Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia, mnóstwo radości, uśmiechu i beztroskich chwil. Niech każdy dzień będzie pełen wspaniałych przygód, nowych odkryć i wspaniałych momentów. Wszystkiego najlepszego!

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Portal praca.pl całkiem niedawno opublikował artykuł o osobach niewidomych i niedowidzących w miejscu pracy - ,,Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia". Jest to jedna z bardziej dyskryminowanych grup na rynku pracy, więc temat jest bardzo ważny i powinien być szeroko poruszany. Artykuł ma również zachęcić pracodawców do zatrudniania takich osób i pokazać korzyści z tego płynące.

3 czerwca - Światowy Dzień Roweru

Co roku, 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. To nietypowe święto zostało ustanowione przez ONZ w celu promowania roweru jako przystępnego, niezawodnego i ekologicznego środka transportu, który przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zdrowia i integracji społecznej. Rower jako środek transportu sprzyja zdrowiu fizycznemu, zmniejsza zanieczyszczenia powietrza i zatłoczenie na drogach, a przede wszystkim promuje aktywny tryb życia. 

Zawiadomienie o zgłoszeniu zamiaru rozpoczęcia robót geologicznych

Zgodnie z załączonym pismem, zawiadamia się o zamiarze przystąpienia do wykonania robót  geologicznych przez Podwykonawcę INGEO Sp. z o.o. na zlecenie Wykonawcy Transprojekt Gdańsk Sp. z o.o.  w związku z realizacją projektu pn. „Budowa linii kolejowych nr 5 i 242 na odc. Grochowalsk Grudziądz – Warlubie” oraz „Budowa linii kolejowej na odc. Grudziądz – Gdańsk” na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o.

Z pomorską genealogią na Ty (11)

Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (PTG) oraz Dział Regionalny Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku ponownie zapraszają osoby poszukujące informacji o swoich przodkach i innych osobach żyjących w naszym regionie w dalszej przeszłości do udziału w indywidualnych konsultacjach, które odbędą się w Pracowni Regionalnej wojewódzkiej biblioteki w czwartek 20 czerwca br.

Dzień Ochrony Środowiska 2024

Dzień Ochrony Środowiska to ważne święto, które ma na celu podkreślenie znaczenia ochrony naszej planety. Tegoroczna kampania koncentruje się na zagadnieniach związanych z renaturyzacją gruntów, pustynnieniem i odpornością na suszę. Zachęcamy wszystkich do podejmowania małych, ale istotnych kroków na rzecz ochrony środowiska.

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko Samodzielnej Księgowej. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie - webinarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów – czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. 

Oficjalne zakończono prace na ul. Hallera w Gniewie

We wtorek, 4 czerwca w Gniewie oficjalnie zakończono prace remontowe na ulicy Hallera w Gniewie. W ramach inwestycji zmodernizowano odcinek ul. Hallera od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Witosa wymieniając stare płyty betonowe na nowe. Wykonawcą projektu była lokalna firma Karli One Four Dariusz Karzyński w Gniewie. Przypominamy, iż Gmina Gniew na realizację zadania otrzymała 129 000 zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko Ślusarza. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Punkt konsultacyjno-informacyjny dla mieszkańców Gminy Gniew

W ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku mieszkańcy miasta i gminy Gniew otrzymają pomoc w zakresie składania wniosku i uzyskaniu dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” w punkcie konsultacyjno-informacyjnym w gniewskim urzędzie. Zapraszamy do kontaktu!

Kontrola wywozu nieczystości ciekłych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. ma obowiązek, przynajmniej raz na 2 lata, przeprowadzać kontrolę w zakresie gospodarowania nieczystościami ciekłymi. Właściciele nieruchomości, na których terenie znajduje się przydomowa oczyszczalnia ścieków lub szambo mogą w celu okazania dokumentów potwierdzających uiszczanie opłat lub przekazywanie nieczystości uprawnionym podmiotom zgłosić się osobiście, w godzinach pracy urzędu, do Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska, pok. 208 lub skorzystać z dyżurów pełnionych w świetlicach wiejskich wg podanej listy. 

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

W związku z zbliżającymi się wyborami informujemy Państwa o granicach obwodów głosowania i miejscach lokali wyborczych. Treść obwieszczenia znajdą Państwo w załączniku.

Bezpłatny przewóz pasażerski na wybory 2024

Informujemy, że w związku z organizacją wyborów do Parlamentu Europejskiego gmina Gniew organizuje dla Państwa bezpłatny dowóz do lokali wyborczych. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przed meczem Polska-Turcja poznamy największe piłkarskie talenty w kraju. Czas na Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku na PGE Narodowym!

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. W akcji zobaczymy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału na stadionie na szkolnych Orlikach. 

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 – 2023. Aktualizacja - ankieta

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza Państwa do udziału w badaniu ankietowym, prowadzonym na potrzeby Ewaluacji Końcowej dla Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 - 2023. Aktualizacja. Badanie zostanie przeprowadzone w formie ankiety online w terminie 7-13 czerwca 2024 r.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023r., poz. 344 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 07 maja 2024r., Zarządzeniem Nr 91/24 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia."

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 - informacje ogólne

W związku z zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego informujemy, że wszystkie najważniejsze informacje związane z wyborami znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

IV Pomorskie Forum Animacji Społecznej

Człowiek, ekologia, wrażliwość społeczna - tymi tematami zajmowali się animatorki i animatorzy społeczni na poprzednich edycjach Pomorskiego Forum Animacji Społecznej (PFAS). W 2024 roku nadszedł czas na PRZESTRZEŃ. W sensie dosłownym i metaforycznym. Czym ona jest w sferze animacji społecznej i w jaki sposób wpływa na pracę animacyjną. Odpowiedzi znajdziemy w programie IV PFAS, które odbędzie się w sobotę 15.06.2024, w godz. 10:00-19:30 w ogrodzie i siedzibie Fundacji RC na ul. Wita Stwosza 23 w Gdańsku Oliwie.

Garść informacji na temat szczepień przeciw HPV

Z danych z kwietnia 2024 wynika, że w programie szczepień ochronnych w 2024 realizowane są głównie drugie dawki szczepionki. Średnio 3-krotnie mniej 11-latków szczepiło się miesięcznie w pierwszym kwartale 2024 niż w 3 i 4 w 2023 (3551 vs 19592). Dynamika programu jest bardzo zmienna, tuż po starcie programu w lipcu zaszczepiło się ponad 42 tys. dzieci, podczas gdy w grudniu niecałe 16 tys. Oznacza to niepokojącą tendencję spadkową. Mimo pozornej  dostępności programu, obecność przeszkód zmniejszających ich efektywność prowadzi do utraty jego potencjału i wpływa na mniejszą liczbę kobiet i mężczyzn, którzy mogą nie zachorować na raka HPV - zależnego w przyszłości.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

W niedzielę, 9 czerwca odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Według Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w gminie Gniew wyniosła 28,68%. Mandaty w okręgu wyborczym nr 1 otrzymali: Magdalena Adamowicz (KKW Koalicja Obywatelska), Janusz Lewandowski (KKW Koalicja Obywatelska) oraz Piotr Müller (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Do 28 czerwca 2024 r. na terenie całej Polski trwa badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S). 

Ambasadorzy i Perełki Kociewia pilnie poszukiwani!

Czas płynie i kolejny, piąty, zlot Kociewiaków i miłośników Kociewia zbliża się wielkimi krokami. W ubiegłym roku Walne Plachandry Kociewskie gościły w Pelplinie, w tczewskim powiecie. W bieżącym roku przychodzi kolej na powiat starogardzki. Organizatorzy tegorocznych plachandrów zapraszają 14 września do Arboretum Wirty w gminie Zblewo na Jarmark Kociewski i… 5. Walne Kociewskie Plachandry! Jak co roku, podczas zlotu kociewiaków i miłośników Kociewia będą ogłaszani Ambasadorowie Kociewia i Perełki Kociewia.

Dzień Dziecka w Kursztynie

W sobotę, 8 czerwca w Kursztynie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na najmłodszych mieszkańców sołectwa czekała moc atrakcji – malowanie twarzy, animatorzy, rozmaite gry i zabawy, ognisko oraz słodki poczęstunek. Sołtys sołectwa Kursztyn serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

"Dzień Dziecka" nad wodą

W sobotni poranek 8 czerwca nad jeziorem w Pieniążkowie odbył się Rodzinny Piknik Wędkarski z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród samych uczestników jak również ich opiekunów. Na wszystkich uczestników przygotowane były atrakcje takie jak: gra plenerowa „Wędkarz Doskonały”, strzelanie z kuszy do tarczy, konkurs sprawnościowy polegający na rzucie piłeczką do tarczy Arenberga, zawody wędkarskie no i oczywiście wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Znany laureatów konkursu „50 LAT RAZEM – 50 WSPOMNIEŃ”!

W ostatnim czasie wyłoniono laureatów konkursu plastycznego „50 LAT RAZEM – 50 WSPOMNIEŃ” organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw Leca Polska. Wyjątkowe nagrody wręczyła Joanna Wachowska - Kierownik ds. Komunikacji i Zakupów w towarzystwie dyrektorów szkół. Serdecznie gratulujemy!

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 – 2023. Aktualizacja - konsultacje społeczne w ramach ewaluacji końcowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza Państwa do udziału w konsultacjach społecznych, będących częścią prac związanych z Ewaluacją Końcową dla Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 - 2023. Aktualizacja. Konsultacje odbędą się w dniach od 19 czerwca 2024 roku do 26 czerwca 2024 roku.

III Memoriał piłkarski im. Tomasza Cejera zakończony

W niedzielę, 9 czerwca odbył się III Memoriał piłkarski im. Tomasza Cejera na orliku przy Zespole Szkół w Opaleniu. Po raz kolejny w sportowym stylu upamiętniono śp. Tomasza Cejera, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w opaleńskim zespole szkół.

Raport o stanie gminy za 2023

Ustawa o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Na sesji czerwcowej (zgodnie z planem sesji jest to 26 czerwca br.) radni rozpatrzą raport. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w 2024 roku w formie wsparcia w obszarze kultury i sztuki. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku. 

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że III sesja Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji odbędzie się w środę, 26 czerwca o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. 

Spotkanie dla Przedsiębiorców - dowiedz się jak możesz uzyskać zwolnienie z podatku

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz Wójt Gminy Morzeszczyn mają zaszczyt zaprosić Przedsiębiorców na spotkanie dotyczące możliwości uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na 14 lat z uwagi na projekt inwestycyjny w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 

Wyciąg z ogłoszenia

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości ( tj. Dz.U z 2021r. poz. 2213), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, 83-140 Gniew Pl. Grunwaldzki 1 ( pokój 109) odbędzie się w dniu 7 sierpnia (środa) 2024 r. o godz. 10-tej pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Gniew.

Wakacje na sportowo z GOSiR w Gniewie!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zachęca do zapisu wakacje na sportowo! Oferta dotyczy turnusu, który będzie odbywał się na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie oraz dwóch turnusów na boisku orlik w Gniewie. Udział w turnusach jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona! Więcej informacji znajdą Państwo na plakatach.

XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Organizatorzy zapraszają na XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się w piątek, 6 września na Rynku Głównym w Krakowie oraz Parku Jordana. Wydarzenie to odbywa się każdego roku i gromadzi dużą liczbę uczestników. Na Senioralia zaproszeni są członkowie rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

Dzień Dziecka w Szprudowie

W ostatnim czasie w Szprudowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie było wiele wspaniałych zabaw i atrakcji. Pogoda, jak i frekwencja dopisały, zatem wszystko poszło zgodnie z planem. Sołtys Sołectwa Szprudowo serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz sukces festynu.

Kolejne przystanki w gminie Gniew wyremontowane

W ostatnim czasie zostały wyremontowane dwa przystanki w Gminie Gniew, tym razem w miejscowości Cierzpice i Kursztyn. Zadania zostały zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego.

Informacja dla mieszkańców miejscowości Widlice Dolne

INWEST-KOM w Gniewie Sp. z o. o. – Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje mieszkańców zamieszkujących w miejscowości Widlice Dolne, że istnieje możliwość włączenia nieruchomości do nowo wybudowanej sieci wodociągowej.

Przygotuj się na kontrolę wywozu nieczystości ciekłych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że prowadzone są kontrole w zakresie posiadania i opróżniania przez mieszkańców zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Stała oferta zajęć wakacyjnych w GOSiR w Gniewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zachęca do zapoznania się ze stałą ofertą zajęć wakacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na temat zajęć znajdą Państwo na plakatach.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.