Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Bal Świętych alternatywą dla Halloween

W przededniu święta Wszystkich Świętych w Tczewie odbędzie się trzecia edycja Balu Świętych. W programie znajdą się m.in. tańce, występy, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za anioły i postacie świętych. - Bal Świętych to czas na zabawę, tańce, występy, ale również modlitwę, aby uczcić wszystkich świętych – podkreśla organizator, ksiądz Krystian Feddek z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Świętowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony korowód przejdzie aż na Plac Hallera. Tam rozpocznie się zabawa z wodzirejem. W programie przewidziano m. in. występy zespołów Juventus, Biedronki, Nieboskłonni, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (pantomima), spotkanie z ks. Piotrem Pruskim - Koordynatorem Światowych Dni Młodzieży oraz tańce. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę,  podczas balu będzie można posmakować prawdziwą zupę z dyni.

Jak zaznaczają organizatorzy, program jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim propozycję dla siebie. Dlatego zapraszają do Tczewa zarówno jego mieszkańców, jak i osoby z diecezji pelplińskiej i Trójmiasta.

– Organizowanym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się pomysł na obchodzenie Halloween 31 października i straszenie upiorami, my zachęcamy do wzięcia przykładu z wielu świętych. To byli wspaniali, pogodni i pełni radości życia ludzie - uśmiecha się ksiądz Krystian Feddek i dodaje - My też możemy, ich przykładem, być święci, bo o świętości decyduje dobro, jakie człowiek potrafi wynieść z życiowych wyzwań.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, ks. Prałat Piotr Wysga i Zgromadzenie Sióstr Pasterek.

Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi, Świetlica „Emaus” w Tczewie oraz Pomorski Przeorat Orderu Świętego Stanisława.

Data publikacji: 2015-11-10 12:47

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.