Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie już za nami

Zgromadzeni wierni, okazałe palmy i Orkiestra Dęta z Pelplina - tak wyglądała tradycyjna już, Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie.

Niedziela Palmowa, nazywana także Niedzielą Męki Pańskiej, jest, w liturgii Kościoła Katolickiego, pamiątką wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W Nowym Testamencie ewangeliści piszą, jak Chrystus dosiadający osiołka wjechał od strony Góry Oliwnej do miasta przy radosnych okrzykach tłumów. Rzucali oni na drogę swoje płaszcze oraz liście palmowe.

Nawiązując do tamtych wydarzeń, mieszkańcy Gogolewa, w niedzielę, 2 kwietnia, z kolorowymi palmami - symbolem życia i zwycięstwa, uczestniczyli w tradycyjnej procesji ulicami wsi oraz we mszy świętej, która odbyła się w miejscowej świetlicy. Na to wydarzenie od wielu lat przyjeżdżają także mieszkańcy innych miejscowości całego powiatu tczewskiego. I tym razem wśród uczestników barwnego korowodu nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych, kół gospodyń wiejskich oraz gminnych instytucji.

Organizatorem Kociewskiej Niedzieli Palmowej było Koło Gospodyń Wiejskich w Gogolewie. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe sponsorom wydarzenia, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Tczewie, Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Bank Spółdzielczy w Gniewie. Słowa podziękowania kierują również osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, tj. Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolewie w szczególności naczelnikowi Grzegorzowi Recy oraz dyrektorowi Publiczej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolowie, KGW Gogolewo, duchownym odprawiającym mszę św. a także wszystkim uczestnikom uroczystości.

- Wszystkim dziękuję za udział i pomoc w zorganizowaniu tej pięknej, jedynej, niepowtarzalnej na Kociewiu niedzieli palmowej w Gogolewie – mówi przewodnicząca KGW w Gogolewie pani Maria Kamrowska.

zdjęcia: fot. Andrzej Połomski

Data publikacji: 2023-04-04 10:06
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Orkiestra Dęta z Pelplina
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew
 • Niedziela Palmowa w gminie Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.