Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

"Obycie umila życie"

Odrobina bezinteresownej życzliwości niewiele kosztuje, a potrafi zdziałać cuda. O tym mogą przekonać się uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, gdyż jak co roku w miesiącach listopad-grudzień w szkole realizowany jest projekt „Obycie umila życie”... Spróbujmy sobie wyobrazić, o ile przyjemniej spędzalibyśmy czas w szkole bez wszystkich niepotrzebnych złośliwości, agresji, obrażania się nawzajem.

Poetyckie Andrzejki

W piątkowy wieczór, 27 listopada, w Sali Wystawowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego, spotkali się na „Poetyckich Andrzejkach” miłośnicy literatury pięknej z terenu gminy Gniew.

Żonglowanie z mistrzem

9 listopada gniewscy gimnazjaliści uczestniczyli w nietypowym pokazie sportowym. Na parkiecie sali gimnastycznej wystąpił wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek - Janusz Chomontek. Mistrz prezentował swoje umiejętności i opowiadał też o swojej karierze, zachęcając uczniów do uprawiania sportu, dzięki któremu można spełnić swoje marzenia.

Walka o najwyższe trofea

24 listopada br.  miał miejsce XVII Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasi najlepsi w powiecie gracze: Brzycki Mikołaj (kl. II C), Kapuściński Julian (kl. II E) i Rezmer Dawid (kl. II D) zmierzyli sie tym razem z uczniami z gdyńskich gimnazjów. Po zaciętych bojach uczniowie gniewskiego gimnazjum zajęli w tych rozgrywkach drugie miejsce.

VI Runda Ligi Piłki Siatkowej

W sobotę, 21 listopada br., do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Dziewczęta z Gimnazjum im. gen. Hallera w Gniewie wykazały się niezwykłym duchem walki. Zawody charakteryzowała bardzo wyrównana gra zawodniczek...

Świąteczne życie odpadu

Już po raz kolejny zachęcamy wszystkich do udziału w świątecznym konkursie organizowanym przez Eko-Centrum Heliantus. Prace zgłaszać mogą osoby indywidualne i grupy. Konkurs potrwa do 15 grudnia i przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Gniew.

Wyłoniono zwycięzcę

25 listopada 2015 roku w środę odbył się w Gimnazjum im. gen. J. Hallera etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. Zwycięzcą w tych zmaganiach został Szymon Betka. Gratulujemy.

Noc Listopadowa

Poniedziałkowy wieczór uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa spędzili w szkole. Młodzi ludzie przygotowali tego dnia spektakl historyczny opisujący Powstanie Listopadowe. Były kostiumy, scenografia i zachwyceni goście.

Koncertowo w Barze Zamkowa

5 grudnia (sobota) o godz. 19:30, na scenie Baru Zamkowa wystąpi artysta Bruno Światłocień. Zespół powstał z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 roku w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę „Czerń i Cień” Styl zespołu to gatunki darkwave, new wave, industrial noise i ambient. Zapraszamy.

Starówka w rozkopach

Małym krokami rozpoczyna się rewitalizacja starówki. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące wymiany sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Zakończyć się one mają do marca 2016 r. Wtedy ogłoszone zostaną przetargi na wykonanie robót budowlanych. Prace rozpocząć się mają w czerwcu 2016 r. Jako pierwsza zmodernizowana ma zostać ul. Sobieskiego.

Ogłoszenie burmistrza

Informujemy, że w środę, 2 grudnia, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 4 grudnia, w godzinach 8.00-11.00.

Nietypowa lekcja matemtyki

Jak dobrze zapamiętać wzory na pole koła i długość okręgu? Wie to klasa III b z Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Na trzysetną lekcję Pani Katarzyna Puczyńska wraz z klasą zamówili pizze. Nauczycielka przygotowała specjalne zadania i to nie tylko matematyczne. Pyszna zabawa w matematykę pozwoliła wszystkim wytrenować umiejętności oraz poszerzyć wiedzę.

Konkurs fotograficzny

Prześlij już dziś zdjęcie Twojego dziecka w ramach akcji „Świąteczne gwiazdeczki”. Czekają nagrody - bony na zakupy, świąteczne, profesjonalne sesje zdjęciowe i kosze pełne smakołyków.

SP Gniew awansuje dalej

Półfinały wojewódzkie tenisa stołowego rozegrano 24 października w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

KCK - grudniowy repertuar

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W październiku mamy okazję obejrzeć filmy: "Igrzyska śmierci: Kosogłos 2", premierowo "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", a także retransmisję baletu "Dziadek do orzechów" Teatru Boloshoi z Moskwy. Nie zabraknie również wielu ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Mistrz Karate z Japonii w Gniewie

Miło nam poinformować, że na zaproszenie senseia Kazimierza Marut do Gniewu przyjedzie sensei Taiga Horii - mistrz młodego pokolenia. Będzie to pierwsza w dziejach naszego miasta i powiatu Tczewskiego wizyta przedstawiciela Karate z Japonii. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby uczestniczyć w treningach bez względu na wiek i staż, 12 grudnia br. o godz. 10.00 na Halę - Widowiskowo Sportową przy ul. Kusocińskiego w Gniewie.

Otwarty nabór partnerów

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego.

Pogrzeb wielkiego Kociewiaka

W ostatnich dniach października dotarła do nas wiadomość o śmierci wielkiego regionalisty, Jana Ejankowskiego. Pogrzeb Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 w Piasecznie. Różaniec odmawiany będzie o godz. 10.30.

Trwają przygotowania do świąt

Pod koniec listopada oraz w grudniu uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera brali udział w warsztatach, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Zajęcia prowadziła pani Renata Müller, która wprowadzała młodych gimnazjalistów w tajniki papierowych ozdób bożonarodzeniowych.

Walczyli o puchar Kopernika

Gniewscy baśkarze 29 listopada wzięli udział w Turnieju Czarnej Baśki w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Gniewianie ponownie wywalczyli na nim wysokie miejsca. Drużynowo grupa Hotel Zamek Gniew zajęła drugie miejsce. Podobnie uplasował się Stanisław Paluchowski, indywidualnie zajmując również drugą lokatę. Serdecznie gratulujemy!Organizatorem wydarzenia byli: Klub AS PIK, PiMBP - Chełmżyński Ośrodek Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie / o Toruń. Patronat nad turniejem objęli Burmistrz Chełmży oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Zabawa andrzejkowa

30 listopada w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' zorganizowano zabawę andrzejkową. Dzieci przyszły w przepięknych strojach, świetnie wcielając się w swoje role. Jak na Andrzejki przystało, uczestnikom towarzyszył nie tylko taniec, ale również lanie wosku, rzucanie monetą na szczęście, czy odkrywanie kim będę, jak dorosnę. Na koniec na przedszkolaków czekał poczęstunek. Tego dnia, dzięki zabawom i wróżbom andrzejkowym, dzieci choć na moment mogły się przenieść myślami w świat magii.

Zbadaj nerki za darmo

Nowa akcja NEFROTEST ruszyła właśnie w powiecie kwidzyńskim oraz gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafiło do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek, a skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie).

Ważne dla osób niepełnosprawnych

Turnus rehabilitacyjny będący zorganizowaną formę aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami wypoczynku, często oznacza ogólną poprawę psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych osób niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie pragnie poinformować o zasadach przyznawania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w 2016 roku.

Mikołajkowy wyjazd integracyjny

Uczniowie gniewskiego gimnazjum z klas Ih, IIh i IIIh oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wraz z wychowawcami 2 grudnia udali się do kina „Helios” na film „Listy do M 2”. Jest to komedia romantyczna, której akcja toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia, przez co wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój.

Notatka służbowa ws. gotowości przyjęcia uchodźców

Publikujemy notatkę służbową sporządzoną w oparciu o rozmowę telefoniczną Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej z Ewą Sobczyk, starszym specjalistą w Wydziale Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, dotyczącą gotowości przyjęcia uchodźców przez gminę Gniew.

Spotkanie

Veolia Północ Sp. z o. o. w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew zapraszają mieszkańców na spotkanie w dniu 10 grudnia 2015 r. o godz. 17:30, które odbędzie się w sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie Pl. Grunwaldzki 16/17 w sprawie: Możliwości przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2015 r.” ogłoszony w dniu 6 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Spotkanie z Mikołajem

Grudzień to magiczny miesiąc... 4 grudnia, ku niespodziance maluszków, w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' pojawił się św. Mikołaj. Radość przedszkolaków była wielka, ich oczy promieniały w wyczekiwaniu na prezenty.

Dzień Wolontariusza w Opaleniu

"Zapalone dzieci" to nazwa projektu, który swój finał miał 5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Były nagrody, podziękowania i dwa spektakle. Opaleńska młodzież przygotowała dla gości teatr cienia "Fabryka marzeń" i pokaz fireshow.

Kolejna wizyta św. Mikołaja

W piątek 4 grudnia do Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie zawitał Święty Mikołaj. Jego przybycie sprawiło wielką radość wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Oprócz słodkich upominków, którymi obdarował wszystkie dzieci i pracowników szkoły, Mikołaj podarował im  piękną, pachnącą lasem choinkę, przy której będą śpiewać kolędy w czasie szkolnej wigilii.

Mikołajki w gniewskim przedszkolu

Mikołajki mogą być jak z bajki, dlatego 4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci i nie tylko one z wielkim utęsknieniem wyczekiwały tej magicznej daty. Już od samiutkiego ranka na naszych milusińskich czekała baśniowa, świąteczna sceneria, a sam Święty już z daleka witał wszystkich serdecznie. Dzieci były bardzo zaskoczone a na ich twarzach malował się cień niedowierzania, a zarazem wielka radość.

Konkurs dla NGO

Od 26 listopada do 14 grudnia 2015 roku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, ukierunkowanych na zwiększenie zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Zakończenie V Kongresu Kociewskiego

4 grudnia (piątek) 2015 r., w Centrum Kultury "Zamek" w Nowym, odbyło się uroczyste zakończenie V Kongresu Kociewskiego, którego oficjalny program zawierający aż dwadzieścia dwa wydarzenia o niezwykle różnorodnym charakterze, realizowany był na terenie całego Kociewia od 10 lutego br.

Świąteczna niedziela

Wyjątkowo w tym roku organizowany już od kilku lat Jarmark Świętego Mikołaja przypadł 6 grudnia. W minioną niedzielę, poczuć więc można było prawdziwą mikołajkową atmosferę. Na ulicy Piłsudskiego mieliśmy okazję zakupić wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane przez rękodzielników nie tylko z naszej gminy. Nie zabrakło również wspaniałych ciast, które jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Świąteczne koncertowanie

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie związana jest z chęcią dzielenia się świąteczną piosenką. Z tej okazji chór szkolny Bel Canto zaprasza serdecznie na „Koncert świąteczny”, który odbędzie się 15 grudnia (wtorek) 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Opaleniu.

Informacja dla wolontariuszy

Powiatowa Gala Wolontariatu odbędzie się w tym roku 11 grudnia (piątek)  o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wolontariusze z terenu gminy Gniew, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, a nie mają jak się tam dostać, zgłaszać mogą chęć udziału w spotkaniu  do Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 16/17), tel 58 535 40 21 do środy (9 grudnia) do godziny 14.00.

Obwieszczenie

Publikujemy obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 19 listopada 2015 roku o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń na terenie gminy Gniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

"Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015"

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2015 r. miasto i gmina Gniew podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowanie realizacji w 2015 r. zadania pn.: "Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015" do kwoty 5 530,00 zł.

Przyjdź na szkolenie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, BP ODR w Tczewie zaprasza na szkolenie „Zasady obrotu ziemią od 2016 roku”. Szkolenie, obejmujące omówienie zmian wynikających z Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, odbedzie się 18 grudnia (piątek) 2015 r. w Domu Kultury w Subkowach, ul. J. Wybickiego 22 o godz. 10:00.  

Świąteczne muzeum

Przez dwa dni pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie bawić się będą w Mikołajów i ich pomocników. Dziś (7 grudnia) w specjalnych świątecznych warsztatach udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, za wyjątkiem przedstawicieli klas 6. Jutro (8 grudnia) na zamkowym dziedzińcu przygotowywać świąteczne stroiki, kartki i pierniki będą uczniowie z Opalenia.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie rozstrzygnięty

Dnia 27 listopada 2015 r. odbył się XVII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie. W zawodach tych startowali również uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera, tworząc reprezentację dziewcząt: Brzóska Magda (II D), Stawicka Anna (II E), Niziołek Kinga (I C), Guzdaj Joanna (III D) i chłopców: Rezmer Dawid (II D), Kapuściński Julian (II E), Wiatrowski Mateusz (II D). Obie drużyny zajęły w tych zmaganiach piąte miejsce. Gratulujemy.

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Mikołajkowy Festyn Rodzinny. Było to przedsięwzięcie o charakterze środowiskowym, przeznaczone dla mieszkańców Gniewu i okolic. Zgromadziło wielu rodziców z dziećmi oraz dziadków, dla których społeczność szkoły przygotowała mnóstwo atrakcji. Przybyłych przywitali Śnieżynka i Elf Zapominalski, który trąbką sygnalizował poszczególne etapy zabawy.

Mikołajkowy wyjazd do kina

W poniedziałek 7 grudnia uczniowie i wychowawcy poszczególnych oddziałów  Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany "Dobry Dinozaur" i film przygodowy "Bella i Sebastian 2". Dzieciom dopisywał dobry humor, a filmy wzruszyły i bawiły.

Mewa Gniew zwycięzcą VI Turnieju Mikołajkowego

5 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie, rozegrano VI Turniej Mikołajkowy Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych.  Najlepszą drużyną okazała się Mewa Gniew, a w kategorii młodszej Weber Gniew. Królem strzelców został Maciej Konzorski z Wisły Walichnowy. Podczas rozgrywek zdobył 10 bramek.

Krzysztof Tyda zwycięzcą II Memoriału im. Rajmunda Kirszensteina

21 zawodników stawiło się na II Memoriał im. Rajmunda Kirszenstein oraz XVII Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia, które odbyły się 6 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Tyda z Gdańska, najlepszą szachistką Małgorzata Wiecka z Gniewa.

Świąteczne seanse

3 i 4 grudnia br. odbyły się wyjazdy uczniów gniewskiego gimnazjum do Starogardu Gdańskiego. Klasy: I a, I b, I c, I d, I e i II a udały się wraz z wychowawcami i opiekunami do Galerii Neptun, gdzie oglądały film "Listy do M2". Wyjazd był również okazją do wspólnej integracji. Polska produkcja, która bije obecnie rekordy popularności wśród widzów, wprowadziła uczniów w świąteczny nastrój.

Wolontariuszem trzeba być nie tylko od święta, ale zawsze

Szkolny Klub Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie już od 8 lat działa na terenie Gminy Gniew. Mimo swojego święta, aktywnie pracowali w dniach 4-6 grudnia, podczas Świątecznej Zbiórki Żywności.

Mikołajki na sportowo

Dnia 6 grudnia już po raz trzeci rodzice zorganizowali turniej Mikołajkowy dla dzieci z KS MEWA Gniew. W programie był turniej piłki nożnej dzieci kontra tatusiowie, wyścigi mikołajów, tor przeszkód. Rodzice upiekli pyszne domowe ciasta i przynieśli słodkości. Wszyscy świetnie się bawili, integrowali się i spalali kalorie podczas potyczek rodzinnych.

Turniej o Puchar Dyrektora GOS w Gniewie

W dniach 28 listopada oraz 5 grudnia br. na gniewskim orliku rozegrano Turniej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. W wydarzeniu wzięło udział 5 drużyn z roczników 1999-2002.I miejsce zajęła drużyna Królewscy Gniew. Gratulujemy.

Pożegnanie wielkiego regionalisty

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili dzielili z nami smutek i żal, uczestniczyli we mszy św., pogrzebie i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jana Ejankowskiego.

Bezdomne zwierzęta odwiedził Święty Mikołaj

Zima, to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Czasem wystarczy drobiazg, aby obudzić radość w ich sercach – smakołyk, kostka, ciepły kocyk czy zabawka sprawiają, że pies czy kot zapominają, choć na chwilę o schroniskowej rzeczywistości. Dlatego też, 8 grudnia do tczewskiego schroniska dotarły wszystkie te rzeczy, które udało się uzbierać w trakcie akcji prowadzonej przez gniewskie gimnazjum.

Weź udział w konkursach

Pragniemy poinformować o możliwości wzięcia udziału w otwartych konkursach ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim oraz w zakresie edukacji ekologicznej i działań proekologicznych w okresie  od 1 marca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Termin składania ofert upływa w dniu 12 stycznia 2016 r. godz. 15:00.

Obwieszczenie Dyrektora RZGW w Gdańsku

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zawiadamia o sporządzeniu i poddaniu do publicznej wiadomości projektu Planu przeciwdziałania skutkowm suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły wraz ze wskazaniem obszarów najbardziej narażonych na jej skutki. W celu zapewnienia możliwości udziału społeczeństwa Dyrektor RZGW w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa i właczenia się w prace nad tym dokumentem.

Znasz tego psa?

W dniu dzisiejszym, 9 grudnia, w Nicponii, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Taneczne Mikołajki

Z okazji Mikołajek grupa taneczna TeenagDance zorganizowała dla wszystkich uczestników warsztatów taneczne Mikołajki. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie czapeczkę mikołajkową. Przedsięwzięcie jest zwieńczeniem projektu, który został zorganizowany przez młodzież z gminy Gniew, która w współpracy z gniewską biblioteką organizuje w każdy poniedziałek warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z całej gminy.

Tworzymy Piękno VIII

W tym roku już po raz ósmy pod hasłem „Tworzymy Piękno” zorganizowane zostały: Powiatowy Konkurs Poetycki  na najpiękniejszy wiersz pt. „Ziemia na której mieszkam”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dom rodziny – dom kociewski” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Kociewski krajobraz w obiektywie”. 9 grudnia w Sali Kameralnej odbyła się gala rozdania nagród laureatom konkursów.

Echa Andrzejek

W ostatnich dniach listopada, tak jak na terenie całej gminy Gniew, również w Kursztynie obchodzono Andrzejki. Nie zabrakło wróżb, miłej atmosfery i oczywiście słodkiego poczęstunku.

Mikołajki dla Bartka w gniewskim gimnazjum

7 grudnia br., w gniewskim gimnazjum odbył się Kiermasz Mikołajkowy dla Bartka. Placówkę odwiedził także sam św. Mikołaj. Uczniowie, jak i nauczyciele, pamiętali o świątecznych przebraniach. Wyłoniono zwycięzców konkursów przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Chór Cantores Minores powalczy o nagrody

Chór Cantores Minores zaprasza 11 grudnia br. na 1. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Świątecznej w Sopocie. Wstęp na przesłuchania i koncerty jest wolny.

Świąteczne przedstawienie

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrały się w środę 8 grudnia na przedstawienie pod tytułem ,,Zamieszanie ze świętami’’, które wystawione zostało w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Zabawa św. Andrzeja w PSP SPSK w Tymawie

22 listopada w PSP SPSK w Tymawie odbyła się zabawa św. Andrzeja. Wydarzenie to poprowadził: DJ Cube i DJ Arturo. Samorząd Szkolny przygotował wróżby andrzejkowe i niespodzianki. Odbył się również konkurs tańca nowoczesnego.

Złote Gody

Złote Gody obchodzili Państwo Maria i Ryszard Pieleccy z Gniewa. Państwo Pieleccy wychowali 3 synów , doczekali czworga wnucząt. Otoczeni kochającą rodziną zachowali radość i pogodę ducha. Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska udekorowała Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Mikołaj uczył dzieci segregować śmieci

W dniu 6.12.2015 r. w sołectwie Kolonia Ostrowicka odbyło się Spotkanie Mikołajkowe. Uczestniczyło w nim łącznie ok. 60 osób - dzieci wraz z opiekunami. Podczas imprezy wpleciono elementy kampanii edukacyjnej na temat prawidłowej segregacji odpadów, mającej za zadanie podnoszenie świadomości mieszkańców i zwiększenie zaangażowania w segregację.

To ostatnie dni, by zdobyć grant z Kulczyk Foundation

Najlepsze pomysły infrastrukturalne lub dotyczące przedsiębiorczości mogę liczyć na wsparcie Kulczyk Foundation. Konkurs grantowy przeznaczony jest m.in. dla organizacji, instytucji, szkół, zrzeszeń, czy firm.  Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 grudnia o godz. 23.59. Jest o co walczyć, gdyż chodzi o kwoty do 25 tys. zł.

Aktualne programy współpracy z organizacjami pozarządowymi

2 grudnia Rada Miejska w Gniewie uchwaliła Wieloletni program współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na lata 2016 2019 oraz Roczny program współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok. Dokumenty dostępne są na stronie www.gniew.pl w zakładce Organizacje Pozarządowe.

Sensei Taiga Horii szkolił w Gniewie

W miniony weekend (11-12 grudnia) na zamku w Gniewie odbyło się zgrupowanie Karate Tradycyjnego. Gościem specjalnym na zaproszenie senseia Kazimierza Maruta (3 Dan) był sensei Taiga Horii (3 Dan) reprezentant Japonii, mistrz młodego pokolenia.W inauguracji seminarium udział wzięli Burmistrz Gniewa Maria Taraszkiewicz Gurzyńska, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski oraz członek zarządu powiatu Adam Klimczak. Pierwszy trening odbył się na dziedzińcu zamku krzyżackiego. Po zaprezentowaniu technik i kata przez senseia Taigę rozpoczął się nocny trening.

Kolejny sukces Cantores Minores

Chór Cantores Minores 11 grudnia wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Świątecznej w Sopocie „Mundus Cantat”. W imprezie wzięły udział chóry z Finlandii, Litwy, Łotwy i Polski. Po przesłuchaniu wszystkich grup jury przyznało trzy wyróżnienia, jedno z nich trafiło do gniewskiego chóru. Nasi reprezentanci, Cantores Minores, zdobyli 81 punktów na 100 możliwych, w kategorii chórów do lat 16.

Nagroda Radia Głos dla Gminy Gniew

Nagrodę Radia Głos „Vox Pelplini” za rok 2015, za szczególnie serdeczną i aktywną współpracę od wielu lat przyznano Miastu i Gminie Gniew. Statuetkę wręczył w Pelplinie 14 grudnia podczas dorocznego spotkania opłatkowego dla samorządów i instytucji współpracujących z diecezją pelplińską biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Z niekrytym wzruszeniem odebrała ją burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Informacja o wyniku naboru

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z naborem partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu, którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta otrzymano jedną ofertę. Złożyła ją Fundacja Obywatelska w Gniewie.

Świąteczny nastrój

Członkowie Błękitnej Wstęgi spotkali się 15 grudnia, aby wspólnie miło spędzić czas, złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Była choinka, dużo słodyczy i kolędy.

Szukamy rodziny Lidii Zawadzkiej (z domu Szewczyk)

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Wągrowca poszukująca rodziny pochodzącej z naszego regionu. Dziadkowie Lidii Zawadzkiej, Stanisław i Stanisława(z domu Bednarkiewicz) Szewczyk mieszkali w Bielawkach. Byli oni rodzicami 8 dzieci. Jednym z nich był Julian Szewczyk, ojciec pani Lidii. Mężczyzna mieszkał i pracował w Gniewie.

Odbiór odpadów w okresie świątecznym

Sita Północ informuje, że z powodu Świąt Bożego Narodzenia odbiór odpadów komunalnych od podmiotów, które mają podpisane indywidualne umowy z tą firmą, zamiast 25 grudnia 2015 r. nastąpi w dniu 28 grudnia 2015 r.; oraz zamiast  1 stycznia 2016 r. nastąpi 31 grudnia 2015 r. Zakład za utrudnienia przeprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gniew.

Warsztaty plastyczne

18 listopada w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem przedszkolaków, słuchaczy Uniwersytetu III wieku i pensjonariuszy DPS-u. Tematem warsztatów była tematyka kociewska. W miłej, ciepłej atmosferze przedszkolaki z pomocą seniorów za pomocą różnorodnych technik wykonały prawdziwe dzieła sztuki - efekt końcowy był zdumiewający.

Przedszkolaki uwielbiają wycieczki do kina

7 grudnia dzieci ze starszych grup wybrały się na  wycieczkę do kina 3D w Kwidzynie na bajkę pt. „Dobry dinozaur”. Tego dnia od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, ponieważ  podekscytowani przedszkolacy nie mogli doczekać się godziny wyjazdu. Już podczas drogi toczyły się rozmowy na temat bajeczki.

„…zanim kupisz prezent świąteczny”

15 grudnia 2015 r. (wtorek), w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego w Starostwie Powiatowym w Tczewie, przy ul. Piaskowej 2, odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne pt. ,,zanim kupisz prezent świąteczny”, którego celem jest uświadomienie słuchaczy o potencjalnych zagrożeniach związanych z oszustwami w okresie świątecznym oraz wskazanie im możliwości zapobiegania tego rodzaju incydentom. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. Zapraszamy.

Jarmark Bożonarodzeniowy

W dniach 19-20 grudnia w Tczewie odbędzie się III Jarmark Bożonarodzeniowy. Na klientów czekać będą staropolskie wyroby, wędliny, chleb litewski, miody pitne, domowe pierogi, grzane wino i piwo, a ponadto ozdoby świąteczne, domki z piernika, rękodzieło , biżuteria, upominki. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Gminne Spotkanie Opłatkowe

Pragniemy zaprosić Państwa na Gminne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. o godz. 15.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Grudzień 2015 r.

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Grudzień 2015 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Gniewie

Uroczyste przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN TGM 18 340 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyło się 14 grudnia. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy, a także wiele zaproszonych osób z środowiska strażackiego.

„Zamieszanie ze Świętami”

9 grudnia 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich wraz z oddziałem przedszkolnym w Gogolewie wyruszyli na wycieczkę do Miejskiego Domu Kultury w Pelplinie. Celem wycieczki było wzięcie udziału w spektaklu pt. „Zamieszanie ze Świętami” oraz spotkanie Świętego Mikołaja.

Porządek obrad sesji Rady miejskiej w Gniewie

Przewodnicząca VII kadencji Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska pragnie serdecznie zaprosić mieszkańców na XVI Sesję Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, która odbędzie się 30 grudnia br. (środa) o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6.

Nieograniczona, dziecięca fantazja

Dzieci w czasie zabawy i poprzez zabawę zdobywają coraz to nowe umiejętności i wiadomości. Dobra współpraca między domem rodzinnym dziecka a środowiskiem przedszkolnym jest bardzo ważna dla właściwego rozwoju przedszkolaków. Bez wątpienia ta myśl przyświeca pracownikom przedszkola w Jeleniu, gdzie zawsze jest  miło i wesoło, gdzie wiele dzieje się każdego dnia. 

 • Nieograniczona, dziecięca fantazja
 • Nieograniczona, dziecięca fantazja
 • Nieograniczona, dziecięca fantazja
 • Nieograniczona, dziecięca fantazja
 • Nieograniczona, dziecięca fantazja
 • Nieograniczona, dziecięca fantazja

Mikołajkowy Turniej Baśki

Dobiegł końca Mikołajkowy Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. W turnieju uczestniczyło wielu gniewskich baśkarzy, m. in. MAKPOL Gniew, Hotel Zamek Gniew, Pelplinkowo, którzy przynależą do koła nr 3 w Gniewie oraz niezrzeszone w kole Atomy Gniew. Zwycięzcą turnieju w kategorii drużynowej został MAK-POL Gniew. Gratulujemy.

Gniewianie odznaczeni na Powiatowej Gali Wolontariatu

Powiatowo-Gminna Gala Wolontariatu zorganizowana została w tym roku w Pelplinie. W piątek, 11 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury nagrodzono społeczników z terenu powiatu tczewskiego i z gminy Pelplin. Nie zabrakło również nagród i wyróżnień dla gniewskich wolontariuszy, organizacji i firm. Powiatowo-Gminną Galę Wolontariatu uświetnił występ Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

FAMA Gniew Orłem Polskiej Przedsiębiorczości

Orły Polskiej Przedsiębiorczości i tytuły Firm i Instytucji Roku 2015 to nowa odsłona realizowanego od 13 lat konkursu Mazowiecka Firma Roku. W tegorocznym plebiscycie, w kategorii Przemysł Metalowy i Automatyka, nagrodę Pomorska Firma Roku otrzymała gniewska spółka FAMA Gniew. Po raz kolejny docenione zostały prężna działalność firmy, jej nowoczesne produkty i usługi, wyróżniające się na tle konkurencji.

IX Gminna Gala Wolontariatu

W środę, 16 grudnia na zamku w Gniewie odbyła się kolejna edycja Gminnej Gali Wolontariatu. Ponownie, na wniosek Kapituły, burmistrz podziękowała wszystkim wolontariuszom, organizacjom, firmom i instytucjom za ich całoroczny trud i zaangażowanie w działania społeczne.

 • Świątecznie w DPS
 • Świątecznie w DPS
 • Świątecznie w DPS
 • Świątecznie w DPS
 • -
 • Świątecznie w DPS
 • Świątecznie w DPS
 • Świątecznie w DPS
 • Świątecznie w DPS

Srebro w drużynowym tenisie stołowym

W SP 28 w Gdyni rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. W rozgrywkach startowało pięć zespołów, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszych zespołów województwa pomorskiego. Zespół SP z Gniewu występujący w składzie: Patryk Kwiatkowski, Maksymilian Pek oraz Jakub Puczyński wywalczył drugie miejsce.

„Stół bożonarodzeniowy na Kociewiu"

W minioną sobotę, 12 grudnia, w Fabryce Sztuk w Tczewie już po raz czwarty odbył się  Powiatowy Przegląd „Stół bożonarodzeniowy na Kociewiu". Gminę Gniew w tym wydarzeniu reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brodów Pomorskich. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz – Gurzyńskiej oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Gniewie Walentyny Czapskiej.

Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

Po raz czwarty odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa  w Gniewie. Impreza odbyła się w czwartek, 17 grudnia na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie.

Europa dla obywateli

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 20 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni.

Wielojęzyczne święta

W Domu Kultury w Opaleniu 17 grudnia odbył się konkurs zimowej piosenki. Zadanie nie było wcale takie łatwe, ponieważ uczniowie zmierzyć się musieli z utworami niepolskojęzycznymi. Przeważały występy po angielsku, nie zabrakło też jednak utworów po niemiecku.

Trening karate odwołany

Informujemy, że trening karate w dniu dzisiejszym, tj. 18 grudnia (piątek) nie odbędzie się z powodu wyjazdu na szkolenie.

Tajemnice Starego Miasta

Miasto tak stare jak Gniew kryć musi wiele sekretów. Ich odkrywaniem zajęli się uczestnicy projektu „Leby. Historia kupiectwa gniewskiego”. W ramach programu odbyły się konkursy, kawiarenki obywatelskie, warsztaty, spotkania i spacery. Wszystko po to, aby lepiej poznać gniewski rynek.

Świąteczna kraina

Betlejemska historia narodzin Pana Jezusa stała się po raz kolejny inspiracją do przygotowania przedstawień jasełkowych w naszym przedszkolu. W dniach 15 – 17 grudnia przedszkolaki z wszystkich grup, z szczególną radością i przyjemnością, zaprezentowały swoje przedstawienia jasełkowe, dedykując je kochanym rodzicom.

Wigilia w klubie Seniora

Z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, 17 grudnia 2015 r. w członkowie Klubu Seniora "Wesoła Jesień" spotkali się przy wigilijnym stole. Śpiewanie kolęd, świąteczne życzenia, unoszący się aromat kawy i pomarańczy towarzyszył przez cały czas naszym klubowiczom.

Warsztaty świąteczne w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gniewie zorganizowali dla uczniów z gminy Gniew warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonywali miedzy innymi anioły czy bombki. W ten przedświąteczny czas na warsztaty prowadzone przez Renatę Muller do gniewskiej biblioteki zawitały klasy ze Szkoły Podstawowej w Gniewie, Gimnazjum w Gniewie i Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Organizacja i upowszechnianie kultury w gminie Gniew – wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2016 roku” ogłoszony w dniu 23 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2016 roku” ogłoszony w dniu 23 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Ogłoszenie

Informujemy, że zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 18 grudnia 2015r. Zarządzeniem Nr 153/15 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Wyjazd na kręgle

W mikołajkowych czapeczkach, uczniowie klas II e i III b gniewskiego gimnazjum, 11 grudnia udali się do kręgielni U7 w Gdańsku. Klasy integrowały się z opiekunami ucząc się sztuki gry. Na siedmiu torach rozgrywała się zażarta walka o każdy punkt.

Gniewscy baśkarze podsumowali miniony sezon

W piątek, 18 grudnia br., podsumowano Gniewską Ligę Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Najlepsi zawodnicy to Kazimierz Rajski i Tomasz Poleszak. – Mam nadzieję, że Baśka nigdy nie zaginie – powiedziała Burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska, gratulując graczom 5-tej, jubileuszowej, edycji ligi.  – Podziwiam Państwa pasję i chęć do gry.

Klasa I a na warsztatach w DPS-e

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. Z taką otwartością i dobrocią spotkała się klasa I a z gniewskiego gimnazjum, która wraz z wychowawcą Katarzyną Puczyńską udała się na warsztaty do Domu Pomocy Społecznej.

Góra Grosza policzona

4 grudnia w Szkole Podstawowej w Gniewie zakończyła się tegoroczna dwutygodniowa akcja "Góra Grosza". Jej cel pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. W pocie czoła wielu uczniów liczyło zebrane pieniążki, których było bardzo dużo. Wynik był niesamowity.

Złote Gody

Sześć par małżeńskich z miasta i gminy Gniew przeżyło wspólnie 50 lat i tym samym doczekało Złotych Godów. Wszystkie Pary zostały udekorowane medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmiany godzin urzędowania UMiG Gniew w okresie świątecznym

W imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, pragniemy poinformować mieszkańców, że dnia 24 grudnia 2015 r. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie nieczynny (wolne za 26.12.2015 r.), natomiast dnia 31 grudnia 2015 r. będzie czynny od godz. 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Świetlice pięknieją

Remont świetlicy wiejskiej w Nicponi rozpoczął się w połowie grudnia. Odnowione zostanie zaplecze obiektu, czyli kuchnia, łazienka i kotłownia. Prace kosztować będą 2 tys. 400 zł i zakończyć się mają do końca tego roku. W remontowanych pomieszczeniach zostanie podwieszony i ocieplony sufit, a ściany zostaną wycekolowane i pomalowane.

Gniewski Sylwester pod Gwiazdami

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na „Gniewski Sylwester pod Gwiazdami”, który odbędzie się na Rynku Starego Miasta w godzinach od 23:00 do 1:00. Baw się razem z nami.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2016.

Publikujemy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2016. Jednocześnie informujemy o nowych stawkach wywozu odpadów - 13,50 zł (zbierane selektywnie), 27,00 zł (zbierane w sposób zmieszany) miesięcznie za osobę. Wszystkie osoby, które złożyły deklaracje otrzymają zawiadomienie o wysokości stawki. W tej sytuacji nie ma potrzeby składania nowych deklaracji.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu

Publikujemy informacje Burmistrz Miasta i Gminy Gniew o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego gminy Gniew: "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2016”. W wyniku postępowania konkursowego została wyłoniona organizacja, której gmina Gniew powierzy realizację ww. zadania. Organizacją tą jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.

 

Turniej Świąteczny w UKS Olimpii Gniew

W czwartek, 17 grudnia, dzieci i młodzież z sekcji tenisa stołowego rozegrała turniej świąteczny. Zmagania te były podsumowaniem realizowanego projektu GIS. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nie brakowało wielu emocjonujących pojedynków, toczonych w duchu rywalizacji fair-play.

Gniewscy badmintoniści na podium

Dwa zespoły najmłodszych badmintonistów ze Szkoły podstawowej w Gniewie, wywalczyły brązowe medale w finałach wojewódzkich gier drużynowych badmintona. Igrzyska wojewódzkie rozegrano systemem "każdy z każdym", 27 listopada br. na hali GOS w Gniewie.

Sukces Juniorów Sobieski Gniew

Juniorzy B1 KS Sobieski Gniew, po rudzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2015/2016 zajmują  wysokie 3 miejsce w IV grupie rozgrywkowej Podokręgu Malborskiego, Polskiego ZPN. Poniżej prezentujemy materiał przygotowany przez KS Sobieski Gniew, dot. sukcesów zawodników klubu.

Podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej

Przedstawiamy informacje firmy Veolia dot. podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej. W załączonych dokumentach znajdą Państwa odpowiedzi na pytania: jak się podłączyć, ile to kosztuje i jakie korzyści za sobą niesie.

Stypendia rozdane

Po raz kolejny, w ramach programu stypendialnego "Weber Start", Zakład Produkcji Keramzytu w Gniewie  nagrodził gniewskich gimnazjalistów za dobre wyniki w nauce. Stypendia zostały przyznane przez przedstawicielkę firmy Joannę Wachowską, podczas uroczystej gali która odbyła się 21 grudnia br. W tym roku największą wiedzą w części matematyczno-przyrodniczej egzaminu próbnego klas trzecich wykazali się Patryk Cieszyński, Krzysztof Osiak oraz Julia Jaskólska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
 

Wigilijne spotkanie

21 grudnia w Sali Kameralnej odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami gniewskiego samorządu złożyli sobie przedświąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Puchar w Karate Tradycyjnym

W miniony weekend w dniach 18-20 grudzień w Starej Wsi odbyło się zgrupowanie karateków w ramach Sportowego Talentu. Przybyło 120 młodych sportowców z klubów uczestniczących w programie.

Rodzinne warsztaty - stroik świąteczny

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców i dziadków maluszków. Pomimo, iż grudzień przyniósł kołderki i syropki dla niektórych Smerfów, to warsztaty i tak zaowocowały.

Gniewianie liderami Gwiazdkowego Turnieju Szachowego

W niedzielę, 20 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie, odbył się Gwiazdkowy Turniej Szachowy o Puchar Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS. „ Tu była szachowa stolica”, podkreślał witając zawodników Wiesław Szczodrowski  z Pomorskiego Zrzeszenia LZS.   Zwycięzcą turnieju został Adam Kirszenstein.

Jest taki Wieczór w roku…

„ Jest taki Wieczór w roku (…), Wieczór Wigilijny. Noc, w której Bóg stał się człowiekiem i znalazł się pośród nas…” We wtorek, 22 grudnia br., w gniewskim gimnazjum, odbyła się szkolna wigilia. Każda z klas, wraz z wychowawcami i zaproszonymi pedagogami, spotkała się przy odświętnie nakrytym stole. W eter płynęły kolędy i życzenia. Był czas na łamanie się opłatkiem.

Informacja dla mieszkańców Nicponi

Publikujemy pismo Powiatowego Zarządu Dróg w Tczewie, będące odpowiedzią na pismo mieszkańców Nicponi, dotyczące usunięcia słupków i barierek na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą gminną we wsi. Szczegóły w załączniku.

Wesołych Świąt

Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą pełne radości, napełniają Państwa serca otuchą oraz pozwolą przezwyciężyć największe trudności. Życzymy Państwu ciepła, radości i nadziei na lepsze jutro. Z najlepszymi życzeniami Samorząd Gminy Gniew.

Spotkanie Wigilijne

Od kilku lat tradycją Przedszkola w Jeleniu stała się organizacja przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawienia jasełkowego, które wprowadzałoby każdego widza w magiczny, świąteczny nastrój. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu 18 grudnia wystawiły bożonarodzeniowy spektakl, na  który licznie przybyli rodzice oraz dziadkowie maluchów.

Świątecznie w Bajecznej Krainie

22 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' odbyły się Jasełka, w których wzięły udział dzielne przedszkolaki. Wystąpiły one przed najważniejszą publicznością: rodzicami. Dzieci były przebrane w piękne stroje i świetnie wcieliły się w swoje role. Całość przedstawienia miała charakter lekko humorystyczny, aby naszym pociechom łatwiej było odnaleźć się w stresie, gdy na sali pojawili się rodzice.

Wyłoniono najlepszych

Zakończyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych dla uczniów gniewskiego gimnazjum. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się : z geografii: Konrad Janicki (III c), Dawid Rezmer (II d), Paweł Durkalec (II d), Filip Rużała (II e); z historii: Konrad Janicki (III c); z j. niemieckiego: Patryk Cieszyński (III b); z informatyki: Szymon Kępiński (II d); z religii: Konrad Janicki (III c) oraz Maciej Hołosiewicz (III c). Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Dyżury aptek w styczniu 2016 roku

Poniżej przedstawiamy harmonogram dyżurów aptek, który obowiązuje w miesiącu styczniu 2016 roku. Ponadto informujemy, iż na terenie naszego miasta apteki pełnią dyżury pod telefonem w systemie tygodniowym, poza godzinami pracy aptek. W soboty od godz. 14:00 do 20:00; w niedziele i święta od 8:00 do 20:00; 24 i 31 grudnia od godz. 14:00 do 20:00.

„Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”

Informujemy, iż w związku z przygotowywaniem projektu zainicjowanego przez Parafię Rzymskokatolicką NMP w Piasecznie pn. „Utworzenie Szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza”, gmina Gniew, dostrzegając szansę na rozwój lokalny poprzez lepsze wykorzystanie walorów kulturowych regionu, wyraziła zainteresowanie podjęciem współpracy przy realizacji tej inicjatywy.

Wyniki ekspertyzy dotyczącej zakładu Weber

Na wniosek Stowarzyszenia Gniewska Grupa Obywatelska, podajemy do publicznej wiadomości Ekspertyzę Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie pozwolenia zintegrowanego.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Gniewie

Informujemy, że na terenie Gniewu uruchomiony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt ten zlokalizowany jest w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, Plac Grunwaldzki 1 (parter budynku, wejście po prawej stronie od głównego wejścia do budynku). Osobom uprawnionym nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielać radcowie prawni lub adwokaci: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach  8:00-12:00 oraz w środy w godzinach 13:00-17:00.

Oświadczenie zakładu Weber dot. wyników ekspertyzy sporządzonej przez Polski Klub Ekologiczny

Na wniosek Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie podajemy do publicznej wiadomości oświadczenie Marka Dziurdzi, dyrektora Produkcji i Logistyki Weber odnoszące się do wyników Ekspertyzy Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego.

Przedstawienie jasełkowe

W oczekiwaniu na święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli,  18 grudnia społeczność Przedszkola w Wielkich Walichnowach zaprosiła rodziców maluchów na przedstawienie jasełkowe. Wszyscy widzowie zostali wprowadzeni w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, który zabrali do swoich domów, aby dzielić się nim z rodziną.

Kolędy nastał czas

Zbliża się koniec roku 2015. Czas podsumowań. Dlatego po raz ostatni w tym roku na wspólnym spotkaniu z poezją, kolędą i pastorałką, spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie.

Żelazne Gody

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Regina i Henryk Kruczyńscy z Polskiego Gronowa przeżyli razem 65 lat. Wychowali 6-ro dzieci, doczekali się 14 wnuków, 20 prawnuków i 1 praprawnuka. Otoczeni kochającą rodziną tryskają radością i energią.

Bal Karnawałowy

Sołtys Sołectwa Szprudowo oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają mieszkańców  na "Bal Karnawałowy", który odbędzie się 30 stycznia 2016 r. od godz. 20:00 do godz. 4:00 dnia następnego, w świetlicy wiejskiej w miejscowości Szprudowo. Wstęp: 70 zł/ para; kontakt: 661-837-018.

Uzyskaj wsparcie

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim”. Celem projektu jest zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia osób bezrobotnych z grupy docelowej.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Nowego Roku 2016 życzymy wszystkim mieszkańcom nieprzemijającego szczęścia. Wielkiej miłości oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Niech przyniesie on Państwu spełnienie najskrytszych marzeń. Ogromne powodzenie i sprawi, że radość i pogoda ducha nie będą Państwa opuszczały nawet na krok.

Mroźny tydzień

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o silnych mrozach otrzymaną z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W dniach 16-21 stycznia IMGW prognozuje stopniowy spadek temperatury na terenie kraju. W okresie od 17 do 21 (niedziela-czwartek) temperatura minimalna wyniesie do -14°C na północnym wschodzie oraz lokalnie w rejonach podgórskich.

Bajeczna Kraina Lodu

W piątek, 15 stycznia, w Przedszkolu Niepublicznym „Bajeczna Kraina” odbył się bal karnawałowy pod hasłem: "W Krainie Lodu". Tego dnia wszystkie maluszki były ubrane na biało, zaś salę stroiły postacie z bajki pt. "Kraina Lodu" oraz liczne zimowe dekoracje, w tym wielkie sople lodu.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.