Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Talenty Pomorza

Tysiące uczestników, setki godzin przygotowań, trzydziestu dwóch artystów zakwalifikowanych do ostatniego etapu i emocjonujący finał. Szósta edycja konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” za nami. Projekt został objęty licznymi patronatami osób i instytucji Już od pierwszej edycji wydarzenie wspiera m. in. Hotel Zamek Gniew, a w tym roku także Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie.

W finale zmagało się łącznie 32 pomorskich artystów. Każdy z nich oprócz charyzmy, pokazał na scenie, że Pomorze to skarbnica talentów z różnych dziecin. Wydarzenie w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku poprowadził wywodzący się z Trójmiasta showman i muzyk Krzysztof Skiba.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Monika Guentzel (szkoła podstawowa) za wyjątkowy pokaz taneczny, poruszająca pięknym głosem tczewianka Laura Dziąba (gimnazjum), urocze Maria Westfal i Katarzyna Grobelna (szkoła ponadgimnazjalna) oraz wysportowany Łukasz Chwieduk (studia zaoczne i dzienne).

Uczestnicy konkursu oceniani byli przez cenionych artystów i wykładowców. Każdy z nich dokładnie przyglądał i przysłuchiwał się występom młodzieży. W skład sześcioosobowego jury weszli: Jarosław Jakimowicz, Laura Łącz, Jerzy Gołąb, Adriana Frączak, Joanna Ślęzak-Leska oraz pomysłodawca konkursu, Roman Liebrecht.

Jednym z najbardziej poruszających momentów wydarzenia był występ tczewianki, Laury Dziąby. Niepozorna, niepełnosprawna wokalistka urzekła wszystkich wyjątkowo silnym, charakterystycznym głosem. Wyjątkowy jest też fakt, że Laura to samouk, nie ograniczająca się do jednego gatunku muzycznego.

– Ukryte talenty tkwią w każdym z nas. Ale talent bez ciężkiej pracy to zaledwie namiastka sukcesu. Tym bardziej cieszymy się z wygranej Laury i faktu, że możemy wspierać tak wartościową inicjatywę – mówi Marek Dziurdzia, Dyrektor Produkcji i Logistyki Weber.

W nagrodę za wybitne uzdolnienia uczestnicy otrzymali do tej pory m.in. indeksy do szkół wyższych, kursy prawa jazdy, aparaty fotograficzne, a nawet wycieczki do Brukseli oraz wiele innych nagród.

Wśród sponsorów wydarzenia znaleźli się m.in. Zamek Gniew, który przygotował dla nagrodzonych vouchery hotelowe, oraz Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie, reprezentowany podczas finału przez panie Joannę Wachowską oraz Magdalenę Brzezińską.

Data publikacji: 2015-11-17 08:21
  • Talenty Pomorza
  • Talenty Pomorza
  • Talenty Pomorza
  • Talenty Pomorza

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.