Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rządowy Program „KLUB” – edycja 2023

Wystartował Rządowy Program „KLUB” – edycja 2023. Jego operatorem zostało Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Na terenie naszego województwa projektem zajmować się będzie Pomorskie Zrzeszenie LZS. Zapraszamy kluby z terenu województwa Pomorskiego do składania wniosków. Nabór do programu trwa do 24 kwietnia br. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://rzadowyprogramklub.pl oraz w załączonej prezentacji.

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Kwiecień 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. 

Oferta pracy w spółce FAMA

Spółka FAMA obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko: Technolog ds. projektowania oprzyrządowania oraz Manager projektu. Aplikacje należy wysyłać lub dostarczyć osobiście pod adres: FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl, tel. 58 530 76 50. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku. 

Start kampanii dopłat 2023

Od 15 marca 2023 r. można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR za 2023 r.

Konkurs "Patriotyczny Głos Seniora"

Pasjonujesz się historią swojego miejsca pochodzenia? Pamiętasz o bohaterach i miejscach niedocenionych? Ocal ich od zapomnienia i opowiedz ich historię! Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Patriotyczny Głos Seniora”.

Most przez Wisłę nieprzejezdny – znaleziono podejrzany ładunek

Z powodu znalezionego pod mostem przez Wisłę z Opalenia do Kwidzyna (od strony kwidzyńskiej) podejrzanego ładunku wybuchowego, ruch na tej drodze ze względów bezpieczeństwa został całkowicie wstrzymany. Na miejscu zdarzenia są już pirotechnicy i odpowiednie służby, które badają sprawę. Droga zablokowana może być jeszcze przez kilka godzin. Kierowcom proponujemy wybór alternatywnych tras dojazdowych.

Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie już za nami

Zgromadzeni wierni, okazałe palmy i Orkiestra Dęta z Pelplina - tak wyglądała tradycyjna już, Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie.

Zgłoś się na 12. Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej w Damnicy

Wiosna, ach to ty! Już 22 kwietnia 2023 r. wiosenne orzeźwienie zapanuje też w XIX-wiecznym pałacu w Damnicy (15 km od Słupska), w którym odbędzie się finał 12. Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej. Damnicki przegląd to nie tylko kojące dźwięki, ambitne teksty i zjawiskowe występy, ale też przestrzeń dla utalentowanych debiutantów i bardziej doświadczonych solistów, by wypłynąć na scenie muzycznej i zaprezentować oryginalne aranżacje i interpretacje utworów z nurtu poezji śpiewanej.  

Wielki Tydzień w Gniewie

W ostatnią niedzielę wierni święcili palmy, wspominając radosny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Od poniedziałku katolicy przygotowują się do przeżywania męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, biorąc udział w modlitwach Wielkiego Tygodnia. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Jednośladem bezpiecznie do celu

1 kwietnia br. Policja rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

Kwalifikacja wojskowa

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Pomorskiego kwalifikacja wojskowa w roku 2023 na terenie województwa pomorskiego odbędzie się w terminie od 17 kwietnia 2023 r. do 21 lipca 2023 r.

Głosuj na obywatelskie projekty!

Od 14 do 16 kwietnia głosować będzie można na projekty zgłoszone i zakwalifikowane do głosowania w Gniewskim Budżecie Obywatelskim. Sprawdź na jakie projekty można głosować w tym roku i w jakich miejscach na terenie naszej gminy oddasz na nie swój głos.

Chcesz odnaleźć swoich przodków?

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają osoby poszukujące informacji o swoich przodkach i innych osobach żyjących w naszym regionie w dalszej przeszłości do udziału w spotkaniu „Z pomorską genealogią na Ty”, które odbędzie się w Pracowni Regionalnej wojewódzkiej biblioteki w czwartek 20 KWIETNIA br.

Złoty Jubileusz

Państwo Elżbieta i Andrzej Banaszak z Gniewa obchodzili jubileusz długoletniego  pożycia małżeńskiego. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co Jubilaci osiągnęli w ciągu wspólnego życia. Przez 50 lat  wiedli wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone im przez los.

II edycja Gminnych Konkursów Przedmiotowych zakończona

II edycja Gminnych Konkursów Przedmiotowych organizowanych z inicjatywy Burmistrza Macieja Czarneckiego dobiegła końca. Młodzież wszystkich szkół podstawowych z klas VII i VIII miała okazję wykazać się wiedzą z następujących przedmiotów: j. polski, j. angielski, matematyka, biologia i historia. Najlepsi uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym, reprezentowali swoje placówki podczas zmagań gminnych, organizowanych w poszczególnych szkołach.

Rycerze Gniewu zaprezentują się w Anglii

Gniewscy rycerze, kasztelan Jarosław Struczyński oraz Przemysław Jabłoński zaprezentują swoje umiejętności władania kopią i jazdą konną, podczas turnieju rycerskiego organizowanego przez Zbrojownie Królewskie w Leeds w Anglii z okazji koronacji Karola III. Nasi jousterzy wezmą udział w wydarzeniu w świąteczny weekend od 7 do 10 kwietnia. Trzymajmy kciuki!

Szczęśliwa "13" w Karate Tradycyjnym

W niedzielę, 2 kwietnia nasza reprezentacja Klubu Karate Tradycyjnego uczestniczyła w Ogólnopolskich zawodach karate tradycyjnego Fudokan w miejscowości Dobrzejowice koło Torunia zdobywając 13 medali!

Szczęśliwa "13" w Karate Tradycyjnym

W niedzielę, 2 kwietnia nasza reprezentacja Klubu Karate Tradycyjnego uczestniczyła w Ogólnopolskich zawodach karate tradycyjnego Fudokan w miejscowości Dobrzejowice koło Torunia zdobywając 13 medali!

Światowy Dzień Sportu

Dziś Światowy Dzień Sportu. Wszystkim instytucjom, organizacjom sportowym, trenerom i mieszkańcom miasta i gminy Gniew, korzystającym z lokalnej oferty sportowej, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najlepsze życzenia. Niech zaszczepiona w Was wszystkich miłość do sportu i szeroko pojętej rekreacji ruchowej owocuje zdrowiem, siłą ducha i wspaniałymi sukcesami.

Szlaki konne wzięte na warsztat

W ubiegłym tygodniu w Gniewie odbyło się spotkanie, na którym omawiano przebieg i parametry techniczne planowanych szlaków konnych, jakie przebiegać będą miały między innymi przez teren naszej gminy. Zebrane informacje posłużą do tworzonej nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027 dla obszaru Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”, skąd planowane jest pozyskanie funduszy na realizację przedsięwzięć.

Rozlicz PIT w urzędzie

Przypominamy, że 12 kwietnia w godz. od 9.00 do 14.30 pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie udzieli pomocy i wsparcia przy wysyłaniu PIT-37, PIT-38 poprzez e-Urząd Skarbowy. Serdecznie zachęcamy do skorzystania ze wsparcia i rozliczenia swoich deklaracji podatkowych.

Wesołego Alleluja!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa Państwu serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, wiary i miłości. Niech te święta będą pełne pokoju, a w Waszych sercach wraz z nadejściem wiosny obudzi się nadzieja odradzającego się życia.

Konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu ofert z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na lata 2022-2023. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

XII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Z myślą o tym, po raz dwunasty Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu koło Malborka. Targi odbędą się 22 i 23 kwietnia w godz. od 10.00 do 17.00.

Akumulator Społeczny - zgłoś swój projekt!

Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY to innowacyjny fundusz, który rozgrzewa więzi mieszkańców Pomorza. Skierowany jest do grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, działających na rzecz dobra wspólnego. Właśnie trwają nabory 2023, w których można pozyskać do 6 000 zł na realizację lokalnych inicjatyw lub do 10 000 zł na rozwój młodej organizacji. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjno-szkoleniowych. W Gniewie takie spotkanie odbędzie się już 13 kwietnia.

Z ginekologiem po godzinach - pierwsze opaleńskie spotkanie prozdrowotne

Już w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Opaleniu odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy kobiety w każdym wieku. Będzie ono doskonałą okazją, by porozmawiać ze specjalistą w zakresie ginekologii poza gabinetem lekarskim, czyli w bardziej przyjemny i luźny sposób. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na godzinę 16.00!

Startuje VEOLIA RUN – 5 km biegiem po Gniewie – IV edycja „Ja Krwiodawca”

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w niedzielę 4 czerwca 2023 roku na terenie miasta i gminy Gniew odbędzie się już IV edycja biegu VEOLIA RUN. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod wyjątkowym hasłem „Ja krwiodawca” Idę – Biegnę – Wspieram. Dlatego do udziału w tym niezwykłym biegu szczególnie zachęcamy wszystkich, którzy oddają krew i ratują ludzkie życie.

Wandale niszczą tablice kierunkowe

Docierają do nas niepokojące sygnały o aktach wandalizmu, jakie mają miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Gniew. Obiektami niszczycieli padają tablice kierunkowe z nazwami miejscowości i numerami domów, które są zrywane ze słupów. Apelujemy o rozwagę!

Dziecięcy Mini Veolia Run

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w mini biegu dziecięcym, który odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. Zapisy na bieg rozpoczną się od godz. 12:00 na rynku w Gniewie, natomiast sam bieg dziecięcy startuje od o godz. 14:30. Bieg jest Imprezą współtowarzyszącą głównego biegu Veolia Run.

Oglądaj bociany na żywo

Do gniazda zlokalizowanego na piekarni przy ul. Wiślanej w Gniewie, po długiej zimowej przerwie, zawitały bociany. Fascynujące życie dzikich ptaków od lat można śledzić, dzięki zainstalowanej na czynnym kominie kamerze. Monitoring zorganizowany jest dzięki organizacji Eko-Centrum Heliantus. Zapraszamy do oglądania!

Głosuj na obywatelskie projekty!

Od 14 do 16 kwietnia głosować można na projekty zgłoszone i zakwalifikowane do głosowania w Gniewskim Budżecie Obywatelskim. Sprawdź na jakie projekty można głosować w tym roku i w jakich miejscach na terenie naszej gminy oddasz na nie swój głos. Zapoznaj się także z zasadami głosowania.

Święto Chrztu Polski

Dziś, 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm w 2019 roku. Dzień ten ma być upamiętnieniem chrystianizacji narodu oraz okazją do refleksji i zadumy nad przyszłością Ojczyzny. Wywieśmy flagi Polski!

Klub Seniora w Opaleniu oficjalnie otwarty

W czwartek, 13 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Opaleniu. Poprzez symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu, w którym świętowano, oficjalnie rozpoczęto działalność klubu, który służy kolejnym grupom seniorów z terenu naszej gminy.

Festiwal historyczny Vivat Vasa doceniony przez Starostę Tczewskiego

W czwartek, 13 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się gala wręczenia nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu za rok 2022. Miło nam poinformować, że nagrodę w kategorii wydarzenie roku przyznano gniewskiemu Festiwalowi Historycznemu Vivat Vasa. Nagrodę odebrali burmistrz Maciej Czarnecki oraz Jarosław Struczyński. Serdecznie gratulujemy!

Wystaw graty z chaty

W piątek, 21 kwietnia zorganizowana zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych w naszej gminie. Tym razem z akcji skorzystać będą mogli mieszkańcy miejscowości: miasta Gniew oraz Brodów Pomorskich. Szczegóły znajdą znajdą Państwo na załączonych plakatach. 

IV Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2023

W niedzielę, 16 kwietnia br. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie rozegrany został IV Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie Beata Czaja – Osiak, która przywitała obecnych. Pan Kajetan Nagórski w imieniu swoim, jak i całej rodziny podziękował organizatorom i zawodnikom za zorganizowanie wyjątkowej imprezy.

Darowizna dla gniewskiego OSP

Miło nam poinformować, że dzięki determinacji i zaangażowaniu zarządu w pozyskiwaniu środków z zewnętrznych źródeł Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie otrzymała DAROWIZNĘ w kwocie 18.000 zł od Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji na kwiecień 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych w Gniewie, Plac Grunwaldzki 45. Terminarz dostępny w załączniku.

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt

W piątek, 14 kwietnia na boisku Orlik w Gniewie odbyły się gminne zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Rywalizacja prowadzona była w kategorii Igrzysk Dzieci.  W turnieju udział wzięły 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew oraz ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywane były 2 x 10 minut. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Opaleniu. Serdecznie gratulujemy.

Gniew dołącza do ogólnopolskiej akcji Żonkile

W środę, 19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem i tablicą upamiętniającą społeczność żydowską w naszym mieście. Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie dołącza do ogólnopolskiej akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Gniewski Budżet Obywatelski 2023 – projekty wybrane

Prawie 100 000 złotych przeznaczonych zostanie na obywatelskie projekty, które wybrane zostały w głosowaniu w ramach tegorocznego Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty duże i małe, które otrzymały największą liczbę głosów zostały przyjęte do realizacji! Już niedługo mieszkańcy terenów wiejskich, cieszyć się będą nowymi inwestycjami, dzięki nim w gminie będzie piękniej i bezpieczniej. 

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LXII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz. 9:00 w Sali Kameralnej w Gniewie. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie Kultura w Gminie Gniew - działalność Centrum Kultury i Bilblioteki Publicznej w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Skocz po dobrą zabawę! Zawody i piknik na skateparku w Gniewie już 13 maja

Niebawem, już po raz ósmy, odbędzie się radosna majowa impreza – otwarcie sezonu na gniewskim skateparku organizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Zakład Produkcji Kruszyw.

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców

W piątek, 18 kwietnia na boisku Orlik w Gniewie odbyły się gminne zawody w Piłce Nożnej Chłopców. Rywalizacja prowadzona była w kategorii Igrzysk Dzieci.  W turnieju udział wzięły  4 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew, SP Gronowo oraz ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywane były 2 x 10 minut. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Opaleniu. Serdecznie gratulujemy.

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

W środę, 12 kwietnia na boisku Orlik w Gniewie odbyły się zawody gminne w Piłce Nożnej. Rywalizacja prowadzona była w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 5 szkół: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew, SP Piaseczn, SP Gronowo oraz ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła drużyna SP Gronowo, natomiast w piłkarskich rozgrywkach chłopców miejsce pierwsze zajęła drużyna z SP 2 w Gniewie. Seredecznie gratulujemy. 

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert

Burmistrz Miasta i Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w 2023 roku w obszarze kultury i sztuki oraz otwarty konkurs ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2023 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. 

Mostek na Wierzycy w przebudowie

W ostatnim czasie informowaliśmy Państwa o podpisaniu umowy na przebudowę mostku na Wierzycy. W czwartek, 13 kwietnia rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z posadowieniem i wykonaniem konstrukcji nośnej mostku.  W związku z realizacją inwestycji mostek został zamknięty dla ruchu pieszego. Prosimy o ostrożność.

Mecze piłki nożnej w najbliższy weekend

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłkarskich.

Złóż wniosek w ramach programu "Ciepłe Mieszkanie"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Gmina Gniew podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego po raz drugi

Do przydatności języka angielskiego w życiu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Stykamy się z nim często, a jego znajomość wiele spraw może nam ułatwić, a niekiedy sprawne posługiwanie się nim okazuje się kluczowe. Dlatego po raz drugi zorganizowano w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego. Jest on przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Akcja Żonkile w Gniewie

Z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przyłączyło się do akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  Jest to ogólnopolska akcja społeczno-edukacyjna.

Gminny Dzień Profilaktyki pod hasłem wybieram marzenia, nie uzależnienia!

W czwartek, 20 kwietnia br. odbył się Gminny Dzień Profilaktyki. Tego dnia uczniowie klas VII z Gminy Gniew spotkali się w „Maciejówce” w Opaleniu, aby razem świętować.

Informator dla osób uzależnionych

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie dla osób nadużywających alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, uzależnionych i osób współuzależnionych. Znajdą w nim Państwo informacje o instytucjach, konsultacjach, poradach i spotkaniach, pomocnych w problemach uzależnień. Szczegóły w załączniku.

Przebudowy drogi gminnej na odcinku Piaseczno - Piaseckie Pola ciąg dalszy 

Obecnie na odcinku drogi gminnej Piaseczno – Piaseckie Pola wykonywana jest zasadnicza warstwa podbudowy z kruszywa łamanego, stabilizowanego mechanicznie. Następnym etapem będzie układanie warstwy bitumicznej, pierwszej warstwy.

Rozpoczyna się dalszy ciąg rewitalizacji miejskiej przestrzeni

Informujemy, że od wtorku, 25 kwietnia rozpoczną się prace związane z ostatnim etapem rewitalizacji starego miasta w Gniewie. Zadanie planuje się wykonać w trzech etapach. Pierwszym objęte zostaną ulice: Kościelna, Jakusz-Gostomskiego, Spichrzowa, Dolny Podmur (od skrzyżowania z ulicą Kościelną w kierunku ulicy Piłsudskiego). Na czas robót planuje się całkowite zamknięcie ulic dla ruchu pojazdów. Bezpieczne dojścia do budynków zostaną zapewnione przez kładki dla pieszych.

Tablice edukacyjne pod murami miasta - Ekologicznie Opanuj Gniew

W sobotę, 22 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, w alejce pod murami miasta stanęły tablice edukacyjne prezentujące świat roślin i zwierząt jakie zobaczyć możemy w granicach administracyjnych Gniewa.

Mieszkańcy gminy Gniew oddali krew

Wczoraj, podczas akcji ambulansowego poboru krwi, chętni mieszkańcy gminy Gniew oddali bezcenny dar życia, dzieląc się swoją krwią, oddając ją do banku krwiodawstwa. W krwiobusie przyjęto łącznie 20 dawców, z czego 15 osób fizycznie oddało krew. Oprócz stałych krwiodawców, 4 osoby wzięły udział w akcji po raz pierwszy. Dziękujemy!

"Wiedza Start" - stypendium dla ósmoklasisty

Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wierząc w potencjał młodych mieszkańców stworzył program „Wiedza Start”, stypendium dla ósmoklasistów z gminy Gniew. Celem programu jest wspieranie młodych, zdolnych gniewian, dla których matematyka jest pasją.

Program Pomocy Dzieciom

Do 7 maja br. trwa nabór wniosków o stypendia dla rodzin, które opiekują się w domu dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym. O stypendium z Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES mogą ubiegać się rodziny, które są w trudnej sytuacji materialnej, deklarujące gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości do pokonania trudności. Pomóż nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących. 

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LXII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie Kultura w Gminie Gniew - działalność Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gniewie

W dniach 8 – 15 maja odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego wydarzenia Tydzień Bibliotek. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie już po raz kolejny bierze udział w akcji i z tej okazji przygotowała wiele atrakcji.

Chcesz kupić działkę? Stań do przetargu!

Informujemy, że w poniedziałek, 5 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Zainteresowanych nabyciem działek zachęcamy do udziału w przetargu. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę, 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyły się eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie gminnych szkół pod czujnym okiem policjanta z Komisariatu Policji w Gniewie – aspiranta sztabowego Adama Firyna, rozwiązywały testy ze znajomości przepisów obowiązujących w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W klasyfikacji ostatecznej 10 maja naszą gminę w powiecie będą reprezentowały szkoły, których uczniowie zdobyli zespołowo najwyższą punktację.

Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2023-2027 - zgłoś uwagi

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” opracowuje obecnie Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2023-2027 dla gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy i Tczew (gmina wiejska), która umożliwi pozyskanie ponad 17 milionów złotych na rozwój obszarów wiejskich. Przewidziane są w niej różnorodne działania inwestycyjne i projekty „miękkie”, których beneficjentami mogą być: samorządy lokalne i ich jednostki, organizacje pozarządowe, a także mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy.

"Trenuj jak żołnierz" - nowe szkolenie dla ochotników

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna ważny projekt z zakresu obronności i bezpieczeństwa narodowego pod hasłem "Trenuj jak żołnierz". Jego celem jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy chcą odbyć podstawowe wojskowe szkolenie i być przygotowanym, aby w razie zagrożenia bronić Ojczyzny.

Mecze piłkarskie w Gniewie

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy na nadchodzące mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłkarskich.

 

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc MAJ 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. 

Majówka czas start!

Długi weekend majowy to czas wyjazdów, odpoczynku i dobrej zabawy bez względu na pogodę bo ta, jak wiadomo bywa kapryśna. To także wytężony czas pracy dla policjantów. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo na drodze, na wodzie i wszędzie tam, gdzie będziecie wypoczywać. Jednak Wasze bezpieczeństwo w dużej mierze będzie zależało od Was. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i osób najbliższych. Nic nie zwalnia nas z myślenia. Jesteście gotowi do majówki? Bawcie się dobrze, z głową!

Majowe święta przed nami

Rozpoczynamy długi, majowy weekend. Przed nami czas, który pozwoli nam odetchnąć od codziennych obowiązków, złapać chwile wytchnienia i skorzystać z wiosennej aury. W tych dniach nie zapomnijmy także o ważnych, narodowych świętach. Niech skłonią nas one do zadumy i refleksji nad naszą Ojczyzną i naszą patriotyczną postawą.

Działania burmistrza docenione w Ministerstwie

W czwartek, 27 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki spotkał się w Warszawie z Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem oraz Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karolem Rabendą.

Maluch plus – ponad 600 000 złotych dla Gminy Gniew na nowe miejsca w żłobku

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru w programie „Maluch plus”. Wniosek złożony przez gniewski samorząd został pozytywnie rozpatrzony przez ministerstwo, które przyznało nam dofinansowanie w wysokości 664 653,90 złotych. Dzięki pozyskanym środkom w żłobku w Gniewie utworzonych zostanie 15 nowych miejsc opieki.

Trwa modernizacja drogi w Nicponi

Trwa modernizacja fragmentu drogi gminnej w Nicponi przy świetlicy wiejskiej. Remont drogi polega na uzupełnieniu ubytków masą bitumiczną. Dzięki realizacji tego zadania poprawi się jakość użytkowania drogi przez lokalną społeczność oraz osób przejeżdzających przez tę okolicę.

Dni otwarte w OSP w Gniewie

Chcesz się dowiedzieć jak wygląda służba w OSP? Zobaczyć jakim sprzętem dysponuje i jak go używa podczas akcji ratowniczo-gaśniczych? Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Gniew na dni otwarte od 8 do 12 maja do remizy strażackiej w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.