Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Cyknij w recykling

Europejska Platforma Recyklingu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Cyknij w recykling". Zrób sobie zabawne zdjęcia z elektrośmieciem i wygraj nagrody. Elektryczne śmieci to urządzenia elektryczne i elektroniczne (laptopy, telewizory, pralki, lodówki, zabawki elektryczne, telefony , czajniki elektryczne, suszarki itp.), których już nie używamy, są stare lub niesprawne. Urządzenia takie uznawane są za odpad niebezpieczny z uwagi na zawartość metali ciężkich, stanowiących zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Elektryczne śmieci należy przekazać do: punktu zbierania elektrośmieci, Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do oznakowanego kontenera przeznaczonego na ZSEE (np. podczas okazjonalnej zbiórki elektrycznych śmieci), w ramach odbioru indywidualnego (zgłoszenia na telefonarrow-10x10.png), podczas mobilnej zbiórki (tzw. wystawki) oraz do sklepu lub serwisu RTV/AGD.

Sprzęt przekazany do uprawnionych podmiotów, trafi następnie do zakładów przetwarzania ZSEE. Tam zostanie poddany procesom recyklingu i odzysku, celem dalszego wykorzystania pozyskanych surowców, zgodnie z ideą gospodarki cyrkulacyjnej.

Zasady konkursu:

  • Zrób zabawne zdjęcie z urządzeniem elektrycznym lub elektronicznym, które jest stare lub niesprawne i które zamierzasz przekazać do recyklingu
  • Znajdź w swojej okolicy Punkt Odbioru elektrycznych śmieci (dane Punktów znajdziesz w Internecie, także każda gmina udostępnia informacje na temat Punktów uprawnionych Punktów elektrycznych śmieci)
  • Oddaj elektrośmiecia do Punktu Odbioru i tam zrób drugie zdjęcie
  • Oba zdjęcia wyślij do nas, zgłaszając swój udział w konkursie
  • Wygraj sprzęt fotograficzny!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.odzyskajsrodowisko.pl/cyknij-w-recykling/

 

 

Data publikacji: 2015-11-10 12:47

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.