Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Media społecznościowe dla rozwoju demokracji partycypacyjnej

Fundacja Instytut Równowago Społeczno-Ekonomicznej wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji "Media społecznościowe dla rozwoju demokracji partycypacyjnej", która odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. w Zamku w Gniewie.

W Europie wprowadzanie nowych form uczestnictwa obywateli w życiu publicznym postrzegane jest jako ważny element procesu modernizacji instytucji demokratycznych i integracji społecznej. Media społecznościowe  zmieniają relacje między samorządem a obywatelami, zachęcając użytkowników do aktywnego uczestnictwa w zarządzaniu sprawami publicznymi, poprzez formułowanie wniosków dotyczących potrzeb społeczności, jak również ocenę świadczonych usług. Rola obywatela nie sprowadza się już dłużej do bycia biernym konsumentem usług, ale jego aktywnym udziale w procesie zmian miasta. Poprzez to zaangażowanie obywatel, zarówno na szczeblu lokalnym, jak również europejskim, będzie uczestniczył w kreowaniu nowych usług. Współpraca sieci gmin i wymiana dobrych praktyk pomiędzy różnymi krajami i kulturami jest niezbędnym elementem opracowania modelu "Inteligentnego Miasta" oraz zapewnienia ich rozwoju cyfrowego przy czynnym współudziale obywateli. 

Konferencja stanowi próbę odpowiedzi na pytania w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe do budowania społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju demokracji partycypacyjnej, czy samorząd lokalny jest w nich obecny i czy obywatele dostrzegają potencjał mediów społecznościowych w kontaktach z politykami i w kształtowaniu polityki lokalnej.

Na te i inne tematy będziemy dyskutowali z ekspertami oraz przedstawicielami samorządu. Poznamy dobre praktyki z Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Bułgarii.

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego  do dnia 8 kwietnia 2016r. mailowo na adres: biuro@irse.pl

Szczegóły w załącznikach.

Data publikacji: 2016-04-01 10:00

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.