Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nieograniczona, dziecięca fantazja

Dzieci w czasie zabawy i poprzez zabawę zdobywają coraz to nowe umiejętności i wiadomości. Dobra współpraca między domem rodzinnym dziecka a środowiskiem przedszkolnym jest bardzo ważna dla właściwego rozwoju przedszkolaków. Bez wątpienia ta myśl przyświeca pracownikom przedszkola w Jeleniu, gdzie zawsze jest  miło i wesoło, gdzie wiele dzieje się każdego dnia. 

2 października odbył się wyjazd integracyjny dzieci wspólnie z rodzicami do kina „Neptun” w Starogardzie Gd, na zabawną a zarazem edukacyjną bajkę pt. „ W głowie się nie mieści.”

W połowie października przedszkole w Jeleniu zorganizawało "Owocowy dzień". Tego dnia dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w odżywianiu odgrywają owoce przygotowując pyszną i kolorową sałatkę.  Radości było wiele w jej przyrządzaniu, a później w jedzeniu. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała wszystkim dzieciom.

Listopad zakończyliśmy andrzejkowymi wróżbami. Dzieci z zainteresowaniem odkrywały co czeka je w najbliższej przyszłości. Rozwinięta wyobraźnia przydała się przy odczytywaniu znaczenia wróżb.  Dziecięca fantazja jest wprost nieograniczona.

W grudniu w przedszkolu zawrzało jak w ulu. W ruch poszły kredki, flamastry, bowiem każdy pragnie napisać jak najpiękniejszy list z prośbą o wymarzone prezenty na Gwiazdkę .
W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci  z Rodzicami 3 grudnia wyjechały do amfiteatru  w Kwidzynie na przedstawienie teatralne  i spotkanie  z Mikołajem od którego otrzymały smaczne świąteczne pierniki. W dzień Mikołajek w przedszkolu dzieci wystawiły buciki, by Mikołaj przyniósł im słodycze i oczywiście nie zawiodły się.

Oczekując nadchodzących świąt przedszkolaki przygotowują przedstawienie jasełkowe. Pracy jest co niemiara. Nauka ról, bogatego repertuaru kolęd, dobranie odpowiedniej scenografii, strojów wymaga współpracy dzieci, personelu przedszkola jak i rodziców, którzy i tym razem wykazują się ogromym zaangażowaniem.
 

Data publikacji: 2015-12-16 13:39

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.