Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Oświadczenie zakładu Weber dot. wyników ekspertyzy sporządzonej przez Polski Klub Ekologiczny

Na wniosek Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie podajemy do publicznej wiadomości oświadczenie Marka Dziurdzi, dyrektora Produkcji i Logistyki Weber odnoszące się do wyników Ekspertyzy Prof. dr. hab. inż. Witolda Lewandowskiego z Politechniki Gdańskiej dotyczącej wniosku zakładu Weber o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego.

Szanowni Państwo,

Produkujemy keramzyt w Gniewie od przeszło 40 lat, a nasz główny produkt wypalany jest z naturalnej gliny – fakty te są znane wszystkim mieszkańcom miasta. Jesteśmy odpowiedzialnym pracodawcą i solidnym partnerem biznesowym dla ponad 100 lokalnych firm – na to miano rzetelnie pracowaliśmy od początku naszej obecności w Gniewie.

Pragniemy podkreślić, że wygłaszanie subiektywnych stanowisk i tez skierowanych do szeroko pojętej opinii publicznej musi wymagać starannej uwagi oraz rzetelnej analizy.

Wobec powyższego z całą stanowczością podkreślamy, że stwierdzenia z ekspertyzy sporządzonej przez Polski Klub Ekologiczny są niezgodne z opisem procesu produkcji keramzytu zawartym w ujednoliconej wersji wniosku o Pozwolenie Zintegrowane złożonym w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku oraz w zarządzeniach pokontrolnych przekazywanych wielokrotnie Zakładowi przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.
Zacytowane fragmenty nie dotyczą procesu produkcji keramzytu, w którym stosowanie dodatków technologicznych stanowi ich odzysk. Świadczą o braku zrozumienia tematu oraz nieznajomości aktualnej obszernej dokumentacji będącej załącznikiem do przedłożonego w Urzędzie Marszałkowskim wniosku o Pozwolenie Zintegrowane.
Analizy i kontrole pokazują, że zachowujemy wyznaczone przez polskie i europejskie prawo normy. Proces produkcji keramzytu w naszym Zakładzie jest w pełni kontrolowany. Na bieżąco (on-line) jest też monitorowana ilość wszystkich paliw oraz surowców, w tym dodatków technologicznych stosowanych w procesie produkcyjnym, jak również wielkość produkcji oraz poziom emisji do atmosfery.

Wszystkie dotychczasowe kontrole organizacji i instytucji zewnętrznych, m.in. Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wykazały, że nasz proces produkcyjny odbywa się zgodnie ze standardami europejskimi i w zgodzie z polskim prawem. Ponadto, produkcja w naszym zakładzie odbywa się przy 24 godzinnie działających urządzeniach ochronnych.
Naszą działalność opieramy na pełnej transparentności, gościliśmy już wielokrotnie zarówno mieszkańców Gniewu, urzędników, jak i przedstawicieli mediów.

Z poważaniem

Marek Dziurdzia, dyrektor Produkcji i Logistyki Weber

 

Data publikacji: 2015-12-30 12:52

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.