Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Święto strażaków

4 maja obchodzimy wyjątkowy dzień, imieniny św. Floriana, a zarazem Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to jest okazją do wspaniałą okazją, by podziękować druhom za codzienną pomoc i troskę o nasze bezpieczeństwo. Dziś, w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji strażackiej braci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Kalendarium sportowe na miesiąc maj

Poniżej prezentujemy kalendarium wydarzeń rekreacyjno- sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc MAJ 2024. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was przewodnik po bogatej ofercie imprez rekreacyjno–sportowych odbywających się na terenie naszej gminy i zachęci Was do czynnego w nich udziału.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano marzec i kwiecień 2024, dostępny jest w załączniku.

Obchody Święta 3 Maja w gniewskim kościele

3 maja przypadają dwa wyjątkowe święta – Święto Konstytucji 3 Maja oraz święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z tej okazji w piątek, 3 maja o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Polski i Polaków. W obchodach udział wzięli poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki. Uroczystość poprzedziło złożenie przez włodarza kwiatów przy pomniku upamiętniającym „wszystkich, którzy za polskość tej ziemi życie oddali”.

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko Ślusarza. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Matura 2024

Dzisiaj młodzież przystępuje do jednego z ważniejszych egzaminów w swoim życiu - matury. Pierwszym egzaminem dojrzałości będzie egzamin z języka polskiego.  Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy jak najlepszych wyników oraz symbolicznego złamania pióra. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających!

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 12:00 na Zamku w Gniewie w sali Refektarz odbędzie się uroczysta I sesja Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

I Sesja Inauguracyjna Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji

Dzisiaj, we wtorek 7 maja na zamku w Gniewie odbyła się uroczysta I sesja inauguracyjna Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji, podczas której Maciej Czarnecki ponownie został zaprzysiężony na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Podczas sesji ślubowanie złożyli również Radni Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji oraz wybrano składy komisji stałych rady. W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięło wielu wyjątkowych gości, między innymi przedstawicieli lokalnej społeczności.

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzisiaj, 8 maja, obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia jeszcze bardziej zachęcamy do odwiedzin lokalnych czytelni. Z okazji przypadającego święta wszystkim Bibliotekarzom z terenu gminy Gniew składamy najserdeczniejsze życzenia wiecznego entuzjazmu w poszukiwaniu wiedzy, spokoju w trudnych pytaniach czytelniczych i radości w otwieraniu drzwi do świata literatury dla wszystkich.

Gminne Igrzyska Dzieci w Czwórbój Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

We wtorek, 7 maja w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się gminne zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. W Igrzyskach Dzieci rywalizowano w 4 konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i biegu długim dziewczęta 600m, chłopcy 1000m. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP Piaseczno oraz gospodarz ZS Opalenie. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki gminnych zawodów.

Koncert Pieśni Maryjnych

Zespoły De Colores oraz Brothers serdecznie zapraszają na Koncert Pieśni Maryjnych, który odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godz. 15:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie. Zachęcamy do udziału i wspólnego śpiewania. Na uczestników czeka niespodzianka. Do zobaczenia!

Pomorskie cykliczne badanie nastrojów branży turystycznej październik 2023 – marzec 2024

Prowadzisz działalność turystyczną w województwie pomorskim? Za pomocą krótkiej ankiety podziel się z Departamentem Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego swoją opinią za okres październik 2023 – marzec 2024.

IV Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w łucznictwie terenowym 3D i Field w Opaleniu

Stowarzyszenie Łuczników Pomorza – SŁuP serdecznie zaprasza na IV Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w łucznictwie terenowym 3D i Field, które w tym roku odbędą się w weekend 1-2 czerwca w Opaleniu.

„ŚWIADOMY PACJENT” KAMPANIA EDUKACYJNA

Wystartowała kolejna edycja kampanii "Świadomy Pacjent" mająca na celu uświadomienie pacjentom, że stanowią istotne ogniwo w całym procesie terapeutycznym - ich wiedza, zaangażowanie oraz odpowiedzialność mają znaczenie.

Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2024 roku. Termin płatności raty upływa 31 maja br.

Granty na Kulturę 2024 - przyznane!

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie ogłasza wyniki konkursu Granty na Kulturę 2024 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Komisja oceniająca wnioski przyznała 56 dofinansowań na stałe formy działalności kulturalnej oraz 29 dofinansowań na inicjatywy kuluralne. 

Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister do spraw Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji zaprasza do udziału w webinarium „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”, które odbędzie się 18 czerwca. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza elektronicznego. Więcej informacji poniżej.

Dzień Dziecka z wędkarzami

Z okazji Dnia Dziecka Zarząd Koła PZW w Gniewie zaprasza wszystkie dzieci do lat 14 z terenu Gminy Gniew wraz z opiekunami na Rodzinny Piknik Wędkarski, który odbędzie się 8 czerwca. Impreza odbędzie się na Jeziorze Pieniążkowo. Zbiorka uczestników przy kąpielisku o godz. 8:30. Organizatorzy gwarantują wspaniałą zabawę, moc atrakcji oraz wędkarską rywalizację. Uwaga! Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się pod numerem 661 644 554 do dnia 3 czerwca. Do zobaczenia!

Noc Muzeów w Gniewie

18 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie oraz Hotel Zamek Gniew. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 09 maja 2024r., Zarządzeniem Nr 70/24 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Gminne Igrzyska Młodzieży w Siatkówce Plażowej

W poniedziałek, 13 maja na boiskach do siatkówki plażowej znajdujących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. W imprezie wzięły udział dwie szkoły: SP Nr 1 Gniew oraz ZS Opalenie.

 

Koncert Pieśni Maryjnych

W minioną niedzielę, 12 maja, w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie odbył się koncert Pieśni Maryjnych. Liczna publiczność pod przewodnictwem zespołów De Colores oraz The Brothers śpiewała znane i nowe pieśni Maryjne, które były wykonywane w różnych aranżacjach muzycznych.

Tydzień Ochrony Przeciwpożarowej za nami

W dniach 6 - 10 maja gniewskie OSP otworzyło swoje drzwi dla zaciekawionych pracą strażaka. Podczas tego tygodnia jednostkę mogły odwiedzać dzieci i młodzież oraz mieszkańcy powiatu tczewskiego. Zwiedzający poznali rodzaje umundurowania strażaka, zobaczyli jakim sprzętem oraz wozami dysponuje nasza jednostka. Główną atrakcją tegorocznych dni otwartych był pokaz gaszenia ognia różnymi środkami gaśniczymi. Oj było gorąco! 

Kolejne środki dla gniewskiej jednostki OSP

W ramach programu „𝗣𝗢𝗠𝗢𝗥𝗦𝗞𝗜𝗘 𝗢𝗦𝗣” finansowanego przez Województwo Pomorskie, Gmina Gniew pozyskała środki na doposażenie gniewskiej jednostki. Dofinansowanie przeznaczone zostało na zakup wentylatora oddymiającego FANERGY V22 marki  Rosenbauer.

Kwalifikacje SEP w ZSP w Gniewie

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie 16 uczniów klasy piątej kształcących się w zawodzie technik automatyk zdobyło certyfikaty SEP. Do egzaminu dającego uprawnienia do eksploatacji urządzeń do 1kV przygotowywali się od września na piątkowych zajęciach odbywających się na terenie zakładów pracy. Uprawnienia te uzupełniają kwalifikacje zdobyte w szkole, co daje możliwość lepszego odnalezienia się na rynku pracy.

Zmiana adwokata oraz godzin funkcjonowania punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Tczewie

W związku ze zmianą adwokata udzielającego porad prawnych oraz godzin funkcjonowania punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Tczewie (internat Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Gdańskiej 17) publikujemy zaktualizowaną listę punktów NPP i NPO na rok 2024. Szczegóły w załączniku.

Zakaz wędkowania na Wiśle

Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie będący realizatorem zadania „Zarybianie Polskich Obszarów Morskich w 2024 roku” informuje, że zgodnie z planem zarybienia na 2024 r. w najbliższych dniach (15.05. – 26.05.) odbywają się zarybienia smoltami troci rzeki Wisła w obrębie nr 5.

"Wiedza Start" - stypendium dla ósmoklasisty

Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wierząc w potencjał młodych mieszkańców stworzył program „Wiedza Start”, stypendium dla ósmoklasistów z gminy Gniew. Celem programu jest wspieranie młodych, zdolnych gniewian, dla których matematyka jest pasją.

IX Dziecięcy Bieg Gniewski

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IX Dziecięcym Biegu Gniewskim, który odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca na Rynku Miejskim w Gniewie.

Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy

Dziś obchodzimy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy! To świetna okazja, aby zostawić samochód w domu i wybrać zdrowszą oraz bardziej ekologiczną opcję transportu. Dzisiaj pogoda sprzyja rowerzystom – jest słonecznie i ciepło, idealne warunki na przyjemną przejażdżkę do miejsca pracy. Skorzystaj z tej okazji, aby cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu, poprawić kondycję i zadbać o środowisko. Wsiadaj na rower i dojedź do pracy z uśmiechem na twarzy!

Firma Kronos Polymer Sp. z o.o. przyjmie nieodpłatnie folię rolniczą

Firma Kronos Polymer Sp. z o.o. przyjmie nieodpłatnie folię rolniczą - krówkę, tj. folia okrywkowa czarno-biała oraz czarna. Wymogiem odbioru dostarczonej folii jest brak zanieczyszczeń takich jak sznurki, kamienie, opony, przedmioty metalowe i inne tworzywa nie będące folią rolniczą. Firma zastrzega sobie możliwość nie przyjęcia transportu z powodu nie spełnienia powyższych kryteriów. Na tę chwilę nie są przyjmujmowane big bagi po nawozach i folii po sianokiszonkach. Odbiór folii możliwy jest po wcześniejszym umówieniu terminu dostawy. Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 665 552 858.

60-lecie przyjęcia święceń kapłańskich ks. Franciszka Kameckiego

Dzisiaj, 18 maja świętujemy wyjątkowy dzień – 60 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich ks. Franciszka Kameckiego, Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew. W tym dniu życzymy, aby Bóg obdarzał Księdza swoimi łaskami i nieustannie otaczał opieką.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji IX kadencji na maj 2024 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych - Gniew (Plac Grundwaldzki 45). Terminarz dostępny jest w załączniku.

Młodzieżowy AKUMULATOR SPOŁECZNY – dodatkowy nabór!

Fundacja Pokolenia zaprasza grupy młodzieżowe (15-29 lat) z Pomorza do składania wniosków w dodatkowym konkursie Funduszu AKUMULATORSPOŁECZNY. Do zdobycia nawet 6000 zł na realizację projektu przez samorząd uczniowski/studencki lub młodzieżową radę!

Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Tczewski zapraszają na wydarzenie pn.: „Dzień Otwarty – Pomorskie bez smogu”. Dzień otwarty odbędzie się 24 czerwca 2024r. w godz.  10:00 – 13:00 w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie (ul. Grunwaldzka 1, 83-110 Tczew). Więcej informacji znajdą Państwo poniżej oraz w załączniku.

IV zawody na gniewskim skateparku „Leca Skok”

11 maja na skateparku w Gniewie, tradycyjnie w drugą sobotę maja, odbyły się coroczne zawody w jeździe na deskorolce i na hulajnodze.

Noc Muzeów w Gniewie już za nami!

W minioną sobotę, 18 maja, w Gniewie, odbyła się Noc Muzeów. Organizatorzy przygotowali wiele niezapomnianych atrakcji, dzięki którym nie można było się nudzić!

Piękne Miasto Gniew 2024

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu dwunastej edycji Konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2024” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Nr 79/24 z dnia 20 maja 2024 r. tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”.

Odkryj świat jutra: Jak Meet and Code wspiera technologiczną rewolucję wśród młodzieży

Meet and Code to projekt, w ramach którego organizacje pozarządowe (NGO) mogą uzyskać finansowanie na organizację wydarzeń dla młodzieży. Dzięki mini grantom w wysokości 500 euro, NGO mogą realizować inspirujące warsztaty i wydarzenia edukacyjne. Aplikacje o granty można składać już od 22 maja 2024!

Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r.

9 maja Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT, który przesuwa obowiązek wystawiania e-faktur na 1 lutego 2026 r. W następnym etapie procesu legislacyjnego przyjętą ustawą zajmie się Senat.

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Klubie Seniora w Opaleniu

We wtorek, 21 maja Seniorzy z Klubu Seniora w Opaleniu uczestniczyli w Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Szkolenie poprowadził Kamil Nojek – ratownik medyczny z firmy SEB-TEAM w Kwidzynie.

Festyn Rodzinny w Przedszkolu w Gniewie

Już jutro, w piątek 24 maja o godz. 16:00 na terenie przedszkola w Gniewie odbędzie się Festyn Rodzinny. Na wszystkich będzie czekała moc atrakcji przeplatanych świetną muzyką. W programie wydarzenia znajdą się między innymi występy utalentowanych przedszkolaków, balonowe show party, konkursy oraz letnia kawiarenka. Organizatorzy wraz z przedszkolakami zapraszają wszystkich do udziału i wspólnej zabawy. Zabierzcie ze sobą dobre humory i ładną pogodę!

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że II sesja Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji odbędzie się w środę, 29 maja o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

26 maja - Dzień Matki

Drogie Mamy, z okazji Waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń. Niech każdy dzień przynosi Wam uśmiech na twarzy i spokój w sercu. Dziękujemy Wam za cierpliwość i wsparcie, którymi dzielicie się każdego dnia. Wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 24 maja 2024r., Zarządzeniem Nr 82/24 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Zawiadomienie o rozpoczęciu badań

Zgodnie z załączonym pismem, zawiadamia się o planowanym rozpoczęciu prac geologicznych/ geotechnicznych, w związku z realizacją projektu pn. „Budowa linii kolejowych nr 5 i 242 na odc. Grochowalsk Grudziądz – Warlubie” oraz „Budowa linii kolejowej na odc. Grudziądz – Gdańsk” na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o.

Skrócony czas pracy urzędu

Informujemy, że w poniedziałek 27 maja Urząd Miasta i Gminy w Gniewie czynny będzie do godz. 14.00. Za utrudnienia przepraszamy! 

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim byłym włodarzom, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do dynamicznego rozwoju naszej społeczności. Szczególne wyrazy wdzięczności kierowane są do Radnych i Sołtysów za ich niestrudzoną pracę i oddanie, zarówno tych obecnych, jak i z poprzednich kadencji. Burmistrz wyraża także głęboką wdzięczność pracownikom urzędu oraz jednostek organizacyjnych, aktywistom, społecznikom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy każdego dnia działają na rzecz naszej gminy. Wielkie słowa uznania należą się również przedsiębiorcom, którzy inwestują na naszym terenie, podnosząc jednocześnie jakość życia mieszkańców.

 

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023r, poz.344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 24 maja 2024r. Zarządzeniem Nr 81/24  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych i nieruchomości lokalowej stanowiących własność Gminy Gniew do  sprzedaży w trybie przetargowym i bezprzetargowym oraz ustalenia wykazu stanowiący załączniki nr 1 i nr 2 do w/w Zarządzenia”.

Prace związane z rozbudową stacji wodociągowej w Jeleniu

Informujemy, że ruszają prace budowlane związane z rozbudową istniejącej stacji wodociągowej w Jeleniu. Prace prowadzone będą przez firmę Metrolog sp. z o. o. od 4 czerwca. Planowany termin zakończenia budowy to 25 kwietnia 2025 roku.

Kolejna edycja MH Automatyka MTB Pomerania Maraton w Gniewie!

W niedzielę, 26 maja w Gniewie obyła się kolejna edycja MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. Mimo trudnej trasy i panującego upału frekwencja była wysoka. Organizatorzy serdecznie dziękują za udział! Poniżej przedstawiamy wyniki.

Strażacy z medalami

W sobotę, 25 maja o godzinie 15:00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Opaleniu odbył się uroczysty apel z okazji gminnych obchodów Dnia Strażaka, podczas którego nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń.

Wielka Wystawa Pająków w Gniewie!

Już od 30 maja w salach Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie odbędzie się Wystawa Pająków, na której zobaczysz rzadkie zwierzęta z różnych kontynentów, filmy oraz plansze edukacyjne. O każdej pełnej godzinie możesz potrzymać niegroźnego ptasznika na dłoni i zrobić niezapomniane zdjęcie w asyście doświadczonego przewodnika.

Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem, to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co Jubilaci osiągnęli w ciągu wspólnego życia.  W ostatnim czasie jubileusze obchodzili Państwo Lidia i Stanisław Galikowscy ze Starego Młyna, Bernardyna i Bronisław Kukowscy ze Szprudowa, Helena i Janusz Jurczyk z Gniewa, Krystyna i Eugeniusz Ostrowscy z Opalenia.

Zgłoś kandydata do Nagród Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki za 2023 rok!

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki, przyznawana jest w celu promowania oraz wspierania najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw przyczyniających się do podnoszenia atrakcyjności turystycznej regionu oraz rozwoju pomorskiej gospodarki turystycznej.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

29 maja – Dzień Działacza Kultury

Dzisiaj, 29 maja obchodzimy Dzień Działacza Kultury. Z tej okazji dziękujemy wszystkim pracownikom instytucji kulturalnych, twórcom i animatorom życia kulturalnego. Wasze zaangażowanie w rozwój kulturalny Gminy Gniew jest bezcenne. Życzymy nieustannej satysfakcji, nieograniczonej pomysłowości, twórczej kreatywności i niegasnącej pasji w kształtowaniu naszej kultury. Dziękujemy za Wasz niezastąpiony wkład!

Boże Ciało w Gniewie

W czwartek, 30 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Z tej okazji Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na msze święte o godzinach: 7:30, 9:00 oraz 10:30 na Zamku. Po tej Mszy Świętej wierni wyruszą procesją z najświętszym sakramentem. Kolejne nabożeństwa zostaną odprawione o godzinach 12:30 oraz 17:30. Uwaga! Tego dnia nie będzie mszy świętej o godz. 11:00 w kościele. W Boże Ciało nie ma też nabożeństw w kaplicach filialnych.

Urząd nieczynny 31 maja

Informujemy, iż w piątek, 31 maja 2024 r. Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. Jednocześnie przypominamy, że tego dnia nastąpi zawieszenie wszystkich kursów odbywających się w ramach gminnych przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Za niedogodności przepraszamy. 

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.