Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pellet zamiast ekogroszku

Zakończyła się termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Pieniążkowie. Projekt wykonany został w ramach konkursu „TermoPomorze” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Celem konkursu było ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność wykorzystywania energii w budynkach jednostek samorządu terytorialnego. WFOŚiGW w Gdańsku na realizację projektu w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie udzielił dotacji w wysokości 118 000 zł.

Prace obejmowały termomodernizację elewacji, remont dachu, wymienione zostały drzwi i okna. Zmodernizowana została instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłownią. Do ogrzania budynku nie jest już stosowany ekogroszek. Teraz szkoła wykorzystuje odnawialne źródło energii – pellet. Dzięki temu rocznie o 135 ton zmniejszyła się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. -Bardzo cieszy nas fakt, że mogliśmy przystąpić do konkursu i uzyskać dofinansowanie, co otworzyło drogę do szerszych prac wokół szkoły. Prace te w dalszym ciągu trwają i myślę, że uda się kompleksowo wyremontować budynek i całe otoczenie – twierdzi Mirosław Narloch, dyrektor Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu.

Realizacji zadania towarzyszyła kampania informacyjno – edukacyjna. Wynikiem tych działań było stworzenie portalu o odnawialnych źródłach energii. -Portal pokazuje zalety ograniczania emisji CO2 oraz wskazuje możliwości pozyskania środków finansowych na takie przedsięwzięcia. Nasza szkoła w dalszym ciągu zamierza wprowadzać rozwiązania proekologiczne. Planujemy dokonać termomodernizacji szkoły w Opaleniu z instalacją ogniw fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych. Poszukujemy wsparcia na nasze inwestycje, WFOŚiGW w Gdańsku jest solidnym partnerem, który pozwala na kluczowe inwestycje z zakresu ochrony środowiska, przyczyniając się do efektywności energetycznej naszej szkoły – dodaje dyrektor Mirosław Narloch.

Na stronie internetowej www.energia.wgniewie.pl zamieszczone zostały informacje na temat korzyści wynikających z termomodernizacji budynku, ekologicznych źródeł energii, możliwości dofinansowania inwestycji proekologicznych.

 

Data publikacji: 2015-11-10 12:47

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.