Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rodzeństwo z medalami

Stowarzyszenie sportów siłowych KZP Team Gniew startowało w sobotę 25 czerwca na IV Mistrzostwach Szczytna w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar Burmistrza Miasta Szczytno. Tym razem KZP Team Gniew reprezentowało rodzeństwo Dorota, Michał i Paweł Kocknecht. Cała trójka w swoich kategoriach wywalczyła podia.

W zawodach wzięło udział 49 zawodników z całej Polski. Rywalizacja na zawodach odbywała się w następujących kategoriach: kobiet Open, oraz mężczyzn w kategoriach wagowych 66, 74, 83, 93, 105, 120 i powyżej 120 kilogramów.

Jako pierwsza na zawodach wystartowała Dorota Kocknecht.  Powtórzyła ona na zawodach swój rekord życiowy, który wynosi 52,5 kg. Dało jej to drugie miejsce wśród rywalizacji kobiet.

W kategorii mężczyzn, jako pierwszy na pomost wyszedł Michał Kocknecht, który startował w kategorii do 83 kg. Z wynikiem 167,5 kg wywalczył on również drugie miejsce.

Ostatnim zawodnikiem reprezentującym KZP Team Gniew był Paweł Kocknecht, który startował w kategorii do 105 kg. On również może zaliczyć zawody do udanych, ponieważ stanął tego dnia na podium. Było to trzecie miejsce z wynikiem 142,5 kg.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wyciskanie sztangi było rozgrywane na trzy komendy, które wydawał sędzia "Start-Góra-Stojak". Sędzią głównym był rekordzista Polski Michał Rudziński, który w tym roku ustanowił rekord (285 kg).

Stowarzyszenie sportów KZP Team Gniew chce podziękować Pawłowi Zabłockiemu z Kaef reklamy Tczew, który wspiera gniewskich zawodników finansowo i to dzięki niemu mogą jeździć na zawody i toczyć walkę z innymi zawodnikami o najwyższe trofea.

Data publikacji: 2016-06-28 08:51