Turniej trzech województw

We wtorek, 21 lutego w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z trzech województw: Publiczne Gimnazjum Susz (Warmińsko – Mazurskie), Publiczne Gimnazjum Nowe (Kujawsko – Pomorskie), Zespół Szkół Katolickich Tczew (Pomorskie) oraz dwie drużyny gospodarzy Gimnazjum Gniew, dziewczęta klas I i III.

Rywalizację prowadzono systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów, do 25 punktów. Każdy mecz był spotkaniem pełnym emocji, reprezentującym bardzo wysoki poziom. Jednak najbardziej emocjonującym spotkaniem było to rozegrane pomiędzy Gimnazjum Susz, a Gimnazjum Gniew (klasy III). Pierwszy set dziewczęta z Susza zagrały deklasując zespół gospodarzy 25:12. Początek drugiego seta zaczął się podobnie. Przy stanie 12:7 dla suszanek wzięto czas dla gospodarzy, padały mocne słowa co do postawy i zaangażowania. Po wejściu na boisko w zawodniczki, które dotąd jakby nie wierzyły w możliwość podjęcia walki, wstąpiła waleczność. Dziewczęta dogoniły przeciwnika i w końcówce seta wyszły na prowadzenie. Trzeci set od początku rozgrywany był z przewagą gniewianek, jednak przeciwnik zmobilizował się, doprowadzając do stanu 13:13. Ponownie pojawiły się emocje, ale to przyjezdne nie wytrzymały presji i uległy 15:13.

Dziewczęta z klas I naszego gimnazjum zaprezentowały się bardzo dobrze, wygrywając dwa mecze z ZS Katolickich Tczew 2:1 i 2:0 z Publicznym Gimnazjum Nowe.