Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Klub Seniora w Opaleniu oficjalnie otwarty

W czwartek, 13 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Opaleniu. Poprzez symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu, w którym świętowano, oficjalnie rozpoczęto działalność klubu, który służy kolejnym grupom seniorów z terenu naszej gminy.

W uroczystości udział wzięli: z ramienia gminy Gniew burmistrz Maciej Czarnecki oraz sekretarz Karolina Liebrecht, zaproszeni goście: Ewa Myć-Szopińska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Katarzyna Zielke-Paprocka Pełnomocnik Wojewody ds. Seniorów, Katarzyna Sulewska Asystentka Posła na Sejm Kazimierza Smolińskiego, a także przedstawiciele lokalnych instytucji oraz organizacji, współpracujących z grupami seniorskimi w mieście i gminie Gniew. W otwarciu klubu wzięli też udział honorowi goście - seniorzy, którzy stanowili najbardziej liczną grupę podczas  wczorajszego wydarzenia.

Spotkanie prowadziła Anna Skibrowska ze Stowarzyszenia Kolory Życia w Tczewie, które prowadzi opaleński klub. Na wydarzeniu nie zabrakło także prezesa organizacji Mariusza Portjanko.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, czego dokonali zaproszeni goście, proboszcz opaleńskiej parafii ks. Waldemar Opłatkowski poświęcił wyremontowany obiekt, błogosławiąc zarówno miejsce, jak i zebranych uczestników uroczystości. Gratulacje i życzenia składali również goście, którzy nie szczędzili miłych słów uznania dla działań seniorskich podejmowanych w naszej gminie i działalności zarówno opaleńskiego klubu, jak i innych organizacji zrzeszających seniorów na naszym terenie.

Miłym akcentem uroczystości były występy artystyczne oraz poczęstunek, przygotowany przez uczestników Klubu Seniora w Opaleniu. Jak na tradycję przystało nie zabrakło również symbolicznego tortu, który był dopełnieniem opaleńskiego święta.

Klub Seniora w Opaleniu powstał w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 edycja 2022, w ramach którego Gmina Gniew zdobyła dofinansowanie w wysokości 198 500 zł. Klub działa w ramach realizowanego projektu pn. Usługi opiekuńcze w gminie Gniew, dofinansowanego w wysokości 445 851 zł z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 6. Integracja, Działanie 6.2. Usługi Społeczne, Poddziałanie 6.2.2. Rozwój usług społecznych.

Data publikacji: 2023-04-14 12:42
 • Uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Opaleniu
 • Goście biorący udział w uroczystości
 • Uroczyste przecięcie wstęgi
 • Proboszcz opaleńskiej parafii ks. Waldemar Opłatkowski...
 • Burmistrz Maciej Czarnecki w trakcie przemowy
 • Przedstawicielki Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego...
 • Asystentka Posła na Sejm Kazimierza Smolińskiego...
 • Gniewscy seniorzy składający życzenia i gratulacje
 • Gniewscy seniorzy składający życzenia i gratulacje
 • Występy artystyczne opaleńskich seniorów
 • Teatr Cienia wystawiony dla uczestników wydarzenia
 • Symboliczny tort

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.