Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Listopadowe czwartki w Gniewie

Listopad to miesiąc pełen atrakcji kulturalnych w Gniewie. W tym roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie zaprasza na spotkania autorskie, koncerty, wystawy oraz Święto Książki.

Informacja dla mieszkańców Starego Miasta

Informujemy, że mieszańcy wyremontowanych ulic Starego Miasta mogą już wystawiać pojemniki z odpadami przed posesje w dniu odbioru. Jednocześnie przypominamy, że odbiór odpadów zmieszanych w Gniewie odbędzie się 4 listopada (sobota).

Zarządzenie w sprawie Akcji Zima

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przekazania spółce z o. o. Inwest-Kom w Gniewie – jednostce organizacyjnej gminy, realizacji zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej w zakresie zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych na terenie Gminy Gniew w sezonie zimowym 2023/2024. Treść zarządzenia znajdą Państwo w załączniku.

Warsztaty florystyczne

Zapraszamy na warsztaty florystyczne, które odbędą się w poniedziałek, 6 listopada o godzinie 14:00. W ramach wydarzenia będziemy sadzić rośliny na skwerku na ul. Wiślanej. Do zobaczenia!

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Listopad 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszej gminy.

Gminne igrzyska dzieci i młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 2023

W czwartek, 2 listopada w Hali Zespołu Szkół w Opaleniu odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach: Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew oraz gospodarz ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecz rozgrywano do wygrania trzech wygranych pojedynków, do trzech setów do 11 punktów.

Zaprojektuj kartkę świąteczną Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił tegoroczny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Gniew. Prace nadsyłać można do piatku, 24 listopada do godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!

Dzień Seniora w Kolonii Ostrowickiej i Półwsi

W piątek, 13 października seniorzy z Kolonii Ostrowickiej i Półwsi wspólnie świętowali swój dzień. Nie zabrakło wesołych tańców i tortów upieczonych przez KGW Kolonia Ostrowicka.

Seniorzy z Kursztyna świętowali swój dzień

W sobotę, 28 października w świetlicy wiejskiej w Kursztynie odbył się Dzień Seniora. Zaproszeni goście mieli okazję miło spędzić czas przy muzyce i poczęstunku.

Działalność LGD „Wstęga Kociewia”

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”. Newsletter, w którym podsumowano wrzesień/październik 2023 r. dostępny jest w załączniku.

Delegacja z Francji z wizytą w mieście i gminie Gniew

W dniach od 12 do 15 października na  zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego, w naszej gminie gościła delegacja z Francji. Głównym celem wizyty było otwarcie pierwszego w Polsce warsztatu funkcjonującego w ramach tworzonego w naszej gminie Stowarzyszenia „Narzędzie w Ręku” Gniew, zlokalizowanego w Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu.

Gniewskie Święto Niepodległości

W sobotę, 11 listopada, Gniew uroczyście uczci 105. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia zapraszamy na mszę świętą oraz koncerty patriotyczne.

Spotkanie Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego i wykład o Pomorzanach w Wehrmachcie

Miłośników historii Pomorza, zwłaszcza zainteresowanych II wojną światową, Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (PTG) oraz Dział Regionalny Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku zapraszają 18 listopada o godz. 10:00 na wykład z prezentacją Andrzeja Grzonki pt. „Pomorzanie w Wehrmachcie jako konsekwencja wprowadzenia Niemieckiej Listy Narodowościowej”. Rozpocznie on otwarte spotkanie członków PTG, którzy zachęcają do uczestnictwa w nim osoby poszukujące rodzinnych korzeni. Po wykładzie zaplanowano bowiem czas na indywidualne historie wojenne, konsultacje, wymianę doświadczeń i luźne rozmowy.

Od gotyku do przyszłości – cyfrowy Szlak Zamków Gotyckich

16 miast i 16 propozycji rowerowych wycieczek, które ukazują piękno miast Szlaku Zamków Gotyckich i ich okolice. Dzięki technologii velomapa.pl prezentowane są rekomendacje dotyczące tras z opcją pobrania pliku gpx. Cyfrowe inspiracje i propozycje rozpoczynają się przy zamkach na Warmii i Mazurach w: Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Ostródzie, Nidzicy, Działdowie, Rynie, Giżycku i Kętrzynie. Na Pomorzu w: Malborku, Sztumie, Gniewie, Kwidzynie. W województwie kujawsko-pomorskim w Nowem.

Naturalniej z recyklingiem!

Już wkrótce ruszy X edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. W tej jubileuszowej edycji fundacja Chlorofil chciałaby jeszcze bardziej zachęcić Was do recyklingu. W całej Polsce zaplanowano akcje zbiórki elektroodpadów. Zadaniem konkursowym będzie wykonanie plakatu o tym, dlaczego recykling jest ważny! Dla laureatów X edycji naszego konkursu przewidziana jest ekstra nagrodęa spotkanie z ekologią. Brzmi tajemniczo? Warto wziąć udział, by dowiedzieć się więcej!

Nabór kandydatek i kandydatów do nagród wolontariatu za rok 2023

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną w 2023 r. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas Gali Wolontariatu Powiatu Tczewskiego, której gospodarzem będzie Gmina Morzeszczyn.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 09 listopada 2023r., Zarządzeniem Nr 153/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Planowane pomiary pól elektromagnetycznych

Informujemy, że na stronie internetowej: https://www.networks.pl/informacje-o-planowanych-pomiarach-pem/ publikowane są informacje o planowanych pomiarach pól elektromagnetycznych realizowanych przez Laboratorium Badań Środowiskowych NetWorkS! W dniach od 13 do 17 listopada taki pomiar planowany jest w miejscowości Rakowiec.

Punkt konsultacyjno-informacyjny dla mieszkańców Gminy Gniew

W ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku mieszkańcy miasta i gminy Gniew otrzymają pomoc w zakresie składania wniosku i uzyskaniu dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” w punkcie konsultacyjno-informacyjnym w gniewskim urzędzie. Zapraszamy do kontaktu!

Wyciąg z ogłoszenia

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021r, poz.2213), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew,83-140 Gniew, Pl. Grunwaldzki 1 (pokój 109) odbędzie się w dniu 14 grudnia 2023 r. (czwartek ) o godz. 10-tej. przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Integracja Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę, 21 października z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich z Kolonii Ostrowickiej członkowie KGW Nicponia, KGW Opalenie, KGW Gogolewo i KGW Piaseczno spotkali się na wyjątkowej zabawie integracyjnej w stylu lat 20-tych.

Ogłoszenie o konsultacjach w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi i konsultacji społecznych

Z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na lata 2024-2025 rok.

Święto Niepodległości 2023

Dzisiaj, 11 listopada świętujemy 105. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten wielki dzień upamiętnia ciężkie 123 lata walki Polaków o suwerenność oraz kolejne 50 lat, gdy po II wojnie światowej zostało nam zakazane świętowanie tego dnia.

Dzień Seniora 2023

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkim seniorom życzymy wszystkiego dobrego, pełni zdrowia i sił, a przede wszystkim entuzjazmu.

Dzień Seniora 2023

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkim seniorom życzymy wszystkiego dobrego, pełni zdrowia i sił, a przede wszystkim entuzjazmu.

Akcja zima!

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta i gminy Gniew realizuje spółka Inwest-Kom. To właśnie ta firma w okresie zimowym będzie odśnieżać i usuwać oblodzenia na drogach. Funkcję dyspozytora pełni całodobowo pracownik przedsiębiorstwa pod nr telefonu 536 514 199.

Bezpłatne szkolenia dla organizacji

Fundacja Pokolenia zaprasza na bezpłatne szkolenia dla organizacji, które odbędą się w dniach 20-21 listopada w siedzibie fundacji. Uczestnicy będą mieli zapewnione materiały oraz poczęstunek. Obowiązują zapisy on-line.

 

Nabór na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku

Gmina Osiek ogłosiła nabór na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osieku. Termin składania ofert mija 30 listopada 2023 r. Szczegóły znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osiek:  https://osiek.biuletyn.net/?bip=1&cid=398&bsc=N

Utrudnienia na drogach

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się w poniedziałek, 20 listopada remontem ulic Czyżewskiego, Witosa oraz Stromej ruch w tym obszarze może być utrudniony. 

Kwiatowa metamorfoza skwerku przy ulicy Wiślanej

W ostatnim czasie odbyły się warsztaty florystyczne połączone z akcją sadzenia roślin na zrewitalizowanym skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie. Urzędnicy wspólnie z mieszkańcami zagospodarowali jedną z rabat kwiatowych sadząc na niej ozdobne hortensje i trawy, upiększając wspólną przestrzeń rekreacyjną. 

Prognozowane oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem. 

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Co roku, 18 listopada w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz ryzyka, które mogę te substancje przynieść. Od 1940 roku, gdy wprowadzono penicylinę, do dzisiaj opracowano ponad 150 antybiotyków, które uratowały wiele żyć!

Protokół z konsultacji

Prezentujemy Państwu protokół z konsultacji społecznych w sprawie projektów Statutów Sołectw z terenu Gminy Gniew przeprowadzonych w okresie od 03.10.2023 r. do 20.10.2023 r. Szczegóły w załączniku. 

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji VIII kadencji na listopad 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych – Gniew, Plac Grunwaldzki 45, natomiast komisja rewizyjna w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10. Terminarz dostępny jest w załączniku.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci został ustanowiony w 2001 roku przez szwajcarską fundację "Światowy Szczyt Kobiet". Niestety, znajdują się rodzice, którzy wciąż uważają, że biciem, krzywdzeniem, przemocą psychiczną dobrze wychowają dziecko. W rzeczywistości doznawanie przemocy ze strony najbliższych jest jednym z najtrudniejszych i najboleśniejszych doświadczeń, a przede wszystkim traumą okaleczającą psychikę. Nie bądźmy obojętni na krzywdzenie dzieci, od razu reagujmy.

Stypendyści ZSP Gniew

W ostatnim czasie odbyły się gale wręczenia Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród uhonorowanych znaleźli się uczniowie ZSP Gniew – Fabian Cylka oraz Michał Wałdowski. Serdecznie gratulujemy!

Gniewscy unihokeiści w Finale Województwa

17 listopada hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie była areną zmagań półfinału wojewódzkiego w unihokeju chłopców.

Dzień Seniora w Pieniążkowie

W piątek, 17 listopada seniorzy z sołectwa Pieniążkowo świętowali swój dzień. Zaproszeni goście miło spędzili czas w swoim gronie. Wydarzenie uświetnił występ muzyczno-poetycki w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Pieniążkowie.

Gniewska Liga Futsalu

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na VII edycję Ligi Futsalu. Rozgrywki zaczynają się już 26 listopada! Szczegóły oraz terminarz znajdą Państwo w załączniku.

Dzień Seniora w Polskim Gronowie

W sobotni wieczór, 18 listopada w świetlicy wiejskiej w Polskim Gronowie odbył się dzień seniora. Seniorom czas umilił grą i śpiewem pan Szymon Draszanowski.

Gala Konkursu Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego 2023

W poniedziałek, 20 listopada w Oklaski Stanisławie odbyła się gala wręczenia nagród w tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego” pod patronatem Starosty Tczewskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się pracodawcy z gminy Gniew, którym wyróżnień pogratulował również burmistrz Maciej Czarnecki.

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji przypadającego dziś Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim związanym z pracą społeczną na rzecz drugiego człowieka Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa najserdeczniejsze życzenia.

Osiedle Leśne w Tymawie

Miło nam Państwa poinformować, iż przebudowa dróg gminnym na osiedlu Leśnym w Tymawie została zakończona. Wykonawcą inwestycji była gniewska spółka INWEST-KOM. Zadanie współfinasowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zrealizowana inwestycja ma na celu nie tylko poprawę wizualnego wyglądu osiedla ale przede wszystkim ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz jakość życia mieszkańców.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Przedstawiamy Państwu zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej polegającego na organizowaniu i świadczeniu usług opiekuńczych dla osób potrzebujących w miejscu ich zamieszkania od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, na terenie miasta i gminy Gniew, w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Przedstawiamy Państwu zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew  sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej polegającego na organizowaniu i świadczeniu specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, na terenie miasta i gminy Gniew, w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na prowadzenie w 2024 roku Dziennego Domu Senior + w Gniewie, Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Gniew. Oferty składać należy do 15 grudnia 2023 roku. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LXVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 29 listopada o godzinie 9:00 w Sali Kameralnej. Poruszony zostanie temat rolnictwa w Gminie Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

„Świat Książki” w niedzielę odwiedzi gniewski kościół

W najbliższą niedzielę, 26 listopada w kościele św. Mikołaja będzie można kupić w promocyjnych cenach książki wydawnictwa "Świat Książki”. Wśród pozycji, które będzie można nabyć znajdą się bestselery, książki znanych pisarzy, nowości wydawnicze, a także książki dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie, pamiętajmy o zbilżających się Mikołajkach i Świętach Bożego Narodzenia, które są dobrymi okazjami do obdarowania bliskich. Parafia św. Mikołaja serdecznie zaprasza.

Gmina Gniew zakończyła zadanie usuwania azbestu

Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pn. „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Gniew ” w ramach umowy WFOŚ/D/II-1/2342/2023/AZBEST-2022. Projekt w oparciu o zapisy Programu Priorytetowego pn.: „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”, polegał na udzieleniu dotacji osobom, które usunęły wyroby zawierające azbest z obiektów budowlanych.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego na projekt kartki świątecznej dla Gminy Gniew. Zwycięskie prace staną się oficjalną kartką Gminy Gniew z okazji Świąt Bożego narodzenia i opatrzone życzeniami rozesłane zostaną do około 480 podmiotów z całej Polski i zagranicy. 

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie się LXVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Poruszony zostanie temat rolnictwa w Gminie Gniew. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Unihokeiści z Gniewa brązowymi medalistami województwa!

W ostatnim czasie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie jeszcze przed pierwszym dzwonkiem udała się do Tuchomia, gdzie rozgrywano 52 Finał Województwa Pomorskiego w Unihokeju. Sam awans do turnieju finałowego był dla drużyny olbrzymim sukcesem, lecz... apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Zakończył się projekt „Czynna ochrona przyrody gminy Gniew - kontynuacja”

W listopadzie zakończył się projekt pod nazwą „Czynna ochrona przyrody gminy Gniew - kontynuacja”. Podstawą zadania było zachowanie i poprawa warunków bytowych zbiorowisk roślinnych oraz rzadkich gatunków roślin występujących na pasie drogowym Opalenie - Mała Karczma. 

Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy

Już w niedzielę, 3 grudnia odbędzie się Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie razem z Gminą Gniew przygotowały liczne atrakcje dla mieszkańców!

Grant dla gminnych szkół

Miło nam Państwa poinformować, iż gmina Gniew pozyskała grant w wysokości 926 860 zł w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach” realizowanego ze środków FEP 2021-2027! Dofinansowanie w postaci grantu skierowane jest do szkół podstawowych na terenie gminy Gniew.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.