Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Warto spotykać się po latach, zwłaszcza gdy upłynęło ich już 40. Absolwenci I Liceum Zawodowego w Gniewie, rocznik 76’, udowodnili kolejny raz, że warto podtrzymywać znajomości i wspólnie wspominać szkolne czasy. Tym bardziej, że stanowili zgrany zespół, jak zgodnie podkreślali: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Czwarte spotkanie po latach odbyło się w sobotę, 23 kwietnia, w Nicponi. Obecni byli nauczyciele: Alicja Samulewska, Adam Rode, Ryszard Staniszewski i Roman Lomnic. Organizatorem spotkania był Wiesław Sobisch.

- Miło jest spotkać się po latach, zobaczyć ludzi, z którymi chodziło się do klasy. Byliśmy zgraną drużyną, mówiliśmy o sobie: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Jesteśmy pierwszym rocznikiem, który ukończył I Liceum Zawodowe w Gniewie. Szkoła powstała w 1972 r. z inicjatywy Zdzisława Gerke – powiedział Wiesław Sobisch. Po raz pierwszy takie spotkanie zostało zorganizowane w 1984 roku, drugie w 1996 roku, trzecie w 2006 roku. Pierwszym wychowawcą był prof. Adam Rode. Później klasę przejęła prof. Alicja Samulewska.

- Cieszę się bardzo, że mogę się z Wami spotkać - powiedziała pani Samulewska. – Każdy z nas ma swoje życie, a każde życie to najpiękniejsza baśń. Niech te nasze baśnie ułożą się w jedną. Mam nadzieję, że kolejne spotkania także się odbędą. Życzę wszystkim, by ten szczególny dzień wypełnił się najmilszymi rozmowami, pięknymi wspomnieniami, by było tak, jak w „Panu Tadeuszu” - „Kochajmy się”.

Co najbardziej utkwiło w pamięci ze szkolnych lat? Każdy miał inne wspomnienia. Prof. Rode pilnował, by panowie nie mieli długich włosów. Był wyrozumiałym nauczycielem, miał poczucie humoru. Prof. Staniszewski był stanowczy, a prof. Lomnic konkretny. Pedagodzy byli wymagający, ale bardzo ludzcy. Dbali o to, by każdy wyrósł na wykształconego i porządnego człowieka.

- Nikt z nas się nie wyróżniał. Razem się uczyliśmy, współpracowaliśmy ze sobą. Mieliśmy wspólny język, wspieraliśmy się. Nasi rodzice nie różnili się kulturowo ani finansowo – wspomina Renata Kisielewska (Wrzesińska). – Tęsknimy za szkołą, za sobą. Byliśmy bardzo zżyci. Razem chodziliśmy na wagary, nikt się nie wyłamał. Nawet ci „niezbyt grzeczni” mogli zawsze liczyć na wsparcie klasy. (…) Jakim wychowawcą była pani Alicja? To wyjątkowy człowiek, skarbnica wiedzy, pedagog z powołania, „perła Gniewu”. To ona wskazała nam kierunek drogi życiowej i ciągle nas wspiera – dodaje z nostalgicznym uśmiechem pani Renata.

Wśród pierwszych absolwentów gniewskiego liceum zawodowego są nauczyciele, ekonomiści, właściciele firm, wojskowi. Kilka osób mieszka za granicą.

Absolwenci rocznik 76’: Janusz Bogdański, Bożena Jaśkowiec (Buhcholc), Stanisław Chrzanowski, Ewa Wodkowska (Chyła), Elżbieta Cieniuch (Czarnecka), Lech Dejna, Jarosława Kamińska (Derdowska), Stanisław Firek, Barbara Ropiak (Gradziel), Andrzej Gulc, Krystyna Gulc, Urszula Prabucka (Jabłońska), Marek Kajut, Stefania Szymkowicz (Kitowska), Jerzy Knitter, Ewa Bafia (Kuchta), Kazimiera Delewska (Litwińska), Elżbieta Sikora (Ostrode), Bogumiła Paliwoda (Rejman), Ewa Szczepańska (Radzimowska), Irena Chudyka (Sajdowska), Barbara Kapuścińska (Smolińska), Wiesław Sobisch, Wiesław Sodolski, Janina Noga (Szmurlo), Ewa Szramka, Renata Świtalla (Urbańska), Ewa Olliges-Heinken (Wadehn), Janusz Weroniecki, Danuta Droszkowska (Winter), Renata Kisielewska (Wrzesińska), Adam Żurawski.

Data publikacji: 2016-04-25 13:32
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe
  • Spotkanie klasowe

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.