Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie

Uroczyste wiersze, Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, to tylko część programu tegorocznych obchodów Święta Niepodległości przy Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie, które odbyły się 10 listopada br.

,,Czerwono-biały sztandar nasz
Uczcijmy chwilą ciszy
A wtedy może każdy z nas
Przeszłości głos usłyszy
Do boju naszych ojców wiódł
Dziś wiedzie nas na życia trud!
M.Czeska,,Nasz sztandar”

Fragment tego wiersza idealnie pasował do hasła tegorocznych obchodów Święta Niepodległości przy Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie ,które brzmiało ,,Barwy mojej Ojczyzny”. To święto w szczególny sposób uczy nas szacunku do symboli narodowych, poczucia przynależności narodowej, wpisując się tym samym w projekt o zasięgu ogólnopolskim pod nazwą Ogniska Patriotyzmu.

Uroczystość miała charakter otwarty i odbyła się 10 listopada br. w świetlicy wiejskiej , która w ten dzień również ,,ubrała” się w barwy narodowe. O godz. 16:00 rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą w intencji Ojczyzny i nas samych. Po czym nastąpiła uroczysta akademia, w której uczestniczyły dzieci naszej szkoły. Wszyscy uczniowie przybyli z wykonanymi przez siebie kotylionami w kolorach naszej flagi. Z zaproszenia na tę uroczystość skorzystali również rodzice, dziadkowie, absolwenci naszej szkoły, mieszkańcy Gogolewa, Brodów Pomorskich i Gniewa.

Spotkaliśmy się, aby wspólnie przeżyć kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach, oswobodziła się z więzów niewoli i odzyskała wolność.

Uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Spróbowaliśmy przyjrzeć się Polsce. Wysłuchaliśmy polskich wierszy i wydarzeń natury politycznej, jakie miały miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj wolności. W tym dniu pamiętaliśmy również o naszej szkole, o której wspomniał ksiądz proboszcz w czasie mszy św. To przecież dzięki odzyskanej wolności możemy uczyć się języka polskiego, czytać polskie książki.

Nasze spotkanie po części wprowadzającej przeobraziło się w Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali swoje interpretacje, trudnych i wymagających utworów muzycznych. Jury odbyło burzliwe i długie obrady, a w oczekiwaniu na ich wyniki wszyscy mogli skosztować najpopularniejszą żołnierską zupę - grochówkę.

Wszyscy wykonawcy zasłużyli na szczególne wyrazy uznania, ale komisja konkursowa musiała wybrać tych najlepszych z najlepszych:

kategoria 1-3:

I miejsce - Benedykt Bielecki

II miejsce ex aequo -Zuzanna Markowska i Kacper Koc

III miejsce ex aequo  - Aleksandra Grzankowska - Nikola Jaśkiewicz i Julia Schmidt

kategoria 4-6:

I miejsce ex aequo - Faustyna Bielecka i Kinga Pliszczyńska

II miejsce - Weronika Arentowicz

III miejsce ex aequo - Kinga Kwiatkowska - Oliwia Sokołowska

Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Naszym młodym artystom dziękujemy i gratulujemy!

Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem sponsorów, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości tj. CAG- przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury, Parafii Dzierżążno i Radzie Rodziców naszej szkoły , dziękujemy również Pani Ewie Poznańskiej i Malwinie Łania za przygotowanie pożywnej strawy oraz Panu Grzegorzowi Reca za podarowanie dzieciom białych i czerwonych balonów napełnionych helem.

Data publikacji: 2015-11-17 08:21
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.