Siatkarski weekend

W minioną sobotę, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa B Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gimnazjum Gniew składająca się z dziewcząt klasy I sprawiła kolejną niespodziankę.

W pierwszym meczu gniewskie gimnazjalistki zmierzyły się z dziewczętami z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, przegrywając to spotkanie 2:0. Dziewczęta wyszły na boisko stremowane, co było wynikiem między innymi zmagań ze starszymi, bardziej doświadczonymi, rywalkiami. Natomiast drugie spotkanie, rozegrane tego dnia, wyglądało zupełnie inaczej. Dziewczęta pełne wiary w to, że są w stanie nawiązać walkę z bardziej utytułowanym zespołem Volley Vasy Susz zaowocowało dobrym wynikiem. Pierwszy set był wyrównaną grą dwóch zespołów. Końcówka była bardzo nerwowa i obie drużyny popełniły mnóstwo błędów. Szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodniczek, które wygrały pierwszego seta 29:27. W drugim secie dominowały zawodniczki z Susza, co zakończyło sie wynikiem 10:25. Początek tie-breaka był wyrównany. Dzięwczęta grały punkt za punkt, żadna z drużyn nie pozwalała odskoczyć drugiej. Mimo niewielkiego jeszcze doświadczenia, ogromne zaangażowanie zawodniczek na boisku oraz zawodniczek rezerwowych zaowocowało zwycięstwem i wielką radością po meczu.

MECZ LOTOS TREFL GDAŃSK - ONICO AZS POLITECZNIKA WARSZAWA

Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej "SIATKARSKO MOCNI" przy wsparciu Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew zorganizowała dla swoich podopiecznych wyjazd do ERGO Arena Gdańsk na mecz Lotos Trefl Gdańsk – Onico AZS Politechnika Warszawa, w którym uczestniczyło 50 osób.

Spotkanie umożliwiło integrację młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz licealnej, która interesuje się dyscypliną piłki siatkowej. Inicjatywa ta dała szansę aktywnego uczestnictwa w profesjonalnym spotkaniu sportowym, wspierając zawodników poprzez doping. Dodatkowo bezpośredni kontakt z reprezentantami Polski, Francji, Słowacji czy Ukrainy, to przeżycie, które na pewno na długi czas utkwi w pamięci uczestnikom wyjazdu.

MINI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 06.11.2016r. w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Mini Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych, którego organizatorem była Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej "SIATKARSKO MOCNI".

Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów do 20 punktów. Drużyna składała się z dwóch zawodniczek, które swoje spotkania rozgrywały na boisku 4,5 x 5,0 metra. Najlepsze drużyny uhonorowane zostały: pamiątkowymi statuetkami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.