Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00, w tzw. godzinie „W”, z rozkazu dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.

10 urodziny mostu

W piątkowy wieczór, 28 lipca, świętowaliśmy dziesiąte urodziny mostu na Wiśle. Impreza była dosłownie odlotowa. Uczestnicy mogli zobaczyć niesamowite pokazy lotnicze, które odbywały się nad korzeniewskim nadbrzeżem. W programie znalazły się akrobacje samolotowe, motoparalotniowe oraz spadochronowe.

Dołącz do policji i chroń społeczeństwo

Praca w policji to praca, która zaangażowana jest w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Policjanci wpływają na codzienne życie społeczności, dbają o jej dobro. Jeśli uważasz, że pasujesz do tej roli, nie czekaj, złóż podanie już dzisiaj! Podanie do służby możesz złożyć w tczewskiej komendzie przy ul. Kasprowicza 2 lub w każdej innej jednostce w województwie pomorskim.

Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Zachęcamy do zapoznania się z Informatorem dotyczącym oferty jednostek szczebla powiatowego dla osób stosujących przemoc w rodzinie, a w szczególności realizujących programy korekcyjno – edukacyjne. Jednostką realizującą zadanie na szczeblu powiatowym jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, w tym Wydział Interwencji Kryzysowej.

Plac zabaw w Nicponi coraz bliżej

Mamy miłą wiadomość dla mieszkańców sołectwa Nicponia, na którą czekali od lat. Dzisiaj, 2 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowy na prace związane z wykonaniem zadania pn. „Budowa placu zabaw w Nicponi”. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach funduszu sołeckiego oraz budżetu obywatelskiego.

 Uwaga Konkurs

Z okazji Festiwalu Historycznego Vivat Vasa! A.D. 2023 razem z Hotel Zamek Gniew zapraszają do wzięcia udziału w corocznym konkursie. Do wygrania: obiadokolacja w Hotel Zamek Gniew oraz unikatowy hełm, 2x voucher na basen w Hotel Zamek Gniew, 2x voucher na bowling w Hotel Zamek Gniew oraz 10x wejściówka na prapremierę filmu „Polowanie”, nagrywanego w Gniewie. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Weź udział w "Extremerun Kids" i sprawdź możliwości swojego dziecka

W sobotę, 19 sierpnia w godzinach 10:00 – 14:00 na gniewskich łąkach nadwiślańskich odbędzie się I edycja biegu dla dzieci i młodzieży z przeszkodami: „EXTREMERUN KIDS”. W imprezie mogą wziąć zawodnicy w wieku 4-15 lat. Udział w biegu jest całkowicie bezpłatny. Na uczestników oprócz pamiątkowych medali oraz nagród czeka moc dodatkowych atrakcji. Zapisy prowadzi GOSIR w Gniewie osobiście lub telefonicznie pod numerem 58 535 80 40 oraz w dniu zawodów. Weź udział w "Extremerun Kids" i sprawdź możliwości swojego dziecka. Serdecznie zapraszamy.

Święto Kociewia w Gdańsku już za nami

W piątek, 4 sierpnia uczestniczyliśmy w Święcie Kociewia na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku, promując gminę Gniew. W barwnym Korowodzie Kociewskim wraz z mieszkańcami gminy Gniew wziął udział burmistrz Maciej Czarnecki, który w prawdziwym kociewskim stroju reprezentował nasze miasto i gminę.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. sponsorem Vivat Vasa 2023

Miło nam Państwa poinformować, iż Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem wydarzenia „Festiwal Historyczny Vivat Vasa! A.D. 2023”.

MOJA WODA (Edycja 2023) - ruszył nabór wniosków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie dla zadań wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda”, realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Sobotnie targowisko przeniesione!

Szanowni Państwo informujemy, iż w związku z organizacją festiwalu historycznego Vivat Vasa na rynku w Gniewie, w najbliższą sobotę 12 sierpnia targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy alejce na ul. Sobieskiego w Gniewie (naprzeciwko kwiaciarni Jowita). 

Kolejna inwestycja w Gminie Gniew już niebawem

W czwartek, 3 sierpnia  Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę z Wykonawcą Veolia Północ Sp. z. o.o. na wykonanie zadania: "Montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Gniew w formule zaprojektuj i wybuduj". Inwestycja będzie realizowana na obiektach Zespołu Szkół w Opaleniu. Przypomnijmy, że na to zadanie Gmina Gniew pozyskała 980 000  złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

OSP Kolonia Ostrowicka z dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dla jednostki OSP w Kolonii Ostrowickiej DAROWIZNĘ w wysokości 19.000 zł na zakup ubrań specjalnych. 

Uwaga! Zakaz parkowania

Szanowni Mieszkańcy! W weekend (12 – 13 sierpnia) odbędzie się Festiwal Historyczny VIVAT VASA A.D. 2023! w ramach którego na rynku w Gniewie, w sobotę i w niedzielę odbędzie się Jarmark Rzemiosł Dawnych. W związku z powyższym Plac Grunwaldzki i ulica Bankowa zostaną wyłączone z ruchu. Poruszanie się pojazdami, wjazd lub wyjazd będą niemożliwe. Przygotowania organizacyjne trwać będą od wczesnych godzin porannych w sobotę, zatem prosimy o usunięcie aut już w piątek, 11 sierpnia.

Wzmożony ruch statków powietrznych

Szanowni Państwo, w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego, a co za tym idzie przygotowaniami do Wielkiej Defilady pod hasłem „Silna Biało – Czerwona”, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, nad Polską będzie można zaobserwować wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą również realizować w dniach 8 sierpnia – 13 sierpnia loty treningowe.

Dzień Kota – pokaż nam swojego kociaka!

8 sierpnia obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kota. Koty to fascynujące zwierzęta, które towarzyszyły ludziom o starożytności. Święto to jest okazją do zastanowienia się, z jakimi problemami mierzą się koty, szczególnie dachowce, które każdego dnia walczą z bezdomnością. W Dzień Kota obdaruj swojego puszystego przyjaciela ulubionym przysmakiem. Co więcej, na naszym profilu możesz pochwalić się swoim kotkiem!

Kolejne miliony dla Gminy Gniew wręczone

W piątek, 4 sierpnia burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem oraz Posłem Kazimierzem Smolińskim, którzy przyjechali do Gniewa ze wspaniałą informacją — Gmina Gniew otrzymała ponad 7 000 000 zł.  

Wyciąg z ogłoszenia

Na podstawie  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu  przeprowadzania przetargów  oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021r, poz.2213 ), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, Plac Grunwaldzki 1 ( pokój 109), odbędzie się w dniu 2 października  (poniedziałek )  o godz. 10:00 przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Krystian Mróz Mistrzem Europy w Rycerskich Turniejach Konnych

W dniach 24 – 28 lipca w Dani na zamku Spottrup odbyły się Mistrzostwa Europy w Rycerskich Turniejach Konnych ,,ECS Knights Tournament 2023”. W turnieju tym jako jeden z reprezentantów Polski wystartował Krystian Mróz z Opalenia.

II etap „Bitwy Regionów”

Organizatorzy serdecznie zapraszają na drugi etap „Bitwy Regionów” — konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 13:00, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica na ul. Szkolnej 2 w Swarożynie. W programie wydarzenia znajdują się: degustacja potraw konkursowych, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci oraz koncert zespołu M-Power.

E-Urząd Skarbowy — umów wizytę w urzędzie skarbowym

E-Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy – klient dostępny na stronie podatki.gov.pl. Pozwala szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku. Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” to usługa elektroniczna, która umożliwia klientom umówienie wizyty 24/7, jeżeli planują przyjście do urzędu skarbowego.

X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Organizatorzy zapraszają na X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się w piątek, 1 września na Rynku Głównym w Krakowie oraz Parku Jordana. Wydarzenie to odbywa się każdego roku i gromadzi dużą liczbę uczestników. Na Senioralia zaproszeni są członkowie rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

Pomorskie Pikniki Owocowo – Warzywne

Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz Pomorska Izba Rolnicza serdecznie zapraszają do udziału w jednym z Pomorskich Pikników Owocowo – Warzywnych, który odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia, podczas Dnia Świętego Bernarda na przystani Jana III Sobieskiego przy Bazylice Katedralnej w Pelplinie w godzinach 11:00 – 16:00. W programie między innymi: degustacja świeżych owoców i warzyw, degustacja przetworów owocowo-warzywnych, konkursy z nagrodami.

VIII Dziecięcy Bieg Gniewski

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VIII Dziecięcym Biegu Gniewskim, który odbędzie się w sobotę, 2 września na Rynku Miejskim w Gniewie.

Piknik Militarny w Gniewie już w najbliższą sobotę

Z okazji święta Wojska Polskiego w 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej Departament Edukacji Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej w dniach 12 - 15 sierpnia w godzinach od 12:00 do 18:00 informuje, że na terenie całego kraju odbędą się z tej okazji pikniki. Centralne obchody odbędą się w Warszawie w dniu 15 sierpnia na które również zapraszamy. W naszym województwie wskazaną miejscowością do realizacji tego przedsięwzięcia jest miasto Gniew w dniu 12 sierpnia. Zachęcamy do udziału w pikniku. 

Akcja Czysta Wisła

W dniach od 25 sierpnia do 3 września jest organizowana Akcja Czysta Wisła. Jest to społeczna i niekomercyjna inicjatywa, której idea narodziła się w 2022 roku. Przez 10 dni setki lokalnych grup będzie brało udział w sprzątaniu Wisły i je dopływów od źródła na Baraniej Górze aż do Bałtyku. Zachęcamy do udziału!

4. WALNE PLACHANDRY KOCIEWSKIE W PELPLINIE!

To już 15 sierpnia odbędzie się w Pelplinie zjazd Kociewiaków i sympatyków Kociewia, czyli 4. Walne Plachandry Kociewskie, które rozpoczną się mszą świętą koncelebrowaną w bazylice katedralnej pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny z okazji parafialnego odpustu, ale także Dnia Patrona Pelplina św. Bernarda. Do tego jeszcze tradycyjnie już świętować będą pszczelarze.

Przebudowa drewnianego mostku na Wierzycy zakończona

W ostatnim czasie została zakończona kompleksowa przebudowa mostku na Wierzycy. Inwestycja ma na celu poprawić dostępność i bezpieczeństwo na szlakach turystycznych, w szczególności Wiślanej Trasy Rowerowej, która przebiega przez ten teren. Z Gniewa przez mostek dojedziemy doliną Wisły do Opalenia czy Nowego. To ważny element malowniczej trasy turystycznej. Miejsce doskonałe dla fotografów, uwieczniających obraz pięknej, niepowtarzalnej panoramy naszego miasta.

Monitoring Rynku Pracy w Powiecie Tczewskim – Lipiec 2023

Zapraszamy do zapoznania się z Monitoringiem Rynku Pracy – Bezrobociem rejestrowanym w Powiecie Tczewskim za miesiąc lipiec. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Sebastian Prokop z Opalenia został Mistrzem Polski!

W dniach od 4 sierpnia do 6 sierpnia na terenie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym. W kategorii juniorów Mistrzem Polski został reprezentant KS Strzała Opalenie – Sebastian Prokop. Gratulujemy!

Pracuj w Kronos Polymer

Kronos Polymer ogłasza rekrutację na stanowisko Pracownika Administracyjno-Biurowego. Zakresem obowiązków pracownika będzie: dbanie o prawidłowy obieg dokumentów, przygotowywanie pism i formularzy, wspomaganie zespołu w codziennych obowiązkach.

W poniedziałek urząd będzie nieczynny

Informujemy, że w poniedziałek, 14 sierpnia, Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Modernizacja drogi gminnej na odcinku Piaseczno – Piaseckie Pola zakończona

W ostatnim czasie zakończona została kolejna inwestycja w naszej gminie. Tym razem to modernizacja fragmentu drogi gminnej (980 m) na odcinku Piaseczno – Piaseckie Pola. Realizacja zadania ma na celu poprawę warunków oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Święto Wojska Polskiego – 15 sierpnia

Co roku, 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Wybór tej daty jest pamiątką bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „cudem nad Wisłą”, kiedy to wojska polskie rozgromiły bolszewików, zatrzymując ich ekspansję na zachód. Zwycięstwo nad Armią Czerwoną pozwoliło również zachować uzyskaną w 1918 roku niepodległość.

XXII Festiwal Historyczny VIVAT VASA! już za nami!

To był wyjątkowy weekend z masą atrakcji. Mieszkańcy i turyści przebywający w Gniewie w dniach 11 – 13 sierpnia byli świadkami niesamowitych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii oraz zaciętych starć piechoty, a także wyjątkowego widowiska historyczno-batalistycznego „Bitwa pod Gniewem 1626”.

Królewski wtorek

We wtorek, 15 sierpnia celebrowaliśmy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Co roku, w Gniewie święto to obchodzone jest w wyjątkowy sposób. W związku z przypadającymi tego samego dnia imieninami królowej Marysieńki, po mszy świętej o godzinie 11:00 z kościoła św. Mikołaja wyszedł wielobarwny orszak królewien, księżniczek oraz królowych wraz z ich dworami. Na początku kolorowej procesji szli dumnie królowa Marysieńka wraz z królem Janem III Sobieskim. Pochód udał się na rynek, gdzie na każdą z dam czekał upominek.

Piaseczno Folklor Festiwal 2023

Organizatory serdecznie zapraszają wszystkich miłośników folkloru na wydarzenie w klimacie ludowym, które odbędzie się już w sobotę, 26 sierpnia. Tego dnia Piaseczno w Gminie Gniew przepełni się obyczajowością, a wszystko za sprawą kolejnej edycji tradycyjnego festiwalu Piaseczno Folklor Festiwal.

Kondolencje dla rodziny śp. Janiny Mrozińskiej

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Janiny Mrozińskiej żony wieloletniego Radnego Rady Miejskiej w Gniewie. Łącząc się w bólu i smutku składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.

Gniewscy strażacy z nowym dofinansowaniem!

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn. "Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, remont i modernizacja strażnic jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich" rozstrzygnął otwarty konkurs ofert. W wyniku tego działania Gniewskie OSP otrzymało 1500 zł! Gratulujemy!

XV Ogólnopolskie Seminarium Archiwalne

W dniach od 5 do 6 września na zamku w Gniewie odbędzie się XV Ogólnopolskie Seminarium Archiwalne „Udostępnianie dokumentacji aspekty prawne i praktyczne”. Wydarzenie organizowane będzie przez Stowarzyszenie Archiwistów Polskich, Sekcję Archiwów Zakładowych, Archiwum Państwowe w Gdańsku oraz Archiwum Państwowe w Malborku.

Oferty pracy w spółce Kronos-Polymer

Kronos-Polymer ogłasza rekrutację na stanowiska: Pracownik Produkcji oraz Kierownik Produkcji. Obowiązkami kierownika produkcji są: zarządzanie powierzonym obszarem produkcji, efektywna realizacja planów produkcyjnych pod względem ilościowym i jakościowym, optymalizacja wydajności i kosztów produkcji, budowanie i przestrzeganie standardów produkcyjnych i jakościowych oraz dyscypliny pracy.

Chcesz odnaleźć swoich przodków?

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają osoby poszukujące informacji o swoich przodkach i innych osobach żyjących w naszym regionie w dalszej przeszłości do udziału w indywidualnych konsultacjach, które odbędą się w Pracowni Regionalnej wojewódzkiej biblioteki w czwartek, 7 września.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji VIII kadencji na sierpień 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych w Gniewie, Plac Grunwaldzki 45. Terminarz dostępny jest w załączniku.

Rewitalizacja trwa – kolejne ulice miasta coraz piękniejsze

Trwają prace związane z realizacją projektu „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie dofinansowanego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacją: ulic Pod Basztą, Sambora, Dolny Podmur, Kościelna, Ks. Kursikowskiego, Spichrzowa, Fr. Jakusz Gostomskiego oraz zagospodarowanie skwerku przy ul. Wiślanej.

Extreme Run Kids za nami

19 sierpnia po raz pierwszy w Gniewie odbyła się plenerowa impreza sportowa Extreme Run Kids, podczas której dzieci i młodzież zmierzyły się z torem przeszkód składającym się z m.in. ścianki do wspinaczki, równoważni, pajęczyny i drabinek.  W upalny sobotni poranek młodzi uczestnicy pokonywali przeszkody na dystansie 1 kilometra sprawdzając swoje możliwości.

Zjazd Kociewiaków i sympatyków Kociewia w Pelplinie

We wtorek, 15 sierpnia w Pelplinie odbyły się IV Walne Plachandry Kociewskie. Podczas wydarzenia przyznano honorowe tytuły Ambasadora Kociewia oraz Perełki Kociewia. Na plachandrowej scenie można było zobaczyć folklorystyczne zespoły, wśród których wystąpili „Burczybas” oraz „Błękitna Wstęga” z Gniewa. Na zakończenie obyła się potańcówka prowadzona przez Wojciecha Górskiego z zespołem „Burczybas”.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

Zachęcamy do zapoznania się z treścią obwieszczenia Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej operatora P4 „PLAY” TCZ2201A, na fragmencie działki nr. ewid. 74/2 obręb Janiszewko, gmina Pelplin. Obwieszczenie znajdą Państwo w załączniku.

Nowe zajęcia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na nowe zajęcia. W ofercie znajdują się zajęcia taneczno-rytmiczne oraz zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjnej i usprawniania motoryki małej. Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 30 sierpnia o godzinie 9:00 odbędzie się LXV Sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym sesji będzie m.in. Działalność spółki Inwest-Kom, informacja o działalności i plany rozwojowe. Obrady odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie, tj. Plac Grunwaldzki 16/17. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Kondolencje dla Rodziny Śp. Karoliny Czerwińskiej

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Śp. Karoliny Czerwińskiej, wieloletniego pracownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie. Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom zmarłej pragniemy przekazać słowa współczucia i pamięci, które zawsze pozostaną blisko naszych serc. Najszczersze kondolencje składają koleżanki i koledzy z pracy oraz Samorząd Gminy Gniew.  

Egzaminy dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy

W środę, 23 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbyły się egzaminy dla nauczycieli kontraktowych ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.

VIII Dziecięcy Bieg Gniewski — zapisy

Aby ułatwić Państwu możliwość zgłoszenia dziecka na VIII Dziecięcy Bieg Gniewski, który odbędzie się 2 września oraz usprawnić pracę Biura Zawodów w samym dniu imprezy, organizatorzy wprowadzili możliwość wcześniejszych zapisów na bieg.

Dożynki parafialne w Kolonii Ostrowickiej

Sołectwo Kolonia Ostrowicka serdecznie zaprasza na dożynki parafialne, które odbędą się w sobotę, 2 września. W programie wydarzenia znajdują się między innymi konkursy, gry, pokaz strażacki.

Spis wyborców do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej - udostępniony

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że został sporządzony spis osób uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rad Powiatowych Izb Rolniczych, które odbędą się w dniu 24 września 2023 r.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023r, poz.344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 28 sierpnia 2023r, Zarządzeniem Nr  126/23  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1 do w/w Zarządzenia”.

40 – lecie gniewskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych

W sobotę, 26 sierpnia swój jubileusz 40-lecia obchodziły Rodzinne Ogrody Działkowe im. J. Kraziewicza w Gniewie. Z tej okazji na terenie ogrodów działkowych zorganizowano przyjęcie, gdzie zgromadzili się miłośnicy ogrodnictwa, przyjaciele oraz zaproszeni goście aby wspólnie uczcić tak szczególną rocznicę.

25 lat Samorządu Powiatu Tczewskiego

W czwartek, 24 sierpnia z okazji Święta Powiatu Tczewskiego oraz 25 rocznicy działalności Samorządu Powiatu Tczewskiego na zamku w Gniewie odbyło się uroczyste spotkanie Rady Powiatu. Wśród zaproszonych znalazło się wiele znanych na scenie politycznej nazwisk, między innymi senator RP Ryszard Świlski, posłanka na sejm Magdalena Sroka, posłanka na sejm Małgorzata Chmiel oraz poseł na sejm Kazimierz Smoliński. Samorząd Miasta i Gminy Gniew reprezentowała Zastępca Burmistrza Joanna Kamińska.

Piaseczno Folklor Festiwal 2023 już za nami!

W sobotę, 26 sierpnia Piaseczno w Gminie Gniew zamieniło się w prawdziwą arenę kulturową, gdzie połączyły się tradycje, muzyka i taniec.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu!

W związku z organizacją imprezy pn. IX Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw, w dniu 2 września w godzinach 11:00 – 14:00, ruch w obrębie Starego Miasta oraz trasy biegu będzie ograniczony. Prosimy o nieparkowanie samochodów w obrębie wymienionych ulic na czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że sobotnie targowisko zostanie przeniesione na teren zielony na ul. 27 stycznia. Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LXV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie działalność spółki Inwest-Kom oraz jej plany rozwojowe. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Lokalne Ekopraktyki

Konkurs „Lokalne Ekopraktyki” skierowany jest do organizacji działających w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych na przestrzeni przynajmniej ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

Turniej „Baśki” w Pieniążkowie

W niedzielę, 27 sierpnia w Pieniążkowie odbyła się III edycja Turnieju w Baśce  „Dwóch Kazików”. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał organizator Grzegorz Dąbrowski oraz Sołtys Sołectwa Pieniążkowo Ewelina Piecuch. Do rywalizacji stanęło 48 zawodników z trzech województw.

Płatności dla małych gospodarstw w ramach płatności bezpośrednich

W terminie do 31 sierpnia rolnicy mogą złożyć żądanie (oświadczenie) przyznania płatności dla małych gospodarstw w ramach płatności bezpośrednich. Nabór prowadzony jest przez system teleinformatyczny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym – badanie statystyczne z zakresu rolnictwa

Od 16 do 31 sierpnia br. na terenie całej Polski trwa badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (formularz AK-R). – Badanie obejmuje osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne, które nie mają osobowości prawnej – podkreśla Karolina Banaszek, rzecznik prasowy prezesa GUS.

Spotkanie z harcerzami - żeglarzami

W poniedziałek, 21 sierpnia przybyli do przystani w Gniewie harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pod dowództwem komandora hm. Piotra Grądziela, który pochodzi z Tczewa. Załogę stanowili żeglarze i żeglarki, płynący na ośmiu łódkach klasy Omega oraz motorówce ratowniczej. Rejs nosił nazwę „Wiślane Wici”. Akcja składała się z kilku części: złożenia kwiatów na grobie gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem, przejazdu rowerami oraz rejsu.

Piknik Militarny – podziękowanie

W związku z sukcesem tegorocznego Pikniku Militarnego, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku przesyła wszystkim uczestnikom wyrazy serdecznego podziękowania.

Inicjatywa lokalna - składanie wniosków do 30 września

Zachęcamy mieszkańców gminy Gniew do składania wniosków na realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Jest to forma współpracy jednostki samorządu terytorialnego z jej mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań publicznych na rzecz poprawy warunków życia i estetyki otoczenia społeczności lokalnej Gminy Gniew. W ramach inicjatywy mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej. Termin składania wniosków na zadania, których realizacja planowana jest w roku 2024 upływa 30 września br.

Archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego odkrywają karty wczesnośredniowiecznych dziejów Ciepłego

Od 2 lipca do 11 sierpnia archeolodzy z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego prowadzili badania wykopaliskowe w Ciepłem, nieopodal Gniewu. Pracami objęto jedno z grodzisk oraz słynne cmentarzysko, odkryte w 1900 r. podczas budowy kolejki wąskotorowej.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.