Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Uchwała w sprawie regulaminu SIM podjęta!

Kolejna wspaniała wiadomość dla osób zainteresowanych tematem mieszkań SIM KZN, które będą budowane w Gniewie przy ul. Kopczyńskiego w kierunku m. Ciepłe! Podczas sesji Rady Miejskiej, 31 stycznia, podjęta została uchwała w sprawie kryteriów i zasad regulujących nabór wniosków o zawarcie umowy najmu. Pozostało nam już tylko czekać na publikację uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Wnioski już niebawem!

Zarządzenie starosty tczewskiego w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze powiatu tczewskiego

Przedstawiamy Państwu zarządzenie starosty tczewskiego w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze powiatu tczewskiego związanego z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Wiśle. Treść zarządzenia znajdą Państwo w załączniku.

XX-lecie działalności Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie

W piątek, 2 lutego obchodziliśmy wyjątkowy dzień - XX-lecie działalności Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Podczas uroczystości przyznano śp. Janinie Hase tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew.

Świetlica w Jeleniu zmodernizowana!

Miło nam poinformować, że kolejna świetlica w naszej gminie została zmodernizowana! Tym razem była to świetlica w Jeleniu. W ramach remontu między innymi odnowiono elewację i wnętrze oraz zamontowano panele fotowoltaiczne.

Modernizacji świetlic wiejskich ciąg dalszy

Miło nam poinformować Państwa, że złożyliśmy wniosek o dofinansowanie na modernizację świetlicy wiejskiej w Polskim Gronowie! Trzymajcie kciuki za pozytywną odpowiedź!

Awaria telefonów stacjonarnych

We wtorek, 6 lutego, z przyczyn niezależnych od pracowników, wystąpiła w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew awaria telefonów stacjonarnych. Za utrudnienia przepraszamy.

850 000 złotych dla Gminy Gniew!

Miło nam poinformować, że wniosek Gminy Gniew na realizację projektu pn. „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Gniew” uzyskał ocenę pozytywną! Na ten cel Gmina Gniew otrzyma 850 000 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Likwidacja przejścia dla pieszych

Starostwo Powiatowe w Tczewie na podstawie lustracji komisji z dnia 16.01.2024 w związku z wypadkiem śmiertelnym, przystąpiło do likwidacji przejścia dla pieszych pomiędzy Rossmannem a Ślizexem (ul. 27 stycznia).

Zarządzenie starosty tczewskiego w sprawie odwołania pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze powiatu tczewskiego

Przedstawiamy Państwu zarządzenie starosty tczewskiego w sprawie odwołania pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze powiatu tczewskiego. Treść zarządzenia znajdą Państwo w załączniku.

Protest rolników

Dzisiaj, 9 lutego, na terenie całej Polski ruszył ogólnopolski protest rolników. Prosimy zachować ostrożność!

Uwaga Mieszkańcy Opalenia – nadchodzą ćwiczenia wojskowe Dragon - 24

Informujemy, iż w terminie od 19 lutego do 10 marca br. na terenie wsi Opalenie oraz jej okolicach odbędą się ćwiczenia wojskowe pn. „Dragon-24”. W związku z wzmożonym ruchem wojsk na terenie gminy Gniew, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Światowy Dzień Kociewia 2024

Już w poniedziałek, 12 lutego w Piasecznie będziemy świętować Światowy Dzień Kociewia! W programie przewidziano moc atrakcji. Zapraszamy!

GNIEWSKA LIGA FUTSALU VII edycja SEZON 2023/2024

Niedawno w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczystość zakończenia VII Edycji Gniewskiej Ligi Futsalu.

Sprawy lokalne w rękach mieszkańców – ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Do 16 lutego 2024 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Sympozjum sprawozdawcze "Ratujemy Pelplińską Biblię Gutenberga"

W sobotę, 17 lutego o godzinie 13:00 w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie odbędzie się sypozjum sprawozdawcze "Ratujemy Pelplińską Biblię Gutenberga" - interdyscyplinarny projekt badawczy, konserwatorski i upowszechniający. Zainteresowanych zachęcamy do udziału. 

Stan wody rzek Wisły i Wierzycy

Informujemy o obecnym stanie poziomu wody rzek Wisły i Wierzycy. Stan Wisły wynosi 546 cm (stan ostrzegawczy wynosi 610 cm), zaś stan Wierzycy wynosi 338 cm (stan ostrzegawczy 320 cm). Prosimy o zachowanie ostrożności.

Stan wody rzek Wisły i Wierzycy

Informujemy o obecnym stanie poziomu wody rzek Wisły i Wierzycy. Stan Wisły w dniu dzisiejszym wynosi 585 cm (stan ostrzegawczy wynosi 610 cm, stan alarmowy wynosi 700 cm), zaś stan Wierzycy wynosi 340 cm (stan ostrzegawczy 320 cm, stan alarmowy 350 cm). Prosimy o zachowanie ostrożności.

Środa Popielcowa

Jutro Środa Popielcowa. Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na modlitwę podczas mszy świętych, które odprawione zostaną o godz. 6.15, 8.00, 11.00, 15.00, 16.30 i o godz. 18 00.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dnia 14 lutego wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów ewidencyjnych Wielkie Walichnowy, Szprudowo i Polskie Gronowo, gmina Gniew oraz o przystąpieniu do sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko do wyżej wymienionego planu miejscowego.

Stan wody rzek Wisły i Wierzycy

Informujemy o obecnym stanie poziomu wody rzek Wisły i Wierzycy. Stan Wisły w dniu dzisiejszym wynosi 597 cm (stan ostrzegawczy wynosi 610 cm, stan alarmowy wynosi 700 cm), zaś stan Wierzycy wynosi 340 cm (stan ostrzegawczy 320 cm, stan alarmowy 350 cm). Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ferie w Kursztynie

Ferie, ferie i po feriach... W sołectwie Kursztyn był to czas pełen atrakcji. Uczestnicy aktywnie spędzili czas grając w gry, angażując się w różne zabawy i konkursy, w tym tenis stołowy, oraz taniec. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Sieć Światłowodowa w Gminie Gniew - kolejna planowana Inwestycja

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się z przedstawicielami sieci Play oraz spółki Polski Światłowód w sprawie planowanej inwestycji w Gniewie w sieć światłowodową, która będzie realizowana na terenie miasta. Podczas spotkania dodatkowo omówione zostały możliwości budowy sieci dla miejscowości Tymawa, Piaseczno oraz Opalenie. W planach inwestycji uwzględniono również budowę nadajników dla wsi Piaseczno oraz Opalenie celem zwiększenia zasięgu. Więcej informacji na temat planowanej inwestycji znajdą Państwo w zamieszczonym informatorze.

Stan wody rzek Wisły i Wierzycy

Informujemy o obecnym stanie poziomu wody rzek Wisły i Wierzycy. Stan Wisły w dniu dzisiejszym wynosi 558 cm (stan ostrzegawczy wynosi 610 cm, stan alarmowy wynosi 700 cm), zaś stan Wierzycy wynosi 340 cm (stan ostrzegawczy 320 cm, stan alarmowy 350 cm). Prosimy o zachowanie ostrożności.

Czasowa organizacja ruchu dla miejscowości Opalenie

Przekazujemy Państwu zatwierdzoną przez Starostwo Powiatowe czasową organizację ruchu dotyczącą miejscowości Opalenie na potrzeby ćwiczeń wojskowych pk. DRAGON – 24.

Terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji VIII kadencji na luty 2024 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych - Gniew (Plac Grundwaldzki 45). Terminarz dostępny jest w załączniku.

Stan wody rzek Wisły i Wierzycy

Informujemy o obecnym stanie poziomu wody rzek Wisły i Wierzycy. Stan Wisły w dniu dzisiejszym wynosi 588 cm (stan ostrzegawczy wynosi 610 cm, stan alarmowy wynosi 700 cm), zaś stan Wierzycy wynosi 338 cm (stan ostrzegawczy 320 cm, stan alarmowy 350 cm). Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ruszył Konkurs Granty na Kulturę 2024 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Informujemy, iż ogłosiliśmy Konkurs Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Zachęcamy do składania wniosków. 

XIX Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XIX Otwartych Mistrzostwach Gniewa w Tenisie Stołowym, które odbędą się 03.03.2024 o godz. 09:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie ul. Kusocińskiego 10. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 09:00. Więcej szczegóły na plakacie i w regulaminie. Zachęcamy do zapisów. 

Kwalifikacja wojskowa 2024

Mężczyźni rocznik 2005 z terenu miasta i gminy Gniew zostali wezwani do stawienia się w dniach od 07 marca do 11 marca 2024 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania, gdzie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.