Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zmiana miejsca odbioru odpadów

Urząd Miasta i Gminy Gniew informuje, że na czas remontu ulic w obrębie Starego Miasta w Gniewie, pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych z Placu Grunwaldzkiego nr 12 i 13 zostały przeniesione na ul. Południową (teren zielony, za kamienicami Placu Grunwaldzkiego nr 41, 42/43).

Konkursy „Piękna Wieś Pomorska 2023” oraz „Piękne Miasto Gniew 2023” rozstrzygnięte

Miło nam poinformować, że gminny etap konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2023” oraz „Piękne Miasto Gniew 2023” został rozstrzygnięty. Konkursy mają na celu wyróżnienie mieszkańców naszej gminy, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. W sobotę, 1 lipca podczas tegorocznych Gniewinek, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, wręczył finalistom nagrody.

Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa

W dniu 1 lipca weszła i w życie ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Powyższa ustawa określa warunki, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania i finansowania świadczenia pieniężnego z tytułu pełnienia powyższej funkcji.

GNIEWINKI 2023 już za nami!

W pierwszą sobotę lipca odbyły się wyjątkowe atrakcje i koncerty na gniewskiej starówce. Podczas tegorocznych GNIEWINEK mieliśmy przyjemność oglądać niesamowite występy artystów takich jak Czarne Kwiaty, Jakub Freda, Piękni i Młodzi Magdalena Narożna, Grzegorz Halama oraz Golden Life.  Każdy z nich dostarczył nam niezapomnianych chwil i świetnej rozrywki.

Gniewskie seniorki docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego

Podczas Gniewinek, w sobotę 1 lipca, uroczyście wręczono nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, przyznane w ramach tegorocznej edycji konkursu Pomorskie dla Seniora. Miło nam poinformować, że dwie mieszkanki naszej gminy zostały docenione przez kapitułę konkursu, za działalność i aktywną postawę, jaką wykazują w lokalnym środowisku seniorskim. Serdecznie gratulujemy!

Wisła Łączy Brać Wędkarską – towarzyskie zawody spinningowe

Wędkarze wraz z zarządem Koła PZW w Gniewie zachęcają do udziału w zawodach, które odbędą się w sobotę 22 lipca na Wiśle w Janowie. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie.

Stypendium Pomostowe na rok akademicki 2023/2024

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że tegoroczni maturzyści pochodzący z rodzin byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikowali się na pierwszy rok studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych na polskich publicznych uczelniach akademickich mogą ubiegać się o stypendium pomostowe.

Dostępne Mieszkanie – program wsparcia dla osób niepełnosprawnych

Czy we własnym mieszkaniu lub domu ograniczają Cię bariery architektoniczne, przez które nie jesteś w stanie samodzielnie wyjść na zewnątrz? Czy posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka? Czy nie ukończyłeś 65 roku życia? Możesz otrzymać dofinansowanie!

Komunikat dla mieszkańców miejscowości Wielkie Walichnowy

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że sieć kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wielkie Walichnowy została oddana do użytkowania. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie się do Spółki INWEST-KOM w Gniewie celem odbioru przyłączy i podpisania umowy na odbiór ścieków. Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.

Otwarcie farmy fotowoltaicznej w Szprudowie

W piątek, 30 czerwca uroczyście otwarto farmę fotowoltaiczną w Szprudowie. Inwestycja zajmuje teren około jednego hektara oraz jest w stanie wyprodukować energię na potrzeby dwustu gospodarstw domowych!

Spotkanie w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie

Bank Gospodarstwa Krajowego i Dom Przedsiębiorcy w Tczewie zapraszają na spotkanie informacyjno-szkoleniowe: Pożyczka inwestycyjna II dla MŚP i Poręczenia, które odbędzie się 18 lipca o godzinie 10:00 w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie. Celem szkolenia jest zapoznanie się z tematem pożyczek unijnych, które pomogą Ci rozwinąć firmę.

Monitoring Rynku Pracy w Powiecie Tczewskim – Czerwiec 2023

Zapraszamy do zapoznania się z Monitoringiem Rynku Pracy – Bezrobociem rejestrowanym w Powiecie Tczewskim za miesiąc czerwiec. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Zastępczy punkt parkowania samochodów

Inwest – Kom  w Gniewie oraz Urząd Miasta i Gminy w Gniewie informują, że na czas trwania prac rewitalizacyjnych na ulicach: Dolny Podmur, Pod Basztą, Sambora, Kursikowskiego i Kościelnej wyznaczono zastępczy, nieodpłatny punkt parkowania samochodów w siedzibie Spółki Inwest – Kom, przy ul. Wiślanej 6. Osoby zainteresowane parkowaniem na terenie Spółki zobowiązane są zgłosić do Zakładu Usług Komunalnych markę i numer rejestracyjny pojazdu celem zgłoszenia do ochrony.

Wycieczka do Inowrocławia

W niedzielę, 9 lipca odbyła się wycieczka do Inowrocławia. Uczestnicy mogli zwiedzić między innymi stare miasto, odwiedzić tężnie solankowe oraz dywany kwiatowe. Przechodząc obok Teatru Letniego, można było usłyszeć jazzowe nuty. Pogoda oraz atmosfera dopisały. Sołtys Szprudowa bardzo dziękuje uczestnikom oraz przewoźnikowi.

Zaszczep swoje dziecko przeciwko HPV

W czerwcu ruszył ogólnopolski program szczepień nastolatków przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Bezpłatne szczepienie przeciwko HPV dla chłopców i dziewcząt w wieku 12 i 13 lat można wykonać w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej. Na terenie powiat u tczewskiego realizowane są one przez Szpitale Tczewskie SA, Medical Medycyna, NZOZ Pelmed, Pelplińskie Centrum Zdrowia, NZOZ Medica, Przychodnię Rogowscy oraz NZOZ Medyk.

16 lipca – Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej

W niedzielę, 16 lipca obchodzić będziemy, uchwalony w 2020 roku przez Radę Miejską w Gniewie, Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej. Aby go upamiętnić, o godz. 12.00 z balkonu Urzędu Miasta i Gminy Gniew na cztery strony świata odegrany zostanie hejnał gniewski.

Zachowaj ostrożność podczas prac polowych

ENERGA-OPERATOR przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas prac polowych prowadzonych w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej. W okresie letnim, wysokie temperatury mogą prowadzić do wydłużenia się przewodów linii elektroenergetycznych i zmniejszania ich odległości od powierzchni gruntu.

Weź udział w programie „Czyste Sołectwo”!

Projekt „Czyste Sołectwo”, polegający na zbiórce elektroodpadów, skierowany jest do sołectw oraz sołtysów. Uczestnictwo jest bezpłatne, a sołectwa nie ponoszą żadnych kosztów związanych z akcją. Co więcej, sołectwa mogą otrzymać nagrody pieniężne.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 lipca 2023r., Zarządzeniem Nr 113/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Po raz kolejny gniewski hejnał rozbrzmiał na cztery strony świata

Zgodnie z tradycją obchodów Dnia Hejnału Ziemi Gniewskiej w niedzielę, 16 lipca, w południe, na gniewskim rynku, z balkonu ratusza odegrany został hejnał. Melodia rozbrzmiała na wszystkie strony świata. Gniewski, muzyczny symbol osobiście zagrała jego autorka Jadwiga Mielke.

Przypominamy o badaniu GUS

Jeszcze tylko przez niecały miesiąc (do 14 sierpnia) ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego będą w ramach badania odwiedzać lub dzwonić do rolników. Ankieta dotyczy gospodarstw rolnych.

 

XV spływ kajakowy szlakiem zamków krzyżackich

EkoCentrum Heliantus wraz z Tczewskim WOPR zaprasza miłośników kajakarstwa na spływ Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka, który odbędzie się w niedzielę, 23 lipca.  Uczestnicy wypływać będą o godzinie 9:00 z dawnej przystani promowej w Gniewie.

Gmina Gniew z kolejnymi dofinasowaniami!

Informujemy, że Gmina Gniew otrzyma 921 200 złotych na remonty oraz innowacje gminnych kościołów.

XXIV Turniej KGW Powiatu Tczewskiego

W sobotę, 15 lipca w Szkole Podstawowej w  Morzeszczynie odbył się XXIV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego.  Gminę Gniew reprezentowało KGW z Kolonii Ostrowickiej. Panie z KGW sprawdzały się w konkurencjach kulinarnych, wokalnych oraz zręcznościowych. Nasze reprezentantki świetnie sobie poradziły! Serdecznie gratulujemy!

102 lata temu płonął gniewski zamek

W nocy z 20 na 21 lipca mija 102 rocznica pożaru zamku w Gniewie. Twierdza jako najokazalszy zabytek miasta pamięta jego dawne czasy. Budowla powstała na przełomie XII i XIV wieku, pełniła funkcję domu krzyżackich komturów oraz była największą warownią zakonną po lewej stronie Wisły. W czasach polskich zamek był siedzibą starostów, w tym Jana Sobieskiego. W XIX wieku obiekt był wielokrotnie przebudowywany. W roku 1921 spłonął w wielkim pożarze.

Przystanek w Polskim Gronowie po generalnym remoncie

Mieszkańcy, którzy korzystają z usług komunikacji zbiorowej w Polskim Gronowie mogą schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi pod dachem odnowionego przystanku. Mamy nadzieję, że przystanek będzie umilał czas podróżnym oczekującym na nadjeżdżające autobusy ale także korzystnie wpłynie na estetyczny wizerunek wsi. Zadanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego.

Święto Kociewia na Jarmarku Dominikańskim

Co roku w Gdańsku odbywa się jarmark pod patronatem zakonu dominikańskiego. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku Kociewie ma swój dzień w programie Jarmarku św. Dominika. Już w piątek, 4 sierpnia odbędzie się Święto Kociewia!

Kolejne drogi w gminie Gniew zmodernizowane

Zakończyła się modernizacja fragmentu drogi gminnej w Opaleniu na ul. Sportowej oraz kolejny odcinek drogi w miejscowości Rzym. Modernizacja polegała na ułożeniu na odcinkach dróg płyt jomb. Inwestycja wykonana została w ramach funduszu sołeckiego. Dzięki realizacji tego zadania poprawi się jakość użytkowania drogi przez osoby przejeżdżające przez tę okolicą oraz lokalną społeczność.

Poświęć kilka minut i zbadaj się

Masz od 50 do 69 lat? Przyjdź na bezpłatną mammografię w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED czynna będzie 10 sierpnia w godzinach 9:00 – 15:00 przy Przychodni Zdrowia na Os. Witosa 10.

Milionowa inwestycja w Gminie Gniew

W czwartek, 20 lipca, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą na realizację inwestycji pn.”Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Tymawa, Piaseczno i Jeleń, etap I – Tymawa”, która ma na celu poprawę gospodarki ściekowej na terenie gminy Gniew. Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie do kwoty 3 000 000 zł ze środków Unii Europejskiej. 

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

10 września w Szemudzie odbędzie się organizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. To również symboliczne podziękowanie za zbiory i prośba o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniała okazja do spotkania się rolników z całego województwa. Ważnym elementem obchodów dożynkowych jest wieniec dożynkowy, który według polskiej tradycji wyplatany był z ostatnich łanów zboża, czerwonej jarzębiny, owoców i kolorowych kwiatów.

Gniewski turniej siatkówki plażowej za nami

W niedzielę, 23 lipca na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, odbył się turniej siatkówki plażowej - VI BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu". Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w imprezie wzięło udział 13 par z Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Pelplina, Sępólna Krajeńskiego, Czarne, Lisewa Malborskiego, Bydgoszczy, Tymawy, Tczewa, oraz Gniewa.

Dzień Policjanta

Co roku, 24 lipca obchodzony jest Dzień Policjanta. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem upamiętnia ona rocznicę powołania Policji Państwowej w 1919 roku. Z tej okazji życzymy wszystkim funkcjonariuszom satysfakcjonującej służby oraz pomyślnych interwencji. Dziękujemy za dbanie o nasze bezpieczeństwo i porządek społeczny.

Bieg przez Polskę — Biegiem dla Kamilki

Kamilka Gil to dwu i pół letnia dziewczynka z Nowego Targu, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). W walce o zdrowie i życie potrzebuje kosztownej terapii genowej, która w Polsce nie jest refundowana. Rodzice dziewczynki zdecydowali się założyć zbiórkę w fundacji siepomaga, aby na własną rękę zebrać prawie 10 milionów złotych pokrywających koszty leczenia. Do akcji włączył się biegacz Mateusz Cyrwus, który aby promować zbiórkę przebiegnie wzdłuż Polski w 13 dni. Bieg rozpocznie 28 lipca, a Gniew odwiedzi w II oraz III etapie – 29 oraz 30 lipca.

Dziesięć lat mostu

W piątek, 28 lipca świętować będziemy dziesięciolecie mostu na Wiśle koło Kwidzyna. Z tej okazji o godzinie 19:00 na nabrzeżu Korzeniewa odbędą się pokazy lotnicze, w tym pokazy akrobacji samolotowej, motoparalotniowej oraz spadochronowej. Zachęcamy do udziału!

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 24 lipca 2023 r., Zarządzeniem Nr 119/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”.

Brody Pomorskie – sołectwo pełne atrakcji

Mieszkańcy sołectwa Brody Pomorskie mają wiele okazji do integracji. Kilka razy do roku organizowane są warsztaty kulinarne oraz warsztaty z rękodzieła, na których uczestnicy mogą wykonać piękne stroiki. Zajęcia to nie koniec atrakcji. Niedawno w świetlicy wiejskiej w Brodach Pomorskich odbyło się spotkanie seniorów.

Badanie wzorku i ciśnienia śródgałkowego w Nicponi

Sołtys sołectwa Nicponia oraz OKO-LUX sp. z o. o. informuje, że 25 sierpnia w godzinach 8:00 – 10:00 w świetlicy w Nicponi odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego. Zapisać się można u sołtysa lub pod numerem telefonu: 692 527 605. Zapisy prowadzone będą do 18 sierpnia.

„Współbrzmienia – Ogólnopolski Konkurs Muzyki Improwizowanej” Zgłoś swój udział!

Fundacja Most the Most zaprasza artystów z całej Polski do udziału we „Współbrzmieniach – Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Improwizowanej”. Jeśli jesteś muzykiem instrumentalistą, wokalistą, członkiem zespołu i nie boisz się wyzwań, to ten konkurs jest dla Ciebie!

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Wybór właśnie tego dnia związany jest z przypadającym w Kościele Katolickim wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Celem utworzenia tego święta jest uświadamianie kierowców o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności i stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznej jazdy!

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) - przeniesiony

Informujemy, iż od soboty 22 lipca Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) funkcjonuje przy ul. Franciszka Czarnowskiego 5 (dawna betoniarnia) w Gniewie. Godziny przyjmowania odpadów bez zmian w godz. 9 00 - 13 00. 

VIVAT VASA! 2023

W weekend 11-13 sierpnia w Gniewie odbędzie się Festiwal Historyczny Vivat Vasa. Wydarzenie rozpocznie się spektaklem historycznym oraz koncertem zespołu Ex Usu w piątek wieczorem. W sobotę o godzinie 12:00 wystartuje Jarmark Rzemiosł Dawnych, a o 19:30 na łąkach nadwiślańskich odbędzie się gwóźdź programu – Inscenizacja Bitwy pod Gniewem. Niedziela rozpocznie się turniejem szachowym o Puchar Zygmunta III Wazy. Do zobaczenia!

„Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych” – webinarium dla seniorów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw, jak vishing i spoofing” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Uwaga rolnicy! Nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina, że w terminie od 1 do 31 sierpnia 2023 r. w Referacie Podatkowym Urzędu Miasta i Gminy Gniew (pokój nr 209) przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek 14 sierpnia 2023 r. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie nieczynny, tym samym kolejnym dniem składania wniosków jest 16 sierpień 2023 r. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Wybierz się na 10-lecie mostu

Informujemy, że w związku z obchodami 10-lecia mostu do Kwidzyna zorganizowaliśmy dla Państwa możliwość dojazdu na pokazy lotnicze na Nadbrzeże Korzeniewo. Rozkład jazdy znajdą Państwo w załączniku.

Festiwal Historyczny VIVAT VASA! A.D. 2023

W długi, sierpniowy weekend, zapraszamy do Gniewu na XXII edycję Festiwalu Historycznego VIVAT VASA! Gniew 11-13 sierpnia przemieni się w XVII-wieczne miasto, pełne obyczajowości i wojskowości. W całym mieście, na każdym kroku będzie można poczuć ducha historii... Głównym punktem wydarzenia będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

„Polska Wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XV edycję konkursu „Polska Wieś – dziedzictwo i przyszłość” imienia prof. Jerzego Wilkina. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

IV WALNE PLACHANDRY KOCIEWSKIE

Organizatorzy serdecznie zapraszają na 4. Walne Plachandry Kociewskie, czyli zlot Kociewiaków i miłośników Kociewia. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia, w Pelplinie. Zlot dzieli datę z kościelną uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, świętem Patrona miasta – św. Bernardem oraz ze świętem Wojska Polskiego. W tej świątecznej atmosferze zabrzmią frantówki, gadki, wyce wykonane w gwarze kociewskiej przez liczne zespoły i solistów w różnym wieku.

Pomoc suszowa 2023

W związku z suszą rolniczą, informuję, że wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę (nie dotyczy szkód w środkach trwałych spowodowanych suszą) producenci rolni mogą składać wyłącznie za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To tylko ćwiczenia wojskowe

Informujemy, że w terminie 29 lipca od godz. od 6:00 do 30 lipca do godz. 20:00 na terenie gminy Gniew w rejonie miejscowości Jaźwiska i Opalenie (przeprawa promowa, przyczółki nieistniejącego mostu ) będą obecne oddziały wojsk Obrony Terytorialnej realizując planowane zamierzenia szkoleniowe. Prosimy o wyrozumiałość i rozwagę.

Święto Kociewia już 4 sierpnia!

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, a od 2018 roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 4 sierpnia.

Jubileusz mostu łączącego gminy Gniew oraz Kwidzyn

„Proszę, korzystajcie z tego mostu do woli” — tymi słowami burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak dziesięć lat temu zakończył uroczyste otwarcie nowego mostu. Przed obchodami obiekt odwiedził Donald Tusk, który wtedy pełnił funkcję premiera RP, wraz z ministrem Nowakiem oraz przedstawicielami władz Gniewa i Kwidzyna. Dzisiaj, 28 lipca, świętujemy dziesięciolecie tego wydarzenia.

Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku zawiadamia o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. pn.: «Odbudowa prawego (km 3+200-10+200, 17+740-19+530, 20+500-39+000, 43+900-46+400, 52+300-54+800, 57+300-59+000, gm. Sadlinki, Kwidzyn, Ryjewo, Sztum, Miłoradz) i lewego (km 0+000-6+400, gm. Gniew) wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły” Planowana inwestycja zlokalizowana będzie na działkach wyszczególnionych w załączniku.

Konkurs Senior w Ruchu - Weź Udział!

Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora zaprasza samorządy, organizacje i seniorów indywidualnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. "SENIOR W RUCHU”  w następujących kategoriach:

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta Gniew na miesiąc Sierpień 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta.

Kondolencje dla rodziny śp. Henryka Łani

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Henryka Łani emerytowanego wieloletniego Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie oraz Radnego Rady Miejskiej w Gniewie pełniącego funkcje przez trzy kadencje (1990-2002). Łącząc się w bólu i smutku składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym. 

Syreny w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Informujemy, że w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy "syrena".

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.