Hotel Zamek Gniew zwycięzcą w baśce

W piątek, 6 stycznia, w Szemudzie - stolicy Baszczi i Lësa, odbył się Turniej Króla, który rozpoczyna sezon 2017 dla baśkarzy na Kaszubach i w Polsce. Zwycięzcą turnieju został Stanisław Stefański - Dragon Gdynia i Hotel Zamek Gniew.

Turniej Króla Baśkarzy, został poprzedzony Galą Złoté Baszczi 2016, którą zostali uhonorowani najlepsi baśkarze 2016 roku. Galę poprowadził Poseł RP - Kazimierz Plocke i Wójt Gminy Szemud - Ryszard Kalkowski. Fundatorem statuetek Złoté Baszczi 2016 dla najlepszych baśkarzy sezonu 2016, był portal kaszebe-baszka.pl.

Wydarzeniu, patronował Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk.

Nowy Król Baśkarzy Stanisław Stefański z Dragona Gdynia zdobył królewski puchar oraz telewizor. Zwycięzca przyznał, że bardzo cieszy się z sukcesu, którego się nie spodziewał. Miałem ten dzień, na który złożyła się dobra passa w kartach oraz losowanie zawodników. Podium uzupełnili Urich Jerzy - Tornado Lębork i Nadolski Daniel - Kłos Werblinia. Kolejne miejsca zajęli: Gosz Tadeusz - Kaszuby Lębork, Wesołowski Jerzy - Jasna, Rajski Kazimierz - Hotel Zamek Gniew, Łangowski Andrzej - Brama Chojnic, Zieleziński Krzysztof - Orły Karczemki, Kawski Wojciech - Klimek Grudziądz, Tarasiuk Józef - Orły Przodkowo.

Turniej par wygrali Jaśkiewicz Czesław i Łangowski Andrzej z Bramy Chojnice. Drugie miejsce zdobyła para RemuSa Żelistrzewo - Bałachowski Wacław i Kreft Kazimierz. Trzecie miejsce zdobyła para Kłosa Werblinia - Nadolski Daniel i Radtke Henryk.

Rywalizacja zespołów, zakończyła się zwycięstwem zespołu Hotel Zamek Gniew, która wystąpiła w następującym składzie - kpt. Dąbrowski Grzegorz, Dąbrowski Kazimierz, Dąbrowski Sławomir, Rajski Kazimierz. Drugie miejsce zdobył Dragon Gdynia - kpt. Czarniecki Andrzej, Matysiak Marian, Stefański Stanisław, Zduńczyk Waldemar. Trzecie miejsce zdobyły Orły Przodkowo - kpt. Kolka Roman, Rychert Zdzisław, Sychowski Kazimierz, Tarsiuk Józef. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano kolejne zespoły: Brama Chojnic, RemuS Żelistrzewo, Tornado Lębork, Borowiacy Chojnice, Orły Klawkowo, Kaszuby Lębork, Sól Wieliczka.

Turniej Króla, był rozgrywany na bardzo wysokim poziomie sportowym, o czym świadczą uzyskane wyniki w poszczególnych Klasyfikacjach. Cieszy także tak duża liczba zawodników, którzy przyjechali na turniej pomimo złych warunków pogodowych - powiedział Mirosław Ugowski.

Dla uczestników Turniej Króla, przygotowano 40 pucharów i nagród rzeczowych. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button. Uczestnicy turnieju Króla Baśkarzy, otrzymali także plan rozgrywek Masters Polska i Kaszëbë 2017 oraz terminarz aktualny turniejów, które będą odbywały się na Kaszubach i Pomorzu.

Turniej Króla, został rozegrany w Hali Sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Data publikacji: 2017-01-13 12:03