Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów

14 październik okazał się bardzo pracowitym dniem dla Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której pierwszoklasiści uroczyście dołączyli do grona społeczności uczniowskiej. Nie zapomniano również o obchodach Dnia Papieskiego.

Uroczystości rozpoczęła Msza św., w trakcie której zostały poświęcone plecaki pierwszoklasistów. Po mszy udano się do szkoły, gdzie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem K. Puczyńskiej. Dzieci recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki dla pań nauczycielek i wręczyły kwiaty. Następnie pani dyrektor Anna Karcz pasowała dwanaścioro  uczniów na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Po ślubowaniu, każdy pierwszaczek złożył odcisk swego palca pod regulaminem uczniowskim.

Samorząd Uczniowski przygotował również test sprawnościowy dla klasy I. Uczniowie musieli pokonać tor przeszkód oraz z uśmiechem na ustach wypić sok z cytryny. Wszyscy podołali temu zadaniu. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki z rąk pani sołtys H. Modzelewskiej i p. sołtysa A. Klimczak. Rodzice pierwszoklasistów przygotowali poczęstunek dla dzieci oraz zaproszonych gości, na który udano się po uroczystościach.

Pamiętano również o Dniu Papieskim. Na tę okazję uczniowie z Koła Misyjnego, Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele upiekli ponad 250 muffinek, babeczek i kremówek. Dochód ze sprzedaży ciasteczek zasilił Fundusz Stypendialny szkoły.

Data publikacji: 2015-11-10 12:47
  • Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
  • Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
  • Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
  • Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
  • Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
  • Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.