Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie

Wspólne przeżywanie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i chęć śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych zjednoczyło i zgromadziło we wtorek 10 listopada społeczność szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie.

Wieczorne spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Tymawie. W intencji ojczyzny odprawił ją Ks. Proboszcz Janusz Kropiwnicki, który mówił o tym, że ojczyznę każdy z nas ma w sercu i dopóki o niej pamiętamy, będzie ona żyła.  Po mszy wraz z zaproszonymi gośćmi: panią burmistrz Marią Taraszkiewicz- Gurzyńską oraz panią sołtys Heleną Modzelewską, rodzicami i dziadkami uczniów przeniesiono się do szkoły, gdzie pieśnią uczczono pamięć i miłość do naszej Ojczyzny.
 
Tego dnia można było usłyszeć i wspólnie zaśpiewać wszystkim dobrze znane pieśni i piosenki patriotyczne, w których zaklęta jest opowieść o losach naszej Ojczyzny. Nie zabrakło takich utworów jak: "O mój rozmarynie" , "Wojenko, wojenko", "Marszu Pierwszej Brygady", czy takiej pieśni jak "Niepodległość". Występy uczniów i przedszkolaków poprzedzone krótką historią powstania danego utworu wzruszyły tego wieczora niejednego z uczestników wydarzenia.

Na koniec spotkania odbył się mały poczęstunek, w czasie którego serwowano pyszne kiełbaski na gorąco.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli w czasie jego wydawania. Niestety z powodu niesprzyjającej pogody niemożliwe stało się rozpalenie ogniska. Podziękowania należą się także pani Marii Koenig, która  była odpowiedzialna za przygotowanie całej uroczystości oraz innym nauczycielom, którzy włączyli się w jej organizację. Piękne dekoracje przygotowały panie: Maria Koenig i Katarzyna Puczyńska.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Data publikacji: 2015-11-18 09:06
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie
  • Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.