Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

HIT Pomorza 2023 dla Miasta i Gminy Gniew

W czwartek, 22 czerwca na zamku w Gniewie rozdano nagrody w konkursie gospodarczo-samorządowym HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza organizowanym przez Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów oraz Związek Gmin Pomorskich. Uroczystą finałową galę rozpoczęto tradycyjnym wystrzałem z zamkowej haubicy. W tegorocznej edycji konkursu Miasto i Gmina Gniew otrzymała tytuł HIT 2023 za modelowy proces rewitalizacji starego miasta w Gniewie. Tę wyjątkową nagrodę uroczyście wręczono Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew Maciejowi Czarneckiemu.

- Dziękuję za nagrodę, którą odebrałem w imieniu lokalnej społeczności. Szczególnie jestem wdzięczny poprzedniej Radzie Miejskiej oraz Pani Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej za rozpoczęcie i prowadzenie procesu rewitalizacji - mówi włodarz Maciej Czarnecki.

- Moim zdaniem rewitalizacja starego miasta była bardzo potrzebna, a nawet konieczna aby przywrócić Gniewowi dawne piękno – mówi wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Oficjalnego otwarcia Gali dokonał aktor Teatru Polskiego z Wrocławia – Dariusz Bereski – profesjonalista z klasą. Uroczystego wręczenia nagród HIT Pomorza 2023 dokonał Przedstawiciel Województwa Pomorskiego – wicemarszałek Józef Sarnowski oraz  wiceprzewodniczący Rady Programowej dr. Robert Ziarnik.  Warto również dodać, że w trakcie wydarzenia goście mogli posmakować, oprócz znakomitej zamkowej kuchni, wyroby kulinarne firm, które brały udział w konkursie. Uczestnikom gali muzycznie czas umilała  utalentowana wokalistka SuzieQ.

Miasto i Gmina Gniew otrzymała zaszczytny tytuł HIT 2023 za modelowy proces rewitalizacji starego miasta w Gniewie.

Przypomnijmy, iż miasto Gniew od lat przechodzi proces rewitalizacji. Wieloletni projekt, który został zapoczątkowany w poprzedniej kadencji gdy urząd burmistrza pełniła Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Proces rewitalizacji objął gruntowną przebudowę ulic w centrum miasta – gniewski rynek i przyległe do niego średniowieczne uliczki. W ramach inwestycji w pierwszej kolejności  wymieniono sieci wodno-kanalizacyjne oraz sieci ciepłownicze, dzięki czemu do miasta zawitało czyste i przejrzyste powietrze. Drugim etapem działań była rewitalizacja nawierzchni, objętych projektem ulic oraz budowa tzw. małej architektury – fontanny, rzeźb, miejsc zieleni i wypoczynku oraz innych elementów, które nadały staremu miastu jedyny, niepowtarzalny charakter.

Oprócz zmian infrastrukturalnych, gmina Gniew, rewitalizuje się również społecznie. Powstało już Centrum Wsparcia Rodzin, w ramach którego świadczone są m.in. wsparcie w zakresie porad prawnych i psychologicznych oraz warsztaty pedagogiczne, terapeutyczne i tematyczne. Działa również placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

Działania rewitalizacyjne prowadzone od wielu lat w mieście Gniew napawają wielką dumą i pozwalają na optymistyczne spojrzenie na gospodarczy i turystyczny rozwój miejsca.

Data publikacji: 2023-06-23 13:55
  • HIT Pomorza 2023
  • HIT Pomorza 2023 dla Miasta i Gminy Gniew
  • HIT Pomorza 2023 dla Miasta i Gminy Gniew
  • HIT Pomorza 2023
  • HIT Pomorza 2023
  • HIT Pomorza 2023
  • HIT Pomorza 2023
  • HIT Pomorza 2023
  • HIT Pomorza 2023 dla Miasta i Gminy Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.