Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Uwaga na mróz!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Zmiany w urzędzie

Od 1 stycznia 2016 r. w gniewskim magistracie pracować będzie Tomasz Sikora - Przyjaciel Gniewu. Został on Doradcą Burmistrza Miasta i Gminy Gniew realizującym obowiązki zastępcy burmistrza zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Ogłoszenie o naborze wniosków

Informujemy, iż Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew w ramach realizacji zadania: "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew – wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2016 roku” ogłasza nabór wniosków. Pierwszy nabór – od 4 stycznia do 18 stycznia 2016.

Posłuchajmy Cantores Minores

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków chóru Cantores Minores na uroczysty koncert kolęd. Odbędzie się on już w najbliższą środę, 6 stycznia, w kaplicy zamkowej o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

Czas odkurzyć łyżwy! Lodowisko już otwarte!

Miłośników jazdy na łyżwach informujemy, że dzisiaj, tj. 4 stycznia zostanie uruchomione sezonowe lodowisko przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Będzie ono czynne przez siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem świąt) w godzinach od 9:00 do 20.00. Na miejscu będzie można również wypożyczyć łyżwy - 60 minut dla jednej osoby - 2 zł. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

XXIV Finał WOŚP w Gniewie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia br. na zamku w Gniewie. W programie m.in. pokaz sztuki rycerskiej, liczne licytacje, występy, koncert zespołu "Rubbish", pokaz sztucznych ogni "Światełko do Nieba" oraz wiele innych atrakcji.

Nicpońskie inwestycje

Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań. Oceny minionego roku w Nicponi dokonał sołtys wsi Alojzy Klimczak. Samorządowiec z tej miejscowości może pochwalić się wieloma inwestycjami, które poczyniono na podstawie wniosków i interpelacji, składanych podczas sołeckich spotkań oraz obrad Rady Miejskiej.

Gniew-gród nad Wisłą i Wierzycą

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa zaprasza wszystkich miłośników historii do udziału w konkursie „Gniew-gród nad Wisłą i Wierzycą”. Impreza odbędzie się 2 lutego na zamku w Gniewie. Do wygrania m. in. rowery, tablety, albumy, sprzęt wędkarski i elektroniczny.

 

Publikacja Uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego

Publikujemy uchwałę Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie przeprowadzenia konsultacji Uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego dotyczące określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku lub konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w roku 2016 w województwie pomorskim.

Ważne dla zarządców nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Terminy, w których należy przekazywać ów dane prezentujemy poniżej.

Raport "Polskie organizacje pozarządowe 2015"

Zespół badawczy Stowarzyszenia Klon/Jawor zaprasza do zapoznania się z raportem podsumowującym wyniki najnowszych badań sektora pozarządowego "Polskie organizacje pozarządowe 2015". Znajdą w nim Państwo wyniki najnowszych badań Stowarzyszenia Klon/Jawor oraz najciekawsze zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły w polskim trzecim sektorze.

Statut Gminy Gniew - konsultacja z mieszkańcami

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami Gminy Gniew oraz organizacjami pozarządowymi dotyczących zebrania wniosków i uwag do projektu Statutu Gminy Gniew. Konsultacje przeprowadzone będą w formie pisemnej i elektronicznej poprzez przyjmowanie uwag i wniosków na "Formularzu zgłaszania uwag i wniosków do projektu uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Gniew".

Nowy rok, nowy Król Baśkarzy

3 stycznia 2016 roku w Szemudzie, odbył się noworoczny turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. Turniej Króla, rozpoczął sezon 2016 na Kaszubach i w Polsce. Do Szemuda przyjechały 53 drużyny oraz 212 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Króla Baśkarzy na rok 2016. Królem i zwycięzcą turnieju został Andrzej Trochowski. Gratulujemy.

Prośba do mieszkańców Miasta i Gminy Gniew

Zwracamy sie z prośbą do mieszkańców Miasta i Gminy Gniew aby nie wystawiać odpadów wielkogabarytowych przy boksach śmietnikowych. Odpady te należy bowiem oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy Inwest-Kom Sp. z o.o. przy ul. Wiślana 6 w Gniewie. Punkt ten czynny jest w soboty od godz. 9:00 do godz. 13:00.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

Podobnie, jak w poprzednich latach, na przełomie listopada i grudnia 2015 roku gniewskie przedszkole przyłączyło się do akcji „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym  się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Awaria sieci wodociągowej w ul. 27 Stycznia

Informujemy, iż przyczyną przerwy w dostawach wody dla części miasta jest awaria sieci wodociągowej w ul. 27 Stycznia. Niekorzystne warunki atmosferyczne (ujemne temperatury) oraz woda rozlewająca się na powierzchnię stwarzała realne zagrożenie dla uczestników ruchu pieszego i drogowego. W związku z tym sieć wodociągowa została częściowo zamknięta. Dzisiaj, 8 stycznia Inwest-Kom rozpoczął prace, mające na celu usunięcie awarii i przywrócenie dostaw wody. Za wszelkie utrudnienia spółka najmocniej przeprasza.

Ogrzej zwierzęta zimą

Zimą nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Z uwagi na mróz przypominamy, że jest to czas najtrudniejszych chwil dla zwierząt. Pamiętajmy, czasem wystarczy okazać odrobinę troski, aby uratować życie. Inspektorat TOZ, co roku ratuje setki zwierząt od śmierci z powodu przemarznięcia organizmu lub wygłodzenia. Dlatego zwracamy się z apelem, aby szczególnie podczas gwałtownych spadków temperatury zadbać o naszych czworonożnych i skrzydlatych przyjaciół.

Nowe zasady wycinania drzew i ochrony zieleni

Drodzy mieszkańcy miasta i gminy Gniew, Zarządcy, Administratorzy, Właściciele terenów zieleni pragniemy poinformować o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Niniejsza ustawa wprowadza zasadnicze zmiany szczególnie w kwestii uzyskania zezwolenia na usuwanie drzew lub krzewów oraz odpowiedzialności karnej i wysokości kar za uszkodzenie, zniszczenie drzew lub krzewów, bądź ich usunięcie. Nowe zasady wycinania drzew i ochrony zieleni dostępne są w załączniku.

Piesek szuka nowego domu

Siódmego stycznia w Kolonii Ostrowickiej z samochodu wyrzucono psa. Porzucony czworonóg wygląda na młode zwierzę, jest przyjazny i otwarty na człowieka. Pomóżmy mu znaleźć nowy dom. Obecnie zwierzak przebywa w Gminnym Centrum Reagowania, tel. 58 535 22 88.

Trzej Królowie przybyli do Gniewu

W środę 6 stycznia  zgromadzeni w Kościele p. w. św. Mikołaja w Gniewie parafianie przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą dzieci z gniewskiego przedszkola, które w piękny, dziecięcy sposób przedstawiły historię narodzin Jezusa.

Karta Dużej Rodziny

W celu ułatwienia rodzinom wielodzietnym dostępu do wiadomości na temat Karty Dużej Rodziny, chcielibyśmy państwu przypomnieć linki do stron, na których znaleźć można najważniejsze informacje. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami tam zawartymi.

 

Ważne dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Zgodnie z art. 18, ust. 10 pkt 5, ust. 11 oraz ust. 12 pkt 5 Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2015r., poz. 1286 j.t.) przypominamy wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że do końca stycznia 2016 r. należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2015.

Zimowy Kwidzyn w obiektywie

Biblioteka Miejsko-Powiatowa serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Agnieszki Mocarskiej "Zimowe Scenerie". Zdjęcia kwidzyńskiej fotograf będzie można podziwiać 15 stycznia br. o godz. 17:00.

Agata Jaworska – wystawa zabawek autorskich

Od 14 stycznia 2016 roku w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Oddział w Piasecznie można obejrzeć wystawę: „Agata Jaworska – wystawa zabawek autorskich”. Zabawki wykonane są techniką patchwork, czyli metodą szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. Wystawa będzie czynna do 19 lutego 2016 roku. Serdecznie zapraszamy.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

Karnawał to miła, szalona tradycja pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw. Tak też było w Klubie Seniora "Wesoła Jesień", bowiem 9 stycznia jego członkowie uczestniczyli w "Balu przebierańców". Kolorowo  przystrojona sala, bajeczne stroje i maski sprzyjały wspólnej zabawie.

Przerwy w dostawie wody

Informujemy, iż jutro tj. 12 stycznia w godzinach od 8.00 do 15.00, z powodu awarii sieci wodociągowej nastąpią przerwy w dostawie wody dla poniższych miejscowości.

Zakończył się 24. Finał WOŚP. Zebraliśmy ponad 10 000 zł

10 246,79 złotych zebrano podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie. 29 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta i gminy Gniew. Podczas tegorocznego finału, na gniewskim zamku, wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie i grupa taneczna TeenagDance. Na dziedzińcu zamkowym gościliśmy również Animatorów Kultury Średniowiecza ZSP Gniew i Chorągwi Rycerskiej APIS, którzy dla zebranej publiczności wykonali pokaz sztuki rycerskiej. Zwieńczeniem imprezy był koncert gniewsko – gdańskiej kapeli rockowej RUBBISH i światełko do nieba.

Uwaga na oblodzone drogi!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Zimowisko w górach dla dzieci rolników

Już po raz kolejny Pomorska Izba Rolnicza organizuje zimowisko dla dzieci rolników. Turnus odbędzie się w dniach 15 – 24 lutego br. w pensjonacie Halina w Zakopanem. Wypoczynek dofinansowany jest z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Ruszyła kolejna edycja "Patriotyzmu Jutra"

Muzeum Historii Polski ogłasza VIII edycję ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra”. Do 7 lutego wnioski o dotację  składać mogą organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury i muzea. Uzyskaj wsparcie projektów edukacyjnych.

Dyktando 2016

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie 2016, gdzie zostaną wyłonieni mistrzowie Ortografii Ziemi Gniewskiej. Finał Dyktanda odbędzie się 3 lutego 2016 roku.

Referendum lokalne

Przedstawiamy dziś Państwu pismo z Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące referendum lokalnego w gminie Gniew. Przewodniczący PKW pisze w nim między innymi, że nie powinno się łączyć referendum w sprawie odwołania organu gminy przed upływem kadencji oraz referendum w innych sprawach. W piśmie mowa jest również o kosztach związanych z takimi przedsięwzięciami, czyli przygotowania i wyposażenia podwójnej liczby lokali do głosowania.

Pomóżmy im znaleźć nowy dom

W dniu dzisiejszym, 12 stycznia, do Gminnego Centrum Reagowania  trafił kolejny pies, którego odłowiono w Tymawie. Zaledwie w okresie tygodnia funkcjonariusze GCR interweniowali trzykrotnie. Osoby, które byłyby chętne powiększyć grono przyjaciół i przygarnąć czworonoga, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Styczeń 2016 r.

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji w styczniu 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

 

Pamiętajmy o odśnieżaniu

Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego nieruchomości. Musi odśnieżyć i zlikwidować lód również z bramy i podwórza swojej posesji, a także usunąć sople i zwały śniegu z dachu budynku i zabudowań gospodarczych znajdujących się na jego terenie. Natomiast odgarnięty śnieg muszą składować w miejscu, w którym nie powodowałby zakłóceń w ruchu pieszych i samochodów.

Nie przegap

Jeśli planujesz zmianę formy opodatkowania pamiętaj, że możesz to zrobić od początku każdego roku najpóźniej do 20 stycznia. Tylko do tego dnia przedsiębiorcy mogą zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej.

Bo w Gniewie ma być najładniej

W niedzielę, 10 stycznia rozstrzygnięty został konkurs Naj – Deko, na najładniejszą zewnętrzną dekorację świąteczną, którego pomysłodawcą i organizatorem jest ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie. Do konkursu zgłosiło się dziewięć osób. - Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe, dlatego warto się zmobilizować i przystroić swój dom. Ten, kto sam coś zrobi, docenia pracę innych. W Gniewie ma być najładniej – mówił ks. Rutkowski.

Konkurs "Muzyczny Skarb"

Bank Spółdzielczy w Skórczu zaprasza wokalistów oraz zespoły muzyczne do wzięcia udziału w pierwszym konkursie wokalnym "Muzyczny Skarb". Konkurs muzyczny organizowany jest z okazji roku jubileuszowego Banku Spółdzielczego w Skórczu i ma za zadanie propagowanie twórczości wokalnej artystów. Bank zorganizuje 7 edycji konkursu w miejscowościach w których posiada swoje placówki, pierwsza już 31 stycznia br. w Skórczu.

Uwaga na oblodzenie!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy uprzedzają przed oblodzeniem dróg i chodników. Zachowajmy więc ostrożność.

Odśnieżanie chodników

Przypominamy mieszkańcom miasta i gminy Gniew, właścicielom nieruchomości, o wymaganiach w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości. Właściciele posesji zobowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości oraz części nieruchomości służących do użytku publicznego, tj. podwórzy, bram i przejść, zieleńców.

Kampania NEFROTEST na półmetku

Ogólnopolska akcja społeczna NEFROTEST, promująca wczesną diagnostykę chorób nerek i popularyzująca wiedzę na temat tego narządu, jego funkcji i znaczenia profilaktyki - osiągnęła swój półmetek. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej i specjaliści angażują się w akcję, m.in. przekazując mieszkańcom skierowania na bezpłatne badania krwi i moczu pod kątem chorób nerek.

Brak wody w Nicponi

Spółka Inwest – Kom w Gniewie informuje, iż z powodu awarii pompy głębinowej na stacji uzdatniania wody, w piątek 15 stycznia od godz. 10.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Nicponi.

Czy przyszłe pokolenia będą oglądać krajobraz podobny do dzisiejszego?

Powiatowa i Miejska Biblioteka w Gniewie serdecznie zaprasza na otwarcie niepowtarzalnej wystawy "Aleje Powiśla i Kociewia", którą będzie można oglądać od 19 stycznia do 12 lutego br. w Sali Kameralnej Biblioteki. Ekspozycja jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania dotyczące roli, funkcji i wartości drzew w krajobrazie XXI w.

Otwarte Mistrzostwa Gniewu w Tenisie Stołowym

17 stycznia o godzinie 9.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbędzie się pierwszy Turniej Tenisa Stołowego z cyklu Grand Prix Gniewu 2016. Zapisy w dniu zawodów od godziny 8.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Referendum pod koniec marca

W środę, 13 stycznia w Pracowni Orange inicjatorzy referendum lokalnego - członkowie Gniewskiej Grupy Obywatelskiej (GGO), zorganizowali konferencję prasową ws. referendum lokalnego w gminie Gniew. 12 stycznia, komisarz wyborczy w Gdańsku otrzymał od gniewian wniosek o przeprowadzenie referendum oraz 181 kart z 1487 podpisami mieszkańców, popierających inicjatywę.

Chórzyści znowu powalczą

Chór Cantores Minores już w najbliższy weekend będzie brał udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Nasi muzycy 23 stycznia wystąpią w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Collegium Cantorum w Chełmnie. Zachęcamy do trzymania kciuków za naszych reprezentantów.

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew (pok. 109) odbędzie się 29 lutego 2016 r. o godzinie 10.00 pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew.

Pozyskaj dotacje

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkania informacyjne organizowane 2, 4, 9 i 11 lutego dotyczące ogłoszonego konkursu w ramach Poddziałania 2.2.1 „Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne” RPO WP 2014 - 2020. Na spotkaniach m. in.: kto może starać się o pozyskanie dotacji, preferowane typy projektów, poziom dofinansowania, kwalifikowalność wydatków, pomoc publiczna w projektach, zasady składania wniosków o dofinansowanie, kryteria oceny i zasady wyboru projektów, a także podpisywanie umów.

Uwaga mieszkańcy terenów wiejskich gminy Gniew

W związku z przystąpieniem do aktualizacji gminnej ewidencji zbiorników bezodpływowych nieczystości płynnych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że do koperty z Decyzją w sprawie zobowiązania płatniczego za 2016 r. dot. podatku od nieruchomości, dołączony będzie druk Zgłoszenia zbiornika bezodpływowego nieczystości płynnych, przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłączenia do kanalizacji zbiorczej do ewidencji gminy Gniew.

Pluszaki i przytulanki

Ręcznie robione zabawki zawitały 14 stycznia do Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Oddział w Piasecznie. Prace Agaty Jaworskiej tworzone z technice patchworkowej zdobyły serca nie tylko dzieci, ale i obecnych na wernisażu dorosłych.

Festiwal i konkursy- zgłoś się

Fundacja „Nasza Przyszłość” i Radio Maryja organizują festiwal zespołów folklorystycznych. Impreza zostanie zorganizowana w czterech kategoriach wiekowych (od dzieci do studentów). Zespoły pragnące wziąć w niej udział proszone są o przesyłanie tzw. demo na adres: Fundacja „Nasza Przyszłość”, 01-192 Warszawa, ul. Leszno 14. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 marca 2016 r.

„Równać Szanse”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła „Ogólnopolski Konkurs Grantowy” w ramach Programu„Równać Szanse 2016″ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Uwaga na zamiecie śnieżne!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Sesja popularnonaukowa w Gniewie

Zapraszamy Państwa na sesję popularnonaukową dotyczącą między innymi przyłączenia Pomorza do Polski w 1920 roku. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia (środa) o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Pomoc dla rolników

Od 10 lutego do 10 marca 2016 r. rolnicy, których gospodarstwa położone są na obszarach OSN, będą mogli składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o wsparcie finansowe inwestycji, które mają na celu ograniczenie przedostawania się do środowiska naturalnego związków azotu pochodzenia rolniczego.

Biblioteczne ferie

Powiatowa i Miejska Biblioteka im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza dzieci na „biblioteczne ferie” . Przez dwa tygodnie na wszystkich, którzy odwiedzą książnicę czeka szereg atrakcji, wśród nich przedstawienie teatralne, warsztaty taneczne i zabawy ruchowe. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00. Zapraszamy.

Aleje Powiśla i Kociewia

Wczoraj (19 stycznia) otwarto w gniewskiej bibliotece wystawę "Aleje Powiśla i Kociewia". Będzie ona czynna do 12 lutego. Ekspozycja jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytania dotyczące roli, funkcji i wartości drzew w krajobrazie XXI w. Zachęcamy do odwiedzenia książnicy i do zapoznania się z wystawą.

Informacja dla interesantów

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że ze względu na wyjazd służbowy, dnia 22 stycznia (piątek) interesanci będą przyjmowani tylko w godzinach 7.30-8.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Biuro referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska nieczynne

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym tj. 21 stycznia 2016 r. biuro referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska jest nieczynne. Wnioski prosimy składać w sekretariacie urzędu. Przepraszamy za utrudnienia.

XVII Sesja Rady miejskiej w Gniewie

XVII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 27 stycznia br. (środa) o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6. W porządku obrad m.in. wystąpienie Michała Bąkowskiego – Z-cy Menadżera Zakładu Weber w Gniewie oraz przyjęcie planu pracy Rady Miejskiej oraz komisji stałych Rady na 2016 r. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Znasz tego psa?

W dniu wczorajszym, 20 stycznia, na ul. Przemysłowej w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Zaplanuj starty w 2016 r.

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na III edycję Silgan Ćwierćmaratonu. Bieg odbędzie się 28 maja 2016 roku na odcinku 10 540 metrów o godzinie 10.00.

Kolejne prace remontowe w gniewskim gimnazjum

Styczeń br. okazał się być bardzo pracowitym miesiącem dla pracowników, ich rodzin, a także rodziców uczniów gniewskiego gimnazjum. Dzięki ich pomocy, kolejne prace remontowe, które polegały na przeniesieniu mebli, wszelkiej dokumentacji oraz odświeżeniu pomieszczenia stołówki, zakończyły się powodzeniem.

Wnuki pamiętają

Pomimo, że styczeń jest miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Oczywiście mowa o Dniu Babci i Dziadka, czasie pełnym uśmiechu, wzruszeń i radości. Dlatego też w gniewskim przedszkolu, w dniach 19-21 stycznia, odbywały się w wspaniałe uroczystości poświęcone babci i dziadkowi.

III Pomorskie Forum Mleczarskie

Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza Hodowców Bydła Mlecznego na III Pomorskie Forum Mleczarskie, które odbędzie się dnia 15 lutego 2016 r. o godz. 10.00 na zamku w Gniewie, ul. Zamkowa 3.

"Kocham Babcię i Dziadka, bycie z nimi to jest gratka"

Wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale babcie i dziadkowie opiekują się nimi, jak cudownie opowiadają bajki i śpiewają kołysanki. Przytulają i pocieszają kiedy mają zły humor. Dlatego uczniowie Zespołu Szkół w Opaleniu postarali się, aby w dniu ich święta bardzo mocno za to wszystko podziękować.

Podsumowanie pierwszego semestru

Chociaż do ferii zimowych w województwie pomorskim jeszcze daleko, warto wiedzieć, że gniewskie gimnazjum zakończyło właśnie pierwszy semestr nauki. Nadszedł więc czas na na jego podsumowanie. Klasy starały przez całe półrocze o jak najlepsze wyniki w nauce.

Na łyżwy!

W zeszłym tygodniu klasa III b Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie wraz z opiekunem udała się na lodowisko, by wspólnie poznać tajniki jazdy na łyżwach. Niektórzy uczniowie pierwszy raz mieli okazję stanąć na lodzie i poznawać zasady bezpiecznego poruszania się na łyżwach.

Słodko być grzecznym

W czwartek, 21 stycznia, klasa I a gniewskiego gimnazjum wraz z wychowawczynią Katarzyną Puczyńską udała się do Kawiarni "Marysieńka" na poczęstunek. Była to nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najgrzeczniejszą klasę.

Uwaga rolnicy

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. Nr 52, poz. 379 z późn. zm.), od 1 do 29 lutego 2016 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.

Wołowina szansą dla Pomorza

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Wołowina szansą dla Pomorza”, która odbędzie się dnia 4.02.2016 r. w Kościerzynie w Sali im. Lubomira Szocińskiego (Kino REMUS), ul. 3 maja 9. Jest to kolejna edycja konferencji dedykowanej osobom zainteresowanym hodowlą bydła mięsnego i produkcją mięsa wołowego wysokiej jakości.

 

Ogłoszenie burmistrza

Informujemy, że w środę, 27 stycznia, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 29 stycznia, w godzinach 8.00-11.00.

Zmiany w podatkach

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie informuje o zmianach na rok 2016 w zakresie ustaw: o podatkach i opłatach lokalnych, o podatku rolnym i o podatku leśnym. Burmistrz nie będzie wystawiał decyzji, jeżeli wysokość zobowiązania podatkowego na dany rok podatkowy nie przekraczałaby, określonych na dzień 1 stycznia roku podatkowego, najniższych kosztów doręczenia w obrocie krajowym przesyłki poleconej za potwierdzeniem odbioru przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy – Prawo pocztowe. Pomimo, iż podatnik nie otrzyma decyzji „podatkowej”, figuruje w ewidencji podatników.

Liga Piłki Siatkowej - walka nadal trwa

Dnia 16 stycznia br. dobiegła końca przedostatnia runda Ligi Piłki Siatkowej. Dziewczęta z Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie wciąż z wielką pasją walczą na boisku utrzymując się na 5 miejscu w rankingu. Życzymy powodzenia w rundzie finałowej.

Pamiętajmy o tej dacie

27 stycznia 1920 roku Gniew wrócił do Polski, wówczas też zakończyła swą działalność Republika Gniewska. Zapraszamy Państwa na sesję popularnonaukową dotyczącą między innymi przyłączenia Pomorza do Polski w 1920 roku. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia (środa) o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Gniewianin na olimpiadzie matematycznej

16 stycznia uczeń gniewskiego gimnazjum Dawid Rezmer brał udział w drugim etapie Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Ponad dziewięćdziesięciu najlepszych matematyków z województwa pomorskiego rywalizowało w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Gimnazjaliści mieli do rozwiązania pięć zadań w ciągu trzech godzin. Dawid godnie reprezentował miejscową placówkę, za co dyrekcja szkoły i brać nauczycielska serdecznie dziękuje. Gratulujemy startu w zawodach!

Naszym Kochanym Dziadkom

Pod takim hasłem 22 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się w świetlicy wiejskiej, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Poznać przeszłość, zrozumieć teraźniejszość

W środę 27 stycznia Gniew obchodził 96. rocznicę powrotu do Macierzy. W związku z tak ważnym dla miasta wydarzeniem zaproszono mieszkańców na sesję popularno-naukową organizowaną przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, Odział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie oraz Koło Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu.

Szkolny kulig

W poniedziałek, 25 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie z inicjatywy Rady Rodziców odbył się kulig. Już od samego rana wśród uczniów dało się odczuć radosne oczekiwanie. Dzieci z ogromną chęcią wskakiwały na sanie ciągnięte przez konie. Ich twarze rozjaśniły uśmiechy, słychać było wesołe i radosne okrzyki i piski.

Szprudowo bez wody

Spółka Inwest-Kom w Gniewie informuje, iż dzisiaj doszło do awarii wodociągu w Szprudowie. W związku z tym nastąpi nieplanowana przerwa w dostawie wody dla mieszkańców wsi w godzinach 11.00- 16.00.

Dzień Babci i Dziadka w DPS-ie

22 stycznia reprezentanci grup z Przedszkola w Gniewie odwiedzili Pensjonariuszy miejskiego Domu Pomocy Społecznej. Korzystając z faktu, iż obchodziliśmy święto Babci i Dziadka, przedszkolaki wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Śpiewane piosenki, zaprezentowane wiersze oraz złożone życzenia wywołały wielkie wzruszenie i radość u Gospodarzy.

Ostatnie zmagania w lidze piłki siatkowej

Zakończyła się faza zasadnicza Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. W ostatniej odsłonie naszej ligi przed rundą finałową, w której wezmą udział cztery pierwsze drużyny nie brakowało niespodzianek.

Wzór godny do naśladowania

W środę, 27 stycznia, społeczność gimnazjum w Gniewie uczciła swojego patrona, gen. Józefa Hallera oraz 96. rocznicę powrotu Gniewu do Macierzy. Przybliżono najważniejsze fakty z życia „Błękitnego Generała”. Uczniowie obejrzeli także kilka projektów edukacyjnych, przygotowanych przez drugoklasistów.

Gospodarka Mieszkaniowa gminy Gniew

Publikujemy dane statystyczne dotyczące gospodarki mieszkaniowej gminy Gniew, stan na dzień 31 grudnia 2015 roku, przedstawione przez Przewodniczącą Komisji ds. zasobu mieszkaniowego.

Warszawska premiera "Błogosławionej winy"

W warszawskim kinie Luna odbyła się premiera filmu "Błogosławiona wina". Nie zabrakło na niej również głównych aktorów - gniewskich rycerzy: Jarosława Struczyńskiego, Krystiana Mroza oraz Michała Rudy. Wśród licznie zgromadzonych gości oraz twórców filmu obecnością swoją zaszczycili eurodeputowany wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki oraz senator RP Grzegorz Bierecki.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach 19, 22 i 23 lutego 2016 roku odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn z terenu Miasta i Gminy Gniew urodzonych w 1997 roku. Kwalifikację przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska w Tczewie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP przy ul. Jana Sobieskiego 10.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.