Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Historia współczesna inaczej

Pod kierunkiem Agnieszki Frątczak uczniowie ZSP w Gniewie zgłosili swój udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym – Turniej Debat Historycznych o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. W turnieju bierze udział 9 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

W listopadzie odbyły się warsztaty ze specjalistami w debatowaniu, natomiast w styczniu wykłady z badaczami specjalizującymi się w wybranych do turnieju tematach. Faza grupowa odbyła się 10 lutego w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku. Nasi uczniowie – Maciej Mokwa, Filip Cejrowski, Weronika Speichert, Sebastian Ciesiński oraz Marysia Fiebelkorn zmierzyli się z reprezentacją VI LO w Gdyni oraz XXIV LO w Gdańsku. Do półfinału awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca.

Ponadto w marcu odbędzie się I Edycja Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie”, w którym szkołę będzie reprezentować trzech uczniów wyłonionych z eliminacji szkolnych w lutym b.r. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Tczewie i II LO im. Jana III Sobieskiego w Tczewie. Celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnienie wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski w latach 1944-63, a także rozbudzanie zainteresowań i kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.
Efektem kontaktów z IPN w Gdańsku jest cykl lekcji przeprowadzonych w formie warsztatów w klasach technikum i liceum na temat historii współczesnej np.: zbrodnia Katyńska, płk. Ryszard Kukliński- bohater czy zdrajca, czy PRL była państwem totalitarnym? W maju planowany jest wyjazd do siedziby IPN na lekcje archiwalne pt: „ Co kryją archiwa IPN”.

Data publikacji: 2016-02-11 14:13

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.