Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zakończył się 24. Finał WOŚP. Zebraliśmy ponad 10 000 zł

10 246,79 złotych zebrano podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie. 29 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta i gminy Gniew. Podczas tegorocznego finału, na gniewskim zamku, wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie i grupa taneczna TeenagDance. Na dziedzińcu zamkowym gościliśmy również Animatorów Kultury Średniowiecza ZSP Gniew i Chorągwi Rycerskiej APIS, którzy dla zebranej publiczności wykonali pokaz sztuki rycerskiej. Zwieńczeniem imprezy był koncert gniewsko – gdańskiej kapeli rockowej RUBBISH i światełko do nieba.

24. finał WOŚP rozpoczął się w godzinach porannych zbiórką 29 wolontariuszek, które kwestowały na ulicach Gniewu, w Wielkich Walichnowach i Piasecznie. Finał odbył się na gniewskim zamku, a rozpoczął się jasełkami w wykonaniu gniewskich przedszkolaków, które na zakończenie swojego występu odśpiewały hymn wielkiej orkiestry. Zaraz po tym rozpoczęły się pierwsze licytacje, gdzie zlicytowano min. kubki, kalendarz, medal i koszulki. Następnie swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna TeenagDance, która działa przy gniewskiej bibliotece i prowadzona jest przez młode liderki: Weronikę Frymarską, Martę Cybulską i Sylwie Lisewską.

Impreza została oficjalnie otwarta przez Animatorów Kultury Średniowiecza ZSP Gniew i Chorągwi Rycerskiej APIS z Jackiem Ordowskim na czele oraz przez przewodniczącą Rady Miejskiej w Gniewie Walentynę Czapską i dyrektor gniewskiej biblioteki Jadwigę Mielke. W trakcie finału odbywały się licytacje wartościowych przedmiotów. Jednym z nich był miecz, który specjalnie na okazję 24. finału został wykuty w kuźni p. Kordunowskiego z Jelenia. Miecz ufundowała Chorągiew Zaciężna APIS. Nowym właścicielem miecza został Bartosz Zwoliński z Rokitek. Dużą popularnością cieszył się również przepyszny tort ufundowany przez Piekarnię Ciastkarnię Meler z Pelplina, karnet na zajęcia fitness podarowany przez Katarzynę Górną z Pelpina wylicytowany przez Agnieszkę Kołtonowską z Gniewu czy ręcznie malowana we wzory kociewskie porcelana. Ponadto do licytacji wystawiono kubki, koszulki, kalendarze, parasole, medale i obrazy olejne Zbigniewa Kwiatkowskiego. W licytacji brali udział gniewianie jak również osoby z Gdyni, Pelplina, Majewa, Nicponi a nawet z Wielkopolski.

Gniewski finał WOŚP zakończył się koncertem gniewsko – gdańskiej kapeli rockowej RUBBISH i tradycyjnym światełkiem do nieba. Liczenie zebranych pieniędzy trwało do godz. 23.00. Zebrana kwota bardzo cieszy organizatorów ponieważ jest wyższa niż w ubiegłym roku co świadczy o hojności i dobrych sercach ludzi wspomagających orkiestrę w naszej gminie. Wszystkim ludziom dobrej woli niezmiernie dziękujemy - mówią organizatorzy. W tym roku największą kwotę zebrała Julia Simon, kwestująca na ulicy Piłsudskiego w Gniewie. Wolontariuszka zebrała łącznie 854,70 złotych. W piątce wolontariuszy, które zebrały największe kwoty znalazły się kolejno: Drągowska Paulina, Aleksandra Frymarska, Paulina Lisewska i Kornelia Waśniewska. Z licytacji udało się zebrać 1256,00 złotych, z puszek natomiast zebrano łącznie 8990,79 złotych.

Organizatorem przedsięwzięcia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, która pragnie serdecznie podziękować: spółce Zamek Gniew, firmie hansSound, zespołowi Rubbish, Przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola w Gniewie, grupie tanecznej TeenagDance, animatorom kultury średniowiecza z ZSP w Gniewie, Chorągwi Zaciężnej APIS, Jackowi Ordowskiemu, Piekarni Ciastkarni Meler z Pelplina, Katarzynie Górnej, Zbigniewowi Kwiatkowskiemu, Sławomirowi Kussowskiemu, Paulinie Myk, harcerkom z I Gniewskiej Drużyny Harcerek Gniazdo, policjantom z Komisariatu Policji w Gniewie, pracownikom biblioteki, wieloosobowej komisji liczącej: Annie i Rafałowi Dyro, Renacie Muller, Lucynie Pykron, Grażynie Szulc-Głazik, Wiolecie Brzyckiej. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom wolontariuszy i wolontariuszom.

Wykaz gniewskich wolontariuszy WOŚP: Julia Simon, Anna Stawicka, Adrianna Osińska, Paulina Drągowska, Magda Brzóska, Maria Lubińska, Paulina Lisewska, Weronika Binerowska, Weronika Speichert, Paulina Kuster, Aleksandra Frymarska, Kornelia Graban, Wiktoria Zawodzińska, Magdalena Łaska, Paulina Bendyk, Aleksandra Schwarc, Klaudia Hołosiewicz, Dominika Dąbrowska, Iga Wiatrowska, Kornelia Waśniewska, Weronika Gierszewska, Karolina Kirszenstein, Zuzanna Grzyb, Joanna Guzdaj, Anna Jakusz- Gostomska, Łucja Kozłowska, Julianna Lenga, Natalia Janaszczyk, Weronika Frymarska.

Data publikacji: 2016-01-11 14:54
  • WOŚP w Gniewie
  • WOŚP w Gniewie
  • WOŚP w Gniewie
  • WOŚP w Gniewie
  • WOŚP w Gniewie
  • WOŚP w Gniewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.