Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Obchody Święta 3 Maja w gniewskim kościele

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, będącym jednocześnie świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w środę 3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona została uroczysta msza święta intencji Polski i Polaków. W obchodach uroczystości udział wzięli poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz władze miasta.  

Strażackie święto

4 maja, w dzień imienin św. Floriana przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to jest doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność i szacunek za niebezpieczną i ciężką pracę mundurowych, dzięki której ratują zdrowie i życie ludzi. Dziś, w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji strażackiej braci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Matura 2023

Dzisiaj młodzież przystąpiła do jednego z ważniejszych w swoim życiu sprawdzianów – matury. Egzamin dojrzałości tradycyjnie rozpoczyna się językiem polskim. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy jak najlepszych wyników oraz symbolicznego złamania pióra. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających!

60 lat szkoły w Małych Walichnowach

W piątek, 28 kwietnia świętowano Jubileusz 60 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą byłego dyrektora szkoły oraz Honorowego Obywatela Gniewa  – śp. Mariusza Śledzia. Wraz z uczniami, całym gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, świętowali również zaproszeni goście. Gminę Gniew na uroczystości reprezentował burmistrz Maciej Czarnecki.   

Kolejna wystawa malarska za nami!

27 kwietnia, w ramach obchodów 125 rocznicy powstania Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie, odbyła się wystawa malarska prac uczestników Gniewskiej Grupy Malarskiej oraz Gremium Malarskiego im. Janusza Mokwy z Tczewa.

Gminne Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

W piątek, 28 kwietnia w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się gminne zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. W Igrzyskach Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i biegu długim dziewczęta 600m, chłopcy 1000m. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew oraz gospodarz ZS Opalenie. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki Gminnych Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. 

Mewa Gniew zagra w najbliższy weekend

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny MEWA GNIEW z drużyną LISOVIA LISEWO.  Zawodnicy obu drużyn z pewnością dostarczą Państwu sportowych emocji. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 maja na boisku przy Hali Sportowo- Widowiskowej w Gniewie. Start godz. 15:00. Wspólnie kibicujmy, niech wygra najlepszy!

Oferta pracy w spółce Kongsberg

Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o ogłasza rekrutację na stanowisko Technik Produkcji. Kandydatowi oferowane są: zatrudnienie na umowę o pracę, możliwość podnoszenia kwalifikacji, pracę w międzynarodowej firmie, pracę w zespole, udział w ciekawych konkursach indywidualnych i zespołowych. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami potencjalnych pracowników. Myślisz o zmianie pracy? Koniecznie zapoznaj się z ogłoszeniem.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia"

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano marzec i kwiecień 2023, dostępny jest w załączniku. Życzymy miłej lektury. 

Europejska Noc Muzeów w Gniewie

13 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie, Muzeum  Kapsla, Hotel Zamek Gniew oraz StudioA. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Dzień Biblioteki i Bibliotekarza

8 maja w Polsce obchodzimy Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, dlatego dziś szczególnie zachęcamy do odwiedzin lokalnych czytelni, by wypożyczyć dobrą książkę. Z okazji przypadającego święta wszystkim Bibliotekarzom z terenu naszej gminy składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech nasze książnice mają coraz więcej czytelników, a Państwu życzymy, aby każda przeczytana książka dostarczała niezapomnianych emocji i wprowadzała w dobry nastrój.

Oferta pracy w gniewskim przedszkolu

Przedszkole w Gniewie zatrudni na stanowisko urzędnicze Główny Księgowy. Osoby zainteresowane proszone są o złożenie wymaganych dokumentów do 19 maja 2023 r. do godz. 14:00 osobiście lub drogą pocztową w sekretariacie Przedszkola w Gniewie ul. Stroma 1, 83 – 140 Gniew, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko: główny księgowy”. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami pracodawcy zamieszczonymi w ogłoszeniu.

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora placówki oświatowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, ul. Gdańska 16 w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym dokumencie. 

Rusza nabór wniosków do konkursu "Działaj Lokalnie" edycja 2023

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie" 2023. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000zł.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o wzorach dokumentów przemieszczenia dla świń w rozumieniu art. 110 ust. 1 lit. c rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniającego i uchylającego niektóre akty w dziedzinie zdrowia oraz w dziedzinie zdrowia zwierząt („Prawo o zdrowiu zwierząt” Dz. Urz. UE L 84 z 31.03.2016, str. 1, z późn. zm.). W związku z powyższym, obecne przesyłki świń muszą być zaopatrywane jednocześnie w dokument dotyczący przemieszczenia, podpisany przez posiadacza zwierząt, który służy do identyfikacji i śledzenia zwierząt oraz dokument urzędowy w postaci świadectwa zdrowia, który potwierdza spełnienie wymogów zdrowotnych tych zwierząt.

Kandydaci na Ambasadorów Kociewia i Perełki Kociewia poszukiwani

W czasach globalizacji, wszelkiej unifikacji, dążenia do ujednolicania ważne jest, aby znaleźć swoje miejsce na Ziemi, swoją Itakę, do której będzie się chciało wracać, aby tam szukać tych wartości, tradycji i wspomnień, które tworzą człowieka i pokazują mu drogę życia. Człowiek musi – tak jak roślina – zakorzenić się, aby jego życie dawało owoce. A tym korzeniami, tymi Itakami, tymi miejscami na Ziemi są małe Ojczyzny. Ks. Janusz St. Pasierb pisał: „Małe ojczyzny wzbogacają ojczyznę wielką i wzbogacają też olbrzymią symfonię świata. Bylibyśmy w nim zagubieni, gdyby nie ten klucz, który zabieramy z domu”.

Pożegnanie absolwentów

W ostatnim czasie obyło się uroczyste pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego oraz technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie, w którym uczestniczyła zastępca burmistrza Joanna Kamińska. Absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie uroczyście pożegnała natomiast sekretarz Karolina Liebrecht.

Sołtyska, kobieta do zadań specjalnych

Grupa Sołtyski oraz Fundacja ROLL-NA zapraszają sołtyski na bezpłatne spotkanie regionalne pn. Sołtyska, kobieta do zadań specjalnych. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2023 r. o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Praca w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko magazynier. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew lub na adres e-mail: rekrutacja@alarmtech.pl. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Mecze piłki nożnej

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już dzisiaj na mecz drużyny Keramzyt D1 z drużyną MKS GRYF II TCZEW  o godz. 18:00 który odbędzie się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy na kolejne dni. 

Kolumna wojskowa w Gminie Gniew

Informujemy, że w terminie 11/12 maja bieżącego roku, w godzinach nocnych i wczesnoporannych na terenie gminy Gniew w celach szkoleniowych będzie przemieszczała się i organizowała postój kolumna wojskowa 12 Brygady Zmechanizowanej. Postój będzie odbywał się przy drodze pomiędzy miejscowościami Rakówko i Opalenie. W czasie przemieszczania się kolumny możliwe trudności występujące na drodze. Prosimy o rozwagę.

Zaproszenie na webinaria

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinaria (seminaria online) organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023r, poz.344) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 maja  2023r, Zarządzeniem  Nr 78/23  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1  do w/w Zarządzenia”.

Łucznicy z KS Strzała Opalenie na podium

W dniach od 28 kwietnia do 1 maja odbyły się międzynarodowe zawody w Łucznictwie Konnym "12th International Mounted Archery Games Grunwald 2023". Klub KS Strzała Opalenie, który jest jednym z większych w Polsce, reprezentowali juniorzy Nikola Puncewicz na koniu Iron oraz Sebastian Prokop na koniu Arkadasz, a w kategorii senior Krystian Mróz na koniu Karunia.

Dzień bez śmiecenia

Dzisiaj, 11 maja przypada Dzień bez Śmiecenia. Święto to ma na celu uświadamianie ludzi na temat prawidłowej segregacji śmieci. Dbajmy, uczmy nasze dzieci, bądźmy przykładem ekologicznej postawy. Pokażmy, że dbając o wspólną przestrzeń, dbamy również o przyszłe życie dla następnych pokoleń.

Gazociąg relacji Gardeja – Kolnik - informacje inwestycyjne

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym, trzecim numerem Informatora inwestycyjnego, poświęconego budowie gazociągów: Gardeja-Kolnik, który przebiegać będzie również przez teren naszej gminy. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Darmowe sadzonki kwiatów dla mieszkańców Starego Miasta!

Urząd Miasta i Gminy Gniew kontynuuje projekt ,,Gniew- miasto kwiatów”. W ramach akcji strojenia miasta, mieszkańcom Starego Miasta, biorącym udział w ubiegłorocznych edycjach przedsięwzięcia, chętnym by ozdobić swoje okna również i w tym roku, przekazane zostaną kwiaty pelargonii. Odbiór sadzonek odbędzie się w dniach 16-18 maja, w godz. od 12.00 do 15.00 z podwórza budynku urzędu. W przypadku braku możliwości odbioru kwiatów w wyznaczonych godzinach prosimy o telefon pod nr 58 530 79 26.

Ogłoszenie o przetargu

Jesteś zainteresowany dzierżawą nieruchomości? Stań do przetargu! W poniedziałek, 12 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości w Wielkich Walichnowach. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Złote Jubileusze

Państwo Danuta i Zygfryd Rogalewscy z Gniewa oraz Państwo Irena i Henryk Kulaszewicz z Jaźwisk obchodzili jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i powspominać miniony czas.

Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2023 roku. Termin płatności raty upływa 31 maja br.

Oferta pracy w spółce FAMA

Spółka FAMA obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko: Handlowiec.  Aplikacje należy wysyłać lub dostarczyć osobiście pod adres: FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl, tel. 58 530 76 50. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku. 

Kolejne środki zewnętrzne wpłynęły na konto gniewskiej jednostki OSP

Miło nam poinformować, iż Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie otrzymała wsparcie finansowe od Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w kwocie 3.500 zł. Dzięki pozyskanym środkom gniewska jednostka OSP zrealizowała projekt pn. "Zakup dwóch butli kompozytowych na sprężone powietrze". 
 

Dni otwarte OSP w Gniewie już za nami

W ramach tygodnia ochrony przeciwpożarowej w dniach od 9 do 16 maja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyły się dni otwarte. Podczas tego tygodnia jednostkę mogły odwiedzać dzieci i młodzież oraz mieszkańcy miasta i gminy Gniew. Strażacy z tej okazji przygotowali szereg atrakcji dla zaciekawionych dzieci i spragnionych wiedzy dorosłych.

Wyjątkowy koncert w gniewskim kościele już jutro

Polska Filharmonia Kameralna Sopot serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert pt. "Harfa i Przyjaciele", który odbędzie się we wtorek, 16 maja o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi Szymon Naściszewski dyrygent-rezydent w sezonie artystycznym 2022/2023. Wstęp wolny! Zapraszamy. 

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gniewie już za nami!

W minionym tygodniu odbyła się XX edycja ogólnopolskiego wydarzenia Tydzień Bibliotek. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie po raz kolejny wzięło udział w akcji i z tej okazji przygotowało wiele atrakcji.

Europejska Noc Muzeów w Gniewie

W minioną sobotę, 13 maja w Gniewie odbyła się Noc Muzeów. Do 18. odsłony edycji przyłączyli się: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie, Muzeum Kapsla, Hotel Zamek Gniew oraz StudioA. Tego dnia nie można było się nudzić na terenie Gniewa.

Umowa na remont dróg asfaltowych w gminie Gniew podpisana

W poniedziałek, 15 maja burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę ze starogardzkim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A. na realizację ważnej inwestycji przebudowy dróg. Przypomnijmy, że na to zdanie Gmina Gniew pozyskała prawie 4,5 miliona złotych w ramach III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Prace modernizacyjne rozpocząć się mają jeszcze w tym roku.

Piknik Strażacki w Gogolewie

W sobotę, 13 maja w Gogolewie, z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, jaki obchodziliśmy 4 maja, odbył się Piknik Strażacki. Podczas festynu nie zabrakło licznych atrakcji przygotowanych przez druhów oraz lokalną społeczność. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

Mecze piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na mecze piłki nożnej gniewskich drużyn. Dzisiaj, 17 maja o godz. 17:00 zagra drużyna Keramzyt D2 z drużyną OrłyTczew.  Mecz odbędzie się na boisku sportowym przy Hali GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu plan rozgrywek na kolejne dni. 

Wyjątkowy Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w gniewskim kościele za nami

Wczoraj, 16 maja w gniewskim kościele odbył się wyjątkowy koncert pn. „Harfa i Przyjaciele”, w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Orkiestrę poprowadził dyrygent – rezydent Szymon Naściszewski.

Ogłoszenie burmistrza

Ogłoszenie z dnia 17 maja 2023 r. zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 maja 2023r., zarządzeniem Nr 83/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia.

Rekrutacja do ZSP w Gniewie rozpoczęta

Drodzy Ósmoklasiści ! Przed Wami ważny okres podejmowania decyzji związanych z wyborem szkoły ponadpodstawowej. Zdajemy sobie sprawę, że to niezwykle trudny wybór. Zdobycie odpowiedniego wykształcenia to bez wątpienia jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed młodym człowiekiem. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie ogłasza rekrutację na rok 2023/2024. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną szkoły. 

Gniewscy wędkarze na podium

W niedzielę, 14 maja na wodach jeziora w Pieniążkowie rozegrano towarzyskie drużynowe zawody w wędkarstwie spławikowym z okazji 75-lecia Koła PZW "VERISSA" Pelplin. Na starcie stanęły 4 drużyny z kół w Tczewie, Smętowie, Gniewie oraz gospodarze zawodów czyli koło z Pelplina. Trzygodzinne zmagania w świetnej atmosferze i pięknej pogodzie upłynęły błyskawiczne. Po komisyjnym zważeniu złowionych ryb ogłoszono wyniki. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazała się drużyna z Gniewa w składzie Grzegorz Boettcher, Leszek Grzyb, Bartosz Łysko i Łukasz Ogonowski  wygrywając w 3 z 4 sektorów i całą rywalizację. Zarząd Koła PZW w Gniewie gratuluje wszystkim zawodnikom i składa serdeczne podziękowania organizatorom za wzorowe przygotowanie zawodów.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na lata 2022-2023. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

W czwartek, 18 maja odbył się etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, który jest eliminacją do centralnego etapu, organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie. Testy, sprawdzające znajomość wiedzy historycznej uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gniew, rozwiązało 15 osób. Konkurs oficjalnie otworzyła Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska.

Pękne Miasto Gniew 2023

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu jedenastej edycji Konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2023” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew nr 85/23 z dnia 18 maja 2023 r. tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”.

„Przez Polskę dla Oliwki”

Zachęcamy Państwa do kibicowania i przyłączenia się do charytatywnego biegu „Przez Polskę dla Oliwki.” W niedzielę, 21 maja przez gminę Gniew będzie przemieszczała się grupa biegaczy o wielkich sercach zwanych superbohaterami, którzy swoją odwagą i poświęceniem chcą pomóc małej Oliwi powrócić do zdrowia. Ekipa śmiałków biegnie z Zakopanego aż do Sopotu w wielkiej sprawie – walcząc z czarnym charakterem jakim jest ciężka choroba dziewczynki. Dołączmy do tego wyjątkowego biegu przez klika kilometrów i pokażmy nasze wsparcie w walce z chorobą. Trasę i relację z biegu można obejrzeć na profilu organizatora.

Ogłoszenie o przetargu

Jesteś zainteresowany dzierżawą nieruchomości? Stań do przetargu! W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości w Kuchni i Polskim Gronowie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

XX Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

17 maja szkoła w Polskim Gronowie z wielką przyjemnością gościła młodych artystów ze szkół gminnych z okazji Festiwalu Piosenki. W wydarzeniu uczestniczyła Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, która osobiście pogratulowała laureatom. Tegoroczny festiwal był szczególny ponieważ obchodził swój 20 jubileusz. Każdy z nich dostarczył wielu emocji i zawsze mogliśmy posłuchać piosenek znanych polskich artystów. Tym razem uczestnicy mogli wybierać spośród wszystkich artystów, których piosenki pojawiły na wcześniejszych festiwalach. Nie zabrakło zatem utworów Beaty Kozidrak, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka czy Czerwonych Gitar. 

Gmina Gniew Solidarna z Seniorami

W środę, 17 maja w Klubie Seniora w Opaleniu odbyło się edukacyjno-integracyjne spotkanie seniorów z terenu gminy Gniew. Prelekcję na temat zdrowego i aktywnego życia po 60-tce wygłosił Ambasador Stowarzyszenia Manko – Głos Seniora Marek Pilch. Wykład dotyczył podejmowania inicjatyw mających na celu poprawę sprawności fizycznej oraz codziennego życia seniorów.

Strażacy z medalami

W sobotę, 20 maja na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Opaleniu odbył się uroczysty apel z okazji gminnych obchodów Dnia Strażaka, podczas którego wręczono medale i odznaczenia gminnym ochotnikom. W uroczystościach uczestniczył burmistrz Maciej Czarnecki.

W skrzydłach matczynych ramion

We wtorek, 16 maja odbyła się piękna wieczornica z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uroczysty wieczór przygotowały panie nauczycielki z dwóch szkół: Katarzyna Hejnowska reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Gniewie oraz Beata Gabrychowska reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie. Uroczystość mogła się odbyć dzięki współpracy dyrektorów obu szkół: Wioletty Połomskiej dyrektor ZSP oraz Mirosława Narlocha dyrektora SP 1 Gniew. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Egzamin ósmoklasisty 2023

Dzisiaj rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty, który potrwa trzy dni. Drodzy uczniowie życzymy Wam lekkiego pióra, twórczego umysłu, spokoju, dużo wiary we własne siły, szczęścia oraz trafienia wymarzone i łatwe tematy. Trzymamy za Was kciuki, będzie dobrze!

Ósma edycja zawodów na gniewskim skateparku

W sobotę 13 maja br. na skateparku w Gniewie odbyły się po raz kolejny zawody w jeździe na deskorolce i hulajnodze. Zawody skate połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się zainteresowaniem najmłodszych. Jak w poprzednich latach, mieszkańcy Gniewu licznie odwiedzili skatepark i uczestniczyli w atrakcjach.

Chcesz kupić działkę? Stań do przetargu!

Informujemy, że w poniedziałek, 5 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Zainteresowanych nabyciem działek zachęcamy do udziału w przetargu. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

10 000 zł dla OSP i KGW na potańcówki wiejskie

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie potańcówek wiejskich. Ochotnicze Straże Pożarne oraz Koła Gospodyń Wiejskich mogą uzyskać wsparcie w wysokości 10 000 zł. Program Potańcówki Wiejskie skierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, samorządowych jednostek kultury oraz organizacji pozarządowych. Nabór wniosków rozpocznie się 22 maja. Szczegóły na stronie organizatora.

Profilaktyka wtórna. Jak uniknąć samodzielności?

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „PROFILAKTYKA WTÓRNA. JAK UNIKNĄĆ NIESAMODZIELNOŚCI?”. Organizatorami wydarzenia są Związek Stowarzyszeń Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańsku. Patronem medialnym wydarzenia jest Głos Seniora.

Przedszkole w Gniewie szuka księgowej

Trwa nabór na wolne stanowisko urzędnicze na wakat głównego księgowego w Przedszkolu Miejskim w Gniewie. Osoby zainteresowane zachęcamy do składania aplikacji. Wymagane dokumenty należy złożyć do 31 maja do godz. 14:00. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Spotkanie dotyczące rozwoju Pomorskiej Turystyki Konnej

We wtorek, 23 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się spotkanie dotyczące rozwoju Pomorskiej Turystyki Konnej, w którym uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z przedstawicielami promującymi jeździectwo w gminie Gniew.

II Memoriał piłkarski im. Tomasza Cejera

W niedzielę, 21 maja odbył się II Memoriał piłkarski im. Tomasza Cejera na orliku przy Zespole Szkół w Opaleniu. Po raz kolejny w sportowym styli upamiętniono śp. Tomasza Cejera, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w opaleńskim zespole szkół.

Mogą wystąpić burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych  dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

W czwartek urząd czynny do godz. 14:00

Informujemy, że 25 maja (czwartek) Urząd Miasta i Gminy w Gniewie otwarty będzie do godz. 14:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. 

Kolejny krok do budowy oczyszczalni ścieków w Opaleniu i Jaźwiskach

W środę, 24 maja Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę z Wykonawcą Projektowanie i Nadzór SANITECH Przemysław Hatała, dotyczącą: Opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją sanitarną dla miejscowości Opalenie, Jaźwiska – etap I”. Przypomnijmy, że na to zadanie Gmina Gniew pozyskała 475 000,00 złotych w ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Chodnik w Ciepłem wyremontowany

Mieszkańcy Sołectwa Ciepłe już mogą cieszyć się z nowej inwestycji w centrum wsi. W ramach środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego na odcinku 45 mb wyremontowany został ciąg pieszy. Zadanie polegało na ułożeniu nowej kostki brukowej. Jest ładniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

Oprysk koron drzew na alei dębowej Cierzpice - Kursztyn

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew  informuje, że na przełomie maja i czerwca na alei dębowej na odcinku Cierzpice -Kursztyn Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku będzie prowadził zabiegi ochronne polegające na oprysku koron drzew preparatem przeznaczonym do zwalczania brudnicy nieparki.  Produkt jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt domowych i gospodarskich, ale u osób szczególnie wrażliwych może powodować objawy alergenne. W trakcie prowadzonych prac mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu, ale przejezdność drogi zostanie zachowana.

Dzień Dziecka z wędkarzami

Zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym pikniku wędkarskim, organizowanym przez Zarząd Koła PZW w Gniewie. Impreza z okazji „Dnia Dziecka” odbędzie się 27 maja o godzinie 8:00, na wodach jeziora w Pieniążkowie. Serdecznie zapraszamy dzieci do lat 14 wraz z dorosłym opiekunem. Na uczestników czekają ciekawe atrakcje!

Pracuj w urzędzie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór na stanowisko w Referacie Finansowym Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Aplikacje składać można do 7 czerwca do godz. 17.00. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Razem z GUS zmieniaj polskie rolnictwo

Informujemy, że od 1 czerwca do 14 sierpnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi badanie dotyczące gospodarstw rolnych. Udzielone odpowiedzi pomogą w realizacji krajowej i regionalnej polityki rolnej.

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LXIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 31 maja o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Tematem głównym obrad będzie kształtowanie polityki społecznej w Gminie Gniew i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. 

Wyjątkowa niedziela w Gniewie

Niedziela, 4 czerwca będzie obfitować w wiele niespodzianek! Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych na gniewski rynek, który zamieni się w magiczny świat baśni i magii. Specjalnie dla małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia będą czekać wyjątkowe i niezapomniane atrakcje.

Fontanna miejska uroczyście uruchomiona

Dzisiaj burmistrz Maciej Czarnecki i jego zastępca Joanna Kamińska w towarzystwie uroczych przedszkolaków uroczyście uruchomili fontannę miejską, rozpoczynając tym samym sezon letni w mieście. W podziękowaniu dzieci zaproszono na lody, które z pewnością były miłą odskocznią dla małych mieszkańców gminy Gniew. 

Pracuj w firmie Kongsberg

Firma Kongsberg prowadzi rekrutację na stanowisko księgowego. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Półwsi odwołany

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew działając na podstawie art. 38 ust.4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2023r. poz. 344), odwołuje wyznaczony na dzień 5 czerwca 2023 r. (poniedziałek) na godz. 10.00 trzeci ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej w części dot. działki nr 269 o pow. 0.0200 ha, obręb Półwieś zapisanej w księdze wieczystej nr KW GD1T/00033980/8.

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej, przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku mija 33 rocznica wydarzeń z 1990 roku.

26 maja - niezwykły dzień

Z okazji Dnia Matki chcielibyśmy złożyć serdeczne życzenia wszystkim wspaniałym Mamom! Wasza siła, miłość i poświęcenie są nieocenione. Niech ten wyjątkowy dzień przyniesie Wam wiele uśmiechu, radości oraz niezapomnianych chwil z najbliższymi.

POMORZE SPRINT CUP 2023

Już w najbliższą niedzielę 28 maja 2023 roku zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas POMORZE SPRINT CUP 2023!

Międzynarodowe zawody w sprinterskim biegu na orientację rozpoczną się już dzisiaj w Pelplinie.27 maja Zawodnicy rywalizować będą w Tczewie.
Etap IV, czyli FINAŁ odbędzie się w niedzielę 28 maja 2023 roku w naszym pięknym Miasteczku.

Zachęcamy do obserwacji zmagań Zawodników, którzy przybyli z różnych krajów oraz wspólnego kibicowania.

Powiatowa licealiada w piłce plażowej dziewcząt

25.05.2023 r. na terenie basenów odkrytych TCSiR w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn Powiatu Tczewskiego. Zawody rozegrano w trzech grupach do 2 wygranych setów, 15 pkt z 2 punktową przewagą, tie-break do 11 pkt.

Dziewczęta z ZSP w Gniewie wygrały swoją grupę, pokonując ZSBiO Tczew i CKZ Nauka (2:0).

W finale spotkały się z II LO Tczew oraz ZSP Pelplin. Po zaciętych i wyrównanych meczach nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek, ostatecznie zajmując III miejsce w turnieju.

Skład zespołu ZSP Gniew:
Aleksandra Obarska, Marcelina Gardzińska, Wanesa Świdlińska.

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (ang. – European Crime Prevention Network), działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca 2023 r. organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami.

Dzień Dziecka po wędkarsku

Z okazji zbliżającego się święta najmłodszych mieszkańców naszej gminy Zarząd Koła PZW w Gniewie zorganizował rodzinny piknik wędkarski połączony z zawodami. Impreza odbyła się w sobotę, 27 maja na wodach jeziora w Pieniążkowie.

Dzień Działacza Kultury

Z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Działacza Kultury dziękujemy wszystkim pracownikom instytucji kulturalnych, twórcom i animatorom życia kulturalnego. Wasza praca i zaangażowanie w rozwój kultury w Gminie Gniew są nieocenione. Życzymy satysfakcji, pomyślności, kreatywności i nieustającej pasji w ożywianiu naszej kultury. Dziękujemy za Wasz niezastąpiony wkład!

Ogłoszenie o przetargu

Jesteś zainteresowany dzierżawą nieruchomości? Stań do przetargu! W czwartek, 30 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości w Jaźwiskach. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

4 czerwca czekają nas utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją imprezy VEOLIA RUN – 5 km po Gniewie oraz Dziecięcego Mini VEOLIA RUN, w niedzielę, 4 czerwca w godzinach od 14:30 do 17:00, ruch w obrębie tzw. starego miasta w Gniewie będzie ograniczony. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia.

Obwieszczenie

Zachęcamy do zapoznania się z treścią obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczącą inwestycji "Budowa gazociągu DN 1000, MOP 8,4 MPA Gustorzyn – Wicko, część 2 odc. Gardeja – Kolnik". Obwieszczenie znajdą Państwo w załączniku.

Modernizacja drogi w Nicponi zakończona

W ostatnim czasie zakończona została kolejna inwestycja w naszej gminie. Tym razem była to modernizacja fragmentu drogi gminnej w Nicponi przy świetlicy wiejskiej. Przypomnijmy, że remont polegał na uzupełnieniu ubytków masą bitumiczną.

Utrudnienia ruchu w Opaleniu

Fundacja DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej w Opaleniu informuje, iż w niedzielę 4 czerwca, w godzinach od 8:00 do 14:00 w związku z organizowanymi przez fundację X Maratonem i Półmaratonem wystąpią utrudnienia w ruchu ulicznym.

Nowa wiata przystankowa

W czwartek, 25 maja w Nicponi, przy drodze krajowej 91, stanęła nowa wiata przystankowa. Dziękujemy firmie Ślizex za wykonanie i postawienie kolejnego przystanku w gminie Gniew, dzięki któremu czas oczekiwania podróżnych na nadjeżdżające autobusy będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

W sobotę, 27 maja boisko miejskie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 5 jednostek OSP z terenu gminy Gniew.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LXIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie kształtowanie polityki społecznej w Gminie Gniew i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Oprysk koron drzew na alei dębowej Cierzpice – Kursztyn

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że dzisiaj, 31 maja, na alei dębowej na odcinku Cierzpice – Kursztyn Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku będzie prowadził zabiegi ochronne polegające na oprysku koron drzew preparatem przeznaczonym do zwalczania brudnicy nieparki. Produkt jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt domowych i gospodarskich, lecz u niektórych osób może powodować objawy alergenne. W trakcie prowadzonych działań mogą występować utrudnienia w ruchu. Przejezdność drogi zostanie zachowana. Prosimy o ostrożność.

Oferta pracy w firmie Kongsberg

Firma Kongsberg prowadzi rekrutację na stanowisko inżyniera produkcji. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Ogłoszenie o przetargu

Informujemy, że w poniedziałek, 10 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbędzie się przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Zainteresowanych nabyciem działek zachęcamy do udziału w przetargu. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu. Termin zgłoszenia uczestnictwa mija 30 czerwca.

Kociewski Festiwal Zupy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kociewskim Festiwalu Zupy, który odbędzie się 29 lipca w Czarnej Wodzie. Na drużyny biorące udział czekają tytuł „Mistrza Kociewskiej Zupy 2023”, Nagroda Główna oraz Nagroda Publiczności.

Szlakiem Pomorskich Zamków Gotyckich

Niedawno nasze miasto odwiedzili przedstawiciele bloga PolskieSzlaki.pl. W ramach wizyty studyjnej organizowanej przez Pomorską i Warmińsko-Mazurską Organizację Turystyczną nagrano ciekawy film o średniowiecznych budowlach naszego województwa.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.