach będzie można uczestniczyć w godzinach od 10:00 do 12:00.

Trwają prace na Osiedlu Leśnym w Tymawie

Obecnie trwają prace związane z przebudową dróg gminnych na osiedlu Leśnym w Tymawie etap II. Wykonawcą inwestycji jest gniewska spółka INWEST-KOM. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, zakończenie zadania zaplanowano na początek października b.r.

Poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej w gminie Gniew - wypełnij ankietę

Student Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, na kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego, przygotował ankietę, której celem jest ocena poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnej w gminie Gniew. Udział w ankiecie jest anonimowy, a jej wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych, związanych z pracą dyplomową. Pomóżmy studentowi w badaniach, wypełniając niedługi kwestionariusz.

Działaj lokalnie z "Działaj Lokalnie"

We wtorek, 14 marca w "Klubie Senior +" w Rzeżęcinie odbyło się podsumowanie ubiegłorocznej edycji programu Działaj Lokalnie 2022, którego operatorem jest Fundacja Pokolenia. Tego dnia aktywiści i aktywistki oraz włodarze gmin powiatu tczewskiego spotkali się, by wspólnie przyjrzeć się zrealizowanym projektom oraz symbolicznie pożegnać zimę. Gminę Gniew reprezentowała wiceburmistrz Joanna Kamińska, która osobiście dziękowała gniewskim organizacjom.

Nowe progi zwalniające w gminie Gniew

Mają zadbać o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców i uczestników ruchu drogowego. Mowa o nowo zamontowanych progach zwalniających na ul. Kardynała Wojtyły w Piasecznie, przy której zlokalizowane są Wiejski Dom Kultury, szkoła podstawowa, przedszkole i przystanek autobusowy. Podobne spowalniacze ruchu samochodowego zamontowane zostały w Ciepłem, w okolicy placu zabaw. Zadania zrealizowane zostały ze środków Funduszu Sołeckiego.

Umowa na przebudowę mostku na Wierzycy podpisana

Dzisiaj burmistrz Maciej Czarnecki oraz prezes spółki Inwest-Kom Krzysztof Lisiecki podpisali umowę na przebudowę mostku na Wierzycy. Realizacja zadania pozwoli na ponowne użytkowanie mostu przez mieszkańców i turystów. Zadanie wykonane ma zostać do końca maja tego roku. Koszt inwestycji wynosi 492 000 złotych.

Rozlicz PIT w urzędzie

Informujemy, że 22 marca i 12 kwietnia w godz. od 8.00 do 14.30 pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie udzieli pomocy i wsparcia przy wysyłaniu PIT-37, PIT-38 poprzez e-Urząd Skarbowy. Serdecznie zachęcamy do skorzystania ze wsparcia i rozliczenia swoich deklaracji podatkowych.

Zgłoś się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów"

Rusza nabór do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Remonty dróg asfaltowych w gminie Gniew

W ostatnich dniach ogłoszony został przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję związaną z remontem dróg asfaltowych na terenie gminy Gniew. Zaplanowane zadania obejmują modernizację 10 dróg w różnych częściach naszej gminy. Prace polegać będą na wykonaniu na ich nawierzchni nowej nakładki bitumicznej.

Powitaj wiosnę i włóż kolorowe skarpetki

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. I choć wszystko dopiero pomału budzi się do życia, właśnie 21 marca symbolicznie żegnamy zimę oraz krótkie i chłodne dni, z utęsknieniem czekając już na sprzyjającą aurę. Dokładnie dziś obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki, w którym zwracamy szczególną uwagę na potrzeby osób z zespołem Downa.

Prace dziewczynek z gminy Gniew w Finale Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

W ostatnim czasie w siedzibie Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Gdańsk w Pruszczu Gdańskim rozstrzygnięto Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny etap wojewódzki, w którym także znalazły się prace uczestników z naszej gminy. Mamy zaszczyt Państwa poinformować, iż komisja konkursowa do dalszego etapu na eliminacje krajowe zakwalifikowała prace dziewczynek z naszej gminy: Zuzanny Brzezińskiej z Przedszkola w Gniewie oraz Leny Dziadzio ze Szkoły Podstawowej w Tymawie, które będą reprezentować Województwo pomorskie na szczeblu centralnym.

Pierwszy Dzień Wiosny w Gniewie - radosny i kolorowy

Pierwszy dzień wiosny w Gniewie okazał się słoneczny, gwarny i kolorowy. Uczniowie gniewskich szkół i przedszkoli ten szczególny dzień przywitali w wyjątkowy sposób. Przed południem ulicami miasta przeszli w barwnych i radosnych korowodach.

Nowy przystanek dla podróżnych w Szprudowie

W ostatnim czasie w centrum wsi Szprudowo stanęła zmodernizowana wiata przystankowa. Realizacja tego zadania z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu osób oczekujących na autobus. Liczymy, że nowy przystanek będzie służył lokalnej społeczności i nie stanie się celem wandalizmu, który często ma miejsce na tego typu obiektach. Montaż wiaty został sfinansowany ze środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego. 

Serca na nakrętki stanęły przy gminnych szkołach

W ostatnim czasie, dzięki współpracy gminy Gniew, spółki Inwest-Kom oraz firmy Ślizex przy szkołach podstawowych w Polskim Gronowie i w Piasecznie stanęły serca na plastikowe nakrętki. To inicjatywa, która ma uczyć dzieci i młodzież segregacji, a przy tym też wspierać akcje charytatywne i pomagać potrzebującym.

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

Wszystkich mieszkańców Powiatu Tczewskiego zapraszamy do udziału w projekcie, polegającym na przeprowadzeniu bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy. Badania adresowane są do osób po 40 roku życia. Rejestracja pod numerem telefonu 883 066 355.

Gniewski Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

W niedzielę, 26 marca na rynku w Gniewie odbędzie się Gniewski Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie wprowadzi nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Siatkarze Gniewskiej Jedynki Mistrzem Powiatu

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca reprezentacja siatkarzy gniewskiej jedynki udała się do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Tczewie, gdzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej „2” Chłopców. 

Przedłużenie terminu składania ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie sprawie zmiany Zarządzenia nr 41/23 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 24 lutego 2023 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań w 2023 roku w formie wsparcia w obszarze kultury i sztuki. Szczegóły znajdą Państwo w ząłączniku.

Droga w Brodach Pomorskich zmodernizowana 

Zakończyła się modernizacja fragmentu drogi gminnej w Brodach Pomorskich. Inwestycja wykonana została w ramach funduszu sołeckiego przez firmę „TUH Tadeusz Decka”. Dzięki realizacji tego zadania poprawi się jakość użytkowania drogi przez lokalną społeczność oraz osób przyjeżdzających przez tę okolicę.

Opaleńscy seniorzy powitali wiosnę

Jak co roku w Opaleniu obchodzona jest tradycja topienia Marzanny. W tym roku wiosnę powitano w wyjątkowym gronie opaleńskich Seniorów oraz przybyłych gości – prezesa stowarzyszenia Kolorów Życia Mariusza Portjanko.

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w TURNIEJU BADMINTONA, który odbędzie się w niedzielę, 26 marca o godz. 09:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie ul. Kusocińskiego 10. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 09:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju. Więcej informacji szczegółowych na plakacie oraz regulaminie. 

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LXI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 29 marca o godz. 9:00 w Sali Kameralnej w Gniewie. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie Bezpieczeństwo w Gminie Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Gniewscy Baśkarze na podium

W niedzielę, 19 marca w Gniewinie został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki z okazji Dnia Jedności Kaszubów, turniej rozegrano wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport z Asem Serce 5x32 rozdania w kategoriach: drużynowej i indywidualnej. W turnieju udział wzięli także baśkarze z Gniewu. Grzegorz Dąbrowski – Opanuj Gniew w kategorii Open zajął piąte miejsce. Gniewska Drużyna - Opanuj Gniew stanęła na zwycięskim podium zdobywając drugie miejsce w sportowej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy.

Ogłoszono postępowanie na wybór Wykonawcy dokumentacji projektowej

Gmina Gniew ogłosiła postępowanie mające na celu wyłonienie Wykonawcy, który wykona kompletną dokumentację projektową dla zadania pn.: „Budowa oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją sanitarną dla miejscowości Opalenie, Jaźwiska – etap I”. Opracowanie stanowi pierwszy etap budowy systemu kanalizacyjnego z przyłączeniami do nieruchomości oraz budowę oczyszczalni ścieków prowadzącego w przyszłości do skanalizowania południowej części Gminy Gniew. 

Bezpłatne badania mammograficzne w Gniewie 20 kwietnia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat, finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Zadbajmy o zdrowie na wiosnę. Dla siebie, dla bliskich. Zróbmy profilaktyczną mammografię.

Maraton Poetycki i inne atrakcje w CKiBP w Gniewie

Międzynarodowy Dzień Poezji oraz Pierwszy Dzień Wiosny były hucznie obchodzone w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie. Odbył się Gminny Konkurs Recytatorki pt. „Mój ulubiony wiersz”, Maraton Poetycki im. Iwony Kitty oraz spotkanie autorskie z Bogdanem Badziongiem.

Nagrody za osiągnięcia sportowe

W niedzielę, 26 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew gościł sportowców i trenerów na corocznej ceremonii wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na Działalność wspomagającą organizacje pozarządowe oraz popularyzację i organizację wolontariatu poprzez wspieranie szkoleniowe, informacyjne, finansowe organizacji poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego już działa

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie realizuje projekt „Usługi Opiekuńcze w Gminie Gniew”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu działa już wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Z urządzeń korzystają już mieszkańcy, mający problemy zdrowotne, które ułatwiają im oraz ich opiekunom codzienne funkcjonowanie.

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już za nami!

W niedzielę, 26 marca w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie, Beata Czaja – Osiak.  W turnieju wzięła rekordowa ilość 88 uczestników z: Nebrowa Wielkiego, Gniewa, Nicponi, Tymawy, Wielkich Walichnów, Małych Walichnów, Kwidzyna, Międzyłęża, Prabut, Zajączkowa, Gręblina, Rudna, Polskiego Gronowa, Kuchni  i Opalenia. W trakcie turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki dokonał uroczystego wręczenia wyróżnień i nagród dla najlepszych sportowców oraz trenerów za rok 2022.

 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W piątek, 24 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Piłce Siatkowej. Rywalizacja prowadzona była w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew i ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecz rozgrywano do wygrania dwóch setów do 25 punktów.

Rajd rowerowy „Climate Classic” już 28 maja - zapisy trwają

28 maja po raz pierwszy w Polsce odbędzie się rajd rowerowy „Climate Classic”, organizowany przez Trójmiejskie Towarzystwo Rowerowe Cyklo, we współpracy z fundacją Cycling 4 Climate. Jest to impreza mająca na celu szerzenie wiedzy o zmianach klimatu i mobilizowanie uczestników rajdu, jego partnerów oraz obserwatorów do ograniczenia negatywnego wpływu ich codziennych aktywności na środowisko. Jedna z tras rajdu przebiegać będzie również przez teren naszej gminy. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do kibicowania przejeżdżającym rowerzystom, a tych ze sportowym zacięciem, do wzięcia udziału w rajdzie.

Oddaj krew - uratuj życie

Informujemy, iż Ambulansowy Pobór Krwi w Gniewie z zaplanowanego terminu 6 kwietnia został przeniesiony na poniedziałek, 24 kwietnia z powodów organizacyjnych. W tym dniu będzie można oddać krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletnie osoby do pomocy chorym w ten właśnie sposób. Krew oddać będzie można 24 kwietnia w godz. od 9.00 do 13.00 na rynku w Gniewie. 

Gniewski Jarmark Wielkanocny

W ostatnią niedzielę marca rynek w Gniewie był wesoły i kolorowy, a to wszystko za sprawą Gniewskiego Jarmarku Wielkanocnego. Wydarzenie wprowadziło mieszkańców w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LXI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie Bezpieczeństwo w Gminie Gniew. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Wolne miejsca w gminnych przedszkolach

Informujemy, że pozostały jeszcze wolne miejsca w gminnych przedszkolach i odziałach przedszkolnych. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola serdecznie zapraszamy do złożenia stosownego wniosku w wybranej placówce, w terminie do 12 kwietnia.

"Pomorskie dla Seniorów" - rusza VI edycja konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu „Pomorskie dla Seniorów”. Nagrodę otrzymują Seniorzy, osoby działające na rzecz Seniorów oraz Pracodawcy i organizacje pozarządowe przyczyniające się, poprzez swoją aktywność do wspierania polityki senioralnej na terenie województwa pomorskiego. Zgłoszenia Kandydatów przyjmowane są do 28 kwietnia br.

Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie już niebawem

Tradycją na Kociewiu stało się już, aby Niedzielę Palmową spędzać w Gogolewie. Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich co roku zapraszają mieszkańców powiatu tczewskiego na uroczyste obchody tego święta. W tym roku msza święta i przemarsz rozpoczną się o godzinie 14:00, w niedzielę 2 kwietnia, w świetlicy wiejskiej przy gogolewskiej szkole.

Nowy witacz w Jeleniu 

Przy drodze wjazdowej do miejscowości Jeleń został zamontowany nowy Witacz w postaci Jelenia. Inicjatorem pomysłu jest Sołtys Sołectwa Jeleń Tadeusz Netkowski. Metalowa rzeźba dostojnego jelenia ma witać lokalnych mieszkańców oraz przybywających do wsi turystów.

Głosuj na obywatelskie projekty!

Od 14 do 16 kwietnia głosować będzie można na projekty zgłoszone i zakwalifikowane do głosowania w Gniewskim Budżecie Obywatelskim. Sprawdź na jakie projekty można głosować w tym roku i w jakich miejscach na terenie naszej gminy oddasz na nie swój głos.

Zgłoś pustostany do Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego

Kancelaria Prezasa Rady Ministrów informuje, że 1 grudnia 2022 roku wdrożony został System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego. Na platformie zgłaszać można również pustostany, których wykaz umożliwi prawidłowe zaplanowanie interwencji publicznych na projekty budowy sieci szerokopasmowych. Szczegóły na temat projektu znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowalne w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.

Przebudowa drogi Piaseczno - Piaseckie Pola rozpoczęta

W ostatnim czasie rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej na odcinku Piaseczno - Piaseckie Pola. Gmina Gniew na tę inwestycję pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 031 480 złotych. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. 

Wyciąg z ogłoszenia

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w piątek, 12 maja o godz. 10.00, w pokoju 109 odbędzie pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych. Szczegóły w załączniku.

Kolejna nowa wiata przystankowa w Szprudowie

W ostatnim czasie powstała kolejna zmodernizowana wiata przystankowa w Szprudowie. Zadanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego. Mamy nadzieję, że nowe miejsca przystankowe poprawią komfort osób podróżujących autobusami.  

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej w 2023 r. Szczegóły w załączniku.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.