Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi

W ostatni weekend lutego, w dniach 26-28. lutego 2016 r. na terenie łódzkiego kompleksu targowego - hali EXPO odbyły się już po raz dwudziesty drugi Targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur".  Po raz kolejny, na jednym ze stanowisk wystawienniczych, swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia. Wspólne stoisko naszego regionu w tym roku przygotowały: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Na targach prezentowały się samorządy, lokalne organizacje turystyczne, operatorzy turystyczni, obiekty hotelowe, parki rozrywki, a także producenci regionalnych produktów spożywczych.

- Pomimo znacznej odległości dzielącej Łódź od Kociewia zdziwiła nas dobra znajomość regionu wśród odwiedzających nas klientów. Okazało się, że łodzianie kojarzą Kociewie, w tym głównie Pelplin z jego pocysterską katedrą i Muzeum Diecezjalnym, Zamek w Gniewie i... Osiek! Jak wynika z rozmów z odwiedzającymi nasze stoisko, rozpoznawalność Osieka związana jest z działalnością Wojciecha Cejrowskiego, który przed laty organizował tutaj imprezę „Ciemnogród” oraz z Festiwalu Gospel, którego pomysłodawcą jest ks. Zdzisław Ossowski – proboszcz z Osieka. Zainteresowanie wzbudzał również Kazimierz Deyna, o którym informacje można było znaleźć na materiałach promocyjnych przekazanych nam przez Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim. Niewielu bowiem wiedziało o tym, że gwiazda polskiego footbolu pochodzi ze stolicy Kociewia, o czym z dumą naszych gości informowaliśmy - wspomina Tomasz Wiczyński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

Łódzkie targi turystyczne należą do ścisłej czołówki tego typu imprez wystawienniczych w Polsce. W sporej hali ekspozycyjnej prezentowało się ponad 140 wystawców z terenu całej Polski. Z oczywistych względów zainteresowanie łodzian targami przerosło nasze i zapewne organizatorów oczekiwania. Można było zauważyć narastającą falę odwiedzających halę targową, której kulminacja przypadła na sobotnie godziny południowe. Sporo było zapytań o kwatery agroturystyczne, o ciekawe noclegi, aktywny wypoczynek, imprezy wiosenne i letnie. Dzięki przygotowanym materiałom promocyjnym, ulotkom, przewodnikom i mapom obsługa naszego stoiska mogła udzielić wyczerpującej informacji wszystkim zainteresowanym. Dodatkowym walorem, na który zwracali uwagę odwiedzający kociewskie stoisko jest fakt, że Łódź i aglomeracja łódzka jest doskonale skomunikowana autostradą A1 z Kociewiem, a to pozwala na planowanie nawet weekendowego wypadu w nasze strony. Zachętą do odwiedzenia stoiska promującego Powiat Starogardzki i Kociewie była również tradycyjna kociewska gościnność. Wszyscy odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zasmakowania świeżo upieczonych fefernusków, a dla specjalnych serwowano nawet aroniową nalewkę cysterską. Wiele osób nie kryło sentymentalnych wspomnień z Kociewia: a to pracowali kiedyś w tych okolicach, a to rodzice pochodzą, mieszkają jeszcze... Nie brakowało również pozytywnych głosów na temat naszych atrakcji turystycznych, czy wręcz stwierdzenia, że urlop nad jeziorem w Ocyplu był tym „najlepszym w życiu”.

- W naszych działaniach marketingowych kładziemy nacisk na turystykę kulturową, połączoną z turystyką aktywną - czyli ofertą dla kajakarzy, rowerzystów i to najlepiej w ujęciu 2-3 dniowym... - przekonuje Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. - Jest to w naszym przekonaniu najlepsza propozycja wyjazdowa dla mieszkańców Łodzi czy okolic. Brakuje nam jeszcze konkretnych propozycji produktowych, no i przydałby się operator, czyli sprzedający te oferty... ale pracujemy nad tym!

Sezon turystyczny przed nami, więc kolejne wyjazdy na targi turystyczne i inne przedsięwzięcia promocyjne są w przygotowaniu. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z samorządami powiatowymi oraz miejskimi zaprezentują się jeszcze tej wiosny na podobnych imprezach w Gdańsku i w Toruniu.

 

 

Data publikacji: 2016-03-02 11:34
  • Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi
  • Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi
  • Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.