Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zmiana nazwy Zakładu Produkcji Keramzytu Weber

Informujemy, że od 29 lutego 2016 roku ulega zmianie dotychczasowa nazwa gniewskiego Zakładu Produkcji Keramzytu Weber, którą zastąpi "Zakład Produkcji Kruszyw". Pozostałe dane dotyczące spółki i zakładu nie uległy zmianie.

Nigdy nie przegramy, jak się postaramy

W niedzielę, 28 lutego na gniewski zamek, po raz szósty, zjechali miłośnicy karcianej gry „baśki”, by powalczyć o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. Zwycięzcą został Edmund Kaliszewski z Gniewu, najlepszą baśkarką została Ewelina Tucholska z Gniewu, a najlepsza drużyna to Trzcianka.

Weź udział w konkursie

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro" organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. W tym roku hasłem konkursu jest tworzenie „Kroniki Gniewskiej Rodziny”. Sięgnij po albumy, pamiątki wspomnienia rodziców czy dziadków, a następnie przedstaw je w twórczy sposób. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Przedszkolaki w kosmosie

W minionym tygodniu przedszkolaki z Bajecznej Krainy poznawały i zdobywały kosmos. Zajęcia rozpoczęły się od podania ciekawostek związanych z kosmosem. Potem nastąpiło 'Powitanie ufoludków'.

Wojewódzkie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego

W minioną sobotę, 27 lutego, w Wejherowie spotkali się samorządowcy i przewodnicy na obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Celem spotkania było podziękowanie przewodnikom za zasługi w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu. W wydarzeniu brali udział również reprezentanci naszej gminy, przewodnicy gniewscy: Krystyna Tamowicz oraz Adam Laska.

Walichnowska parafia otrzymała dotację

Gospodarze dziesięciu kościołów najczęściej w niewielkich miejscowościach na terenie woj. pomorskiego oraz pięciu innych zabytkowych obiektów w regionie, otrzymają od regionalnego samorządu dotacje na prace konserwatorskie.  Wśród obiektów, które dostały wsparcie znalazła się świątynia w Wielkich Walichnowach. Na remont kościoła przeznaczono 35,4 tys. zł. 

Cyfrowe miasta- przyjdź na spotkanie

W jaki sposób wykorzystać media społecznościowe do budowania społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju demokracji partycypacyjnej? Czy samorząd lokalny jest w nich obecny? Czy obywatele dostrzegają potencjał mediów społecznościowych w kontaktach z politykami i w kształtowaniu polityki lokalnej? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukali podczas Dnia Informacyjnego realizowanego w ramach projektu "Digital Cities for a 'Smart' Europe. Spotkanie odbędzie się 9 marca w Gniewie.

Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi

W ostatni weekend lutego, w dniach 26-28. lutego 2016 r. na terenie łódzkiego kompleksu targowego - hali EXPO odbyły się już po raz dwudziesty drugi Targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur". Po raz kolejny, na jednym ze stanowisk wystawienniczych, swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia. Wspólne stoisko naszego regionu w tym roku przygotowały: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Uwaga rolnicy!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych planuje wystąpić do Wojewody Pomorskiego o powołanie Gminnej Komisji do szacowania strat w gospodarstwach rolnych. Rolnicy, którzy ponieśli straty przez tegoroczne mrozy powinni złożyć odpowiedni wniosek o oszacowanie zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Dzień otwarty w podstawówce

Dyrekcja i nauczyciele serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które rozpoczną lub chciałyby rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego na Dzień Otwarty. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca 2016 r. od godz. 16.00 do 17.00. 

Tak spędzano ferie zimowe w Opaleniu

Jak co roku w świetlicy opaleńskiej organizowane były ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Duża frekwencja korzystających z ,,przerwy szkolnej” mile zaskoczyła nawet organizatorów. Zorganizowano wiele atrakcji m.in. wyjazd do aquaparku w Kwidzynie, gry, zabawy konkursy sportowe, warsztaty plastyczno-techniczne i kulinarne.

Ruszyły konsultacje!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania.

Nie podpalajmy traw

W środę, 2 marca, jednostka gniewskiego OSP w sile jednego zastępu została zadysponowana do drugiego już w tym roku pożaru traw. Zgłoszenie miało miejsce około godziny 21. Dzięki szybkiej interwencji ratowników pożar nie rozprzestrzenił się na dalsze tereny.

Muzyczny Dzień Kobiet

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie  serdecznie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Występ rozpocznie się 8 marca (wtorek)  godz. 17.00  w Sali Kameralnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Czas na rozrywkę

Ostatnie dni przed feriami zimowymi upłynęły młodzieży z gniewskiego gimnazjum bardzo emocjonująco. Oprócz nauki i obowiązków szkolnych był też czas na rozrywkę.

Pamiętaj zgłosić zbiornik

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina o zbliżającym się terminie składania druków “Zgłoszenia zbiornika bezodpływowego nieczystości płynnych, przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłączenia do kanalizacji zbiorczej do ewidencji gminy Gniew”.

Gmina Gniew zabiega o pozyskanie 1,6 mln złotych na edukację

Gmina Gniew sporządziła i złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach działania 03.02 Edukacja Ogólna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Pozyskane środki finansowe pozwolą podnieść kompetencje uczniów i umiejętności nauczycieli.

Gniew pamiętał o Żołnierzach Wyklętych

W niedzielę, 6 marca, mieszkańcy Gniewa uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. W kościele pw. św. Mikołaja odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, po której burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska złożyła kwiaty przy Pomniku Pomordowanych na gniewskim cmentarzu.

Program "KLUB" - dofinansowanie dla klubów sportowych

26 lutego 2016 roku Minister Sportu i Turystyki wydał decyzję w sprawie ogłoszenia Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Oferty pracy

Chcielibyśmy Państwu przedstawić oferty pracy, które spłynęły dziś do naszej Redakcji. Jedna z nich dotyczy doradcy finansowego/ pracownika banku, kolejna, osób chętnych do roznoszenia ulotek.

Halowa Piłka nożna najmłodszych

W sobotę 27 lutego w hali gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano siódma i ostatnią rundę rozgrywek piłki nożnej halowej w kategorii Szkół Podstawowych. W grupach kl. III-IV i V-VI w siedmiorundowym cyklu rozegrano siedem turniejów z udziałem sześciu i ośmiu zespołów o puchary Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu.

Jakich wartości szukamy w książkach

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, przybyli wszyscy, którzy lubią wspólną dyskusję nad dobrą beletrystyką. Omówione zostały pozycje, które warto polecić wszystkim pasjonatom książek.

„Dzień Kobiet” na sportowo

Z okazji obchodów „Dnia Kobiet” w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie z udziałem jedenastu zespołów płci pięknej rozegrano zawody o „Puchar Dyrektora GOS- Gniew”. Eliminacje rozegrano w trzech grupach.

Ważne dla NGO

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych w tym w szczególności działających w sferze sportu na spotkanie, które odbędzie się 10 marca 2016 r. o godz. 13:30 w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Spotkanie to, kończy konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania.

Awaria studni

Z powodu awarii studni głębinowej w Cierzpicach nastąpi przerwa w dostawie wody do godz. 16.00.

Dzień Kobiet

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Paniom uśmiechu na twarzy. Miłego dnia!

Zmiana w godzinach przyjęć interesantów

Uprzejmie informujemy, że w środę, 9 marca br., Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z powodu wyjazdu służbowego będzie przyjmować interesantów w godzinach 14:00-15:00. Kolejnym dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz jest piątek, 11 marca br.

Drogie Panie, dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie przygotowała niespodziankę dla wszystkich pań, organizując 8 marca w Sali Kameralnej biblioteki montaż słowno-muzyczny z okazji święta Kobiet.

"Dzień Kobiet" w Klubie Seniora

Po raz kolejny członkowie Klubu Seniora "Wesoła Jesień" obchodzili święto Dnia Kobiet. Podtrzymując coroczną tradycję, na wszystkie panie czekał słodki poczęstunek oraz kwiatek. Podczas spotkania, seniorzy wspominali wesołe chwile, oglądając nagrania z poprzednich uroczystości.

Gniew z dotacją na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji

Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził przyznanie dotacji celowej dla naszego wniosku pt. „Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Gniew do 2020 roku”. Wniosek został złożony w ramach konkursu na działania wspierające gminy miejskie i miejsko - wiejskie z obszaru województwa pomorskiego, w zakresie przygotowania programów rewitalizacji zdegradowanych obszarów miasta, ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Tegoroczną Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 11 - 13 marca. W zbiórkę żywności na terenie gminy Gniew włączą się Szkolne Kluby Wolontariusza działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Gimnazjum w Gniewie oraz Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie. Żywność zbierana będzie w Biedronce, Ślizexie i Netto.

Program wyrównywania różnic między regionami III

Na stronach internetowych www.niepelnosparwni.powiat.tczew.pl oraz www.ngo.powiat.tczew.pl zamieszczono informację o możliwości aplikowania o środki w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III. Zachęcamy do składania wniosków w ramach programu.

Nabór do klasy sportowej

Szkoła w Dąbrówce Tczewskiej poszukuje dziewcząt do klasy sportowej rocznika 2003. W ofercie: dostęp do internatu, bardzo dobra baza treningowa, opieka sportowa - treningi w szkole, poza szkołą w klubie Gryf 2009 Tczew + 4 godziny WF’u. Szczegóły na plakacie.

Brak wody w Ciepłem

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (11.03.2016 r.) w godzinach 10.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Ciepłe. Przyczyną przerwy będą prace remontowe na sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

Ogólnopolski Dzień Sołtysa

Dziś, 11 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Z tej okazji , w imieniu własnym oraz całego Samorządu Gminy Gniew, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska, pragnie złożyć wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim życzenia.

Dzień Otwarty i Targi Pracy w ZSP Gniew

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz ich rodziców na Dzień Otwartyoraz Targi Pracy w dniu 16 marca 2016 r. w godzinach od 8:00 do 13:00.

Magiczny pokaz iluzji

W środę, 9 marca, w Przedszkolu Miejskim w Gniewie goszczono prawdziwego magika, który przeniósł dzieci do świata czarów i magii. Pan iluzjonista zaprezentował najmłodszym wspaniałe sztuczki i czary.

FAMA przedłuża rekrutację - złóż podanie

Informujemy wszystkich zainteresowanych pracą w Spółce FAMA o możliwości składania aplikacji na  stanowiska: ślusarz, ślusarz (operator stacji prób), spawacz, monter urządzeń, handlowiec, konstruktor, technolog, kontroler jakości.

Powiatowy Konkurs na temat Żołnierzy Wyklętych

W środę, 2 marca br., uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych w Gniewie wzięli udział w konkursie historycznym zatytułowanym „Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie”, nad którym patronat objęli wiceminister Infrastruktury i Budownictwa  Włodzimierz Smoliński  oraz starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski.

Weź udział w otwarciu nowego biurowca FAMY

Spółka FAMA  w Gniewie  serdecznie zaprasza  mieszkańców gminy Gniew na mszę świętą w intencji  pracodawców, pracowników spółki, ich rodzin oraz o życie wieczne dla zmarłych, w związku z uroczystością otwarcia nowej hali oraz budynku biurowca, 2 kwietnia o godz. 12.00. Prezes spółki zaprasza także zainteresowanych mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystości otwarcia i poświęcenia nowej hali oraz budynku biurowca na terenie spółki FAMA.

Turniej "Młodzież zapobiega pożarom"

Dzisiaj, tj. 11 marca br, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs rozgrywany był w Gminnym Centrum Reagowania w Gniewie. W tegorocznej, juz 39 edycji brało udział 45 uczniów z okolicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Trwają zapisy do Przedszkola Niepublicznego "Bajeczna Kraina"

Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" informuje o trwaniu zapisów dzieci do dwóch grup wiekowych: 2,5-3 oraz 4-5 latki. Podstawowa rekrutacja na rok przedszkolny 2016/2017 trwa do 31 marca 2016 r.

Cyfrowy Gniew w inteligentnej Europie

Urząd Miasta i Gminy Gniew od 2015 r bierze udział w międzynarodowym projekcie Digital Cities for a Smart Europe czyli Cyfrowe Miasta dla „Inteligentnej” Europy. Dla mieszkańców gminy zorganizowany został 9 marca infoday, czyli dzień, podczas którego można było się dowiedzieć jak skutecznie działać m.in. na portalach społecznościowych.

Walczyli o mistrzostwo Kursztyna

12 marca w świetlicy wiejskiej w Kursztynie odbył się turniej tenisa stołowego o mistrzostwo sołectwa Kursztyn. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Adrian Nowak, Ariel Nowak i Ireneusz Czaja. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Program Rodzina 500 plus - składanie wniosków od 1 kwietnia

Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka lub opiekunowi prawnemu dziecka do dnia ukończenia przez dziecko 18 roku życia.

Pokaz mody po niemiecku

Na lekcjach języka niemieckiego klasy drugie gniewskiego gimnazjum zorganizowały pokaz mody. Poubierali w modne i kolorowe stroje, niektórzy przedstawili również modę hippisowską i sportową. Gimnazjaliści opisywali swoje przebrania, używając niemieckich zwrotów.

Szkolenie PODR w Nicponi

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie pn. Działania inwestycyjne PROW 2014-2020 (modernizacja gospodarstw rolnych). Szkolenie odbędzie się 16 marca w świetlicy wiejskiej w Nicponi o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w marcu. Komisja Rewizyjna spotka się 22 marca, Komisja Społeczna 23 marca, Komisja Finansów 24 marca, Komisja Gospodarki 29 marca. Przypominamy, że posiedzenia komisji są otwarte dla mieszkańców, dlatego też zainteresowane osoby zapraszamy do udziału w spotkaniach. Szczegóły w załączniku.

Dzień otwarty w gniewskim gimnazjum

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie przy  serdecznie zapraszają młodzież wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17.00 w szkolnej auli. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2016/2017, bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz atmosferą panującą w szkole. Serdecznie zapraszamy!

948 kg żywności zebrane podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności

Zakończyła się kolejna Wielkanocna Zbiórka Żywności. Dzięki hojności mieszkańców naszej gminy zebrano 948 kg żywności, zgromadzonej w celu pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Na uznanie zasługują również członkowie Szkolnych Klubów Wolontariusza działających przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Gimnazjum w Gniewie oraz Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji.

150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich

14 marca 1866 roku z inicjatywy Juliusza Kraziewicza pierwsze na ziemiach polskich kółko rolnicze w Piasecznie uchwaliło jednogłośnie zawiązanie pierwszego koła gospodyń wiejskich pod nazwą Towarzystwa Gospodyń. Pierwszą przewodniczącą została Januaria Kalksteinowa z Klonówki, matka Edwarda Kalksteina, prezesa Kółka Rolniczego w Bobowie.

Plebiscyt na Sołtysa i Sołectwo Pomorza 2016

Dziennik Bałtycki ogłosił plebiscyt na Sołtysa i Sołectwo Pomorza 2016 roku. Sołtysi z naszej gminy również biorą udział w głosowaniu. Głosowanie trwa do czwartku, 31 marca, do godz. 21. Trzech sołtysów oraz trzy sołectwa, które zdobędą najwięcej głosów awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu. Zachęcamy do głosowania.

Rozpocznij naukę w Gogolewie

Oddział Przedszkolny oraz Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie ogłaszają nabory na nowy rok szkolny. Rodziców zainteresowanych posłaniem dzieci właśnie do placówek w Gogolewie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły i przedszkola, dostępnych poniżej.

Drogi rodzicu!

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/17 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego oraz do klasy I i klas programowo wyższych w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Szkolne rybki

W miniony wtorek, tj. 8 marca br, pierwszoklasiści opaleńskiego gimnazjum odwiedzili po raz pierwszy kwidzyńską pływalnię. Młodzież ćwiczyła swoje umiejętności pływackie, biła rekordy czasowe w zjeżdżalni rurowej, a także odpoczywała i relaksowała się w wannach z hydromasażem. Szaleństwo, śmiech i super zabawa towarzyszyły uczniom przez cały czas.

KCK - najbliższe seanse

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W najbliższych dniach będziemy mieć okazję obejrzeć filmy „Deadpool”, "Historia Roja”, „Seria Niezgodna: Wierna”, „Zjawa”, „Robinson Crusoe”, pokaz przedpremierowy "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości" oraz wiele ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Znasz tego psa?

W dniu wczorajszym, 15 marca, na ul. Krasickiego w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Rozmowy o transporcie

Zapraszamy na spotkanie z firmą Refunda sp. z o.o, wykonawcą „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu tczewskiego”. W Gniewie spotkanie takie odbędzie się w najbliższy czwartek (17 marca) w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w godzinach: 10.30 – 12.00.

Apel do mieszkańców

Niezbyt mroźna zima i zbliżająca się dużymi krokami wiosna zachęcają do częstych spacerów. Ciekawych miejsc na piesze wędrówki i rowerowe przejażdżki na terenie naszej Gminy nie brakuje. Niestety - co zauważyli pracownicy spółki INWEST-KOM - obszary leśne wzdłuż dróg są bezmyślnie zaśmiecane.

Zmiany godzin urzędowania nieodpłatnej pomocy prawnej

Uprzejmie informujemy, że 21 i 22 marca radca prawny będzie przyjmować interesantów w godz. 8:00-14:00, natomiast w poniedziałek, 28 marca, punkt nieodpłatnej pomocy prawnej będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Targi Pracy i Rozwoju Pedagoga

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach Klubu Sportowego Movement pt. „Prezentacja nowych form nauczania wychowania fizycznego”. Warsztaty odbędą się podczas Targów Pracy i Rozwoju Pedagoga – 2 kwietnia 2016 roku. Wstęp wolny.

Uwaga!

Dzisiaj, ze względu na czas bieżących prac remontowych, nastąpiły utrudnienia w ruchu. Wjazd na Plac Grunwaldzki od strony ul. Sobieskiego jest zamknięty. Problemy komunikacyjne powinny być zlikwidowane jeszcze dzisiaj. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Badanie ankietowe skierowane do organizacji pozarządowych

Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi serdecznie zaprasza do udziału w badaniu ankietowym pt. Ocena funkcjonowania mechanizmu konsultacji społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, którego celem jest poznanie Państwa opinii na temat konsultacji społecznych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Kurs operatora kombajnów zbożowych

Prezes Krajowego Stowarzyszenia Centrów Kształcenia Praktycznego informuje o możliwości uzyskania uprawień z zakresu operatorów kombajnów zbożowych, kombajnów zielonkowych i pras wysokiego stopnia zgniotu dla mieszkańców Wielkich Walichnów i okolic.

Awaria sieci internetowej w urzędzie

Informujemy, że z powodu braku dostępu do  Internetu, utrudniony jest kontakt z urzędem. Interesanci z urzędnikami kontaktować się mogą tylko  telefonicznie. Numer kontaktowy do sekretariatu to: 58 530 79 19. Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie dla Organizacji Pozarządowych

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew serdecznie zaprasza na spotkanie doradczo-informacyjne "Jak lokalne Centrum Organizacji Pozarządowych może wspierać twoją/waszą przyszłość", które odbędzie się 21 marca 2016 r., o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (siedziba CAG, ul. Plac Grunwaldzki 45). Nie może tam was zabraknąć!

Jarmark wielkanocny już 20 marca

W najbliższą niedzielę, 20 marca w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie się Jarmark wielkanocny. Pod arkadami na gniewskim rynku, jak co roku, rozstawione zostaną stoiska ze świątecznymi ozdobami. To wspaniała okazja, by kupić domowej roboty ciasta, zrobić prezenty najbliższym oraz zaopatrzyć się w stroiki, które wspaniale udekorują nasze domy w Święta Wielkiej Nocy. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia kolorowych stoisk lokalnych wytwórców, które zaskoczą nas różnorodnością wyrobów.

Apel o pomoc dla pogorzelców!

W środę, 16 marca, pożar pozbawił dorobku całego życia czteroosobową rodzinę Państwa Kowalskich. Mimo szybkiej reakcji straży pożarnej, poniesione straty są ogromne. Dom obecnie nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania. Konieczny jest jego kapitalny remont. W związku z tą tragedią, apelujemy do ludzi dobrego serca o pomoc dla pogorzelców.

Uwaga mieszkańcy gminy Gniew

Zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r., poz. 250), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

III Konkurs Wielkanocny w Tczewie - gniewianie zwycięzcami

16 marca, w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie, odbył się III Konkurs Wielkanocny. Uczestniczyli w nim reprezentanci gniewskiego gimnazjum. Zadaniem zespołu było udekorowanie jajka kurzego i styropianowego, wykonanie kartki świątecznej i dekoracja stołu. Nasi przedstawiciele zajęli na nim pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy!

10. Wiosenny Maraton Poetycki już dzisiaj!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy z utęsknieniem wyczekiwali wiosny, do udziału w 10. Wiosennym Maratonie Poetyckim, który odbywa się w Sali Kameralnej od godz. 10.00 aż do późnych godzin wieczornych. Przyjdź, przeczytaj wiersz i przywitaj wiosnę razem z nami!

Rekolekcje wielkopostne w Tymawie

W dniach od 14 do 16 marca pod hasłem: ,,Nie można człowieka zrozumieć bez Chrystusa” odbyły się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Tymawie.

Konsultacje społeczne projektu uchwały dot. uchwalenia Statutu Gminy Gniew

Na podstawie uchwały Nr XV/108/2015 z dnia 2 grudnia 2015 r. Rady Miejskiej w Gniewie zostały ogłoszone konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej uchwalenia Statutu Gminy Gniew. Zostały one przeprowadzone w terminie od 4 do 18 stycznia 2016 r.

Inwest-Kom wyjaśnia

Odnosząc się do informacji, która została podana na portalu Facebook.com, spółka Inwest-Kom wyjaśnia, iż ścieki z sieci kanalizacji ogólnospławnej na ul. Ogrodowej w Gniewie są odprowadzane bezpośrednio do przepompowni ścieków, a nie do rzeki Wierzycy. Zdjęcie, które zostało umieszczone to wylot wód opadowych z instalacji deszczowej z ul. Głowackiego i ul. Behrendta i nie są w żaden sposób połączone z siecią, za którą odpowiada Inwest-Kom.

Od bartnictwa do pszczelarstwa

16 marca przedszkolaki z Gniewu brały udział w warsztatach pszczelarskich pt.: „Od bartnictwa do pszczelarstwa”, prowadzonych przez pszczelarza Zenona Otowskiego z Pasieki Miodu z Kurzejewa. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym.

Piękna Wieś Pomorska 2016

Rozpoczyna się już 23. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 29 kwietnia 2016 r.

Gipsowe warsztaty

Dużą popularnością cieszą się warsztaty z odlewu gipsowego, toteż po raz kolejny ZS Opalenie wzięło w nich udział. 16 marca już od godziny 8.00 rano placówka gościła panie, które przeprowadziły z klasami pierwszymi i drugimi szkoły podstawowej bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystaniem gipsu.

Runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2015/2016

Na początku kwietnia ruszy runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2015/2016. Drużyny A Klasy z grupy Malbork  IV swoją rundę rozpoczną w pierwszy kwietniowy weekend. Jako pierwsza na murawę wybiegnie ekipa Sobieskiego Gniew. W  sobotę, 2 kwietnia na wyjeździe, o godz. 14.00, spotka się z drużyną Spójni Sadlinki. W niedzielę, 3 kwietnia o godz. 16.00, na boisku w Gniewie, Weber Szprudowo podejmować będzie GDKIS Ostaszewo.

Mądrze zaplanuj swoja przyszłość

W środę, 16 kwietnia, nasza redakcja miała okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym Szkoły oraz Targach Pracy, które odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie. Wcielając się w niezdecydowanego, pełnego pytań i wątpliwości młodego człowieka, postanowiliśmy poznać, jak się później okazało, bogatą, a przede wszystkim przyszłościową, ofertę edukacyjną gniewskiej szkoły.

Wolontariat znaczy pomagać

Pani Katarzyna Puczyńska jest nauczycielem matematyki w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Wśród wielu pasji znajduje również czas, aby bezinteresownie pomagać innym. Poniżej publikujemy wywiad gimnazjalistki Natalii Janaszczyk z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu. Zachęcamy do lektury!

Fabryka Sztuk zaprasza

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Banieckiego i Jolanty Szymerskiej. Wernisaż odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Wystawa będzie czynna do 3 maja br. Wstęp wolny!

Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie już niebawem

Tradycją na Kociewiu stało się już, aby Niedzielę Palmową spędzać w Gogolewie. Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich co roku zapraszają mieszkańców powiatu tczewskiego na uroczyste obchody tego święta. W tym roku msza święta i przemarsz rozpoczną się o godzinie 14:00, w niedzielę 20 marca, w świetlicy wiejskiej przy gogolewskiej szkole.

Walcząc z HPV

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że wzorem lat ubiegłych Gmina Gniew przystąpiła do Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”. Na realizatora programu w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego, wyłoniony został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5.

Dzień Otwarty u Hallerczyków

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie przy ul. 27 Stycznia 19, serdecznie zapraszają młodzież wraz z Rodzicami, absolwentów i wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się dnia 14 kwietnia 2016 r., od godz. 17.00 w szkolnej auli. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017, bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz atmosferą panującą w naszej szkole.

Mądrość płynie z krzyża

Od jedenastu już lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie na trwałe wpisała się w kalendarz obchodów liturgicznych na  terenie powiatu tczewskiego. Procesję z palmami poprowadził ks. Janusz Wachowski, proboszcz  parafii pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Dzierżążnie. Organizatorem Kociewskiej Niedzieli Palmowej było KGW w Gogolewie.

Jarmark Wielkanocny

Pyszne ciasta, cukrowa wata, kolorowe stroiki i ozdoby świąteczne oraz pierwsze wiosenne słońce, to obraz niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego, który miał miejsce pod arkadami na gniewskim rynku. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Pokaz Maszyn

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza wszystkich pasjonatów pojazdów wykorzystywanych w rolnictwie na Pokaz Maszyn, który odbędzie się 1 kwietnia br. o godz. 10:00 w Lubaniu k/Kościerzyny

Powitali wiosnę

Słońce i bezchmurne niebo powitało - wraz z dziećmi z Pieniążkowa - pierwszy dzień wiosny. Święto rozpoczęto wspólną zabawą, uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali różnego rodzaju zadania. Najmłodsi nie ustępowali w niczym starszym klasom i w ogólnej liczbie punktów wygrały klasy IIc i IIIb. Uczniowie mieli także okazję skosztować smażonych kiełbasek, a gdy wreszcie wyruszyli wraz z wychowawcami szukać wiosny - znaleźli ją!

PODR zaprasza na konferencję

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na konferencję pt. "Szkody w uprawach rolnych wyrządzane przez zwierzęta a kształtowanie bioróżnorodności krajobrazu" która odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, ul. 3 maja 9 (Kino Remus).

Weź udział w XVII Powiatowych Targach Edukacyjnych

Powiat Tczewski już po raz siedemnasty organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbędą się 1 kwietnia 2016 roku (piątek), w godz. od 9:00 - 13:30, w Hali Sportowo – Widowiskowej II LO w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10. Zapraszamy.

Wiosna w Piasecznie

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada na 21 marca. W szkole podstawowej w Piasecznie obchodzono ten dzień bardzo uroczyście. Dzieci z klasy drugiej przygotowały i pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Czas umilił również występ szkolnego zespołu folklorystycznego "Piaseckie gzuby".

Protokół z konsultacji

Przekazujemy do publicznej wiadomości protokół z konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli wykorzystania.

Pożyczki dla mikro i małych firm

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. zaprasza pomorskich przedsiębiorców do składania wniosków pożyczkowych w ramach projektu „Program mikrofinansowania dla mikro i małych przedsiębiorców spoza Trójmiasta”. Pożyczki do 150.000 zł udzielane będą na okres nie dłuższy niż 3 lata, przy zastosowaniu bardzo atrakcyjnej stałej stopy procentowej w wysokości 1% w skali roku i zerową prowizją.

Wielki Piątek - urząd czynny do godz. 12.00

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 38/2016 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w piątek, 25 marca, Urząd Miasta i Gminy Gniew czynny będzie do godz. 12.00.

Gniewscy baśkarze najlepsi w Drużynowych Mistrzostwach w Skata Sportowego

20 marca w Rumi baśkarze z naszej gminy wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach w Skata Sportowego. Miło nam poinformować, że na 10 drużyn gniewska ekipa zajęła pierwsze miejsce. O zwycięstwo walczyli: Sławomir, Kazimierz i Grzegorz Dąbrowscy oraz Kazimierz Rajski. Gratulujemy!

Witaj wiosno!

Prezentujemy Państwu galerię z X Maratonu poetyckiego. Zobacz, jak 21 marca br., miłośnicy poezji witali wiosnę w gniewskiej książnicy.

Pierwszy dzień wiosny z ekologią

W poniedziałek, 21 marca br., z okazji Święta Wiosny do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przyjechała grupa ekologów działajacych w Stowarzyszeniu Tilia ze Szkoły Leśnej na Barbarce. Było koło fortuny, puzzle, krzyżówka, a także cztery stanowiska komputerowe, przy których uczniowie kształcili postawy ekologiczne.

Żegnaj zimo, witaj wiosno!

21 marca, jak co roku w gniewskim przedszkolu, uroczyście pożegnano zimę i powitano oczekiwaną wiosnę. Przedszkolacy wraz z opiekunami przeszli ulicami miasta przy akompaniamencie tamburyn, grzechotek i gwizdków w radosnym i kolorowym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna – zimowa panna.

Burmistrz nie przyjmie interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie dziś interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Z wielką radością powitali wiosnę

Z okazji Święta Wiosny uczniowie z klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie pod kierunkiem pani Joanny Ordowskiej i Elżbiety Żukowskiej, przygotowali inscenizację pt: "Wiosna w lesie". Dzieci w oczekiwaniu na przyjście nowej pory roku postanowiły posprzątać las pełen śmieci, ku uciesze żyjących w nim zwierząt. Oczyszczony las i jego mieszkańcy gotowi na przyjście wiosny z radością powitały budzącą się do życia przyrodę.

Powitanie wiosny w Polskim Gronowie

Przedstawiamy galerię zdjęć z powitania wiosny przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie.

Wybory sołeckie 2016

W niedzielę, 24 kwietnia w dziewiętnastu sołectwach odbędą się wybory sołtysa. Głosować będzie można w godz. od 10.00 do 16.00. Do 25 marca można zgłaszać Gminnej Komisji Wyborczej listy kandydatów na sołtysów. Zachęcamy do zapoznania się z całym kalendarzem wyborczym.

Wiosna w zespole szkół w Opaleniu

Długo wyczekiwany dzień, czyli pierwszy dzień wiosny w szkole nie musi się sprowadzać do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem, o czym przekonali się uczniowie klas I-III SP Zespołu Szkół w Opaleniu, którzy w tym dniu wzięli udział w ciekawych zajęciach.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 30 marca o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XIX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie stan ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Gniew. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 23 marca 2016 roku otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Szczegóły w załączniku.

Zmiany godzin pracy w M-GOPS

Informujemy, że od 1 kwietnia Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zmienia godziny pracy. Od tego dnia M-GOPS czynny będzie w poniedziałki, wtorki i w czwartki w godz. od 7.30. do 15.30, w środy od 7.30 do 17.00, a w piątki od 7.30 do 14.00.

Zaprezentuj Twoją nieruchomość na stronie www.gniew.pl

Właścicieli nieruchomości lub działek, znajdujących się na terenie naszej gminy zachęcamy do zaprezentowania swoich gruntów na stronie www.gniew.pl. To zupełnie nowe podejście gminy Gniew do kwestii inwestycji. Samorządy promują zazwyczaj tylko tereny inwestycyjne, których są właścicielem, celem gniewskiego magistratu jest jednak pozyskanie inwestorów nie tylko na gminne, ale i prywatne działki. Każda dobra inwestycja, służy bowiem ogólnemu dobru, bez względu na prawo własności.

Wielki Czwartek, Piątek i Sobota w kościele

W minioną niedzielę wierni święcili palmy, wspominając radosny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Od poniedziałku katolicy przygotowują się do przeżywania męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, biorąc udział w modlitwach Wielkiego Tygodnia. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Weosłych świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Samorząd Gminy Gniew składa wszystkim Mieszkańcom  naszej gminy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i pogody ducha. Bądźmy pełni miłości, nadziei i radości w tych szczególnych dniach. Wesołego Alleluja!

Biblioteka w Gniewie życzy wesołych świąt

Mieszkańcom, a w szczególności Czytelnikom i Współpracownikom gniewskiej biblioteki, przekazujemy życzenia od dyrektora placówki Jadwigi Mielke. Wesołych Świąt!

Referendum w Gniewie

W Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych pojawiała się informacja dot. referendum w sprawie odwołania ze stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił postanowienie Komisarza Wyborczego o odrzuceniu wniosku inicjatorów referendum, uznając tym samym, że inicjatorzy referendum zebrali wymaganą ilość podpisów.

Stop wypalaniu traw!

Już od wielu lat przyjście wiosny, wiąże się z wyraźnym wzrostem liczby wyjazdów jednostek straży pożarnej do zdarzeń związanych z pożarami traw na nieużytkach, poboczach szlaków komunikacyjnych, jak również w obrębie zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Podczas tegorocznej przerwy świątecznej odnotowano aż 5 tego typu interwencji. Pamiętajmy, że strażacy biorący udział w akcji gaśniczej pożarów spowodowanych wypalaniem traw, mogą być w tym czasie potrzebni również w innym miejscu.

Nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”

Do 3 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie pomorskim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka pula grantów o łącznej sumie 40 000 zł.

E-partycypacja, czyli jak razem podejmować decyzje

Gmina Gniew od 2015 r. bierze udział w międzynarodowym projekcie „Cyfrowe miasta dla inteligentnej Europy”. Celem działań projektowych ma być zachęcanie do demokratycznego i obywatelskiego uczestnictwa obywateli w życiu publicznym, poprzez poszerzanie wiedzy obywateli na temat procesu kształtowania polityki Unii Europejskiej i promowanie możliwości społecznego i międzykulturowego zaangażowania oraz wolontariatu na poziomie Unii.

Spotkanie informacyjne dla organizacji

W związku z ogłoszonym 23 marca br. otwartym konkursem ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: “Organizowania i upowszechniania kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych” zapraszamy przedstawicieli organizacji zainteresowanych udziałem w konkursie na spotkanie informacyjno – szkoleniowe, które odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 16.30 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych (Plac Grunwaldzki 45, Pracownia Orange).

Zajączek w przedszkolu

Już od tygodnia w gniewskim przedszkolu odczuwało się atmosferę Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały ich zwyczaje i tradycje: malowały pisanki, zajączki, baranki robiły palmy, koszyczki i kurczaczki. Również bawiły się w małych ogrodników, którzy siali zboże oraz rzeżuchę.

Wiosenne podchody w opaleńskim gimnazjum

Miło kiedy szkoła, z której zwykle się ucieka w pierwszy dzień wiosny, staje się miejscem, w którym właśnie tego dnia zostaje się do późnego wieczora. Tak właśnie było 21 marca. Pierwszy dzień wiosny gimnazjaliści z ZS w Opaleniu powitali inaczej niż zwykle.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew." Szczegóły w załączniku.

Spotkanie informacyjne ws. przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej

Eko-Centrum Heliantus zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gniewu w zakresie możliwość przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 31 marca o godz. 16.30 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy.

Podziękowania dla sołtysów

Czteroletnia kadencja jednostek pomocniczych dobiega końca. Z tej okazji sołtysi gminy Gniew zostali zaproszeni na uroczyste spotkanie, podczas którego burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podziękowała wszystkim za ciężką pracę na rzecz społeczności wiejskich i wysiłek włożony na rzecz rozwoju gminy. Były życzenia pomyślności, dalszych sukcesów i poczęstunek.

Akululator Społeczny – dowiedz się jak wyzwolić społeczną energię!

Wszystkie osoby zainteresowane Funduszem AKUMULATOR SPOŁECZNY i potencjalnych wnioskodawców zapraszamy na spotkania informacyjne, dotyczące trwającego konkursu grantowego.

NIE dla wypalania traw, TAK dla środowiska!

W poniedziałek, 28 marca o godz. 20:36, odnotowano zgłoszenie o pożarze użytku ekologicznego "Borawa" stanowiącego niezwykle wartościowy, pod względem przyrodniczym, fragment obszaru Natura 2000 Dolna Wisła. W akcji gaśniczej pożaru, który swoim zasięgiem objął ok. 2 ha użytku ekologicznego „Borawa”, uczestniczyły cztery zastępy straży. Prawdopodobną przyczyną pożaru, powodującego nieodwracalne straty w naturze, było podpalenie.

Marzec w Jeleniu

Nieformalna Grupa Aktywnych Jeleń, sołtys i Rada Sołecka zorganizowali w marcu Dzień Kobiet. W programie był pokaz tańca „Gzub” z zespołu Piaseckie Kociewiaki. Grupę przygotowała do występów Emilia Ogonowska, a spotkanie poprowadziła Natalia Gretkowska.

Uczniowie z PSP SPSK w Tymawie na meczu szczypiornistów

Tuż przed świętami, 24 marca, uczniowie z PSP SPSK w Tymawie oraz z gimnazjum w Gniewie pojechali do Kwidzyna na mecz  MMTS Kwidzyn & KPR RC Legionowo. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego, Krzysztof Rychlewski.

Figura z cudownej groty objawień nawiedziła gniewską parafię

W środę, 30 marca, gniewską parafię p.w. św. Mikołaja nawiedziła kopia  XVI – wiecznej figury  św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano we Włoszech. Kilkaset wiernych zgromadziło się w gniewskiej świątyni na nabożeństwie oczekiwania, które poprowadził ojciec michalita, ks. Rafał Szwajca CSMA. Mszę św. koncelebrowali: ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Gniewie, ks. Janusz Wachowski, proboszcz parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Dzierżążnie oraz ks. Andrzej Ossowski, proboszcz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie.

Spotkanie informacyjne w ramach programu "Rodzina 500+"

Dzisiaj, 1 kwietnia, w całym kraju startuje program rządowy „Rodzina 500+”. Towarzyszy mu kampania informacyjno - promocyjna Bus 500+. W tym celu w Polskę wyruszyły oznakowane pojazdy, którymi poruszać się będą pracownicy urzędów wojewódzkich. Bus dotrze również do Gniewu w poniedziałek,  4 kwietnia br., o godzinie 10.00, na Pl. Grunwaldzki 1 (przed siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Gniew). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Darmowe zajęcia

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia plastyczne (środy, piątki 16-18.00) i taneczne (poniedziałki od 16.30). Szczegółowe informacje na plakatach.

Zawody na orliku

Przedstawiamy dziś Państwu rozmowę z Grzegorzem Połomskim, pomysłodawcą gniewskiej Ligi Mistrzów Orlika. Jednocześnie zachęcamy zainteresowane drużyny do przyłączenia się do rozgrywek.

Zmiany w sporcie

Podczas obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, która odbyła się 30 marca 2016 r, rajcy podjęli uchwałę w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.