Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

"Seniorzy mają moc" – Piernikalia 2023!

We wtorek, 26 września rozpoczął się kolejny Festiwal Artystycznej Twórczości Seniorów czyli Gniewskie Piernikalia. Radośni Seniorzy opanowali serce miasta aby spotkać się z władzami gniewskiego samorządu i wspólnie zatańczyć tradycyjnego poloneza. Seniorów serdecznie powitał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki symbolicznie przekazując na ręce Pani prezes Uniwersytetu III Wieku klucz do bram miasta.

Jabłonkowanie w Gniewie

W sobotę, 30 września w Gniewie odbył się finałowy koncert w ramach festiwalu Jabłonki Swawole. Na uczestników czekała moc atrakcji, od pysznego jedzenia i ciekawych animacji, poprzez sadzenie drzewek, aż do koncertowego wieczoru. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał dyrektor festiwalu w towarzystwie burmistrza Macieja Czarneckiego i wiceministra Karola Rabendy.

Pracuj w Kronos Polymer

Spółka Kronos Polymer poszukuje osoby na stanowisko mechanika utrzymania ruchu. Wśród obowiązków znajdują się wykonywanie zaplanowanych oraz bieżących napraw i remontów maszyn i urządzeń.

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Październik 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszej gminy.

Otwarcie ośrodka zdrowia w Opaleniu

W poniedziałek, 2 października odbyło się uroczyste otwarcie ośrodka zdrowia w Opaleniu. Prace remontowe nie tylko odświeżyły wygląd budynku, ale przede wszystkim podniosły komfort pacjentów. Poprzez symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu oficjalnie oddano go do użytku.

Webinarium dla seniorów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium pn. „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Twoja organizacja działa społecznie na Pomorzu? Zgłoś się do konkursu i wygraj nagrody!

Trwa nabór wniosków do 29. edycji konkursu o Nagrody Bursztynowego Mieczyka. Wnioski nominacyjne będą przyjmowane do 9 października w formule online. W konkursie przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe aż w 7 kategoriach. Udział w konkursie daje możliwość wykazania się zrealizowanymi w 2023 roku działaniami społecznymi na rzecz lokalnych społeczności. Nagroda to znak jakości pomorskich organizacji pozarządowych. “Zachęcamy szczególnie do pochwalenia się inicjatywami z mniejszych miejscowości.” - podkreślają organizatorzy.

Noc Bibliotek 2023 w Gniewie

Już  w najbliższą sobotę, 7 października odbędzie się IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbędzie się wieczór pełen atrakcji. W tym roku Noc Bibliotek organizowana jest pod hasłem: „Absurd nie czytać”. 

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami sołectw: Brody Pomorskie, Ciepłe, Gogolewo, Jaźwiska, Jeleń, Kolonia Ostrowicka, Kuchnia, Kursztyn, Nicponia, Opalenie, Piaseczno, Pieniążkowo, Polskie Gronowo, Półwieś, Rakowiec, Szprudowo, Tymawa, Widlice, Wielkie Walichnowy dotyczące zebrania opinii i uwag do projektów statutów dla poszczególnych sołectw Gminy Gniew.

Gminne igrzyska dzieci w badmintonie dziewcząt i chłopców 2023

We wtorek, 3 października  w  Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się  gminne zawody w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W imprezie wzięły udział trzy szkoły: ZS Opalenie, PSP SPSK w Tymawie oraz SP 2 Gniew. Mistrzostwa rozgrywano do trzech wygranych pojedynków do dwóch setów do 15 punktów. Wyniki klasyfikacji znajdą Państwo w załączniku.

Fajerwerki

Informujemy, iż w piątek, 6 października o godz. 21:45 odbędzie się pokaz fajerwerków. Sztuczne ognie widoczne będą przez maksymalnie 5 minut. Za zakłócenie spokoju organizatorzy przepraszają.

"Senior na drodze do... bezpieczeństwa!

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego serdecznie zaprasza seniorów z gminy Gniew na warsztaty pt. „Senior na drodze do … bezpieczeństwa!” Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 października o godz. 12 00 – 15 00 w Sali Kameralnej w Gniewie.

Bezpłatny przewóz pasażerski na wybory 2023

Informujemy, że w związku z organizacją wyborów parlamentarnych gmina Gniew organizuje dla Państwa bezpłatny dowóz do lokali wyborczych. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Wielki dzień otwarcia ekologicznych inwestycji w Zespole Szkół w Opaleniu

Piątek, 6 października był wielkim dniem dla Zespołu Szkół w Opaleniu. W związku z zakończonymi wielkimi innowacjami szkoła zyskała nowe, ekologiczne oblicze. Uroczyście oddano do użytku bezemisyjną instalację opartą o OZE przez spółkę Veolia Północ oraz otwarto nowoczesną ekoPracownię.

Rusza program wymiany azbestowych pokryć dachowych; w puli 250 mln zł

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło uruchomienie naboru wniosków na wymianę pokryć dachowych zawierających azbest. Dokumenty będzie można składać od 15 grudnia. Nabór wniosków o objęcie wsparciem przedsięwzięć polegających na wymianie w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest rozpocznie się 15 grudnia 2023 r. i potrwa do 12 stycznia 2024 r.

IX Noc Bibliotek 2023 w Gniewie

W sobotę, 7 października w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyła się IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia w gniewskiej książnicy odbyły się niezapomniane atrakcje. Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek zorganizowana została pod hasłem: „Absurd nie czytać”.

Sukces Gminy Gniew w programie Inwestycji Strategicznych

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Cieszymy się, iż Gmina Gniew otrzymała dwa znaczące dofinansowania o łącznej wartości  7 600 000 zł na następujące projekty: Budowę i modernizację dróg na terenie gminy o wartości 1 900 000 zł oraz na Rozbudowę sieci wodociągowej na terenie gminy Gniew w wysokości 5 700 000 zł.

Gniew miastem gwiazd

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza dzieci i młodzież do 16 roku życia na wydarzenie realizowane w ramach programu Mikro Granty. Już w środę, 11 października w GOSiR odbędą się spotkania z Rafałem Maserakiem i Piotrem Świerczewskim. Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie. Zachęcamy do zapisów!

Oficjalne otwarcie mostku na Wierzycy 

We wtorek, 10 października odbyło się uroczyste otwarcie mostku na Wierzycy. Poprzez symboliczne przecięcie wstęgi oficjalnie oddano go do użytku. 

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

W związku z zbliżającymi się wyborami informujemy Państwa o granicach obwodów głosowania i miejscach lokali wyborczych. Treść obwieszczenia znajdą Państwo w załączniku.

Liczy się każdy głos – weź udział w wyborach i pomóż zdobyć dodatkowe środki na rozwój twojej gminy

Nasz głos jest niezwykle ważny – decyduje o przyszłości Polski. Już w najbliższą niedzielę, 15 października, Polki i Polacy mogą oddać głos w wyborach do Sejmu i do Senatu, a także w referendum. By zachęcić do korzystania ze swojego prawa, rząd przygotował akcje profrekwencyjne. Gminy do 20 tys. mieszkańców mogą otrzymać dodatkowe pieniądze dla kół gospodyń wiejskich lub lokalnych klubów sportowych na rozwój.

Remont świetlicy wiejskiej w Jeleniu – umowa z wykonawcą podpisana

W ostatnim czasie podpisano umowę i rozpoczęto prace remontowe w świetlicy wiejskiej w Jeleniu w ramach zadania pn. "Świetlica wiejska miejscem spotkań i marzeń". Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Funduszu Sołeckiego oraz środków własnych Gminy Gniew.

Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 16.10.2023 r. (poniedziałek) droga na odcinku od drogi powiatowej w Polskim Gronowie do Kuchni (pod wał) zostanie zamknięta z powodu robót drogowych dot. remontu drogi.

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy zaprasza do udziału w projekcie pt: "Narodowy Test Kości" -  bezpłatne badania w kierunku osteoporozy, które odbędą się 19 października na Placu Grunwaldzkim w Gniewie. 

Trenowanie z mistrzami

Środowe popołudnie, 11 października minęło pod znakiem treningu. W ramach programu Mikro Granty przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji Orły Sportu odbyła się akcja „Trening z mistrzem”. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie odwiedziły dwie znane osoby ze świata sportu – Rafał Maserak i Piotr Świerczewski.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oświaty i społecznościom szkolnym najserdeczniejsze życzenia, ogromnej pasji oraz cierpliwości. Wasza praca kształtuje przyszłość i inspiruje kolejne pokolenia.

Nadanie imienia Św. Józefa szkole w Tymawie

W środę, 11 października odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie imienia Św. Józefa. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, w której udział wzięli zaproszeni goście, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, oraz uczniowie.

Wyciąg z ogłoszenia

Na podstawie  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu  przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021r, poz.2213 ), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, Plac Grunwaldzki 1 ( pokój 109), odbędzie się w 28 listopada 2023 r. (wtorek) o godz. 10:00. przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Dodatkowe planowane formy wsparcia w rolnictwie

Rada Ministrów przyjęła 11 października 2023 r. projekt rozporządzenia, który przewiduje dodatkowe formy wsparcia skierowane do sektora rolno-spożywczego.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji VIII kadencji na październik 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Sali Kameralnej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny jest w załączniku.

Wybory parlamentarne 2023

W niedzielę, 15 października w całej Polsce odbyły się wybory parlamentarne. W tym roku frekwencja była rekordowa – w skali kraju 74,38% w wyborach do sejmu i 74,31% w wyborach do senatu! W gminie Gniew udało nam się zmobilizować do frekwencji kolejno 64,13% oraz 63,97%. W związku z tak licznym zaangażowaniem otrzymaliśmy od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi bonus frekwencyjny w wysokości 250 tysięcy złotych! Dziękujemy!

Gniew – czas jest najważniejszą rzeczą na drodze

W poniedziałek, 16 października odbyły się w Gniewie warsztaty z cyklu „Senior na drodze do… bezpieczeństwa!. W zajęciach uczestniczyło 58 seniorów, z których 15 przyjechało na rowerach. Wielu seniorów na spotkanie przyszło pieszo.  

Inicjatywa Lokalna na rok 2024 - informacja

Po rozpatrzeniu wniosków złożonych w ramach Inicjatywy Lokalnej do realizacji w roku 2024, informujemy, że żaden z wniosków nie został wybrany.

  • Podsumowanie akcji

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 25 października o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Poruszony zostanie temat kształtowania się polityki mieszkaniowej w Gminie Gniew oraz postęp w pracach SIM KZM Pomorze. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. 

Badania ankietowe GUS

Informujemy, że na terenie gminy Gniew wśród losowo wybranych mieszkańców wkrótce będą realizowane badania ankietowe GUS. Badania ankietowe realizowane będą telefonicznie, a zakres czasowy badań obejmuje IV kwartał 2023 roku.

„Bezpieczny rolnik – bezpieczna wieś”

Organizatorzy zachęcają do udziału w IV ogólnopolskim konkursie testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz wiedzy o zagrożeniach wypadkowych. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe o wartości 600 złotych!

Gminne igrzyska dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców 2023

W czwartek, 19 października w sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięły 4 szkoły: SPSK Gogolewo, ZS Opalenie, SP Piaseczno oraz gospodarz imprezy SP 1 Gniew. 

 

Romantyczna Ławeczka w Serduszku: Nowa Perła Nadwiślańskiego Krajobrazu

Na malowniczej gniewskiej skarpie, pojawiła się niedawno nowa atrakcja – urocza ławeczka w kształcie serca. To miejsce już zdążyło stać się ulubionym punktem odpoczynku dla zakochanych par, spacerowiczów i miłośników natury. Nie wspominamy o tym przypadkiem - 20 października obchodzony jest dzień krajobrazu, a odpoczywając na naszej nowej, pięknej ławeczce możemy podziwiać malowniczy, nadwiślański krajobraz.

Turniej badmintona dzieci i młodzieży

W niedzielę, 22 października w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie, Pani Beata Czaja – Osiak. W turnieju wzięła udział rekordowa ilość 97 uczestników.

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie. Swoje propozycje zgłaszać można na poniższym formularzu do 18 listopada.

Dzień Seniora w Klubie „Wesoła Jesień”

Jak co roku, uczestnicy Klubu „Wesoła Jesień” obchodzili Dzień Seniora. Oprócz części oficjalnej, na uczestników czekał poczęstunek i wspaniała zabawa. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władzy samorządowej.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie się LXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Poruszony zostanie temat kształtowania się polityki mieszkaniowej w Gminie Gniew oraz postęp w pracach SIM KZM Pomorze. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni w Gniewie dobiega końca

Prace związane z rewitalizacją starego miasta dobiegają końca, zostały jeszcze drobne prace wykończeniowe skwerku przy ulicy Wiślanej. Mamy nadzieję, że nowo wyremontowane miejsca będą wizytówką naszego miasteczka.

Następny przystanek wyremontowany – tym razem w Wielkich Walichnowach

Na mapie odnowionych, pięknych przystanków autobusowych znalazł się nowy punkt – tym razem w Wielkich Walichnowach. Zmodernizowany przystanek nie tylko cieszy oko, ale jest też funkcjonalny, dzielnie chroni osoby czekające na różne środki transportu przed deszczem i wiatrem. Zadanie zostało wykonane w ramach funduszu sołeckiego.

Utwardzamy drogi! 135 metrów zrobione w sołectwie Gogolewo

Modernizacja dróg w gminie Gniew trwa w najlepsze. W sołectwie Gogolewo został utwardzony odcinek drogi o długości 135 metrów. Płyty drogowe zostały zakupione w ramach funduszu sołeckiego, natomiast koszt ułożenia został pokryty ze środków gminy Gniew.

Gmina Gniew na „Polowaniu” w Warszawie

W środowy wieczór, 25 października w Warszawie odbyła się premiera filmu „Polowanie” w reżyserii Pawła Chmielewskiego. W tym wyjątkowym pokazie udział wzięli przedstawiciele gminy Gniew, między innymi burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht.

Podsumowanie rewitalizacji Starego Miasta

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza mieszkańców na podsumowanie rewitalizacji Starego Miasta. Spotkanie odbędzie się 27 października o godzinie 15:00 na Placu Grunwaldzkim 45. Zachęcamy do udziału!

Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2024 r.

Przedstawiamy Państwu protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie

Informujemy, że we wtorek, 31 października Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie czynny w godzinach 7:30 – 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny przed nami

W środę, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Gniewie odprawione zostaną tradycyjnie o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 17.30. W Polskim Gronowie msza święta odbędzie się o godz. 10.00, a w Brodach Pomorskich o godz. 13.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Trwa remont świetlicy wiejskiej w Jeleniu

Niedawno wspominaliśmy o podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac remontowych w świetlicy wiejskiej w Jeleniu w ramach zadania pn. „Świetlica wiejska miejscem spotkań i marzeń”. Wśród wielu zmian znalazła się zamontowana ostatnio instalacja fotowoltaiczna.

Nie zwalniamy tempa! Utwardziliśmy kolejny odcinek drogi!

Uważamy, że w naszej gminie dobre drogi to podstawa, dlatego też staramy się polepszać warunki drogowe wszędzie, gdzie się da. Tym razem płytami typu jomb utwardziliśmy w Ostrowitem odcinek drogi o długości aż 240 metrów! Zadanie zostało wykonane ze środków własnych Gminy Gniew.

Prapremiera filmu POLOWANIE na zamku w Gniewie

Poniedziałkowy wieczór, 30 października na zamku w Gniewie odbyła się długo wyczekiwana prapremiera filmu pt:. „Polowanie”.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.