Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 30 listopada 2023r., Zarządzeniem Nr 168/23 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Prezentujemy państwu obwieszczenie wojewody pomorskiego dotyczące ustalenia liczby radnych wybieranych na obszarze województwa pomorskiego do Sejmiku Województwa Pomorskiego, rad powiatów oraz rad gmin na kadencję 2024 - 2029. Treść obwieszczenia znajdą Państwo w załączniku.

XVI Gminna Gala Wolontariatu za nami!

W czwartkowy wieczór, 30 listopada na zamku w Gniewie odbyła się 16. Gminna Gala Wolontariatu. Podczas uroczystości tytuły i wyróżnienia przyznano najaktywniejszym wolontariuszom, animatorom, organizacjom społecznym i firmom prospołecznym. Nagrodzone zostały również lokalne inicjatywy społeczne. Laureatom nagrody wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Zastępca Burmistrza Joanna Kamińska.

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Grudzień 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszej gminy.

Gniewska Liga Futsalu - Wyniki II kolejki

II kolejka Gniewskiej Ligi Futsalu już za nami! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami oraz fotorelacją! 

Rolniku, szkol się!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział w Tczewie zaprasza rolników na szkolenie na temat zgłaszania wypadków przy pracy rolniczej oraz postępowania z substancjami chemicznymi. Szkolenie odbędzie się w piątek, 15 grudnia w godzinach 10:00 – 12:00 w świetlicy wiejskiej w Kuchni. Wstęp wolny.

Ważna informacja dla mieszkańców ulicy Czyżewskiego w Gniewie

Informujemy, iż we wtorek, 5 grudnia na ulicy Czyżewskiego Firma PBD będzie wylewać masę bitumiczną. W związku z trwającymi pracami drogowymi Mieszkańców prosimy o niestawianie samochodów na miejscach postojowych i baczne zwracanie uwagi na znaki drogowe.  Za trudnienia przepraszamy.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dzisiaj, 5 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto altruizmu i zaangażowania. To czas refleksji nad wartością nieocenionej pracy wykonywanej bezinteresownie. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, składa Wolontariuszom wyrazy uznania oraz serdecznie dziękuje wszystkim osobom i organizacjom na terenie naszej gminy, które ofiarują bezinteresowną pomoc. Pragniemy wyrazić wdzięczność grupom wolontariuszy przy szkołach oraz ich opiekunom, organizacjom woluntarystycznym oraz każdemu kto czyni dobro drugiemu człowiekowi.

Wybierzmy wspólnie patrona lub hasło przewodnie 2024 roku!

Zachęcamy instytucje, organizacje oraz osoby fizyczne do nadsyłania propozycji patrona roku lub hasła przewodniego, które przyświecać miałoby lokalnym instytucjom, placówkom i organizacjom w działaniach prowadzonych w 2024 roku na terenie gminy Gniew. Propozycje należy nadsyłać do 11 grudnia do końca dnia, na określonym formularzu drogą elektroniczną na adres info@gniew.pl.

Ty też możesz pomóc ! Szlachetna Paczka Gminy Gniew

W tegorocznej akcji Szlachetna Paczka w Gminie Gniew, biorą udział Samorząd Miasta i Gminy Gniew we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przedstawicielami gniewskich przedsiębiorców, Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych Gniew oraz parafiami z terenu gminy Gniew, którzy zachęcają Państwa do włączenia się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym osobom starszym i rodzinom z terenu gminy Gniew. Pokażmy nasze wielkie serca, niech nachodzące święta dzięki okazanej pomocy w wielu rodzinach będą wyjątkowe, przepełnione radością i spokojem. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdecznie dziękujemy.

Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę, 3 grudnia odbył się Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wspólnie z Gminą Gniew przygotowały liczne atrakcje dla mieszkańców!

Kondolencje dla rodziny śp. Kazimierza Poznańskiego

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Kazimierza Poznańskiego - współwłaściciela firmy Fama w Gniewie. Łącząc się w bólu i smutku składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.

 

Kondolencje dla rodziny śp. Kazimierza Poznańskiego

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy widomość o śmierci Kazimierza Poznańskiego Wspaniałego Człowieka, Przyjaciela.Współwłaściciela firmy FAMA. Słowa otuchy i wsparcia w tym trudnym czasie oraz wyrazy głębokiego żalu i współczucia Żonie, Rodzinie i Bliskim składają Rada, Zarząd, Kierownictwo i Pracownicy Spółki FAMA.

„Można odejść na zawsze by stale być blisko”

(ks. J. Twardowski)

Ważna informacja dla rolników - aktualizacja danych

Szanowny Rolniku ! Pamiętaj o aktualizacji danych o działalności do 05.01.2024 roku! Zgodnie z przepisem art. 64 ust 2 ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

14. Powiatowa Gala Wolontariatu w Morzeszczynie

Niedługo po Gminnej Gali Wolontariatu mieliśmy przyjemność spotkać się na Powiatowej Gali Wolontariatu, której gospodarzem była Gmina Morzeszczyn. Podczas wydarzenia docenieni zostali wolontariusze z naszej gminy. Serdecznie gratulujemy!

VI Kociewska Gala Biegowa

Na początku grudnia w ośrodku Jeleń Resort & Spa odbyła się VI Kociewska Gala Biegowa, która była podsumowaniem VI Biegowego Grand Prix Kociewia. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostali najlepsi i najwytrwalsi zawodnicy całego cyklu. Na podium stanęła przedstawicielka naszej gminy! Gratulujemy!

Badania ankietowe z zakresu rolnictwa

Główny Urząd Statystyczny informuje, że do 22 grudnia prowadzone są badania z zakresu rolnictwa, tj. badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Gniewska Liga Futsalu - Wyniki III kolejki

III kolejka Gniewskiej Ligi Futsalu już za nami! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami oraz fotorelacją! 

Gminne igrzyska dzieci w futsalu

W piątek, 8 grudnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Futsalu. W imprezie wzięło udział pięć szkół: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew, SP Piaseczno, PSP SPSK Gogolewo oraz ZS Opalenie. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Umowa na przebudowę ulicy Partyzantów podpisana

Miło nam Państwa poinformować, iż dzisiaj 14 grudnia burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej – ul. Partyzantów w Gniewie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”. Wykonawcą inwestycji została firma wyłoniona w ramach przetargu - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FAST-BRUK Mariusz Pelcer z Ryjewa.

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LXIX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 27 grudnia o godzinie 12:00 w Sali Kameralnej. Poruszony zostanie temat sytuacji finansowej spółki Inwest-Kom w kontekście planowanej sprzedaży kamienicy "U Wyczóła". Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Umowa na przebudowę ulicy Hallera w Gniewie podpisana

Niezmiernie się cieszymy, że możemy Państwu przekazać tak długo wyczekiwaną wiadomość, w czwartek 14 grudnia burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z firmą KARLI ONE FOUR Dariusz Karzyński w Gniewie na realizację zadania pn:."Remont odcinka drogi gminnej nr 228113G – ulicy Hallera w Gniewie." 

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji VIII kadencji na grudzień 2023 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych - Gniew (Plac Grundwaldzki 45) oraz w Sali Kameralnej (Plac Grunwaldzki 16/17). Terminarz dostępny jest w załączniku.

Ogłoszenie o przetargu

Informujemy, że w piątek, 19 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się przetarg na dzierżawę nieruchomości. Zainteresowanych dzierżawą zachęcamy do udziału w przetargu. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu. Termin wpłaty wadium mija 12 stycznia.

Spotkanie Wigilijne w Gogolewie

W piątek, 15 grudnia w świetlicy wiejskiej w Gogolewie odbyło się Spotkanie Wigilijne.  Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Gogolewie na czele z energiczną przewodniczącą panią Marią Kamrowską przy wsparciu niezawodnych druhów z OSP Gogolewo. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i Zastępca Burmistrza Joanna Kamińska, radni Rady Miejskiej w Gniewie, sołtysi oraz przedstawiciele KGW.

Najmłodsi sportowcy docenieni

Chwilę przed świętami, 18 grudnia nasi najmłodsi sportowcy spotkali się z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem Czarneckim i politykiem Karolem Rabendą, którzy przyjęli role pomocników Świętego Mikołaja.

  • Młodzi sportowcy docenieni
  • Młodzi sportowcy docenieni
  • Młodzi sportowcy docenieni

Rekultywacja terenu wyrobiska pokopalnianego GNIEW III

Właściciele terenu wyrobiska pokopalnianego GNIEW III w Gniewie za stacją paliw Lotos posiadają ważną decyzję rekultywacyjną wydaną przez Starostę Tczewskiego, która precyzyjnie określa sposób prowadzenia rekultywacji. Rekultywacja prowadzona jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2015 r. oraz z decyzją Starosty Tczewskiego oraz decyzją Marszałka Województwa Pomorskiego zezwalającą na „przetwarzanie odpadów w procesie odzysku polegającego na wypełnieniu terenów niekorzystnie przekształconych po eksploatacji złoża GNIEW III”. Jest to jeden z wariantów rekultywacji nieczynnych wyrobisk dopuszczony polskim prawem, składowane materiały, które nie mają statusu odpadów niebezpiecznych.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej polegającego na organizowaniu i świadczeniu specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, na terenie miasta i gminy Gniew, w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej polegającego na organizowaniu i świadczeniu usług opiekuńczych dla osób potrzebujących w miejscu ich zamieszkania od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, na terenie Miasta i Gminy Gniew, w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Gmina Gniew z milionowymi środkami!

Informujemy, że Gmina Gniew pozyskała w ramach Krajowego Planu Odbudowy ponad 3 900 000 złotych na inwestycje w energooszczędne budownictwo dla Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Gniewie!

Bilety na koncert Skaldów już w sprzedaży!

Szukasz prezentu dla bliskich? Podaruj im niezapomniane przeżycia na koncercie Skaldów! Bilety można nabyć w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie (pl. Grunwaldzki 16/17). Nie zwlekaj, ilość miejsc jest ograniczona!

Skrócony czas pracy urzędu

Informujemy, że w piątek 22 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Gniewie czynny będzie do godz. 12.00. Za utrudnienia przepraszamy! 

Wesołe Święta u Wesołej Jesieni

Niedługo przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia w klubie seniora Wesoła Jesień odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi, w tym przedstawicielami samorządu – burmistrzem Maciejem Czarneckim, zastępcą burmistrza Joanną Kamińską oraz sekretarz Karoliną Liebrecht podzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy przy przedwigilijnej kolacji.

Skrócenie czasu przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznego wdrożenia z dniem 29 grudnia br. rozwiązań technicznych umożliwiających świadczenie usług związanych z wnioskowaniem o dowód osobisty, dnia 28 grudnia wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć do godziny 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew życzy Państwu spokoju, radości i niezapomnianych chwil wśród najbliższych. Niech te dni będą pełne ciepła, miłości i wzajemnej życzliwości. Wesołych Świąt!

"Szlachetna Paczka Gminy Gniew - Warto Pomagać!

Dzięki inicjatywie burmistrza Macieja Czarneckiego i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli oraz lokalnych przedsiębiorców, akcja Szlachetna Paczka w gminie Gniew była wielką przedświąteczną niespodzianką oraz ogromnym wsparciem dla wielu potrzebujących. Kwota ponad 15 650 złotych wpłynęła na konto akcji, umożliwiając niezapomniane Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy!

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 12:00 w Sali Kameralnej odbędzie się LXIX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji.  Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na prowadzenie w 2024 roku Dziennego Domu Senior + w Gniewie, Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Publikujemy dla Państwa harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew w 2024 roku. Zachęcamy do zapoznania się terminami wywozu Państwa nieczystości.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2024 r. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Wybory uzupełniające ławników sądowych na kadencję 2024 – 2027

Ze względu na niewystarczającą liczbę wybranych ławników na kadencję 2024 – 2027, Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku zwrócił się z prośbą do Rady Miejskiej w Gniewie o przeprowadzenie wyborów uzupełniających ławników: - do Sądu Rejonowego w Tczewie – 3 ławników.

Urząd nieczynny 2 stycznia

Informujemy, iż we wtorek, 2 stycznia 2024 r. Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy. 

Życzenia noworoczne

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2024 Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech przyniesie on ze sobą nie tylko nowe dni, ale także nowe możliwości, radość w każdej chwili oraz siłę do spełniania marzeń!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.