Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Czerwiec 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia, wielu powodów do uśmiechu i radości. Spełnienia wszystkich marzeń, rozwoju pasji i talentów. Samych słonecznych dni, niech ten Dzień Dziecka będzie dla Was szczęśliwy, beztroski i bezpieczny. Niech każdy kolejny dzień będzie niesamowity i wyjątkowy. 

Wyjątkowe popołudnie gniewskiego przedszkola

Już jutro, 2 czerwca, o godzinie 16:00 rozpocznie się  na terenie przedszkola w Gniewie festyn rodzinny. Na uczestników czekać będą występy przedszkolaków, letnia kawiarenka, rozmaite konkursy oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowanie na ubrania specjalne dla OSP Gniew

Informujemy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie otrzymała od Fundacji Energa darowiznę w wysokości 4000 zł. Dofinansowanie przeznaczono na zakup ubrania specjalnego dla członków jednostki.

Zakaz parkowania na Placu Grunwaldzkim

Informujemy, że w związku z organizowanym w niedzielę, 4 czerwca, Gniewskim Dniem Dziecka Plac Grunwaldzki zostanie wyłączony z ruchu. Poruszanie się, wjazd oraz wyjazd z terenu będzie niemożliwy. Prosimy nie parkować w tej części miasta. W związku z przygotowaniami organizacyjnymi prosimy o usunięcie samochodów już w sobotę 3 czerwca.
Za utrudnienia przepraszamy.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. "Prowadzenie w 2023 roku Klubu Seniora w Opaleniu". Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne w załączniku.

Mamy Mistrzynię Polski w Karate Tradycyjnym!

W niedzielę, 21 maja, w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Fudokan. Podopieczni Sensei Kazimierza Maruta byli starannie przygotowani, więc młodzi zawodnicy jak zwykle stanęli na wysokości zadania godnie nas reprezentując i zdobywając wiele medali.

Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie już za nami!

W niedzielę, 4 czerwca, odbyła się już czwarta edycja Veolia Run — 5 km biegiem po Gniewie  pod wyjątkowych hasłem „Ja krwiodawca Idę – Biegnę – Wspieram”. W biegu ulicami naszego miasta udział wzięło 464 zawodników. Najlepszymi biegaczami Gminy Gniew zostali Karolina Malinowska i Kamil Górski. Na podium mistrzostw Kociewia honorowych dawców krwi stanęli Magdalena Boschke oraz Damian Wnuk. Ponadto, w kategorii par małżeńskich udział wzięli burmistrz Maciej Czarnecki z małżonką. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Magiczny weekend w Gminie Gniew

Co roku Dzień Dziecka jest jednym z najbardziej hucznie obchodzonych wydarzeń w naszej gminie. Tegoroczne świętowanie rozpoczęła SP2 w Gniewie z „Majówką Hallerówką” i pochodem „Dzieci Kwiatów”, do którego dołączył burmistrz Maciej Czarnecki. Po południu do świętowania dołączyły Przedszkole w Gniewie oraz Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie, a w sobotę sołectwo Kursztyn.

5 czerwca — Dzień Ochrony Środowiska

Dzień Ochrony Środowiska to ważne święto, które ma na celu podkreślenie znaczenia ochrony naszej planety. Właśnie teraz jest najlepszy moment, aby pomyśleć o naszych działaniach i wpływie, jaki mają na środowisko.

Niecodzienna niedziela w Gniewie

4 czerwca na gniewskim rynku przygotowano masę wyjątkowych niespodzianek! Z okazji Dnia Dziecka gniewski rynek stał się magiczny, baśniowy i kolorowy. Mali mieszkańcy Miasta i Gminy Gniew uczestniczyli w niezwykłych animacjach i pokazach.

Moje Stypendium – portal, który pomaga spełniać marzenia!

Portal MojeStypendium.pl jest największym w Polsce portalem edukacyjnym szerzącym wiedzę o stypendiach dla uczniów, studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców. Dofinansowania można otrzymać za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, sportowe czy działania na rzecz innych.

Kontrola kompostowników

Urząd Miasta i Gminy Gniew informuje, że w miesiącach: czerwiec, lipiec, sierpień odbędą się kontrole nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, których właściciele zadeklarowali posiadanie przydomowego kompostownika i kompostowanie w nim odpadów biodegradowalnych.

Wybory ławników sądowych na kadencję 2024 – 2027

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2023 r. kadencji ławników informujemy, że do dnia 30 czerwca 2023 r. trwa nabór na ławników kadencji 2024 – 2027 do: Sądu Rejonowego w Tczewie – 3 ławników.

Zmiana miejsca odbioru odpadów z boksów znajdujących się na ulicy Dolny Podmur

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że na czas remontu ulic w obrębie Starego Miasta w Gniewie, pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych z ulicy Dolny Podmur zostaną przeniesione na ul. Południową (za kamienicami Placu Grunwaldzkiego nr 41, 42/43). Za utrudnienia przepraszamy!

Dzień Dziecka w Wielkich Walichnowach

W niedzielę, 11 czerwca, sołtys wsi Wielkie Walichnowy oraz Aktywni Walichnowianie zapraszają na wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka. Festyn rozpocznie się na placu zabaw o godzinie 15:00. W programie przewidziano moc atrakcji. Szczegóły na załączonym plakacie.

Boże Ciało w Gniewie

W czwartek, 8 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Z tej okazji Parafia św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na msze święte o godzinach: 7:30, 9:00 oraz 10:30 na placu zamkowym. Po mszy na zamku wierni wyruszą procesją z najświętszym sakramentem. Kolejne nabożeństwa zostaną odprawione o godzinach 12:30 oraz 17:30. Uwaga! Tego dnia nie będzie mszy świętej o godz. 11:00 w kościele. W Boże Ciało nie ma też nabożeństw w kaplicach filialnych.

W piątek urząd będzie nieczynny

Informujemy, że w piątek, 9 czerwca, Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

„EkoPracownia – zielone serce szkoły” powstanie w gminie Gniew 

Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu pozyskał  dofinansowanie w wysokości 75 000 zł do ekoPracowni dotyczącej odnawialnych źródeł energii. W poniedziałek, 5 czerwca, na boisku Szkoły Podstawowej w Baninie na ręce Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanny Kamińskiej wręczono dokumenty potwierdzające przyznanie dotacji. 

Monitoring Rynku Pracy w Powiecie Tczewskim - Maj 2023

Zapraszamy do zapoznania się z Monitoringiem Rynku Pracy - Bezrobociem rejestrowanym w Powiecie Tczewskim za miesiąc maj. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku. 

Wakacje z GOSiR

Lato zbliża się wielkimi krokami, zatem zapraszamy na letnie ferie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie. W dniach 26 czerwca – 7 lipca, na dzieci w wieku od 6 do 14 czeka wiele atrakcji. Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie.

Dzień Dziecka w Szprudowie

W sobotę, 3 czerwca, po raz kolejny w Szprudowie zorganizowano „Dzień Dziecka”. Dzięki pięknej pogodzie i wspaniałej frekwencji wszystko poszło zgodnie z planem. W programie było wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, w której pomógł zespół DS Music.

Jesteś fanem mocnych wrażeń? Mamy coś dla Ciebie!

Chcesz poczuć się jak bohater filmu akcji? Teraz masz okazję! Grupa światowej klasy kaskaderów Extrem Cascaders Team dostarczy Ci niezapomnianych chwil! Już w piątek, 16 czerwca, o godzinie 19:00 na parkingu przy hali GOSiR na ul. Kusocińskiego w Gniewie możesz poczuć dreszcz adrenaliny.

Konsultacje społeczne dla mieszkańców miejscowości Opalenie i Jaźwiska

Zapraszamy mieszkańców miejscowości Opalenie i Jaźwiska na konsultacje społeczne dotyczące „Opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją sanitarną dla miejscowości Opalenie, Jaźwiska”. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 czerwca o godz. 16:00 w Domu Kultury w Opaleniu oraz o godz. 18:30 w Świetlicy Wiejskiej w Jaźwiskach. 

Nadchodzi susza — oszczędzaj wodę!

Szanowni Państwo, Inwest-Kom w Gniewie informuje, że odnotowuje liczne zgłoszenia dotyczące niedostatecznego ciśnienia wody oraz chwilowych przerw w jej dostawach. Nie jest to spowodowane awarią urządzeń infrastruktury wodociągowej. W godzinach popołudniowych i wieczornych zaobserwowano zwiększone zużycie wody. Apelujemy o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą z sieci wodociągowej do czasu zmiany sytuacji pogodowej. W szczególności chodzi o zaprzestanie poboru wody do celów innych niż socjalno–bytowe tj. niepodlewanie trawników, terenów rekreacyjnych, terenów upraw rolnych, nienapełnianie oczek wodnych i basenów, niemycie samochodów. Prosimy wszystkich użytkowników o pobór wody tylko do niezbędnych potrzeb bytowych. Szczegóły ogłoszenia znajdą Państwo w załączniku.

Światowy Dzień Krwiodawcy: Nie musisz być superbohaterem, żeby ratować ludzkie życie!

Dzisiaj, 14 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. To wydarzenie dedykowane wszystkim dobrym ludziom, którzy oddają swoją krew potrzebującym. Ten dzień może być również okazją, aby zachęcić do dołączenia do grona krwiodawców.

Mecze piłki nożnej w najbliższy weekend

Wszystkich fanów piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny! Poniżej przedstawiamy harmonogram meczy piłkarskich.

Gniewscy baśkarze na podium!

W niedzielę, 11 czerwca, w Pelplinie odbył się VIII Turniej „Baśki”. Gracze rywalizowali w dwóch kategoriach – drużynowej i indywidualnej. W turnieju udział wzięli także baśkarze z Gniewu. Drużyna Opanuj Gniew stanęła na podium w swojej kategorii! Sławomir Dąbrowski zajął piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Serdecznie gratulujemy!

Jubileusz Koła Łowieckiego „Knieja” w Tczewie

W niedzielę, 11 czerwca, w Opaleniu świętowano 70 lecie Koła Łowieckiego „Knieja” w Tczewie. Rocznica idealnie połączyła się z obchodzonym w tym roku stuleciem działalności Polskiego Związku Łowieckiego.

Już niedługo otwiera się farma fotowoltaiczna

Firma Norgesola oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gniew mają przyjemność zaprosić mieszkańców na oficjalne otwarcie farmy fotowoltaicznej w Szprudowie. Uroczystość odbędzie się w piątek, 30 czerwca. O godzinie 13:30 planowana jest wizytacja farmy, a o 14:00 prezentacja i poczęstunek w świetlicy w Szprudowie.

Raport o stanie gminy za 2022

Ustawa o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Na sesji czerwcowej (zgodnie z planem sesji jest to 28 czerwca br.) radni rozpatrzą raport. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 28 czerwca o godzinie 9:00 odbędzie się LXIV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji m.in. raport o stanie gminy Gniew za 2022 rok, zatwierdzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Gniew za 2022 rok i sprawozdania finansowego gminy Gniew za 2022 rok oraz udzielenie Burmistrzowi Miasta i Gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok. Obrady odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie, tj. Plac Grunwaldzki 16/17.

Pozostał już tylko jeden dzień na udział w badaniu

W piątek, 16 czerwca, upływa termin samodzielnego wypełniania formularza przez Internet https://badaniarolne2023.stat.gov.pl/ związanego z trwającymi badaniami rolniczymi realizowanymi przez Główny Urząd Statystyczny. Zachęcamy do udziału.

Podsumowanie IV edycji „VEOLIA RUN – 5 km biegiem po Gniewie”

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie z ogromną przyjemnością informuje, że IV edycja „Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie” przeszła już do historii. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Najlepsi absolwenci ZSP Gniew uhonorowani Nagrodą Starosty

W środę, 14 czerwca już po raz trzeci wręczono nagrody Absolwenta Roku uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Tczewski jest organem prowadzącym.

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Co roku, 15 czerwca, obchodzony jest światowy Dzień Praw Osób Starszych. Podkreśla on znaczenie szanowania i ochrony praw seniorów na całym świecie. To ważna inicjatywa, która zwraca uwagę na wyzwania, z jakimi się borykają, takie jak dyskryminacja czy izolacja społeczna. Poprzez różne działania i wydarzenia, dzień ten promuje równość, godność i dobre samopoczucie osób starszych, a także dąży do stworzenia społeczeństw przyjaznych seniorom, gdzie ich prawa są szanowane i chronione. Składamy najserdeczniejsze życzenia naszym gminnym seniorom.

Wakacje z kulturą

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 15 lat na „Wakacje z Kulturą”, które będą odbywać się w dniach 24 lipca – 4 sierpnia. W programie między innymi wycieczka do Costerina Park w Kościerzynie. Więcej szczegółów znajdą Państwo na plakacie.

Pokaz monster trucków już dzisiaj!

Przypominamy, że dzisiaj, 16 czerwca, o godzinie 19:00 na parkingu przy hali GOSiR na ul. Kusocińskiego w Gniewie odbędzie się Monster Truck Show. Bilety można zakupić w kasie kaskaderów przed rozpoczęciem wydarzenia. Zapraszamy!

Dwudziesta rocznica Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik”

W sobotę, 3 czerwca, świętowaliśmy 20 jubileusz Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu. Zaproszono wielu gości, w tym też Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko handlowca. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Doborowa sobota

W sobotę, 24 czerwca, w godzinach od 11:00 do 14:00 w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie odbędzie się policyjny dzień otwarty. W programie między innymi otwarty test sprawności fizycznej oraz pokaz działania kontrterrorystów. Zachęcamy do udziału! Szczegóły znajdą Państwo na plakacie.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji na czerwiec 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych w Gniewie, Plac Grunwaldzki 45. Terminarz dostępny w załączniku.

Przypominamy - trwa kwalifikacja wojskowa

Mężczyźni rocznik 2004 z terenu miasta i gminy Gniew zostaną wezwani do stawienia się w dniach od 20 czerwca do 22 czerwca 2023 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania, gdzie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej.

XXXII Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego już w najbliższą sobotę

„Rycerze Gniewu” po raz kolejny szykują się do zmagań na Arenie Turniejowej Zamku Gniew. Wielokrotnie zdobywali oni tytuły championów turniejowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Norwegii, Danii, Finlandii, USA czy w Kanadzie. Na Arenie Turniejowej Zamku Gniew kruszyli kopie najlepsi rycerze z trzech kontynentów.

„Pomorskie OSP 2023” – umowy podpisane na dofinansowanie dla gminnych OSP

Miło nam poinformować, że Gmina Gniew, reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego oraz Skarbnik Wioletę Ruda, otrzymała dofinansowanie w kwocie 19 600 zł na rozwój gniewskiej jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Konkurs Działaj Lokalnie 2023 - nabór uzupełniający w Gminie Gniew do 26 czerwca

Ogłaszamy nabór uzupełniający wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2023. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego, chcące realizować projekty na rzecz dobra wspólnego w Gminie Gniew.

Gniewinki już niedługo!

Już 1 lipca odbędzie się kolejna edycja wspaniałej imprezy GNIEWINKI 2023. W tym roku na gniewskiej scenie wystąpią „Piękni i młodzi – Magdalena Narożna”, Golden Life i Grzegorz Halama. Organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji.

Biegnij razem z Zakładem Produkcji Kruszyw

Informujemy, że w sobotę, 2 września, o godzinie 13:00 już po raz dziewiąty rozpocznie się Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Impreza organizowana jest w ramach Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Biegach Ulicznych 2023. Zapisać się można za pomocą portalu elektronicznezapisy.pl. Więcej szczegółów znajdą Państwo na plakacie.

Wyniki przetargu na dzierżawę nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że dnia 12 czerwca 2023r. o godz. 10ºº w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbył się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Informację o wyniku przetargu znajdą Państwo w załączonym dokumencie.  

O krok bliżej do reaktywacji pełnej działalności KGW

Dzisiaj, 21 czerwca, odbyło się spotkanie z przedstawicielkami gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Omówione zostały sprawy bieżące oraz plany na niedaleką przyszłość, ale o ich szczegółach przekonacie się Państwo już wkrótce.

Powitanie Lata w Opaleniu

Organizatorzy serdecznie zapraszają na imprezę z okazji rozpoczęcia sezonu letniego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, w domu kultury w Opaleniu. W programie między innymi spektakl cienia „Paweł i Gaweł” w wykonaniu opaleńskiej grupy cienia. Więcej szczegółów znajdą Państwo na plakacie.

Interesujesz się komunikacją i fundraisingiem? Weź udział w szkoleniu!

Fundacja RC w imieniu OWES Dobra Robota zaprasza na warsztaty „Narzędzia komunikacji w fundraisingu”. Celem zajęć jest poznanie skutecznej komunikacji w zbieraniu funduszy dla organizacji. Szkolenie odbędzie się w czwartek, 29 czerwca, w godzinach od 9:00 do 16:00 w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie. Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku.

Szukamy pomorskich liderów biznesu! Zgłoś swoją firmę do konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2023”!

Gryf Gospodarczy to nagroda dla pomorskich firm, które wyznaczają nowe trendy i pożądane kierunki gospodarcze, przyczyniając się tym samym do rozwoju całego regionu. Innowacyjne rozwiązania, dbałość o klimat i lokalne środowisko, czy wysoka kultura organizacyjna to tylko niektóre z atutów, które są szczególnie doceniane przez kapitułę konkursową.

Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego KNF trwa! Na laureata czeka 15 000 zł!

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że trwa XII edycja Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego. W konkursie mogą wziąć udział autorzy prac doktorskich napisanych w języku polskim albo w języku angielskim, na podstawie których nadano stopień doktora w Rzeczypospolitej Polskiej w 2022 roku. Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku.

Rekrutacja w Yellow House już otwarta!

Szkoła Językowa Yellow House w Gniewie informuje, że rozpoczęły się zapisy na rok szkolny 2023/2024. W naborze mogą wziąć udział dzieci w wieku od 2 do 8 lat. W ofercie szkoły znajdują się licencjonowane metody nauczania języka angielskiego oraz opieka metodyka nad każdym kursem. Ilość miejsc jest ograniczona.

23 czerwca – Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca chcielibyśmy życzyć wszystkim Ojcom wiele radości, miłości i spełnienia. Niech każdy z Was czuje się doceniony za swoją troskę, wsparcie i bezgraniczną miłość, którą daje swoim dzieciom.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023r, poz.344)Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 22 czerwca 2023r, Zarządzeniem Nr 103/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Pierwszy dzień wakacji

Dzisiaj uczniowie wszystkich szkół rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje. Po miesiącach pilnej nauki przyszła pora na letni odpoczynek. Wszystkim dzieciom i młodzieży serdecznie gratulujemy ukończenia kolejnych etapów edukacji. Na najbliższy czas letniej zabawy życzymy samych beztroskich, ale przede wszystkim bezpiecznych chwil. Udanych wakacji!

Pies szuka domu

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Ostrowite. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne, by przygarnąć czworonoga proszone są o kontakt pod nr tel. 58 535 22 88. 

Komunikat PWLW dotyczący przypadków zachorowań kotów

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w związku z napływającymi do tutejszego Inspektoratu informacjami dotyczącymi przypadków nagłych zachorowań kotów na terenie woj. pomorskiego, podjął współpracę z Prezesem Kaszubsko-Pomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Żegnajcie, ósmoklasiści!

W środę, 21 czerwca w gminnych szkołach podstawowych rozpoczęły się uroczystości związane z zakończeniem edukacji klas ósmych.

HIT Pomorza 2023 dla Miasta i Gminy Gniew

W czwartek, 22 czerwca na zamku w Gniewie rozdano nagrody w konkursie gospodarczo-samorządowym HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza organizowanym przez Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów oraz Związek Gmin Pomorskich. Uroczystą finałową galę rozpoczęto tradycyjnym wystrzałem z zamkowej haubicy. W tegorocznej edycji konkursu Miasto i Gmina Gniew otrzymała tytuł HIT 2023 za modelowy proces rewitalizacji starego miasta w Gniewie. Tę wyjątkową nagrodę uroczyście wręczono Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew Maciejowi Czarneckiemu.

Janowe muzykowanie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim Janom składa najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności.

Wakacje w Opaleniu

Organizatorzy zapraszają na wakacje w świetlicy wiejskiej w Opaleniu. Zajęcia odbywać się będą w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia. W programie między innymi warsztaty plastyczne oraz warsztaty kulinarne. Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie i w załączniku.

Powitanie Lata w Opaleniu

Jak co roku, w czerwcu w Opaleniu obchodzi się tradycję „powitania lata” i podtrzymania zwyczaju związanego z najkrótszą nocą w całym roku.  Organizatorem sobotniej imprezy była nieformalna grupa „Aktywne Opalenie”.

Sobotnie targowisko przeniesione!

Szanowni Państwo informujemy, iż w związku z organizacją Gniewinek w sobotę, 1 lipca targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy ulicy Hallera w Gniewie (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2).  Zapraszamy do sobotnich zakupów. 

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół

W środę, 21 czerwca, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie zorganizowało na sali korekcyjnej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2022/2023”. W spotkaniu oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli społeczności uczniowskiej szkół Powiatu Tczewskiego udział wzięli: Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Tczewie Piotr Wojciechowski.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LXIV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie przedstawienie „Raportu o stanie gminy Gniew za 2022 rok”, zatwierdzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Gniew za 2022 rok oraz udzielenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2022 rok. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Veolia Północ Sp. z o.o. sponsorem Gniewinek!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tym roku sponsorem Gniewinek została Veolia Północ Sp. z o. o. !

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu i zakaz parkowania

Szanowni Mieszkańcy! W sobotę, 1 lipca organizowane są Gniewinki. W związku z powyższym Plac Grunwaldzki w Gniewie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Prosimy nie parkować samochodów w tej części miasta. Poruszanie się pojazdami po placu, wyjazd i wjazd będą niemożliwe. Przygotowania organizacyjne trwać będą od wczesnych godzin porannych w sobotę, zatem prosimy o usunięcie aut już w piątek, 30 czerwca. W związku z organizacją wydarzenia targowisko miejskie przeniesione zostanie na teren zielony, pomiędzy ul. 27 stycznia a ul. Hallera.

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Macieja Czarneckiego

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Gniewie radni udzielili Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew wotum zaufania za ubiegłoroczną działalność oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2022 roku. Podjęcie tych decyzji było następstwem dyskusji nad Raportem o stanie Gminy Gniew za 2022 rok. Praca włodarza została również pozytywnie oceniona przez Regionalną Izbę Rachunkową. 

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w środę, 9 sierpnia odbędzie się pierwszy ustny ograniczony przetarg dla rolników indywidualnych na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku. Termin wpłaty wadium mija 31 lipca.

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP 2023

W sobotę, 24 czerwca odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w miejscowości Szpęgawa. W zmaganiach udział wzięło 7 drużyn z powiatu tczewskiego. Strażacy Ochotnicy sprawdzili swoje umiejętności w trzech konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami, ćwiczeniach bojowych oraz musztrze. W ostatniej kategorii gniewskie OSP zdobyło pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Jesteś miłośnikiem siatkówki plażowej? Weź udział w turnieju!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w VI Beach Volleyball Gniew 2023 z Hotelem Na Wzgórzu. Turniej odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o godzinie 10:00 na boiskach do siatkówki plażowej obok hali widowiskowo-sportowej na ul. Kusocińskiego 10 w Gniewie.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 roku zadania publicznego pn. „Prowadzenie Klubu Seniora w Opaleniu”. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie uchylenia zarządzenia nr 74/23 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 20 kwietnia 2023 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2023 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku. 

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie…”

Wreszcie nadszedł oczekiwany przez wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, koniec roku szkolnego.  23 czerwca 2023 r. społeczność ZSP Gniew zgromadziła się w auli szkolnej, aby podsumować i zakończyć dziesięć miesięcy nauki. Jednocześnie był to dzień ukończenia szkoły przez uczniów klas 3c i 3d Branżowej Szkoły I Stopnia.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie  w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2023 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym zarządzeniu. 

Działaj Lokalnie – przyznano dofinansowania gniewskim organizacjom

W czwartek, 29 czerwca w budynku Fundacji Pokolenia – Działaj Lokalnie w Tczewie miało miejsce spotkanie, podczas którego beneficjentom programu Działaj Lokalnie zostały wręczone umowy z dofinansowaniami na realizację projektów organizacji. Gminę Gniew reprezentowała sekretarz Karolina Liebrecht, która w imieniu burmistrza złożyła serdeczne gratulacje. 

Wakacje bez używek

Lato to dla młodych ludzi piękny czas, czeka ich odpoczynek i brak szkolnych obowiązków. Młodzież zawiera wtedy nowe przyjaźnie, odkrywa nowe miejsca, rozpiera ich energia - nie potrzebują dodatkowych bodźców w postaci alkoholu. Wakacje dla uczniów to okres beztroski tylko wtedy, gdy dorośli zachowują się odpowiedzialnie.

Dzień Psa – pokaż nam swojego zwierzaka!

1 lipca obchodzi się Dzień Psa. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie w okresie wakacyjnym najwięcej czworonogów jest porzucanych przez swoich właścicieli. Święto to jest okazją do zastanowienia się, jak psy traktowane są w naszym społeczeństwie. Zabierz dzisiaj swojego zwierzaka na przyjemny spacer, pobaw się z nim i daj ulubiony przysmak. Co więcej, na naszym profilu możesz pochwalić się swoim psiakiem!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.