Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Już wkrótce finał konkursu „Wczoraj: Kronika Gniewskiej Rodziny”

Uczniowie klasy V b z Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie stanęli przed nie lada wyzwaniem – jak przedstawić przeszłość miasta sprzed 40 lat? Z pomocą przyszły farby, kredki i inne przybory plastyczne, dzięki którym dzieci starały się przelać swoje pomysły na papier. Historyczna tematyka konkursu organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wpisuje się w tegoroczne obchody „Roku Kronikarzy Gniewskich”.

Przygotowanie prac konkursowych sprawiło, że zwykła lekcja zamieniła się w twórcze wyzwanie, pozwalające przenieść się uczniom w historię sprzed 40 lat. Pomysłów było wiele – rysunki przedstawiały drzewa genealogiczne, rodzinne domy, a nawet zamki. Niektórzy podeszli do tematu niekonwencjonalnie i kartki papieru zapełniły się kwiatowymi motywami zaczerpniętymi z kociewskiego haftu.

- Zaangażowanie dzieci było widoczne na pierwszy rzut oka – uczniowie z pasją podeszli do zadania i jury będzie musiało zmierzyć się z trudnym wyborem przy wyłanianiu zwycięzców. – mówi Joanna Wachowska, koordynator ds. komunikacji Zakładu. – Tak liczny udział uczniów w konkursie nie byłby możliwy bez pomocy opiekunów – za wparcie organizacyjne jesteśmy szczególnie wdzięczni Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewie, Mirosławie Fandrejewskiej.

Dla kogo i kiedy?

Konkurs „Kronika Gniewskiej Rodziny” organizowany przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczących się  na terenie miasta i gminy Gniew. Jego zadaniem jest odkrycie wciąż „świeżej” historii Gniewu sprzed 40 lat, co stanowi nawiązanie do przeszło 40-letniej obecności Zakładu w mieście. Nadesłane prace posłużą do stworzenia „kroniki gniewskiej rodziny” – księgi splatającej wspomnienia mieszkańców w jedną historię.

Szeroki zakres technik plastycznych zachęca do różnorodnego przedstawienia „najświeższej” historii Gniewu. Uczniowie mogą „ożywić” przeszłość za pomocą rysunku, zdjęcia, kolażu, czy komiksu. Prace powinny mieścić się w formacie A3.

Zostało kilka dni na składanie prac!

Po przekazaniu pracy nauczycielowi można ją złożyć w Zakładzie do 15 kwietnia. Organizatorzy mają nadzieję na kreatywność, zaangażowanie… i liczny odzew ze strony uczniów.

Wszyscy zainteresowani otrzymają szczegółowy regulamin konkursu u swojego nauczyciela prowadzącego.

Tegoroczna edycja to już ostatnia część cyklu „Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro.” W konkursie zostanie wyłonionych 20 najlepszych twórców ze szkół podstawowych (po 10 z kl. I-III i kl. IV-VI) oraz 10 artystów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Warto „ożywić przeszłość kredką”, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Dla autorów wyróżnionych prac organizatorzy przygotowali wycieczkę do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment, gdzie młodzi artyści zgłębią tajniki nauki poprzez zabawę.

 

Data publikacji: 2016-04-08 13:22

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.