Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nicpońskie inwestycje

Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań. Oceny minionego roku w Nicponi dokonał sołtys wsi Alojzy Klimczak. Samorządowiec z tej miejscowości może pochwalić się wieloma inwestycjami, które poczyniono na podstawie wniosków i interpelacji, składanych podczas sołeckich spotkań oraz obrad Rady Miejskiej.

Wiosną 2015 roku Powiatowy Zarząd Dróg w Tczewie przeprowadził remont chodnika od drogi krajowej 91 do os. Kraziewicza. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 49 tys. złotych. Dziś wieś ma nowy chodnik aż od drogi krajowe 91 do os. Leśnego, który znacznie zwiększył bezpieczeństwo przechodniów. Sołtys wsi w imieniu mieszkańców Nicponi bardzo dziękuję inwestorowi za przychylne rozpatrzenie wniosku i realizację zadania.

W ubiegłym roku w Nicponi przeprowadzono także remont drogi gruntowej. Łącznie wyremontowano 1546 m2 szlaku za kwotę 6500 tys. złotych. Sołtys Alojzy Klimczak zadbał również o świetlicę wiejską. W budynku zrobiono termoizolację i wyremontowano jej zaplecze.

Na wniosek sołtysa i radnego Powiatowy Zarząd Dróg zmienił lokalizację przystanku autobusowego w centrum wsi. Sołtys dziękuje w szczególności prezesowi spółki Inwest-Kom za wyłożenie podłoża przystanku płytkami chodnikowymi.

W Tymawie Wybudowaniu w ubiegłym roku podłączono wodę kilku rodzinom. Dzięki temu posunięciu mieszkańcy nie muszą korzystać już z beczkowozu, obsługiwanego przez firmę Inwest-Kom. Ponad to odpowiadając na interpelację radnego Alojzego Klimczaka, przy drodze powiatowej zamontowano kilka lamp ulicznych w kierunku Tymawy od os. Leśnego. W 2015 roku wykonano też pomiary geodezyjne dróg wewnętrznych osiedla Leśnego, celem wykonania projektu do budowy osiedlowych dróg.

-Jestem zadowolony z inwestycji poczynionych w Nicponi w ubiegłym roku. Bezpieczeństwo moich mieszkańców jest dla mnie priorytetem, dlatego też staram się robić wszystko, aby im je zapewnić. Wiele zostało już we wsi zrobione, ale to nie koniec planowanych przeze mnie zadań. W 2016 roku chciałbym, aby został wykonany projekt budowlany dróg wewnętrznych na os. Leśnym. Z pieniędzy z funduszu sołeckiego, z którego mamy ponad 26 tys. złotych będzie remontowana droga od drogi powiatowej do działki nr 205/1, chcemy postawić również nową wiatę na jednym z przystanków autobusowych - mówi Alojzy Klimczak.

Samorządowiec informuje ponadto, że zostanie wykonany projekt budowy kanalizacji Tymawa-Wybudowanie.

Data publikacji: 2016-01-05 08:32

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.