Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pierwszaki kontra Król Ołówkos Straszliwy

Dla Zespółu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu październik okazał się szczególnym okresem w życiu każdego pierwszoklasisty. Miało miejsce uroczyste dołączenie do grona społeczności uczniowskiej oraz pasowanie na czytelnika. Jedną z piękniejszych uroczystości szkolnych jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Taka właśnie uroczystość odbyła się 1 oraz 2 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Pierwszaki wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami gościli całą społeczność uczniowską wraz z Panem Dyrektorem Mirosławem Narloch, przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie Panią Joanną Jaskólską oraz gronem pedagogicznym naszej szkoły.

Aby uzyskać miano ucznia, dzieci musiały sprostać zadaniom wyznaczonym przez króla Ołówkosa Straszliwego, polegające na recytacji, śpiewie, rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz odgadywaniu zagadek. Otuchy przy każdym zadaniu zawsze dodawał im zaprzyjaźniony szkolny duszek, który przybył również na to spotkanie.

Po złożeniu uroczystej roty ślubowania, pan Dyrektor wielkim czerwonym ołówkiem każde dziecko pasował na ucznia szkoły. Potem były już tylko prezenty, niespodzianki oraz wspólne zdjęcia.
 
Jednakże wrażeń nie było końca! Po pasowaniu na ucznia, 7 października, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. Głównym celem tej imprezy jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów.

 

Więcej informacji na stronie http://www.zsopalenie.pl/

Data publikacji: 2015-11-10 12:47
  • Pasowanie pierwszoklasistów w Opaleniu
  • Pasowanie pierwszoklasistów w Opaleniu
  • Pasowanie pierwszoklasistów w Opaleniu
  • Pasowanie pierwszoklasistów w Opaleniu
  • Pasowanie pierwszoklasistów w Opaleniu
  • Pasowanie pierwszoklasistów w Opaleniu

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.