Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z wizytą w gościnnych progach gniewskiego gimnazjum

W czwartek, 14 kwietnia, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gniewskiego gimnazjum gościli szóstoklasistów i ich rodziców, nauczycieli oraz absolwentów szkoły na Dniu Otwartym placówki. Była to ciekawa forma prezentacji oferty edukacyjnej i wychowawczej gimnazjum.

- Cieszymy się, że przyjęliście nasze zaproszenie i przyszliście zobaczyć szkołę – przywitała wszystkich dyrektor Ewa Grudzińska. Na młodzież czekało wiele atrakcji: doświadczenia w pracowni chemicznej, praca z nowoczesnym mikroskopem, zabawy matematyczne z tablicą interaktywną, rozwiązywanie testów pilotem, krótki quiz językowy.

Przybywających gości muzycznie i po kociewsku witał Wojciech Górski z zespołem Burczybas. Z grupą uczniów z Piaseczna przyjechała także dyrektor piaseckiej szkoły Emilia Ogonowska. Gniewską podstawówkę reprezentowała Teresa Borecka z uczniami.

W szkolnej auli szóstoklasistom i ich rodzicom dyrektor Ewa Grudzińska przedstawiła ofertę szkoły, kładąc szczególny nacisk na to, co jest w szkole najbardziej wartościowe: solidną wiedzę, dobre wychowanie, wzajemną życzliwość oraz indywidualny rozwój każdego ucznia.

Następnie trzecioklasiści Konrad Janicki i Bartosz Elert przybliżyli „w pigułce” swoją szkołę. - Szkoła znakomicie przygotowała nas do egzaminów, a to dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych - mówił Bartek. Uczennice pierwszych klas: Oliwia Wyczyńska, Aleksandra Klusek i Amelia Karcz opowiedziały o swoim pierwszym roku nauki. Jednogłośnie podkreśliły, że w gniewskim gimnazjum panuje miła i sympatyczna atmosfera, działają liczne kółka zainteresowań, można osiągnąć wyśmienite wyniki w nauce. - Na pewno wybrałybyśmy tę szkołę jeszcze raz – dodały dziewczęta.

Kandydaci na gimnazjalistów zwiedzili szkołę. W oprowadzaniu po placówce towarzyszyli im nauczyciele i uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w gimnazjum, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań. Zapoznali się z regulaminem i rekrutacją do klasy sportowej. Na sali gimnastycznej zaprezentowane zostały ćwiczenia, które znajdą się na egzaminie sprawnościowym. Nauczycielka Ewa Kłos przeprowadziła krótki quiz z języka niemieckiego. Nauczycielki matematyki Anna Klimek i Mariola Kruża pokazały, że matematyki nie trzeba się bać. Dzięki pracy z tablicą interaktywną i nowoczesnym systemem sprawdzania wiedzy (uczniowie zaznaczali prawidłowe odpowiedzi przy pomocy pilota) można szybko polubić królową nauk.

W sali biologicznej szóstoklasiści skorzystali z nowoczesnych mikroskopów, próbowali prawidłowo złożyć fantoma, obejrzeli prezentację dotyczącą ewolucji człowieka. Dużym zainteresowaniem przyszłych gimnazjalistów cieszyła się pracownia chemiczna. Z wypiekami na twarzy oglądali prezentowane doświadczenia, np.; jak nadmuchać balon. Dużą popularnością cieszyła się podróż po wszechświecie - projekt edukacyjny, przygotowany przez uczniów klasy II.

W trakcie wycieczki po szkole uczniowie obejrzeli również wystawę prac gimnazjalistów, podziwiali niekonwencjonalną pracownię plastyczną. Obejrzeli krótkie prezentacje o pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Klubu Europejskiego, poznali redakcję szkolnej gazetki „Cymbał”.

Do klasy sportowej wybierają się Patryk Penkalla z kl. 6a i Patryk Kwiatkowski z kl. 6c szkoły podstawowej w Gniewie. - Gimnazjum bardzo nam się podoba, na pewno tu przyjdziemy się uczyć – zapewniali. Kinga Pliszczyńska i Patrycja Zgubieńska z Gogolewa zainteresowały się chemią. - Miło będzie się uczyć w takich jasnych klasach – powiedziała Kinga. Dla wielu rodziców to wizyta była okazją do wspomnień. Z nostalgią wspominali dawne szkolne czasy, przeglądali kroniki.

Mamy nadzieję, że taka prezentacja gimnazjum pomoże szóstoklasistom w wyborze przyszłej szkoły.

Społeczność gniewskiej placówki dziękuje za odwiedziny.

Data publikacji: 2016-04-20 11:29
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum
 • Dzień otwarty w gimnazjum

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.