Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktywizacja skazanych

Za nami I Forum „Ekonomia ku wolności”, które odbyło się 13 listopada w Sztumskim Centrum Kultury. Spotkanie dotyczyło między innymi innowacyjnego modelu partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób osadzonych. Podczas spotkania dokonano także uroczystego otwarcia wystawy „Galopem do Wolności”.

Projekt realizowany był w szerokim partnerstwie zawiązanym między Zakładem Karnym w Sztumie, Spółdzielnią socjalną ISKRA a Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota w Gdańsku. Do projektu dołączyły także Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Dzierzgoniu.

Celem zawartego porozumienia była realizacja programu „Ekonomia ku Wolności” zakładającego aktywizację zawodową i społeczną osób skazanych i opuszczających zakłady karne przy wykorzystaniu narzędzi ekonomii społecznej. Zaprezentowano model, który został stworzony w oparciu o lokalne potencjały, współpracę samorządu, sektora społecznego, biznesu i Zakładu Karnego w Sztumie. Podczas jego tworzenia czerpano z lokalnych zasobów, które są najmocniejszą stroną całego projektu. Wśród prelegentów dzielących się swoim doświadczeniem byli m.in. burmistrz Sztumu Leszek Tabor, mjr Kazimierz Rymer zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie, Jakub Gossa wiceprezes Spółdzielni Socjalnej Iskra.

I Forum „Ekonomia ku wolności’ cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyjechały delegacje z Gdańska, Wejherowa, Elbląga, Grudziądza, Braniewa, Starogardu Gdańskiego oraz powiatów ościennych. Był to czas czerpania inspiracji, poszukiwania swoich własnych modeli, wykorzystujących lokalne szanse i możliwości oraz partnerskie współdziałanie różnych sektorów. Realizacja przedsięwzięcia udowodniła, że współpracując można osiągnąć więcej.

Na zakończenie forum dokonano uroczystego otwarcia wystawy „Galopem do Wolności” – artystycznego komponentu modelu EkW. Jest to rewernisaż prac wykonanych przez osadzonych z zakładów karnych i aresztów śledczych okręgu gdańskiego, które można obecnie oglądać w Sztumskim Centrum Kultury.

Nowatorski model to część pierwszego w kraju programu re-adaptacyjnego „Ekonomia ku Wolności” realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) Dobra Robota w Gdańsku, Zakład Karny w Sztumie oraz Spółdzielnię Socjalną Iskra w Sztumskim Polu.

Data publikacji: 2015-11-18 10:36

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.