Związana z Gniewem od 1975 r. Prowadziła tu prace archeologiczne, wykopaliska i związane z tym naukowe opracowania. Dzięki jej wysiłkom zostało uratowane średniowieczne dziedzictwo gniewskie w rejonie Starego Miasta i Wzgórza Zamkowego. Jednoczenie systematycznie opracowywała znaleziska, eksponowała je na licznych wystawach m.in. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, w piwnicach byłego Domu Kultury, czy na Zamku w Gniewie. Łączyła je zwykle z prelekcjami. Jest autorką długofalowego programu badań związanych z rewaloryzacją zespołu staromiejskiego i zamkowego.
Zjednała dla gniewskich badań przedstawicieli Państwowej Akademii Nauk, Politechniki Gdańskiej i Centralnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Zainspirowała w 1979 r. obchody 750-lecia Ziemi Gniewskiej, które były doskonałą promocją miasta i gminy. W 1992 r. zorganizowała I Gniewskie Spotkania Naukowe. Na szczególne podkreślenie zasługują liczne opracowania naukowe o Gniewie i jej starania w Urzędzie Konserwatorskim uwieńczone przed laty powołaniem konserwatora zabytków w Gniewie. Wiele serca i sił włożyła w pracę z młodymi gniewianami, prelekcje, współpracę z młodzieżą zatrudnioną w pracach wykopaliskowych.
Elżbieta Choińska- Bochdan tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew otrzymała na mocy uchwały Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 sierpnia 1997 roku.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka |