Zmienne nastroje gniewskich drużyn

W zupełnie innych nastrojach wracali ze swoich spotkań wyjazdowych zawodnicy Sobieskiego Gniew i Keramzytu Szprudowo. Piłkarze Łukasza Chyły w sobotę pokonali Jurand Lasowice Wielkie i umocnili się na 12 pozycji w tabeli. Drużyna Krzysztofa Rutkowskiego w niedzielę mierzyła się z zajmującymi 2 miejsce Błękitnymi Kmiecin, i choć zdobyła 3 bramki, nie wywalczyła punktów.

Sobotnie spotkanie w Lasowicach Wielkich było bardzo istotne dla obu drużyn. Choć do końca rozgrywek jeszcze dużo czasu, Jurand myśląc o pozostaniu w gronie drużyn A klasy grupy malborskiej, musiał pokonać zespół z Gniewu. Goście jednak od początku próbowali narzucić swój styl gry, co zaowocowało bramką, którą w 40 minucie zdobył Dawid Żelaskowski. W drugiej części spotkania, chcąc uniknąć nerwów w końcówce, drużyna Sobieskiego dążyła do podwyższenia wyniku. Udało się to za sprawą Adriana Gajewskiego, który dwukrotnie zaskoczył bramkarza gospodarzy w 73 i 75 minucie. Podopieczni Łukasza Chyły do końca kontrolowali przebieg meczu, a w 92 minucie Paweł Bobrzyński, strzałem z rzutu karnego, ustalił wynik spotkania na 4:0.

Jurand Lasowice W. - Sobieski Gniew 0:4 (0:1)
Bramki dla Sobieskiego: 0:1 - Żelaskowski 40’, 0:2 -  Gajewski 73’, 0:3 - Gajewski 75’, 0:4 - Bobrzyński 92’

Skład Sobieskiego: Wojtowicz - Herstowski (82’ D. Drabik), Czapiewski, Pyrkowski, Głowala, Kozieł (82’ Zieliński), Imianowski, Żelaskowski (59’ Alaburda), Bobrzyński, Konieczny, Koszczyński (46’ Gajewski)

W innych nastrojach wracali z niedzielnego wyjazdu do Kmiecina piłkarze Keramzytu. Mecz rozpoczął się dobrze dla zawodników ze Szprudowa - w 17 minucie wynik otworzył Patryk Orzechowski. Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast, szybko doprowadzili do remisu, a przed przerwą dołożyli jeszcze dwie bramki. W pierwszej części spotkania po bezpardonowym ataku bramkarza Błękitnych opuścić boisko musiał Krzysztof Baranowski, sędzia w tej sytuacji nie podyktował jednak rzutu karnego dla Keramzytu. W drugiej odsłonie meczu to Błękitni dwa razy stawali przed szansą zdobycia bramki z 11 metrów i obie okazje wykorzystali. Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego walczyła do końca, w 53 minucie bramkę na 4:2 zdobył Łukasz Abryszyński, a wynik spotkania na 5:3 ustalił na 5 minut przed końcowym gwizdkiem Kamil Połomski. Keramzyt z 17 punktami sklasyfikowany jest na 11 pozycji w tabeli.

Błękitni Kmiecin – Keramzyt Szprudowo 5:3 (3:1)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 - Orzechowski 17’, 4:2 - Abryszyński 53’, 5-3 - Połomski 85’

Skład Keramzytu: Malinowski – Baranowski (32’ Abryszyński), Eggert (72’ Ogórek ), Karaś, Konieczny, Orzechowski, Piaskowski, Połomski, Tramowski (75’ Machlik), Tylko (46’ Serafin), Wójcik

Tabelę i wyniki pozostałych spotkań można sprawdzić tutaj.