Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Wrzesień 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta.

84. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dzisiaj, 1 września przypada 84. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej – najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Polska poniosła ogromne straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących oraz okupowanych. Pamiętamy!

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 01 września 2023r., Zarządzeniem Nr 129/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w użyczenie”, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia.

Nowy Rok Szkolny 2023/2024

Z okazji Nowego Roku Szkolnego 2023/2024 Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki życzy Wszystkim Uczniom wielu sukcesów w tym nowym, pełnym wyzwań roku szkolnym. Niech szkoła będzie dla Was bezpiecznym i przyjaznym miejscem do nauki i nawiązywania nowych przyjaźni. Nauczycielom i Rodzicom – dużo wytrwałości oraz zapału w podejmowaniu nowych wychowawczych i edukacyjnych trudów.

Informacja dotycząca stypendiów szkolnych na rok szkolny 2023/2024

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, że wnioski o stypendia szkolne na rok szkolny 2023/2024 można pobierać oraz składać w dniach od 1 do 15 września (w przypadku słuchaczy kolegiów do 15 października). Wnioski pobierać można w godzinach pracy ośrodka. Aby złożyć wniosek należy uprzednio umówić się telefonicznie z pracownikiem ośrodka na dzień i godzinę. Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.

Upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

"Wszystkim, którzy za polskość tej ziemi życie oddali" Oddając hołd Polakom poległym podczas II Wojny Światowej władze Miasta i Gminy Gniew złożyły kwiaty oraz znicze na pomniku znajdującym się przy alejce na ulicy Sobieskiego w Gniewie. Pamiętamy!

Dożynkowy weekend 

Zakończone żniwa, czas zbierania tego, co zostało posiane i wydało owoce, stały się powodem do radosnego świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. W minioną sobotę, 2 września w sołectwach Kolonia Ostrowicka, Nicponia oraz Wielkie Walichnowy odbyły się dożynki parafialne. 

IX BIEG GNIEWSKI Z ZAKŁADEM PRODUKCJI KRUSZYW

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie jako organizator VIII DZIECIĘCEGO BIEG GNIEWSKIEGO i IX BIEGU GNIEWSKIEGO Z ZAKŁADEM PRODUKCJI KRUSZYW pragnie podziękować wszystkim Biegaczom, którzy wzięli udział w wydarzeniu. 

Odpust Narodzenia NMP w Piasecznie 10 -17 września

Tegoroczny odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trwać będzie od 9 do 17 września. Uroczysta msza święta przy Studzience, pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny odprawiona zostanie w niedzielę, 10 września. W kolejnym tygodniu, od 11 września w piaseckiej świątyni trwać będzie oktawa odpustu, którą zwieńczy dożynkowa msza święta, która odbędzie się w niedzielę 17 września. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegółowy program odpustu znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Fajerwerki na zamku w Gniewie

Informujemy, iż w sobotę, 9 września o godz. 21:50 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Sztuczne ognie widoczne będą przez maksymalnie 5 minut. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają. 

Tegoroczna edycja „ORLEN dla Strażaków” rozstrzygnięta!

Miło nam poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie znalazła się na liście nagrodzonych jednostek w programie ORLEN dla Strażaków 2023. Dofinansowanie w wysokości 5 000 zł zostanie przeznaczone na zakup dwóch butli kompozytowych na sprężone powietrze.

XI Zlot Pojazdów Zabytkowych, Ciekawych i Amerykańskich

W niedzielę, 10 września w godzinach od 10 do 17 w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbędzie się XI Zlot Pojazdów Zabytkowych, Ciekawych i Amerykańskich. W trakcie wydarzenia będą odbywały się prezentacje pojazdów zlotowych, pokazy, konkurencje i quizy z nagrodami. Organizatorzy zachęcają do udziału!

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

W związku z Zarządzeniem Nr 177/23 Burmistrza Miasta i gminy Gniew z dnia 20 lipca 2023r w sprawie: opracowania materiałów planistycznych do projektu budżetu gminy Gniew na  2024 rok zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek wymienionych w art.3 ust.3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na konsultacje dotyczace projektu budżetu na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na lata 2024-2025. Konsultacje odbędą się 13 września 2023r o godz. 15.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, Osiedle Witosa 9, pok. nr 9.

Narodowe Czytanie 2023

Już dzisiaj, 8 września o godzinie 13:00 na rynku w Gniewie odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest "Nad Niemnem" autorstwa Elizy Orzeszkowej. Zapraszamy!

XV Ogólnopolskie Seminarium Archiwalne w Gniewie

W dniach od 5 do 6 września na zamku w Gniewie odbywało się XV Ogólnopolskie Seminarium Archiwalne pod hasłem „Udostępnianie dokumentacji – aspekty prawne i praktyczne”. Wydarzenie było objęte patronatem Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Chcesz robić coś ważnego dla młodzieży i lokalnej społeczności? Złóż wniosek!

Miło nam poinformować, iż rusza nabór wniosków w konkursie Równe Szanse – Małe Granty! Celem konkursu jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne i emocjonalne młodych ludzi z małych miejscowości. Dla młodych ludzi to ciekawe wyzwanie i szansa na współpracę z innymi. Uczą się pracy w zespole, poznają lokalną historię, kulturę oraz tradycję. Rozwijają pasję i zainteresowania działając na rzecz lokalnej społeczności.

XII edycja Narodowego Czytania

W piątek, 8 września, na rynku w Gniewie, odbyło się Narodowe Czytanie 2023. Podczas tegorocznej edycji wspólnie odczytano „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

III Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomasza Cejer

W sobotę, 2 września odbył się III Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomasza Cejer w Opaleniu, zorganizowany przez grupę przyjaciół śp. Tomka, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Gniew oraz Restauracji CK.  

Odpust w Piasecznie

W niedzielę, 10 września w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tłumy wiernych pokonując wiele kilometrów przybyły do najstarszego miejsca objawień Matki Boskiej na Pomorzu, do miejsca cudu aby wziąć udział w odpustowej Mszy św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Wystawa "Gniew i okolice w starej fotografii"

W dniach od 15 września do 30 grudnia w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno czynna będzie wystawa, której celem jest pokazanie okolic Gniewa w czasach z początku i połowy XX wieku. Jest to wędrówka przez Gniew i okoliczne wioski z minionego wieku, z ich kolorytem i ówczesną zabudową.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Zarząd Koła PZW w Gniewie zaprasza na towarzyskie zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, które odbędą się 23 września na Jeziorze Pieniążkowo. Do uczestnictwa można zapisać się do 20 września.

Remont dróg asfaltowych na terenie Gminy Gniew

Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że od czwartku, 14 września ruszają roboty związane z remontem dróg asfaltowych na terenie Miasta i Gminy Gniew. Wykonawcą prac będzie spółka PBD S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Za utrudnienia przepraszamy!

TURNIEJ BADMINTONA – RODZINNE RAKIETY GDAŃSK 2023

W niedzielę, 10 września młodzi gniewscy badmintoniści udali się na Turniej do Gdańska. Impreza została zorganizowana przez UKS Bursztyn Gdańsk. W turnieju wzięło udział 53 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja prowadzona była w 8 kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywano systemem grupowo – pucharowym, do 2 wygranych setów, do 15 punktów. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, siedmiokrotnie stając na podium.

Wycieczka na Hel

Podczas letnich wakacji odbyła się wycieczka na Hel. Uczestnikom na półwyspie dopisała piękna pogoda, idealna do całodniowego zwiedzania. Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w wydarzenie sołtys sołectwa Szprudowo serdecznie dziękuje.

Czas na Wielki Test o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot!

To już czwarta edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. W sobotę, 16 września, o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Star, uczestnicy zmierzą się z najróżniejszymi pytaniami dotyczącymi regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne, a uroku całości dodawać będzie wspaniały widok na panoramę Trójmiasta i Zatokę Gdańską. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny TUTAJ. Zapisy trwają do piątku, 15 września.

Warsztaty na temat spółdzielni elektrycznych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza rolników do udziału w bezpłatnych warsztatach na temat spółdzielni elektrycznych. Warsztaty organizowane są stacjonarnie w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie w środę, 20 września w godzinach od 9:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się za pomocą formularza online do piątku, 15 września do godziny 15:30.

Działalność LGD „Wstęga Kociewia”

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”. Newsletter, w którym podsumowano lipiec/sierpień 2023 r. dostępny jest w załączniku.

Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”!

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Już dzisiaj możesz zostać liderem lub wolontariuszem w naszym regionie! Wystarczy wypełnić krótki formularz i poczekać na kontakt ze strony rekrutera.

Nastroje pomorskiej branży turystycznej

Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zaprasza do zapoznania się z raportem pt. "Nastroje pomorskiej branży turystycznej" obejmującym okres od października 2022 do marca 2023. Raport opisuje sytuację bieżącą pomorskich przedsiębiorców branży turystycznej, nastroje na przyszłość, zachodzące i planowane zmiany w działalności. 

Gniewscy strażacy szkolą najmłodszych

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie w ramach realizacji projektu pn.:”Udzielnie pierwszej pomocy przedmedycznej cykl zajęć edukacyjnych na terenie Gminy Gniew” odwiedzają dzieci i młodzież z lokalnych szkół. Każde szkolenie rozpoczyna się od przedstawienia tematu udzielania pierwszej pomocy. Druhowie opowiadają dzieciom w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Burmistrz z wizytą w Waszyngtonie

W ostatnim czasie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki na zaproszenie przedstawiciela Organizacji Narodów Zjednoczonych Pana Leszka Sibilskiego poleciał do stolicy Stanów Zjednoczonych na spotkanie dotyczące budowy infrastruktury rowerowej na terenie Polski.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji VIII kadencji na wrzesień 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych w Gniewie, Plac Grunwaldzki 45. Terminarz dostępny jest w załączniku.

III rata opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2023 roku. Termin płatności raty upływa 30 września br.

Dożynki w Gminie Gniew

W niedzielę, 17 września w Piasecznie odbyły się uroczystości związane z zakończeniem sezonu zbiorów. Już od kilku lat w Gminie Gniew obchody dożynek połączone są z zakończeniem oktawy odpustu. W tym roku do tronu piaseckiej Pani przybyły pomodlić się tłumy wiernych, w szczególności rolnicy z przepięknymi wieńcami. Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli Państwo Luiza i Mariusz Toboła z Rakowca. Uroczystą mszę świętą odprawił o. Mirosław Kopczewski OFMConv Franciszkanin. Zastępca gwardiana klasztoru w Niepokalanowie. Inicjator Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Otwarcie Placu Zabaw w Nicponi - Radość Dla Dzieci i Rodzin

W sobotę 16 września, mieszkańcy gminy świętowali otwarcie nowego placu zabaw w Nicponi, który stał się rzeczywistością dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności. Na dzieci czekało sporo atrakcji. Ponadto każdy mógł spróbować pysznych dań przygotowanych przez Panie z KGW Nicponia, oraz zjeść kiełbaskę przygotowaną przez samego burmistrza.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W poniedzialek, 25 września o godzinie 10:30 odbędzie się LXVI uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym sesji będzie m.in.  Prezentacja publikacji "Długa historia niedługiej ulicy". Obrady odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie, tj. Plac Grunwaldzki 16/17. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Wystaw graty z chaty

Wystaw Twoje graty z chaty!  W piątek, 6 pażdziernika zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w sołectwach: Jeleń, Piaseczno, Rakowiec.  Natomiast w piątek, 13 pażdziernika zbiórka odbędzie się w sołectwach: Ciepłe, Kursztyn, Nicponia, Szprudowo, Tymawa, Gogolewo, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wlk. Walichnowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 i 9 pażdziernika pod numerem tel. 58 530 79 48. Szczegóły na plakatach.

Lokalne inwestycje dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład

W piątek, 15 września ogłoszono wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - edycja szósta - PGR. Pozytywnie zostały rozpatrzone oba wnioski złożone przez Gminę Gniew, a co za tym idzie pozyskamy dofinansowanie na "Modernizację infrastruktury wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Gniew" w kwocie 913 360 zł i "Montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Gniew" w kwocie 1 568 000 zł. 

Dzień Przedszkolaka

Drogie przedszkolaki, z okazji Waszego Święta życzę Wam uśmiechu każdego dnia, kolorowych przygód i dużo zabawy. Niech Wasza nauka i rozwijanie się w przedszkolu będzie pełne radości i nowych przyjaźni. Bądźcie zawsze ciekawi świata! Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

 Oddaj krew - uratuj życie

W poniedziałek, 16 października na rynku w Gniewie stanie krwiobus, w którym oddać będzie można krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletnie osoby do pomocy chorym w ten właśnie sposób. Krew oddać będzie można w godz. od 9.00 do 13.00.

Wystaw graty z chaty

Wystaw Twoje graty z chaty!  W piątek, 20 października zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w sołectwach: w Gniewie i Brodach Pomorskich. Natomiast w piątek, 27 października zbiórka odbędzie się w sołectwach: Opalenie, Jaźwiska, Widlice, Kolonia Ostrowicka, Pieniążkowo, Półwieś. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 i 23 października pod numerem tel. 58 530 79 48. Szczegóły na plakatach.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin z dnia 13 września 2023 r. w sprawie zakończenia zbierania dowodów i materiałów w postępowaniu prowadzonym na wniosek Pol-Sun Investment Sp. z o.o., w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla zamierzeia budowlanego polegającego na budowie farmy fotowoltaicznej o mocy do 94 MW z etapowaniem, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, w obrębie geodezyjnym Janiszewko, gmina Pelplin. Treść obiwieszczenia znajdą Państwo w załączniku.

Dzień Seniora w Szprudowie

W sobotę, 16 września w świetlicy wiejskiej w Szprudowie odbył się Dzień Seniora. Przybyli goście mieli okazję spotkać się, porozmawiać oraz bawić się przy muzyce na żywo.

Spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w środę, 4 października o godz. 16:00 w Pracowni ORANGE w miejscowości Gniew. Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Czwarta edycja konkursu o Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy

Instytut Kaszubski ogłasza czwartą edycję konkursu o Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy. Jej adresatami są młodzi uczeni – autorzy pracy lub cyklu prac popularyzującej wiedzę o Pomorzu i jego subregionach: Kaszubach, Kociewiu, Żuławach, Powiślu; opublikowanej w latach 2020-2023. Liczy się data wydania widoczna na stronie tytułowej publikacji. Wysokość nagrody wynosi 25 000 złotych!

Stypendia dla najlepszych uczniów matematyki w Gminie Gniew

Znamy już wyniki konkursu w ramach programu stypendialnego „Wiedza Start” dla szkół podstawowych, realizowanego ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie. Na podstawie przesłanych przez dyrekcję szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Gniew list kandydatów zostały przyznane stypendia w wysokości 500 zł. Nagrody trafiły do 5 uczniów, którzy zdobyli najlepsze wyniki z matematyki na teście ósmoklasisty.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Tymawie rozpoczęta

Rozpoczęły się prace w terenie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Tymawie. Przypominamy, że Wykonawcą robót jest Zakład Instalacji Sanitarnych i C.O. Jan Miętki.

21 września – Dzień Kapsla

Dzień Kapsla został ustanowiony w celu podkreślenia roli butelkowego kapsla w kulturze. Kapsle otwierają nie tylko butelki, ale też codzienne i niecodzienne spotkania. W Gniewie znajduje się Muzeum Kapsla, które prezentuje ogromną kolekcję nakrętek z całego świata. Z okazji tego wyjątkowego dnia składamy najlepsze życzenie pomysłodawcy wystawy – Patrykowi Pokorskiemu.

22 września – Światowy Dzień bez Samochodu

Co roku, 22 września obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu. Pomysł ten narodził się w 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jest to doskonała okazja, aby zastanowić się nad wpływem naszych codziennych wyborów na środowisko. Dzień ten promuje alternatywne środki transportu – rower, spacer, komunikację publiczną. Życzymy aktywnego dnia bez samochodu!

Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.

Akcja „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.” organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy ma na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach związanych ze smogiem, pożarami, zaczadzeniami oraz poinformowanie o konieczności i możliwościach zapobiegania skutkom tych niebezpiecznych zdarzeń. Kampania kierowana jest przede wszystkim do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 10:30 w Sali Kameralnej odbędzie LXVI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Na rozpoczęcie zostanie odegrany gniewski hejnał. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

726. urodziny Gniewu

Dzisiaj, 25 września obchodzimy 726 rocznicę uroczystości nadania Gniewowi praw miejskich. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy mszą świętą, a następnie uroczystą sesją Rady Miejskiej, podczas której wręczono akty nadania tytułu nauczyciela mianowanego.

Jabłonki Swawole w Gniewie!

W sobotę, 30 września na błoniach nadwiślańskich odbędzie się finałowy koncert w ramach akcji Jabłonki Swawole. Swawolenie rozpocznie się już o godzinie 12:00, a koncertowanie o 16:30. W części artystycznej wystąpią między innymi Sara James oraz LemON. W międzyczasie, o godz. 14:00 na "gniewskich górach" (okolice Stacji Mikrostyk) będziemy sadzić jabłonki. Do zobaczenia!

 

Noc Bibliotek 2023 w Gniewie

Już  niedługo, 7 października 2023 r. odbędzie się IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbędzie się wieczór pełen atrakcji. W tym roku Noc Bibliotek organizowana jest pod hasłem: „Absurd nie czytać”.

Światowy Dzień Turystyki

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Jest to okazja do promowania znaczenia turystyki dla rozwoju gospodarczego, kulturowego i społecznego. Gniew i jego okolice urzekają niepowtarzalną atmosferą, to turystyczna perła pomorza, czasem leniwa – czasem pełna wydarzeń, zawsze wyjątkowa i zachwycająca. Nasza gmina to miejsce, gdzie spotkać można ludzi z pasją i oddanych historii. Z tej okazji przypominamy o festiwalu „Jabłonki Swawole”, którym zakończymy letni sezon turystyczny. Do zobaczenia!

Wrzesień w ZSP Gniew

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie od rozpoczęcia roku szkolnego nie zwalnia tempa. Już we wrześniu zdążyli wziąć udział w XXII Jarmarku Cysterskim w Pelplinie, świętować rocznicę nadania szkole imienia ks. Henryka Mrossa oraz udać się na wycieczki integracyjne.

Konsultacje Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2024 rok 

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok”. Konsultacje potrwają od 2 do 13 października 2023 r.

Gminne igrzyska dzieci i młodzieży szkolnej w szachach drużynowych 2023

W środę, 20 września w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się gminne zawody w Szachach Drużynowych. Rywalizacja prowadzona byłą w dwóch kategoriach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: SP Nr 1 Gniew, SP Nr 2 Gniew i PSP SPSK Gogolewo. W obu kategoriach zwyciężyła PSP SPSK Gogolewo. Gratulujemy! Szczegółowe wyniki rywalizacji znajdą Państwo w załączniku. 

Biogazownie rolnicze: bezpłatne warsztaty

12 października ruszy cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych dla osób zainteresowanych budową takiej instalacji oraz dla przedstawicieli administracji publicznej.

Gminne igrzyska dzieci w sztafetowych biegach przełajowych 2023

We wtorek, 26 września na boiskach mieszczących się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji udział wzięły dwie szkoły: SP1 Gniew oraz ZS Opalenie. Szczegółowe wyniki znajdą Państwo w załączniku.

Mistrzostwa Szkół Gminy Gniew w Rummikub

W środę, 27 września w Szkole Podstawowej Nr 1 w Gniewie po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Szkół Gminy Gniew w Rummikub. W turnieju gminnym wzięło udział 12 osób, reprezentując następujące szkoły: Szkołę Podstawową Nr 1 w Gniewie, Szkołę Podstawową Nr 2 w Gniewie oraz Zespół Szkół w Opaleniu. Zwycięzcą turnieju został Kacper Ostojski z SP1 Gniew. Gratulujemy!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.