Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dotacje na badania i rozwój - Dla kogo, ile, gdzie i kiedy?

Już w maju po kolejne środki unijne mogą sięgać firmy, partnerstwa firm lub firm z organizacjami, oraz jednostki naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami. W ramach programu „Ekspansja przez innowacje-wsparcie dotacyjne” pozyskać można fundusze na realizację projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury.

Konkurs w ramach podziałania 1.1.1 Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne, którego celem jest zwiększenie aktywności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, to kolejna szansa dla firm i jednostek badawczych w bieżącym okresie programowania 2014-2020 umożliwiająca dofinansowanie projektów realizowanych na Pomorzu. Ważny akcent postawiono na współpracę i innowacje.

Kierunek Rozwój – Inteligentne Specjalizacje Pomorza
Warunkiem uruchomienia środków na badania i rozwój w obecnej perspektywie finansowania 2014-2020 było stworzenie strategii rozwoju regionu. W ramach opracowanej przez Samorząd WP Strategii Rozwoju Pomorskiego 2020 wyodrębniono 4 obszary o dużym potencjale, w których inicjowanie rozwoju może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności regionu w skali krajowej i międzynarodowej tzw. Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Propozycje zgłaszały Partnerstwa zawiązane  na rzecz Inteligentnych Specjalizacji, których powstanie inspirowały zarówno pojedyncze przedsiębiorstwa, fundacje oraz już istniejące klastry. Zarząd WP w drodze konkursu wybrał i określił następujące obszary ISP:
ISP 1 – Technologie offshore i portowo-logistyczne (np. uniwersalne konstrukcje i technologie do eksploatacji zasobów morza, pojazdy i jednostki pływające wykorzystywane w środowisku morskim przybrzeżnym, urządzenia, techniki i systemy monitorowania i oczyszczania środowiska morskiego i jego zaplecza);
ISP 2 – Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie (np. Multimodalne inferfesjy człowiek-maszyna, Systemy wbudowane dla przestrzeni inteligentnych, Internet rzeczy, Inżynieria kosmiczna i satelitarna);
ISP 3 – Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie (np.: Poprawa ekoefektywności energetycznej w budownictwie i przemyśle, magazynowanie energii);
ISP 4 – Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia (m.in. Systemy wsparcia osób z niepełnosprawnością).
Utworzenie ISP ma na celu ukierunkowanie wydatków publicznych i zachęt dla przedsiębiorców prywatnych do zwiększania inwestycji w tych obszarach. Poznanie ISP to pierwszy krok do ubiegania się o dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekty realizowane w ramach tych środków musza wpisywać się w inteligentne specjalizacje.

Dla kogo? / Kto może zyskać?
Wsparcie dotacyjne  w ramach konkursu „Ekspansja na innwacje” skierowane jest do przedsiębiorstw rozpoczynających i rozwijających działalność badawczą i rozwojową (B+R). W zależności od typu projektu o środki będą mogły ubiegać się przedsiębiorcy w ewentualnych partnerstwach z innymi przedsiębiorcami, jednostkami naukowymi, szkołami wyższymi, IOB, izbami gospodarczymi i organizacjami przedsiębiorców, organizacjami pozarządowymi, innymi instytucjami prowadzącymi badania naukowe lub prace rozwojowe. W przypadku projektów zmierzających do komercjalizacji wyników badań beneficjentami mogą być jednostki naukowe we współpracy z przedsiębiorcami. Warto zwrócić uwagę, że o środki mogą ubiegać się nie tylko MŚP ale i duże przedsiębiorstwa. 

Więcej na stronie: https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=3994&wiecej_news=1.   

 

 

Data publikacji: 2016-04-01 09:46

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.